Jump to content

WPPP

Users
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About WPPP

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przykro mi, ale wszystkie 4730CDX takie są(!). Nic z tym nie zrobisz. A korzystając z listy ulubionych zamula jeszcze bardziej. Ten dekoder jest tak bardzo niewydajny, że nawet zegar na wyświetlaczu podczas stanu czuwania potrafi się zacinać (znaczy sekundnik) oraz są regularne kilku-sekundowe zawieszenia obrazu (co się na dwa sposoby objawia), bo procesor nie wyrabia i potrzebuje czasu (pauzy) na złapanie oddechu.
 2. Jurak, dziękuję Ci za ponowne sprawdzenie i doprecyzowanie informacji o nagrywaniu na Twoim telewizorze. Super wiadomość, chociaż naprawdę cieszyć będzie się można dopiero po potwierdzeniu tego również na własnym sprzęcie. Ty już możesz się cieszyć :P. Mnie osobiście w ogóle nie interesuje wydobywanie nagrać wykonywanych przez tv. Po co mi takie nagrania z telewizji, dla mnie to bez sensu. Tym bardziej o bitrate około 6 Mbits. Tak więc dla mnie skuteczne zabezpieczenia antypirackie w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają. Według mnie jaceksobczak użył skrótu myślowego pisząc o tym REC na pilocie :-). Chodzi po prostu o to, czy dany telewizor posiada funkcję PVR Ready. Akurat od kilku lat piloty telewizorów od średniej lub średnio-wyższej półki niektórych producentów są tak zminimalizowane, że nie posiadają takiego przycisku, a mimo to mają funkcję nagrywania. Gdy do mojego telewizora trafi moduł CI+ od Vectry, a taki mam plan, to napiszę jak to u mnie wygląda.
 3. W temacie możliwości nagrywania przez telewizor przy zastosowaniu modułu od Vectry emocje zmieniają się jak w kalejdoskopie. Trochę tej dyskusji już jest, ale zdecydowane nadal do końca nie wiadomo, jak jest naprawdę. Tak to chyba jest, gdy Vectra nie wspiera tego nagrywania, ale najwidoczniej przynajmniej już nie blokuje (chyba, że zapomnieli zablokować przy której z aktualizacji oprogramowania modułu ). Stanley99, masz rację, wymieniony przez Ciebie powód może być tym głównym, który zaszczepił u mnie przeświadczenie, że te satelitarne gniazda są tez do kablówki. Ale dzięki naszej dyskusji zostałem wyprowadzony z błędu i bardzo dobrze. Nie wiedziałem też, że są takie złącza-przejściówki. W ciągu kilku dni postaram się taką sobie zakupić. Wtedy sprawdzę, jak to u mnie wygląda, acz głównie wizualnie (graficznie na ekranie tv), bo przecież nadal nie poznam odpowiedzi, gdyż bez dekodowania będę mógł sprawdzić nagrywanie tylko nielicznych kanałów niezakodowanych (chyba POLONIA i TVPiS Info), a nie w tym rzecz. Niemniej, najprawdopodobniej w marcu zdecyduję się wymienić dekoder 4730CDX z multiroomu na moduł z możliwością rezygnacji w ramach odstąpienia od umowy. Wtedy przynajmniej dowiem się, jak to jest na 100% w przypadku mojego telewizora. Kmicik, ma tv Samsunga i nagrywanie na czas nie działa, jedynie programów oglądanych (na żywo). Jaceksobczak, też ma tv Samsunga i nagrywanie na czas działa i odtwarza je bez problemu. Nie są to te same modele, ale chyba w obu jest Tizen? W każdym bądź razie wielkie dzięki za te informacje. Zresztą, od samej Vectry nie można się dowiedzieć, czy działa nagrywanie na ich modułach. Już kilkukrotnie próbowałem w różnych źródłach, bez rezultatu. Najwięcej, bo cokolwiek, dowiedziałem się na czacie Vectry. Mianowice--> Oficjalnie nie ma wsparcia nagrywania, co nie oznacza, że nie może ono działać. Może zatem działać, ale wcale nie musi. Nic więcej od Vectry nie wyciągniecie, bo całkiem możliwe, że oni sami nie wiedzą. Najwidoczniej zależy to od oprogramowania tv, i to nawet od jego wersji (roku wydania), a niekoniecznie tylko od danego systemu operacyjnego. To może być nawet przypadek, że w jednym telewizorze działa, a w innym już nie.
