Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy można podłączyć Evobox wraz z innym tunerem dwugłowicowym do konwertera unicable? Chodzi mi o przesłanie sygnału jednym kablem i rozdzielenie sygnału przy dekoderach rozdzielaczem. Gdzieś słyszałem, ze w Evoboxie nie można przypisać np. dwóch z czterech częstotliwości.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono też ogólnie pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że te radia niektóre bardzo słaby dźwięk mają. :(

 

Zgłoś do właściciela radia, to on wystawia strumień audio. To nie dotyczy tematu wątku.

 

Witam. Czy można podłączyć Evobox wraz z innym tunerem dwugłowicowym do konwertera unicable? Chodzi mi o przesłanie sygnału jednym kablem i rozdzielenie sygnału przy dekoderach rozdzielaczem. Gdzieś słyszałem, ze w Evoboxie nie można przypisać np. dwóch z czterech częstotliwości.

 

Evobox w przypadku konwertera Unicable SCR wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości SCR.

Evobox łączy się z konwerterem Unicable SCR punkt - punkt bez rozgałęziania sygnału na inne dekodery.

 

 

P.S. Jak można tylko odtwarzać skoro nic nie zostało nagrane?

 

Chodzi o odtwarzanie własnych plików multimedialnych z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy u was też, ale u mnie na kilku pozycjach powyżej 200 wskoczyły jakieś radia arabskie. Przykładowo mam 2 razy pozycje 201 i na jednej jest VOD, a na dublu jest te radio. Tak jest chyba na 4 kanałach. Przywracałem ustawienia fabryczne, instalowałem na nowo kanały i nic, dalej są te pseudo radia. Usunąć też nie można, bo to są pozycje operatora i też ich skasować nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:czasami po przełączeniu kanału na Evobox pvr mam czarny obraz na wyświetlaczu jest numer kanału bez obrazu po przełączeniu na inny kanał i powrocie na ten sam kanał obraz pojawia się ,

na wersji oprogramowania wcześniejszej 1.9.3 i najnowszej 2.0.2 co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:czasami po przełączeniu kanału na Evobox pvr mam czarny obraz na wyświetlaczu jest numer kanału bez obrazu po przełączeniu na inny kanał i powrocie na ten sam kanał obraz pojawia się ,

na wersji oprogramowania wcześniejszej 1.9.3 i najnowszej 2.0.2 co może być przyczyną

Problem nie jest typowy. Należy zweryfikować dokładnie instalację antenową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support


 

To nie to, gdyby był problem z anteną to by się w sekundę-dwie nie naprawił a wystarczy tylko zmienić kanał i powrócić do wybranego i on już się pojawia,po za tym kiedyś sprawdziłem parametry po "odzyskaniu" kanału i pokazywało praktycznie max.

Mi to wygląda jak by dekoder nie wysłał impulsu do konwertera czy coś w tym stylu (bo EPG,pasek postępu na ekranie są tylko kanału nie odbiera)

Nie jest to jakaś nagminna udręka,ale się zdarza- u mnie np. wczoraj wystąpiła ciemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też i zapewne u wielu innych osób, z tym że występuje na tyle rzadko że o tym nie piszą. Mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza ale rzeczywiście skoro już o tym wspomniano to raczej nie problem instalacji (np u mnie na starej i nowej instalacji problem występuje, parametry w porządku).

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy robicie z tymi dekoderami. Mi się jeszcze nie przytrafiło ale to może i dobrze. Ja przełączam głównie "P+/P-". Na jakiś konkretnych kanałach to macie? może kwestia konwertera. Ja mam Unicabla...

U mnie też unicable przełączam P+/P- i problem występuje w normalnym użytkowaniu

Edytowane przez pat1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inną przypadłość z czarnym ekranem. Gdy oglądam telewizję, zechce pooglądać coś na osobnym, sprzętowym media playerze, przyłączam po prostu w telewizorze na inne wejście hdmi, nie wyłączając Evoboxa. Po kilku minutach, albo nawet godzinie, dwóch, zakładając, że dekoder jeszcze sam się nie wyłączył, przyłączam z powrotem na hdmi od Evoboxa, a tam czerń. Ale nie ma nazw kanałów, ani nic. Dekoder reaguje bo miga dioda, ale nic nie widać. Dopiero wyłączenie i włączenie pomaga. Zupełnie, jakby evobox przestał nadawać sygnał po hdmi. Telewizor i kabel hdmi raczej wykluczam, bo przedtem na Sagemcom było dobrze. Nie jest to uciążliwe, ale tak się dzieje.

Dodam tylko, że wciąż jestem na 1.9.3

Edytowane przez cholek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cholek3- ja bym jednak stawiał na TV,coś "nie tak" zmienia Ci poszczególne wyjścia a to jak wyłączysz i włączysz ponownie to dowód że dekoder wysyła prawidłowy sygnał tylko Twój TV go nie widzi,  przy włączeniu idzie impuls przez CEC a w ustawieniach TV zapewne na "odpał" masz ustawione gniazdo z Evoboxem.

Może spróbuj go pod inne gniazdo HDMI podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...