Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma, byłby to skomplikowany wykaz, bo wszystko zależy od tego co oglądasz i co nagrywasz, kombinacji mogą być dziesiątki. Generalnie załóż, że możesz 1 oglądać i inny nagrywać, a większa ilość to już "zależy od szczęścia" (choć oczywiście można to stwierdzić).

 

Jeśli jesteś zorientowany w rozumieniu tabel kanałów satelitarnych, to są cztery ćwiartki pasma satelitarnego: pasmo dolne polaryzacja pozioma (częstotliwości 10,700 - 11,700, pol. H), pasmo górne polaryzacja pozioma (częstotliwości 11,700 - 12,750 GHz, pol. H), pasmo dolne polaryzacja pionowa (częstotliwości 10,700 - 11,700, pol. V) i pasmo górne polaryzacja pionowa (częstotliwości 11,700 - 12,750 GHz, pol. V). Jeśli oglądasz i nagrywasz już na starcie dwa kanały z różnych pasm i polaryzacji - kolejny musi być na jednej z tych dwóch ćwiartek. I wtedy pozostaje badać jaki kanał jest gdzie np. według tego: http://en.kingofsat.net/pos-13E.php

 

Jak widać - mało wygodne. Jeśli chcesz mieć pełną niezależność - oglądanie i nagrywanie do 3 innych dowolnych kanałów - wtedy wymiana konwertera na Unicable i wtedy przechodzisz znów na tylko 1 przewód (bo tyle wystarcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy zwykłym konwerterze drugi kabel jak widać jest niezbędny. Przy Unicable - do niczego.

2. Ogólnie Unicable może też zaowocować szybszym przełączaniem kanałów, sprawniejszym pobieraniem danych przewodnika programowego (o ile dekoder nie jest już podpięty do sieci), ale główna zaleta to nagrywanie bez ograniczeń. Reszta to bardziej miłe drobne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolego, za info. Zauważyłem jeszcze coś. Seriale, które mają właśnie tę strzałeczkę, umożliwiają nagranie serii odcinków, bądź cały sezon. Fajnie by było, gdyby większość programów odcinkowych dawało taką możliwość.

Sprawdziłem jeszcze pliki multimedialne i dekoder radzi sobie z .mp4, avi, a także mkv. Czyli jest nieźle. Ale sortowanie filmów nadaje się do niedużego pendrive. 1TB dysk jest widoczny przez dekoder i odtwarza filmy, ale przydałaby się możliwość przeszukiwania folderami, a także zmianami partycji, jak dysk jest podzielony. Mam bardzo dużo filmów na dysku i przerzucenie każdego filmu, aby znaleźć ten co się szuka, stanowi kłopot. Chyba, że są jakieś ukryte funkcje, których nie zauważyłem.

 

Edit:

A jednak strzałki nie są regułą co do nagrywania całego sezonu. Co niektóre programy także można nagrać jako cały sezon,  a strzałki przy nich nie ma. 

Edytowane przez Davvvi
Poprawiono błąd ortograficzny. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Evoboxa od miesiąca czasu, ale dopiero kilka dni temu sprawdziłem działanie odtwarzania plików z USB. Ktoś tu wcześniej napisał, że dekoder radzi sobie nawet z filmami o przepływności 25Mb/s. Rzecz w tym, że dałem do sprawdzenia na pendrive film o przepływności video 15Mb/s i film rwie, tzn. nie ma płynności. Ten sam pednrive z tym filmem włożyłem do USB TV i film jest odtwarzany z pełną płynnością. Nie było ani jednego cięcia obrazu.

Nieszczególnie mnie to martwi, bo dla mnie do odtwarzania multimediów są właśnie smart TV, a nie dekodery. Wiadomo, że dekoder z taką funkcją jest przede wszystkim dla osób, które nie dorobiły się jeszcze dobrego smart TV, bo nawet najlepszy dekoder dedykowany nie pokona na polu odtwarzania i strumieniowania multimediów smart TV z co najmniej średnio-wyższej półki, ale z tego co mi wiadomo, to chyba także ze średniej półki.

Niemniej jednak, skoro ta funkcja w dekoderze jest, to szkoda, że nie jest użyteczna. Jeszcze posprawdzam z innymi filmami, ale już na przykładzie tego jednego wiadomo, że dekoder ustępuje TV z mocnej średniej półki, bo na takim sprawdzałem. 

 

Przy okazji, mam też pytanie, skoro ten dekoder umożliwia cztery nagrywania w jednym czasie przy podłączonym jednym kablu unicable, to ile on ma głowic? Są dwa wejścia sat., czyli są dwie głowice, czy więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji, mam też pytanie, skoro ten dekoder umożliwia cztery nagrywania w jednym czasie przy podłączonym jednym kablu unicable, to ile on ma głowic? Są dwa wejścia sat., czyli są dwie głowice, czy więcej?