 4. Stanley99, masz rację z tymi gniazdami. Cały czas miałem błędne przeświadczenie. Już nie będę wchodzić w to, dlaczego tak było. Ale sprawdziłem to przed chwilą na czacie Samsunga. Faktycznie do korzystania z dobrodziejstw podwójnego tunera w przypadku telewizji satelitarnej potrzebne jest podłączenie dwóch kabli. Natomiast w przypadku telewizji kablowej i naziemnej tylko jeden, a i tak będzie istniała możliwość nagrywania jednego kanału i oglądania w tym samym czasie innego. Zatem również cyfrową telewizję kablową podłączamy do gniazda Air/Cable. Natomiast, by było to możliwe i na co telewizor nie ma już żadnego wpływu, operator kablowy lub satelitarny nie może blokować funkcji nagrywania w dostarczanym przez siebie module CI+, ale to akurat dobrze wiemy. Nie wykluczam, że w nieodległym czasie będę mógł to sprawdzić, ponieważ skończyło mi się 12 miesięczne zobowiązanie na multiroom. Mogę więc je wypowiedzieć, odejmując z rachunku 15 złotych lub nie robić tego i wymienić badziewny dekoder 4730CDX na moduł, z obniżeniem ceny o 5 zł. na miesiąc (tak dzisiaj dowiedziałem się w stacjonarnej placówce Vectry). Tylko, że nie zrobię tego stacjonarnie, tylko telefonicznie, by mieć możliwość wycofania się z modułu, jeśli nie będzie działać nagrywanie. Natomiast w obecnej sytuacji nie jestem wstanie spróbować to sprawdzić bez modułu, ponieważ nie mam kabla z odpowiednimi (dwoma innymi) złączami. Ponadto, czy nie jest też tak, że nawet kanały ogólnie niekodowane, dystrybuowane za darmo, i tak są zakodowane w Vectrze? W takiej sytuacji i tak bym tego nie sprawdził. Chyba, że POLONIA i/lub TVPiS Info jednak nie są zakodowane? Tylko, że z drugiej zaś strony, co właśnie sobie przypomniałem, sprawdzanie możliwości nagrywania na kanałach niezakodowanych nie ma sensu, bo zdaje się, że na tych kanałach nagrywanie i tak działa od zawsze.
 5. Stanley99, jeśli ja sobie dobrze przypominam odnośnie specyfikacji modułów CI+, to by się mogło zgadzać zarówno to, co Ty piszesz, z tym, co ja napisałem. Czyli że moduły do wersji 1.3 są jednostrumieniowe, a od 1.4 dwustrumieniowe. Z tego powodu mogło być tak, że we wcześniejszych latach telewizory dwugłowicowe miały dwa sloty na moduł, a od niedawna raczej już takich się nie znajdzie, bo jeśli już są dwie głowice (co jest coraz rzadsze- oszczędności producentów w połączeniu z małym zainteresowaniem konsumentów takim wariantem), to wystarczy już jeden moduł, gdyż ja mam telewizor z 2018 roku już z wersją modułu 1.4. Podaję Ci trzy niezależne źródła informacji o moim telewizorze (na szybko wyszukane), żeby nie było, że jak podam jedno, to ktoś napisze, że musieli się pomylić ze specyfikacją w punkcie dotyczących posiadanych złącz. Patrz tylko na specyfikację. Nie chodzi mi oczywiście, byś miał czytał wszystko:-). Aukcję ebay podaję ze względu na dobre zdjęcia modułu One Connect Box. https://www.samsung.com/de/tvs/qled-q8fn/GQ55Q8FNGTXZG/ https://allhomecinema.com/review-samsung-qe55q8cn-q8cn-series-ultra-hd-led-lcd-tv/ https://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-ONE-CONNECT-BOX-WITH-CABLE-SOC1003N-FOR-2018-2019-/113948619877?nma=true&si=%2FvSU7ctSoyHRFh87ipwmVuwUAzU%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557 A jeśli chodzi o moje wyłącznie subiektywne zdanie o zerowej wartości modułu CI+ z zablokowaną możliwością PVR, to zdaję sobie sprawę, że dla wielu może to być mocne stwierdzenie, ale ja od wielu lat oglądam praktycznie cokolwiek tylko z możliwością zatrzymywania, cofania i przewijania (np. reklam) plus do tego bardzo ważna funkcja nagrywania na czas. Bez takiej możliwości u mnie oglądanie zasadniczo przestało być możliwe. Przecież to już nie są czasy telewizorów kineskopowych. Brak PVR to dla mnie podobny standard, co 20 calowy telewizor kineskopowy. Aha, te dwa bliźniacze gniazda w telewizorze - znaczy w moim przypadku w module zewnętrznym - na złącza typu F są zarówno do telewizji satelitarnej, jaki kablowej. Gniazdo do telewizji naziemnej można, albo i trzeba, użyć do kablówki, ale tylko analogowej. I nie uważam, że mam wypasiony telewizor. To nie jest jeszcze ten standard i jakość, by można było użyć takiego określenia. Mam nadzieję, że jurak i jaceksobczak odezwą się. Bo chyba nie jest tak, że sprawdzili u siebie nagrywanie na czas i nic z tego nie wyszło. I teraz im głupio o tym napisać :-). Zakładam jednak optymistycznie, że wciąż jeszcze tutaj nie byli od dwóch dni.
