Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Adgjm :

Czy próbujesz odczekać aż  okno restartu (GRAPHYNE adb ) wyświetli się po raz drugi ? Jest w nim informacja o ponownym uruchamianiu się dekodera.  EVOBOX PVR uruchamia się wtedy na ostatnim, poprawnie oglądanym programie. U mnie tak się właśnie dzieje.  Myślę, że również inni użytkownicy zainteresowani wyjaśnieniem przyczyn  tych problemów  zaobserwowali to samo.

Do support458 :

Po co przedwcześnie zamykać tą dyskusję ?  Może warto poczekać na opinię fachowej osoby, być może nawet kogoś z serwisów technicznych Cyfrowego Polsatu, którzy chyba też tu zaglądają.

 

Dodane  17:36

Do umcus :   .... ble, ble, ble...    Ciekawe, kogo w tej opinii o mnie reprezentujesz na tutejszym Forum ?

Edytowane przez fredman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458,

Te programy z Astry to np. BVN TV i TV Trwam. Ze względu na to że na tych programach nie idzie uzyskać informacji o kanałach bo zaraz jest reset to podaje z internetu ich dane. Oba są nadawane na częstotliwości 11.186GHz polaryzacja V, Rate 22000. Na wszystkich kanałach z Astry mam parametry: siła ok 90, jakość ok 100, SNR ok 16.

Antena 85cm, dwa konwertery Inverto, zez na Astrę, diseq, i z diseq-a jeden przewód podłączony pod złącze SAT1.

Jak przełącze na ten kanał następuje za każdym razem czarny ekran i restarty non stop dopóki nie wyjmę karty z dekodera. Po wyjęciu karty mam możliwość przełączyć na inny kanał.

Dzieje się to za każdym razem jak przełącze na jeden z tych programów i obojętnie czy przełączę na te programy na liście wszystkie czy ulubione (sprawdzone).

Robiony reset z usunięciem nagrań.

Problem z tymi restartami występuje od ok tygodnia tak jak już poprzednicy pisali.

Myślę że podałem @support-owi tyle danych, że ktoś zajmie się tym problemem.

No chyba że użytkownicy Evobox-a korzystający z Astry są już pomijani ze względu na mniejszą liczbę użytkowników tejże satelity.

Edytowane przez rafcio082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem, że przywróciłem do ustawień fabrycznych z kasowaniem nagrań, mam unicable aby też była jasność. W dniu dzisiejszym zaplanowałem nagrania na jutro i przyszłe dni. Przed chwilą wszedłem sobie na listę swoich nagranych programów i zobaczyłem, że pojawił się folder z "nieudanymi" nagraniami. Było takich 7, czyli wszystkie, które zaplanowałem do nagrania. Przy wszystkich był komunikat brzmiący dokładnie: nagrany w 0 %, z powodu braku prądu. Jak to możliwe, żeby pojawiał się taki komunikat skoro jeszcze nawet nie przyszła pora na ich nagrywanie.

 

Mam nadzieję, że @support udzieli w końcu odpowiedzi, bo obecna sytuacja, czyli niemożliwość nagrywania programów jest już poważnym upośledzeniem tego dekodera.

 

Edit: chcę zaznaczyć, że byłem też cały czas w domu i nie było takiej sytuacji, aby była jakakolwiek przerwa w dostawie energii elektrycznej.

Edytowane przez LWIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem, że przywróciłem do ustawień fabrycznych z kasowaniem nagrań, mam unicable aby też była jasność. W dniu dzisiejszym zaplanowałem nagrania na jutro i przyszłe dni. Przed chwilą wszedłem sobie na listę swoich nagranych programów i zobaczyłem, że pojawił się folder z "nieudanymi" nagraniami. Było takich 7, czyli wszystkie, które zaplanowałem do nagrania. Przy wszystkich był komunikat brzmiący dokładnie: nagrany w 0 %, z powodu braku prądu. Jak to możliwe, żeby pojawiał się taki komunikat skoro jeszcze nawet nie przyszła pora na ich nagrywanie.

 

Mam nadzieję, że @support udzieli w końcu odpowiedzi, bo obecna sytuacja, czyli niemożliwość nagrywania programów jest już poważnym upośledzeniem tego dekodera.

 

Edit: chcę zaznaczyć, że byłem też cały czas w domu i nie było takiej sytuacji, aby była jakakolwiek przerwa w dostawie energii elektrycznej.

