Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie okazuje się że ja też mam problem z HDMI CEC. Na HD6000 mogłem wyłączyć lub włączyć wszystko jednym pilotem. Nie zależnie czy to był od TV pilot czy od dekodera. Nawet włączając TV przyciskiem na obudowie wszystko się włàczało. Na Evoboxsie tak nie mam. Co prawda wyłączyć można każdym pilotem ale włączyć muszę dekoderowym pilotem bo inaczej włącza się sam TV,a dekoder już nie. Sprawdzę jeszcze później na kablu HDMI przez który był podłączony HD6000. Może to wina kabla w co wątpie. Nie ma znaczenia czy dekoder jest ustawiony na tryb uśpienia czy czuwania.

 

Edit:

Zrobiłem test kabli i nic. Efekt taki sam. Dla pewności podłączyłem jeszcze HD5500s i tu CEC działa poprawnie. Nie ma znaczenia jak wyłącze. Wyłącza się wszystko. Zapewne to błąd oprogramowania Evoboxa.

 

Plus dla Evoboxa jest taki że mam osobnego pilota którym mogę sterować TV,Evoboxem i Android TV box. Przez inaczej rozbudowane menu w porównaniu do np. HDxx00 nie potrzebuję mieć na zewnętrznym pilocie zaprogramowanych przycisków aby obsłóżyć większość funkcji dekodera. Przy serii HDxx00 brakowało mi przycisków.

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie podobnie.

Dzisiaj podczas przełanczania programów na liście ulubione z Astry dekoder zrobił zwis i się zrestartował. Po ponownym uruchomieniu wyskoczył komunikat "aktualizacja dekodera" choć była zainstalowana najnowsza. Wyskakiwały błędy kolejno DLN3, EFS4, EFS1 i DLN17 po czym znów się uruchamia w kółko. Pomimo wyłączenia dekodera na pół godziny z sieci problem jest cały czas ten sam. Ustawień fabrycznych nie idzie przywrócić bo dek tylko się cały czas restartuje. Dekoder umarł.

Szkoda tylko tych wszystkich nagrań :(

Edytowane przez rafcio082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie podobnie.

Dzisiaj podczas przełanczania programów na liście ulubione z Astry dekoder zrobił zwis i się zrestartował. Po ponownym uruchomieniu wyskoczył komunikat "aktualizacja dekodera" choć była zainstalowana najnowsza. Wyskakiwały błędy kolejno DLN3, EFS4, EFS1 i DLN17 po czym znów się uruchamia w kółko. Pomimo wyłączenia dekodera na pół godziny z sieci problem jest cały czas ten sam. Ustawień fabrycznych nie idzie przywrócić bo dek tylko się cały czas restartuje. Dekoder umarł.

Szkoda tylko tych wszystkich nagrań :(

Witam serdecznie.

Właściwie zarejestrowałem się głównie po to, by w tym wątku podzielić się moimi spostrzeżeniami co do przedstawianego problemu.  Otóż "podejrzewam" - może na wyrost - że w ostatnich godzinach wprowadzono pewną nowość w oprogramowaniu. Polegać ona może na tym aby w przypadku programów, które znajdują się na liście automatycznie skanowanej jako polsatowskie z Hot Birda nie było obecnie możliwości oglądania, jako "dublowane" a zeskanowane z Astry.  Sprawdzałem to kilkakrotnie i chyba będę się trochę upierał przy tym moim "podejrzeniu".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dekoder zaczął świrować.Na niektórych kanałach z astry po sekundzie następuje restart a przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga.Na hd5500s wszystko działa normalnie.Czy jest na to jakaś rada czy pozostaje tylko wymiana??

Odłącz dekoder od zasilania, odłącz kabel antenowy. Podłącz dekoder do zasilania i jeśli się uruchomi przywróć ustawienia fabryczne.

Domyślnie przy przywróceniu ustawień fabrycznych listy Ulubione i Nagrania nie są usuwane.

Po potwierdzeniu wykonania ustawień fabrycznych, jak pojawi się ekran pierwszej instalacji, podłącz kabel antenowy i wykonaj pierwszą instalacje.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz dekoder od zasilania, odłącz kabel antenowy. Podłącz dekoder do zasilania i jeśli się uruchomi przywróć ustawienia fabryczne.

Domyślnie przy przywróceniu ustawień fabrycznych listy Ulubione i Nagrania nie są usuwane.

Po potwierdzeniu wykonania ustawień fabrycznych, jak pojawi się ekran pierwszej instalacji, podłącz kabel antenowy i wykonaj pierwszą instalacje.

Niestety nie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, pozostaje wymiana w APS na sprawny.


Wczoraj podpiałem monoblocka czy jest jakaś mozliwość aby wyświetlać tylko niekodowane kanały i nie mieć zaśmieconej listy kanałami kodowanymi z astry czy hot birda ?

I czy mozna przeszukiwać po nazwach zeby np wyszukać kanały sportowe z astry ?