 6. Stanley99, oczywiście wierzę Tobie, że są telewizory z dwoma slotami CI. Ja też mocno "nie siedzę" w telewizorach ;-), ale kojarzę, że już kiedyś widziałem taki wyświetlacz i nawet mnie to zdziwiło. Niemniej, wszystkie te modele, które mnie akurat interesowały w ostatnich kilku latach, mając podwójny tuner miały tylko jedno wejście na moduł. A dlaczego jest tak bądź tak - choć wciąż wydaje mi się, że producenci przede wszystkim stosują konfigurację dwie głowice przy jednym slocie CI - to by już musiała się wypowiedzieć osoba, która na co dzień się tym interesuje, może też zawodowo, lub po prostu ma akurat w tej kwestii profesjonalną wiedzę. Najważniejsze jest teraz to, by jurak i jaceksobczak napisali nam, czy mogą u siebie nagrywać również wg ustawionego czasu. Albo ktokolwiek inny, kto posiada moduł Vectry w swoim telewizorze, choć im więcej źródeł informacji/przykładów tym lepiej. Problem z Vectrą jest taki, że oni świadomie co najmniej nie wspierają w swoich modułach nagrywania. A istnieje jeszcze właśnie taka możliwość, jak włączenie blokady. Może tę blokadę znieśli, ale stosowany system kodowania wciąż nie sprzyja nagrywaniu. W przeciwieństwie do modułów Cyfrowego Polsatu i Canał+ oraz - jednak - telewizji kablowej INEA (jeśli dobrze pamiętam). Vectra nie jest firmą przyjazną swoim klientom, brak możliwości nagrywania ma zmuszać klientów do brania ich badziewnych dekoderów PVR. Przecież wcześniej wiele lat trwało dopominanie się przez licznych obecnych i potencjalnych klientów Vectry o moduł CI+. W końcu ten beton uległ naciskowi, ale tylko w połowie, bo moduł z blokadą PVR jest nic niewarty.
 7. Jak miło, że Stanley99 zapytał o nagrywanie przez telewizor mając moduł CI+. Ja już o to pytałem ileś tygodni temu, ale nikt ani słowem nie odpowiedział. Na szczęście tym razem znalazły się miłe osoby, które odpowiedziały na to pytanie. Mocno mnie ucieszyły pierwsze posty, jednak ostatnie w połowie tę niemalże radość odebrały. W takim razie zwracam się z prośbą do juraka i jaceksobczak, po tym, jak o swoim doświadczeniu napisał Kmicik. Czy możecie Panowie potwierdzić lub zaprzeczyć, że u Was można nagrywać również z nastawieniem czasowym, gdy telewizor jest wyłączony (w stanie czuwania)? Bo ja bardzooo(!) chętnie wymienię dziadowski dekoder Vectry na moduł CI+. Mam nawet tv z dwiema głowicami, choć to jeszcze nie oznacza, że akurat w Vectrze będę mógł z tego skorzystać, bo z tego, co mi wiadomo, do tego potrzebny jest moduł (a raczej tylko jego oprogramowanie) w wersji 1.4, a w Vectrze jest pewnie w dalszym ciągu 1.3? Ale już mając możliwość nagrywania tylko z jednego sygnału bez zastanowienia brałbym moduł. Przy czym, Stanley99, w telewizorze dwugłowicowym nie ma dwóch gniazd na moduł. To nie tak działa, choć pewnie też by mogło, ale raczej tak się tego nie stosuje. Są dwie głowice i dwa wejścia kablowe (nie licząc wejścia do telewizji naziemnej, które jest trzecim gniazdem), czyli wchodzą do telewizora dwa niezależne sygnały, a moduł jest jeden, który dekoduje oba sygnały jednocześnie (gdy jest taka potrzeba). Tylko, że właśnie tak się dzieje dopiero od wersji 1.4. Kończąc, proszę Was jurak i jaceksobczak sprawdźcie w pełni to nagrywanie u siebie, o ile jeszcze tego nie zrobiliście.
 8. Na marginesie wątku dotyczącego modułu Vectry. Czy nadal mając to urządzenie nie da się nagrywać programów? Podobno Vectra wprowadziła moduły, bo wielu klientów się o nie pytało (handlowcy tej firmy wysyłali komunikaty do centrali, że obecni oraz potencjalni klienci się o nie dopominają, więc "góra" w końcu łaskawie uległa). Może więc po kilku latach od ich wprowadzenie tym razem wielu klientów dopomina się o umożliwienie nagrywania programów przez tv na własny dysk twardy(?) i również tym razem ten anty klienci beton z zarządu spółki w końcu łaskawie zgodził się na techniczne odblokowanie nagrywania(?). Posiadacze modułów, jak to u Was w tym momencie wygląda? Wobec tego, że raczej spodziewam się odpowiedzi (informacji) negatywnej, czyli, że nadal się nie da, to mam drugie pytanie uzupełniające (bo tego akurat nigdy nie wiedziałem, jak to jest na pewno). Otóż, czy przy braku nagrywania nie ma również możliwości zatrzymywania programu i następnie oglądania z opóźnieniem, a więc bez nagrywania, ale chociaż z możliwością pauzowania programów na kanałach aktualnie włączonych (oczywiście z dołączonym do tv dyskiem twardym)? Proszę o informację, bo jest to dla mnie ważnych szczegół.
×
×
 • Create New...