 

U mnie nie ma takich problemów, wiec może jednak jest uszkodzony dekoder, zasilacz.

Nie mam "upośledzonego" dekodera :wink:

Dodam jeszcze do upośledzeń brak możliwości zaplanowania nagrania na VOD - pisze wtedy coś o prawach autorskich, ale jak się na żywo włączy to nagra cały film bez problemu.  :crazy: Wcześniej miałem Sagem'a i bez problemu nagrywał wszystko. :curious:

Nie wszystkie pozycje VOD mają ograniczenia w nagrywaniu, dlatego raz jest komunikat, a innym razem nie. Ograniczenia nagrywania, wymagają właściciele praw do pozycji VOD i dlatego nowszy sprzęt ma takie funkcje.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także nie ma takich objawów z nagrywaniem. Dekoder nagrywa wszystko co ustawie do nagrywania nawet z tyg.wyprzedzeniem. Jak narazie jestem zadowolony z dekodera mimo drobnych problemów z CEC i kiepski dźwięk na VOD i HBO GO. Najważniejsza funkcja na której mi zależało czyli PVR  działa wzorowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie oglądania (czyli nie wyłączałem dekodera), zaplanowałem jeszcze trzy krótkie nagrania (w tym samym czasie) na dzień dzisiejszy i nagrały się. Może przy wyłączeniu dekodera następuje jakiś spadek napięcia i wyskakuje komunikat o braku prądu. Ciekawa koncepcja z tym zasilaczem tylko jak to sprawdzić. Czy w APS wymienią sam zasilacz ?

 

Support nie napisałem, że dekoder jest upośledzony, bo uważam, że jest super, napisałem: "niemożliwość nagrywania programów jest już poważnym upośledzeniem tego dekodera", czyli poważnym problemem dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma takich problemów, wiec może jednak jest uszkodzony dekoder, zasilacz.

Nie mam "upośledzonego" dekodera :wink:

Nie wszystkie pozycje VOD mają ograniczenia w nagrywaniu, dlatego raz jest komunikat, a innym razem nie. Ograniczenia nagrywania, wymagają właściciele praw do pozycji VOD i dlatego nowszy sprzęt ma takie funkcje.

Przetestowałem na tym samym filmie jak z palca się właczy na żywo - nagra, jak z timera to nie. Film pt. Bankomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem nagrywanie "Pakt 2" na niedzielę (4 grudzień) oraz "Ślub od pierwszego wejrzenia" na poniedziałek (5 grudzień) i....zamiast trafić do zaplanowanych, to pojawiły się w nieudanych z komunikatem, iż nagranie nie zostało zrealizowane z powodu awarii pradu. Evobox przewiduje przyszłość jak nic :) .Jeśli ktoś potrzebuje, to mogę zrobić zdjęcie.

Edytowane przez PINOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem nagrywanie "Pakt 2" na niedzielę (4 grudzień) oraz "Ślub od pierwszego wejrzenia" na poniedziałek (5 grudzień) i....zamiast trafić do zaplanowanych, to pojawiły się w nieudanych z komunikatem, iż nagranie nie zostało zrealizowane z powodu awarii pradu. Evobox przewiduje przyszłość jak nic :) .Jeśli ktoś potrzebuje, to mogę zrobić zdjęcie.

 

Widzę, że nie jestem sam z tym problemem, przynajmniej inni mi w końcu uwierzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie ma duży wpływ na elektronikę. Widziałem już różne dziwne rzeczy i cyrki spowodowane złym zasilaniem - przy czym każdy szukał problemu wszędzie, tylko nie w zasilaniu. Tak więc wierzę, że zasilacz może powodować dziwne takie objawy w Evoboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas odtwarzania nagranych filmów.

 

Pojawia się co kilkanaście minut jakby sekundowe (bardzo krótkie) przycięcie dźwięku, obraz idzie normalnie tylko dźwięk się przycina. Dekoder ma najnowszy soft 1.9.3 podłączony do konwertera Unicable. Dzieję się tak u kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas odtwarzania nagranych filmów.

 

Pojawia się co kilkanaście minut jakby sekundowe (bardzo krótkie) przycięcie dźwięku, obraz idzie normalnie tylko dźwięk się przycina. Dekoder ma najnowszy soft 1.9.3 podłączony do konwertera Unicable. Dzieję się tak u kogoś?

Spójrz na antenę i sprawdź czy na czaszy od strony konwertera nie zalega mokry śnieg. BTW na jakim kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...