Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Proszę o krótkie wypisanie wad i zalet Evoboxa w stosunku do Sagemcoma.

 

Chłopie, nie starczyłoby tutaj stron aby wypisać różnice ;) Porównywanie tych dwóch dekoderów mija się z celem :)

 

 

Przy czym ze względu na koszty, wolałbym uniknąć wymiany kabli od anteny do dekodera (20-30m przez kilka pięter i pomieszczeń).

 

Nie musisz nic wymieniać. Jeśli masz dwa kable podłączone do Sagemcoma, to tak samo możesz podpiąć Evoboxa. Ogranicza to jego możliwości w niewielkim stopniu.

 

Generalnie w Sagemcomie niewiele mi przeszkadzało, ale może jest coś w Evoboxie, co przemawia za nim?

 

W porównaniu do Sagemcoma to wszystko. To tak jakbyś przesiadł się z Opla Corsy do najnowszego Ferrari :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nie starczyłoby tutaj stron aby wypisać różnice ;) Porównywanie tych dwóch dekoderów mija się z celem :)

 

 

Nie musisz nic wymieniać. Jeśli masz dwa kable podłączone do Sagemcoma, to tak samo możesz podpiąć Evoboxa. Ogranicza to jego możliwości w niewielkim stopniu.

 

W porównaniu do Sagemcoma to wszystko. To tak jakbyś przesiadł się z Opla Corsy do najnowszego Ferrari :)

 

Bez przesady, to tylko dekodery TVSAT, w dodatku różnicy w wieku nie ma dużej a i cena zbliżona, więc przepaści nie ma...

Wypisz choćby 10 najważniejszych...

 

Do Sagemcoma mam 2 kable. Czego więc nie zyskam, zostawiając kable?

Edytowane przez Maciej Loret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Założyłem dzisiaj antenę z konwenterem Unicable. Dekoder podłączony. Chyba wszystko jest ok. Przeglądam menu i nigdzie nie mogę znaleźć opcji PIP. Podpowie ktoś jak się ją włącza? Oczywiście w opcjach ustawione na konwerter Unicable.

Wciskasz "MENU" >KANAŁY (OK) i po chwili odpala ci się PIP wtedy możesz przesuwać lewo/prawo bądź ręcznie wpisać nr.kanału i do niego Ci dekoder z podglądem przejdzie

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie ustawiasz ulubione. Też chciałem mieć własną kolejność i teraz mam TVP 1 na 1. TVP 2 na 2, itd. Trochę to zajęło, ale jak już ustawisz to jest o wiele lepiej.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw dodać kanały do ulubionych, a potem je segregować, czy od razu dodawać wg własnej kolejności?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przeglądając Kanały TV mam podgląd w PIP w około 50% kanałów. Czy wszystkie kanały powinny mieć podgląd, czy tylko część? I czy to normalne, że nagrywając dzisiaj bodajże coś na Cinemax2, mogłem się przełączać pomiędzy tylko niektórymi kanałami? (około 10). A reszta była niedostępna. Dekoder podłączony tylko jednym kablem i w ustawieniach jest uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz "MENU" >KANAŁY (OK) i po chwili odpala ci się PIP wtedy możesz przesuwać lewo/prawo bądź ręcznie wpisać nr.kanału i do niego Ci dekoder z podglądem przejdzie

Czyli to PIP to takie marne jest. Myślałem, że to będzie jak miałem kiedyś na tv. Główny kanał lecial na całym ekranie, a dodatkowy kanał na małej części ekranu był i można było zamieniać je miejscami. A tu to raczej nie jest PIP tylko możliwość podglądu co aktualnie leci i tyle, bo włączenie tego PIP w menu zasłania resztę ekranu i z głównego kanału aby dźwięk słychać.

 

Co do samego dekodera to jest bajka. Samo menu mi się podoba mimo, że jest szare,animowane przejścia i mnogość funkcji. Nagrywanie na kilku kanałach jednocześnie także super. W końcu mi Żona nie przełącza nagrywanego programu. Sam dekoder szybko się włącza i kanały przełącząją się błyskawicznie. Jakość obrazu jest lepsza niż na HD6000. Na module CAM miałem tak samo dobrą jakość jak na Evoboxsie. U mnie jest dysk WD. Wady to cyferki na wyświetlaczu ,są za małe przez co są mało czytelne. Na HD6000 i HD5500S są lepiej widoczne. 

To na tyle jak na dwa dni urzytkowania  . Aha piloty które dają do dekoderów mają badziewnie wykonane klapki baterii. W tym do Evoboxa trochę się rusza ale w tym od HD5500s to tragedia. Klapka ma straszne luzy. 

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety trochę to PIPowate,ale co zrobić :( ktoś taki badziew wymyślił i d... blada

ja osobiście praktycznie z tego nie korzystam,a co do nagrywania to przy ostatnim meczu naszych z Rumunami (oczywiście oglądałem n/ż) nagrywały sie trzy kanały i wszystko zarejestrowane perfekt :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość nagrywania na tym dekoderze w systemie jednokablowym to był główny powód dla którego go wziołem. Dekoder jest bardzo fajny. Ale największy minus to właśnie opisywany wcześniej dźwięk na VOD. Tak się przysłuchałem i przypomina mi dźwięk w TVN Player gdy ustawi się niską jakość video, wtedy dźwięk też się taki głuchy robił. Wydaje mi się że dźwięk jest w niskiej jakości przez co zostało wycięte wysokie pasmo, niskie za pewne też. Mam pod TV podłączone kino domowe i na kinie bardzo słychać tą niską jakość dźwięku. Mogli by to jakoś naprawić.

Edit:

Panowie a może można gdzieś zgłosić sprawę z tym dźwiękiem do CP? Może by to szybciej naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Supportu.

Od pewnego czasu borykam sie z dziwnym problemem.Otóz po wyłaczeniu dekodera i jego ponownym właczeniu trace mozliwosc korzystania z serwera DLNA. Pomaga wyłaczenie dekodera z pradu  bądź reset do ustawień poczatkowych.Prosze o sugestie na temat ewentualnego rozwiazania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...