Tak dokładnie to możesz jednocześnie nagrywać 3 kanały i dowolny czwarty oglądać,

Dwa kable służą do podłączenie 2 konwerterów LEGACY (czyli pojedynczych) nie dają one pełnych parametrów obsługi jak unicable,ale znacznie podnoszą możliwości a co do głowic- to skoro jednocześnie może obsłużyć 4 kanały...

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale sortowanie filmów nadaje się do niedużego pendrive. 1TB dysk jest widoczny przez dekoder i odtwarza filmy, ale przydałaby się możliwość przeszukiwania folderami

W opcjach usb wybierz "żródła" a będziesz miał wybór folderami.Swoją drogą nazwa takiej formy szukania jest zupełnie myląca,trafiłem na to przez przypadek,myśląc do tej pory ,że nie ma wyboru folderów...Nazwa powinna być po prostu "FOLDERY",dla każdego zrozumiała.

Edytowane przez Credens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to możesz jednocześnie nagrywać 3 kanały i dowolny czwarty oglądać,

Dwa kable służą do podłączenie 2 konwerterów LEGACY (czyli pojedynczych) nie dają one pełnych parametrów obsługi jak unicable,ale znacznie podnoszą możliwości a co do głowic- to skoro jednocześnie może obsłużyć 4 kanały...

Dzięki za odpowiedź.

 

Jednakże wydaje mi się, że też piszesz o przypuszczeniach niż posiadasz wiedzę jak jest na pewno.

 

Skoro można podłączyć ten dekoder z antenę po staremu, czyli dwoma kablami przy zastosowaniu zwykłego konwertera - tak samo, jak chociażby dekoder HD7000 lub ten drugi PVR produkcji francuskiej - to chyba musi to oznaczać, że są co co najmniej dwie głowice(?). Ale jeśli oprócz tego istnieje jeszcze mozliwość podłączenia tego dekodera z anteną tylko jednym kablem w technologii unicable, co daje możliwość nagrywania aż 4 kanałów jednocześnie, to czy to również musi być jednoznaczne z tym, że w dekoderze są jednak aż 4 głowice, czy jednak ta technologia jest aż tak rozwinięta, że nie wymaga pomnażania liczby głowic, a i tak daje zwiększoną ilość jednoczesnych nagrywań?

Bo przecież niektóre osoby, podobno zaznajomione z tematem, pisały tutaj, że dekoder EvoBox jest technicznie przystosowany do technologii unicable 2, która daje znacznie więcej jednoczesnych nagrywań jednocześnie. Czyli co, dekoder ma np. 8 albo i więcej głowic? :smile: Wydaje się to niemożliwe.

 

Musiałby się więc wypowiedzieć ktoś, kto doskonale zna się na tej technologii albo ma konkretną i pewną wiedzę na temat EvoBox-a. 

 

A wracając do odtwarzania plików video przez ten dekoder, to sprawdziłem kolejny film z przepływnością video15 Mb/s i tak samo obraz nie jest płynny. Po prostu wygląda to tak, jak gra komputerowa na PC z za słabą kartą graficzną. Następnie odtworzyłem film z przepływnością 11 Mb/s i chyba obraz jest już płynny (ale jeszcze muszę się upewnić). Jak więc chyba widać, ahy i ohy nad tym dekoderem były wyrażane przez mało wymagających użytkowników, którzy pobierają z internetu filmy o przepływności 5-7 Mb/s  :curious:. Ale to by chyba pasowało do przeciętnego profilu klienta Cyfrowego Polsatu, który raczej nie ma wysokich wymagań technicznych  :wink:.

Edytowane przez WPPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../Bo przecież niektóre osoby, podobno zaznajomione z tematem, pisały tutaj, że dekoder EvoBox jest technicznie przystosowany do technologii unicable 2, która daje znacznie więcej jednoczesnych nagrywań jednocześnie. Czyli co, dekoder ma np. 8 albo i więcej głowic? :smile: Wydaje się to niemożliwe.

 

Musiałby się więc wypowiedzieć ktoś, kto doskonale zna się na tej technologii albo ma konkretną i pewną wiedzę na temat EvoBox-a. 

No to może przyjmijmy że nie ma ani 4 ani 8 głowic,ale ma zamontowany jeden wielki ŁEB ;)

a to może na pewno potwierdzić ktoś,kto doskonale zna się na tej technologii albo ma konkretną i pewną wiedzę na temat EvoBox-a.

 

Ale to by chyba pasowało do przeciętnego profilu klienta Cyfrowego Polsatu, który raczej nie ma wysokich wymagań technicznych  :wink:.