 

Wszystko o tym dekoderze w przystępnej formie https://www.youtube.com/playlist?list=PL6FIrd2okMw6278LRjKpV19NPhhajHMuo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zacznę od słowa... szkoda. Szkoda, że nie jest brana pod uwagę treść mojego pierwszego postu. Bo coś jednak w niej jest poprawnego.  Po podobnych kłopotach zrobiłem tak:

Przywróciłem ustawienia fabryczne ale zaznaczając usunięcie zmian wprowadzonych przez użytkownika. Wtedy, przy powrocie do ustawień fabrycznych usunięta została lista ulubionych. Tam właśnie miałem wczytane wybrane programy z Astry.  Następnie :  zeskanowanie programów polsatowskich a po konfiguracji do odbioru z Astry - zeskanowanie programów w opcji automatyczne.  I wreszcie - przy ponownym przenoszeniu wybranych programów - pomijałem takie programy jak np. CNN, NHK World i inne (patrz moje "podejrzenie" z pierwszego postu).  Te programy dołożyłem do ulubionych sięgając po nie do listy polsatowskiej. Po tych zabiegach dekoder działa perfekcyjnie. Dodam jeszcze, że korzystam z LNB Blue Line Universal podłączonego do wejścia 1.

Radzę przedwcześnie nie narzekać na ten dekoder. = Pozdrawiam.

 

Dodano  o 21:56 

Dziękuję za uwagę i przepraszam ale jeszcze zapytam:   Dlaczego przed ostatnim słowem (Pozdrawiam) wstawiony jest znak równości ? Ja go nie wpisywałem do postu.

Uprzednio też był inny nick Użytkownika udzielającego mi wyjaśnienia dot. cytowania postów.

Edytowane przez fredman
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszedłem sobie na listę swoich nagranych programów i zobaczyłem, że jest folder z "nieudanymi" nagraniami. Było takich 6, przy których był komunikat brzmiący mniej więcej tak: program nagrany w 0 %, z uwagi na brak prądu. Najlepsze jest to, że komunikat dotyczył również dwóch filmów z 26.11.2016r. godz. 22.15 Wstrząs na HBO i 27.11.2016r. godz. 21.10 Praktykant też na HBO. Wynika z tego, że dekoder przewiduje przyszłość i wskazał programy, które nie zostaną nagrane ponieważ nie będzie prądu :crazy: To jakaś paranoja, o co chodzi. Już kiedyś kasowałem z folderu "nieudane" kilkanaście filmów z tym właśnie komunikatem, zdziwiło mnie to ale jakoś nie zwróciłem na to większej uwagi. U mnie jeśli nawet "mignie" prąd to od razu na wyświetlaczu kuchenki gazowej zeruje się zegarek, ale niczego takiego nie było a więc to ewidentnie jakiś błąd w dekoderze :(

 

 

EDIT: wykasowałem wszystkie programy, które nie zostały nagrane. Zaplanowałem jeszcze raz z HBO Wstrząs na 26.11.2016r. godz. 22.15 i Praktykanta na 27.11.2016r. godz. 21.10 i od nowa te dwa filmy znalazły się ponownie w folderze "nieudane" z komunikatem cytuję dokładnie: "nagrany w 0% z powodu braku prądu".

 

Support, czy możesz mi napisać co się dzieje, bo jest to strasznie irytujące.

 

Mam unicable.

Edytowane przez LWIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś zaczęło "znikać" miejsce z dysku. Jak się okazało, przez folder nieudane, ale co ciekawe tego folderu normalnie nie widzę, te utworzone przeze mnie tak, nagrania bez folderu też, a ten nieudane jest ukryty, dopiero jak się przebrnie przez menu to "wyłazi" i tam było sporo pozycji nie nagranych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest. Kiedy chce to czuwanie, a kiedy chce to uśpienie.

A mam inne pytanie. Wczęśniej chciałem nagrać jakiś program i miałem przy nagrywaniu opcje : nagraj kilka odcinków , cały sezon czy jakoś tak . Teraz chciałem nagrać cały sezon "Złodzieje" na TVN Turbo i nie mam takich opcji. Od czego to zależy?
 

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dekoder zaczął świrować.Na niektórych kanałach z astry po sekundzie następuje restart a przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga.Na hd5500s wszystko działa normalnie.Czy jest na to jakaś rada czy pozostaje tylko wymiana??

Wczoraj wystąpił na moim dekoderze podobny problem - na niektórych kanałach z Astry np. TV Trwam, CNN, Sky News - po sekundzie następuje restart a przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga. Zastosowałem wszystkie tu opisane metod. Dodam że np. kanały niemieckie z Astry np. ZDF RTL działają bez zarzutu. Widzę, że nie tylko ja mam taki problem - dlatego też proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze.

Czytając ostatni post muszę wyrazić moje zdziwienie. Zdziwienie tym, że dotychczas nie odniesiono się do tego, co w tej sprawie poruszyłem w dwóch moich pierwszych postach ( tu: 4857 i 4869).

Proszę je przeczytać i być może zgodzić się z moją "tezą", że jakimś dodatkiem do oprogramowania blokowane są obecnie te programy nadawane z Astry a zeskanowane do Evoboxa, które znajdują się już na ogólnej, polsatowskiej liście. Czyli uznaje się, że nie ma potrzeby ich "dublowania" w tym, co wciągnęliśmy do naszego dekodera.

Jeśli aktualnym jest powiedzenie - do trzech razy sztuka - to chyba tym razem moje wyjaśnienia będą już brane pod uwagę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...