Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś tajemnica z tym zdalnym nagrywaniem. Ja myślę sobie, ale to tylko moje domysły, że icok nie nadążył jeszcze z implementacją usługi. Oprogramowanie dekodera wybiegło nieco w przyszłość, a support nabrał wody w usta, bo nie chce składać deklaracji za inne działy. I słusznie, bo potem na Nim wszyscy by psy wieszali. Ale to tylko domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie dostałem aktualizacji ale po filmie widzę że zostało to zrobione w taki sposób jak bym tego oczekiwał. Łatwo dodać główny ekran do okienka i przełączyć na coś innego, i również łatwo przywrócić okienko na cały ekran. Jedyny minus tego wszystkiego że w menu pod prawą  strzałką jest coraz więcej opcji :P

Można by dodać PIP pod jakiś kolorowy przycisk.

 

Mimo wszystko wielkie dzięki. :)

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, moim zdaniem miejsce wybrano nieco niefortunnie (sporo zasłania) i dużo lepiej by było gdyby okienko na stałe było zadokowane tak jak to jest przy ponownym włączeniu menu - gdy przeskakuje w prawy górny róg. A że logo zasłonięte? Mnie osobiście nie przeszkadza. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co lepiej podłączyć pod USB - pendrive czy przenośny dysk? Chodzi o kolekcję zdjęć, filmy, bajki dla dzieci... Chcę kupić pendrive 128-256GB lub HDD (lub SSD), ale nie wiem czy któraś z tych opcji jest lepsza? Nie chciałbym wydać kilkaset zł i miało się okazać że np. ten sprzęt nie współpracuje z Evoboxem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodze, moim zdaniem miejsce wybrano nieco niefortunnie (sporo zasłania) i dużo lepiej by było gdyby okienko na stałe było zadokowane tak jak to jest przy ponownym włączeniu menu - gdy przeskakuje w prawy górny róg. A że logo zasłonięte? Mnie osobiście nie przeszkadza :) .

 

Pozycja okna PIP była testowana pod każdym względem.

Aktulne miejsce jest najbardziej naturalne w stosunku do różnej zawartości kontentu oraz ux.

Nie będzie zmian w tym temacie.

PIP ma jedną wadę, brak możliwości przeniesienia podglądu w inne miejsce na ekranie.

 

Dlaczego wada? Tak ma być i już. Wadą jest coś co działa inaczej niż miało.

Kolego support458, a czy może masz jakieś info odnośnie dźwięku na VOD? Czy zostanie to kiedyś naprawione? Wczoraj włączyłem sobie film ale ten dźwięk zupełnie odstrasza. Jak dorwę kabel to sprawdzę to na HD5500S, czy też jest takiej słabej jakości.

Nie wiem o czym piszesz. Jak chcesz uzsyskać pomoc, to pisz więcej. Który kanał VOD? Jaka pozycja w VOD? W czym dokładnie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co lepiej podłączyć pod USB - pendrive czy przenośny dysk? Chodzi o kolekcję zdjęć, filmy, bajki dla dzieci... Chcę kupić pendrive 128-256GB lub HDD (lub SSD), ale nie wiem czy któraś z tych opcji jest lepsza? Nie chciałbym wydać kilkaset zł i miało się okazać że np. ten sprzęt nie współpracuje z Evoboxem...

 

Poprawnie współpracują dyski USB WDC 2.5". Polecam pojemność do 500 GB.

SSD odradzam, ze wględu na małą żywotność.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe tłumaczył zawiłości wyboru pozycji, dostałeś już odpowiedź w temacie położenia okna PIP.

NIE MA idealnego rozwiązania.

Ależ jest. Można dać możliwość przesuwania okna. Poza tym, nie wiem, jaki kontent był używany przy testowaniu, ale już dwa razy podczas używania PIP miałem ochotę przesunąć okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co lepiej podłączyć pod USB - pendrive czy przenośny dysk? Chodzi o kolekcję zdjęć, filmy, bajki dla dzieci... Chcę kupić pendrive 128-256GB lub HDD (lub SSD), ale nie wiem czy któraś z tych opcji jest lepsza? Nie chciałbym wydać kilkaset zł i miało się okazać że np. ten sprzęt nie współpracuje z Evoboxem...

 

Używam WD My Cloud, działa bardzo dobrze, odczytuje z dysku filmy, muzykę, zdjęcia, bardzo fajna sprawa. Do tego dysku są podpięte wszystkie komputery w domu, telewizory, telefony i teraz jeszcze evobox. Duża pojemność dysku i nie ma problemu z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego Support458. Na serwisie VOD i HBO GO dźwięk jest okropny. Niskiej jakości. Ale to nie jest wina serwisów ,bo mam Android TV BOX i na nim OTG, a Także HBO GO i dźwięk jest dobry. Ewidentnie to wina dekodera.  A dzisiaj jeszcze dekoder pokazał humorek.   Zawiesił się i zresetował na prubie uruchomienia filmu z HBO GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj :!: czy aby na pewno?

wypadało by coś wcześniej nagrać :wink:

Po ponad 3 latach używanie SSD jako jedynego dysku w notebooku, zapelnionego w ponad 90% (bo tylko 60GB), dzień w dzień po kilka godzin, nie mam obaw co do trwałości SSD...

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj pełny reset z kasowaniem nagrań i w czasie ustawień początkowych pojawiły sie 2 nieaktywne opcje :

1 multiroom

2 urządzenie zewnętrzne

Wnioskuję że będzie tak jak u konkurencji, jeśli na dekoderze dodatkowym będzie dostęp do nagrań z EVO to super.

Edytowane przez Paweł 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego Support458. Na serwisie VOD i HBO GO dźwięk jest okropny. Niskiej jakości. Ale to nie jest wina serwisów ,bo mam Android TV BOX i na nim OTG, a Także HBO GO i dźwięk jest dobry. Ewidentnie to wina dekodera.  A dzisiaj jeszcze dekoder pokazał humorek.   Zawiesił się i zresetował na prubie uruchomienia filmu z HBO GO.

 

Potwierdzam, jakość audio jest tragiczna na serwisach VOD i HBO GO co do resetu się jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że będzie tak jak u konkurencji, jeśli na dekoderze dodatkowym będzie dostęp do nagrań z EVO to super.

Ale nie puszczą tego na dekoderach CP HDxxxx. Trzeba będzie poczekać na wprowadzenie Evoboxa HD i tego najlepszego chyba PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego Support458. Na serwisie VOD i HBO GO dźwięk jest okropny. Niskiej jakości. Ale to nie jest wina serwisów ,bo mam Android TV BOX i na nim OTG, a Także HBO GO i dźwięk jest dobry. Ewidentnie to wina dekodera.

 

Czemu tu o tym piszesz, zgłoś na infolinie.

Po ponad 3 latach używanie SSD jako jedynego dysku w notebooku, zapelnionego w ponad 90% (bo tylko 60GB), dzień w dzień po kilka godzin, nie mam obaw co do trwałości SSD...

 

Dysk SSD może nie zostać wykryty przez Evobox. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję. Celuje właśnie w WD, jeśli nie padnie na pendrive.

 

Ją będę tylko odtwarzał, więc 5-10 lat bez problemu wytrzyma.

Dekoder że względu na funkcję pauzy zawsze nagrywa program. Non stop jest włączone nagrywanie nawet jak nic nie mamy zaprogramowane.

P.S. Jak można tylko odtwarzać skoro nic nie zostało nagrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...