 Co do tej "złotej myśli" to muszę Ci powiedzieć że Ci nie wyszła- jeśli chodzi o omie to CP zawsze spełniał moje wysokie oczekiwania bo mogłem dzięki niemu oglądać to co mnie interesowało, technicznie też było tak jak u konkurencji bo na dekoderach CP by oglądać gołe :censored: też trzeba wykupić odpowiedni pakiet bo nawet w HD jak ktoś miał gacie na  :censored:  to było wyraźnie widać jakie to gacie a nie co pod nimi  :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym temacie, bo poruszam dwa, oraz w jakim zakresie?

Niemniej jednak od razu jestem wstanie odpowiedzieć, że oczywiście na serio i nie wiem co takiego, z tego co napisałem, może Ci się wydawać na nie na serio?

Głupoty napisałeś. Stąd moje pytanie. Nie przejmuj się, każdemu się mogło zdarzyć. A póki co, skorzystaj z danej rady i czytaj. Dużo i ze zrozumieniem. Edytowane przez Mr. Orbita
Nie obrażamy - wycieczki osobiste są zbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te forum czytam od dawna. Jedynie bez pisania. Kiedy pojawił się wątek o Evoboxie, to przez wiele pierwszych tygodni na 99% przeczytałem każdą stronę. Nie należę do osób, które o coś pytają albo jak im się wydaje rozpoczynają nowy wątek tematu, ale nawet nie chce im się przejrzeć ani jednej wcześniejszej strony. Dużo widzę takich wpisów. Jestem pewien na grubo powyżej 90%, że w całym temacie o Evoboxie nie padło ani jedno twierdzące zdanie o liczbie głowic w tym dekoderze. Jest bardzo prawdopodobne, że przeczytałem wszystkie techniczne informacje podane tutaj przez  support458. Jeśli ktoś ma ochotę to może mi uwodnić, że wcale tak dobrze nie czytałem niniejszego tematu albo, że bez dostatecznego rozumienia. Tylko mnie to ucieszy i na pewno szczerze podziękuję.

 

A jeśli ktoś pisze, że ktoś inny wypisuje głupoty i koniec wypowiedzi, a więc ani jednym słowem nie rozwija tej swojej głębokiej myśli, nie stać go na ani jedno merytoryczne zdanie, to sam sobie wystawia świadectwo i dopiero w takiej sytuacji rzeczywiście więcej komentarza nie potrzeba. 

 

Profil przeciętnego klienta (czy też osoby ogólnie) nie oznacza, że każdy mieści się w jego granicach. Oznacza to tylko i aż tyle jaka jest zdecydowanie najczęstsza cecha danej osoby. Po drugie to, że ktoś się uważa za wymagającego, nie oznacza, że tak jest naprawdę. Do tego należy zastosować kryteria obiektywne, a nie subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym, górnym rogu jest wyszukiwarka. Po wpisaniu zapytania "8 głowic" w tym temacie, znalazłbyś wpis @Mr.Orbita: https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/page-128?do=findComment&comment=1126266

 

Nie widzę powodu, dla którego mam kopiować specjalnie dla Ciebie, kolejny raz to, co już zostało tutaj wyjaśnione. Dobitnie wyjaśnione. Zostałeś dlatego poinstruowany jak dotrzeć i czyje wpisy czytać ze szczególną uwagą. Nie musisz być aflą i omegą wszystko wiedzącym, ale już musisz wiedzieć jak dotrzeć do informacji, które Cię interesują.

 

A teraz tę, wiedzę zastosuj do Twojego drugiego tematu.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero dziś dziękuje za rozwiązanie problemu dotyczącego restartowania się dekodera na niektórych kanałach z Astry. Wczoraj byłem w delegacji. Tak szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu świadczy o profesjonaliźmie osób zajmujących się tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę to może mi uwodnić, że wcale tak dobrze nie czytałem niniejszego tematu albo, że bez dostatecznego rozumienia. Tylko mnie to ucieszy i na pewno szczerze podziękuję.

 

swojadroga właśnie ci to udowodnił - po 19:23 skończył się już Tobie internet i dostęp do forum, czy jednak nie przejdzie ci przez klawiaturę "dziękuję"?

 

 

A jeśli ktoś pisze, że ktoś inny wypisuje głupoty i koniec wypowiedzi, a więc ani jednym słowem nie rozwija tej swojej głębokiej myśli, nie stać go na ani jedno merytoryczne zdanie, to sam sobie wystawia świadectwo i dopiero w takiej sytuacji rzeczywiście więcej komentarza nie potrzeba. 

 

Za to twoja wypowiedź o potrzebach technicznych i wymaganiach jest wyjątkowo głęboka, rozwinięta i podparta merytorycznymi uwagami i badaniem rynku, które oczywiście potrafisz udowodnić?

Podejrzewam, że większość z użytkowników forum "tylko to ucieszy i szczerze podziękują" gdy dowiemy się, co za tym pustosłowiem stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...