Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano czarny ekran - parametry:http://obrazki.elektroda.pl/8631492500_1481712162.jpg

 

Góra/Dół - obraz - parametry: http://obrazki.elektroda.pl/7525619100_1481712166.jpg

 

Normalne parametry oglądanego programu: http://obrazki.elektroda.pl/4166546000_1481712169.jpg  oraz http://obrazki.elektroda.pl/7441912700_1481712580.jpg

 

Antena 80 cm. Poprzednio zamontowany konwerter uniwersalny (dual) i współpraca z modułem CI+ w TV Philips 46PFL5007K12 oraz HD5000 z monitorem Philips 234E5 bez najmniejszego problemu.

Do Unicabla podłączone są 2 MR HD5500s i współpracują bezproblemowo, tylko EVO czasem kaprysi.

 

Konwerter Unicable daje wyższy poziom sygnału (ma większe wzmocnienie) niż zwykły Uniwersalny.

Porównanie przez analogię aktualnej sytuacji do odbioru na TV Philips'a jest złe.

Zmieniła się towoja instalacja antenowa i jej parametry. Do konwertera Unicable wystarczy antena 80cm.

Korzystam z konwertera Unicable na antenie 80cm i nie mam opisanych problemów.

Parametrami Jakość i SNR mój sygnał nie odbiega od twoich.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie talerz i konwerter Unicable jest gdzieś że 3 metry od routera Wi-Fi, może to powodować problem z czarnymi kanałami? Trochę lipa, bo na tym samym talerzu i dekoderze od NC+ nigdy takich problemów nie było. Najgorsze, że od gdzieś tygodnia problem się nasilił. Co zrobić w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Unicable daje wyższy poziom sygnału (ma większe wzmocnienie) niż zwykły Uniwersalny.

Porównanie przez analogię aktualnej sytuacji do odbioru na TV Philips'a jest złe.

Zmieniła się towoja instalacja antenowa i jej parametry. Do konwertera Unicable wystarczy antena 80cm.

Korzystam z konwertera Unicable na antenie 80cm i nie mam opisanych problemów.

Parametrami Jakość i SNR mój sygnał nie odbiega od twoich.

Całkowita zgoda co do Twoich odpowiedzi, był to opis z przed zamiany konwerterów. Teraz małe sprostowanie 

 

 

Do Unicabla podłączone są 2 MR HD5500s i współpracują bezproblemowo, tylko EVO czasem kaprysi.

otóż nie współpracują. Podczas występowania czarnego ekranu na EVO tak samo jest czarny ekran na HD5500s (obu). Przełączenie programów w dół lub górę przywracało wizję, a powrót na pozycję 79 czarny ekran (na wszystkich). Dopiero po wybraniu innego programu numerycznie i powrotem "wstecz" dekodery funkcjonowały normalnie.http://obrazki.elektroda.pl/8531251800_1481737543.jpg oraz http://obrazki.elektroda.pl/9438080100_1481737546.jpg

Dwa przewody do HD5500s "stare" do EVO "nówka". "Olał" bym problem bo mnie nie przeszkadza, ale został wywołany, warto rozpatrzyć. Z mojej strony to tyle w temacie "czarny ekran". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle konwerter z "babolem", co maniakalne dążenie do setki może prowadzić do przesterowania sygnału.

Bez miernika podłączonego do anteny ciężko to wychwycić i powiedzieć, że z całą pewnością jest to powodem problemów.

Na zdjęciach widać, że przy czarnym ekranie parametry sygnału są gorsze. Przy działającym kanale parametry są lepsze. A to z mojego doświadczenia, po podłączeniu miernika w takich sytuacjach, oznaczało zawsze sygnał na granicy przesterowania głowicy.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!ja mam pytanie odnośnie łączenia się z siecią przewodową.Nie mogę się połączyć z siecią przewodową.Kabel jest sprawny bo po podłączeniu pod telewizor działą.Dekoder nowy,

soft nowy,czy może być zepsute wejście,ręcznie wpisanie danych też nic nie dało,bezprzewodowo łączy się bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest maniakalne dążenie do setki tylko uniknięcie problemu przy złych warunkach pogodowych później komentarze dziwne pod adresem Cyfrowego Polsatu, o małych opadach mżawki i brak sygnału. :)

 

Tu jest cienka granica i bez miernika ją ciężko wychwycić. Wielu tutaj nie słucha albo wyśmiewa radę, kiedy mówimy o przesterowaniu głowicy wybierając dużą czaszę i konwerter z największym wzmocnieniem, a to jest błąd. Każdy element instalacji dobiera się do konkretnej konfiguracji, bo każdy z tych elementów ma wpływ na komfort oglądania TV przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Podkreślam jednak, że nie wróżę z fusów, bo miernika nie jestem w stanie podłączyć pod instalację osób zgłaszających problem i nie stwierdzam jednoznacznie źródła problemu. Daję to tylko pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle konwerter z "babolem", co maniakalne dążenie do setki może prowadzić do przesterowania sygnału.

