Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie często na tp. 11,508 np. na  kanale TVN HD SNR  czasami dochodzi nawet do 15,3 dB. Jednak na tym tp mam czasami nagłe spadki jakości np. z 89 na 50 % co objawia się artefaktami (zamrożenie obrazu).

Tylko na nim mam taki problem. Czytałem na forum, że to prawdopodobnie po cześci może być wina softu. Użytkownicy telewizji z konkurencji także mają podobny problem z tym transponderem.

Edytowane przez lucas2go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszedłem sobie na listę swoich nagranych programów i zobaczyłem, że jest folder z "nieudanymi" nagraniami. Było takich 6, przy których był komunikat brzmiący mniej więcej tak: program nagrany w 0 %, z uwagi na brak prądu. Najlepsze jest to, że komunikat dotyczył również dwóch filmów z 26.11.2016r. godz. 22.15 Wstrząs na HBO i 27.11.2016r. godz. 21.10 Praktykant też na HBO. Wynika z tego, że dekoder przewiduje przyszłość i wskazał programy, które nie zostaną nagrane ponieważ nie będzie prądu :crazy: To jakaś paranoja, o co chodzi. Już kiedyś kasowałem z folderu "nieudane" kilkanaście filmów z tym właśnie komunikatem, zdziwiło mnie to ale jakoś nie zwróciłem na to większej uwagi. U mnie jeśli nawet "mignie" prąd to od razu na wyświetlaczu kuchenki gazowej zeruje się zegarek, ale niczego takiego nie było a więc to ewidentnie jakiś błąd w dekoderze :(

 

 

EDIT: wykasowałem wszystkie programy, które nie zostały nagrane. Zaplanowałem jeszcze raz z HBO Wstrząs na 26.11.2016r. godz. 22.15 i Praktykanta na 27.11.2016r. godz. 21.10 i od nowa te dwa filmy znalazły się ponownie w folderze "nieudane" z komunikatem cytuję dokładnie: "nagrany w 0% z powodu braku prądu".

 

Support, czy możesz mi napisać co się dzieje, bo jest to strasznie irytujące.

 

Mam unicable.

 

 

Jako, że nie uzyskałem odpowiedzi od Support-a napiszę tylko, że przywróciłem do ustawień fabrycznych z kasowaniem nagrań. Obecnie jest OK. Mam nadzieję, że problem się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wystąpił na moim dekoderze podobny problem - na niektórych kanałach z Astry np. TV Trwam, CNN, Sky News - po sekundzie następuje restart a przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga. Zastosowałem wszystkie tu opisane metod. Dodam że np. kanały niemieckie z Astry np. ZDF RTL działają bez zarzutu. Widzę, że nie tylko ja mam taki problem - dlatego też proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Dziękuję.

 

Pomimo dalszych prób rozwiązania problemu związanego z restartowaniem dekodera na niektórych kanałach z Astry (TV Trwam, BVN TV Europa, CNN, TVE Internacional Europa, Sky News) on nadal występuje. Proszę osoby zajmujące się opracowaniem oprogramowania do tego dekodera o próbę zastanowienia się nad tym problemem. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evoboxa mam od 3 tyg, do wczoraj było w porządku. Około 13 tuner sam się wyłączył i po paru minutach włączył, ale zaczął się problem, mimo włączonej opcji HDMI CEC, przy włączaniu dekodera nie włącza się TV, wcześniej działało to bez problemu. Przywracałem ustawienia fabryczne z wykasowaniem wszystkich nagrań, wyciągałem kartę, odłączałem antenę i wielkie nic.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evoboxa mam od 3 tyg, do wczoraj było w porządku. Około 13 tuner sam się wyłączył i po paru minutach włączył, ale zaczął się problem, mimo włączonej opcji HDMI CEC, przy włączaniu dekodera nie włącza się TV, wcześniej działało to bez problemu. Przywracałem ustawienia fabryczne z wykasowaniem wszystkich nagrań, wyciągałem kartę, odłączałem antenę i wielkie nic.

Telewizory Samsung UHD z najnowszym softem 1471 mają bug w CEC. Telewizor nie zawsze wyłącza się po wyłączeniu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Philips dziwnym trafem od aktualizacji Evoboxa też ma problem z CEC. A konkretnie z regulacją głośności. Przed aktualizacją działało. Tak, wiem, pewnie wina TV. ;)

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie widzieliście minimalne parametry sygnału na Evoboksie, które pozwalały na działanie? U mnie to przed chwilą na CI Polsat bez cięcia:

81 / 5 / 6,5

BER: ~5,25E-03

 

Oczywiście nie bez powodu sprawdzam parametry właśnie na CI Polsat ;) Podpowiem, że pada śnieg.