Bez miernika podłączonego do anteny ciężko to wychwycić i powiedzieć, że z całą pewnością jest to powodem problemów.

Na zdjęciach widać, że przy czarnym ekranie parametry sygnału są gorsze. Przy działającym kanale parametry są lepsze. A to z mojego doświadczenia, po podłączeniu miernika w takich sytuacjach, oznaczało zawsze sygnał na granicy przesterowania głowicy.

 

 

Tu jest cienka granica i bez miernika ją ciężko wychwycić. Wielu tutaj nie słucha albo wyśmiewa radę, kiedy mówimy o przesterowaniu głowicy wybierając dużą czaszę i konwerter z największym wzmocnieniem, a to jest błąd. Każdy element instalacji dobiera się do konkretnej konfiguracji, bo każdy z tych elementów ma wpływ na komfort oglądania TV przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Podkreślam jednak, że nie wróżę z fusów, bo miernika nie jestem w stanie podłączyć pod instalację osób zgłaszających problem i nie stwierdzam jednoznacznie źródła problemu. Daję to tylko pod rozwagę.

Trochę mnie "bodło" to maniakalne dążenie do setki. Antena 80-tka ustawiana minimum trzy lata temu z konwerterem uniwersalnym. Obecnie Unicabel zamontowany w miejsce uniwersalnego. Dla przykładu, tak wyglądają parametry kanału na tunerze Ariva 200 z Unicablem http://obrazki.elektroda.pl/3736348900_1481744937.jpg . Zgadzam się całkowicie z @pat1234. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miało "bodnąć". Nie taki miałem cel. Twoje zdjęcie z Fergusona co najwyżej dowodzi, że Ferguson ma inny zakres poziomu wejściowego sygnału wraz z innym wyskalowaniem pasków.

PS. Albo rozmawiamy tutaj i szukamy rozwiązania problemu, albo się obrażamy. Tylko wtedy nie rozwiązujemy problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prostym człowiekiem ze wsi i nie wiem co to jest przesterowanie głowicy ,co mam zrobić zmniejszyć sygnał skrętem konwertera czy anteny jakoś ?

 

Nic z tych rzeczy! Możesz na przykład zamontować gniazdo końcowe SAT. Możesz zastosować tłumik. Tylko z tym też trzeba być ostrożnym i robić to z głową, bo można wszystko popsuć. Dlatego tutaj przydaje się miernik i doświadczony instalator, który potrafi się obsługiwać nim, odczytywać prawidłowo informacje i uwzględniać zakres pracy głowicy. Dlatego ustawienie anteny satelitarnej, to nie jest pryszcz. @Mr.Orbita też na to w swoim teście czasz zwracał uwagę.

Przesterowanie głowicy, to tak jakbyś sobie koła w klasycznym samochodzie osobowym napompował 3 barami (maksymalne dopuszczane ciśnienie - trochę upraszczam) zamiast zalecanymi 2,2. Pojedziesz, ale masz spore szanse na nagłego i gwałtownego kapcia. Przesterowanie głowicy kończy się włączeniem jej zabezpieczeń, aby nie skończyło się "nagłym i gwałtownym kapciem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Obserwując ten watek jako uzytkownik Evo od paru miesiecy musze poruszyc "niestety" problem jaki pojawił sie po ostatniej aktualizacji ( frimware 2.0.2) , która suma sumarum oprócz PIP wnosi chyba wiecej złego niz dobrego.

- podczas odtwarzania filmów z nosników wymiennych nie wczytuja sie poprawnie napisy do tych filmów.

Problem wyglada mniej wiecej nastepujaco:

>startuje film, dekoder przewija cały plik z napisami ( oczywiscie w formacie srt ) i wyswietla w sumie napisy koncowe. Pomaga przewiniecie filmu o kilka sekund w przód lub w tył ,nastepuje wtedy około 3 minutowe poprawne wyswietlanie napisów.Po tym czasie napisy nie sa wyswietlane wogóle. Pomaga znów przewiniecie filmu.

- opcja resetu ( nawet z wymazaniem danych i formatem dysku) nie rozwiazuje problemu.

 

Potwierdzam występowanie tego problemu w tej aktualizacji. Coś zostało skopane... Do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy też resetuje się Wam dekoder jak wchodzicie w EPG , średnio co 5 wejść. To jakaś masakra z tym dekoderem z Astrą naprawili powstały wcześniej problem, to skopali teraz wejście w EPG (następuje restart dekodera i dość długi ok 4 min) zanim dekoder się uruchomi z powrotem. :-| :-| :-|:evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...