BBC Brit: 72 / 73 / 12,6
TVN HD 75 / 81 / 13,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie może być wina TV z tym CEC, jak  pisałem wcześniej także mam problem  z CEC ze swoim Sharpem.  Na HD5500s i HD6000 CEC działa dobrze. Wina musi tkwić w oprogramowaniu Evoboxa. 

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, także dokonałem całkowitego resetu, a problem restartu na niektórych kanałach z Astry nadal występuje. Proszę o sprawdzenie tego problemu. Dziękuję.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458, po ostatniej aktualizacji robiłem całkowity reset z usunięciem nagrań i też u mnie występują zwiechy i restarty dekodera na poniektórych programach z Astry. Także może faktycznie trzeba by było pochylić się nad problemem i sprawdzić dlaczego tak się dzieje.

 

Konkretnie:

  1. Które kanały z Astry?
  2. Jakie masz parametry sygnału na kanale na którym występują problemy?
  3. Jaka instalacja antenowa, dwa wejścia czy jedno są podłączone?
  4. Czy problem występuje jak oglądasz kanał z listy Ulubione czy z listy Wszystkie?
  5. Jak często objawia sie problem?
  6. Jaki jest objaw na ekranie jak występuje problem?

Witam.

Pytanie do użytkowników . Czy ten konwerter unicable będzie poprawnie współpracował z Evoboxem?

http://www.dmtrade.pl/p6670,lnb-unicable-scr-gt-sat-s2scr4-do-6-sat.html

 

Według specyfikacji sprzedawcy powinien poprawnie współpracować z Evobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie wtrącić swoje "trzy grosze", ponieważ taka dyskusja to zwykłe kręcenie w kolo tych samych pytań i tych samych odpowiedzi.  Zdecydowana większość abonentów Cyfrowego Polsatu i tak nie odbiera programów z Astry,  mając jedynie konwerter ukierunkowany na Hot Birda.  Ci użytkownicy nie powiększą więc grona dyskutantów odnoszących się do problemów z odbiorem niektórych programów z tej drugiej satelity.

Uważam, że tak szacowne Forum jak tutejsze, ma wyjątkowe predyspozycje aby uzyskać konkretne wyjaśnienia bezpośrednio od właściwych służb technicznych Cyfrowego Polsatu.  Uważam - z pewnością nie bez racji - że taki tok obecnej dyskusji staje się po prostu niezamierzoną antyreklamą dekodera EVOBOX PVR.  Z tego też powodu  wspomnianym służbom będzie zależeć na udzieleniu wyjaśnień.

W ostatnim poście autor zdaje się kierować kilka pytań sformułowanych tak, jakby problem dotyczył jakiegoś konkretnego dekodera.  Ja zaś jestem przekonany, że występuje u wszystkich jego posiadaczy, którzy odbierają zarówno z Hot Birda jak i z Astry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie:

  1. Które kanały z Astry?
  2. Jakie masz parametry sygnału na kanale na którym występują problemy?
  3. Jaka instalacja antenowa, dwa wejścia czy jedno są podłączone?
  4. Czy problem występuje jak oglądasz kanał z listy Ulubione czy z listy Wszystkie?
  5. Jak często objawia sie problem?
  6. Jaki jest objaw na ekranie jak występuje problem?
Zgadzam sie z kolegą fredmanem

1. Problem zauważyłem m.in. na kanałach: TV Trwam, BVN TV Europa, CNN, TVE Internacional Europa, Sky News.

2. Parametrów niestety nie można sprawdzić na danych kanałach ponieważ dekoder natychmiast się restartuje.

3. Instalacja antenowa czasza 90 cm, konwerter uniwersalny, podłączony jednym wejściem.

4. Zarówno na liście ulubionych oraz na wszystkich.

5 Za każdym razem od kilkunastu dni

6. Restart dekodera

 

Dodam tylko, że inne kanały z Astry odbierają bardzo dobrze np. RTL, ZDF itp.

 

Dziękuje za zajęcie się tym problemem.

 

 

Powyżej wyjaśniłem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie same objawy i taką samą instalację.Z tego co czytałem to ten problem pojawił się u wszystkich zgłaszających w tym samym czasie.Dodam tylko że po restarcie trzeba natychmiast przełączyć na inny program.Inaczej dekoder będzie się resetował non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...