Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podlaczony jeden kabel i tak tez jest ustawione. Dziwne jest ze jak np przeklikam szybko plusem od TVP1 (3ci na liscie) do np polsat news (piaty na liscie) to na polsat news potrafi juz pokazac brak sygnalu. Wchodze wtedy w ustawienia/antena/konfiguracja i nagle odnajduje sygnal.

@ fezuj

Konwerter to juz jest bardzo leciwy, okolo 7 lat. Na dekoderze HD5000 dawal jeszcze rade. Czyli wymiana na konwerter unicable powinna pomoc?

Na Polsat News np. mam sile sygnalu 84, jakosc sie zmienia od 48-58 (dziwne ze miga), a ten trzeci parametr BER pokazuje 1,00E-09 (nie wiem szczerze mowiac co on mowi dokladnie)

Parametry sygnału nie powalają,musisz poprawić ustawienie anteny/konwertera jego skręt a skoro już będziesz musiał grzebać to zasuwaj rano po nowy konwerter+antena(której możesz nie zmieniać bo to trochę trawa a pewnie wigilii na drabinie nie masz w programie ;) )

Tu masz przykładowe parametry co powinieneś mieć by problemów nie było: https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/page-189?do=findComment&comment=1171990

A po za tym mając jeden kabel to tym bardziej zmień konwerter,wtedy na prawdę zobaczysz co drzemie w tym "białym pudełku"

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w jakiś sposób połączyć soundbara z Evoboxem tak by z satelitarnych kanałów słuchać w soundbarze dźwięki po bluetooth a nie tylko przy ustawieniu TV ?  Bo  z kanałów naziemnych jak przełączę soundbara na bluetooth to dźwieki  mam jak w formacie surround 5.1 po prostu super ale już jak podłączę evoboxa to telewizor pokazuje połączenie bluetooth ale w głośnikach soundbara jest cisza, dopiero przejście na odbiór dźwieku TV jest głos ale o wiele słabszy i cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy instalacji antenowej unicable z dekoderami Evobox oraz HD5500s (multiroom) - od niedawna wraz z nowym softem ten drugi dekoder otrzymał obsługę unicable, czy zatem obecnie, wykorzystując splitter dedykowany do unicable, można podpiąć oba sprzęty tylko do jednego "złotego" wyjścia SCR polsatowskiego konwertera Inverto Unicale? Pytanie wydaje się retoryczne bo wszędzie podkreśla się to jako jedną z zalet technologii Unicable ale w kilku miejscach na tym forum trafiłem na info że odnośnie Evobox'a takie rozwiązanie nie jest zalecane/możliwe i drugi dekoder (HD5500s) należałoby podpiąć osobnym kablem do "srebrnego" wyjścia Legacy konwertera. Jaka zatem jest prawda bo podpinając HD5500s jako multiroom chciałbym oczywiście uniknąć kładzenia drugiego kabla i ponownego borowania ściany jeśli nie jest to wcale konieczne?

Edytowane przez Qsm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, jeśli rozdzielisz Unicable będziesz musiał podłączyć oba gniazda sat w Evoboxsie. Co za tym idzie stracisz część funkcji jakie umożliwia Evobox, dekoder rozwija pełną funkcjonalność gdy sam korzysta ze złącza Unicable.

 

A ja się zapytam o co innego. Czy oferowane baterie z zestawu są tak kiepskiej jakości? Mam wrażenie,że dekoder lepiej działał na sygnał z pilota niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qsm - kompletnie nie możesz tak zrobić, wręcz nie wolno, bo Evobox domyślnie używa wszystkich czterech częstotliwości Unicable i rozdzielając ten sygnał i w ten sposób częściowo "zabierając" go Evoboxowi będziesz miał problemy z odbiorem i na jednym i na drugim dekoderze. Wkrótce pojawią się w sprzedaży (w sumie to na wolnym rynku już są, ale na razie takie instalacje nie są wspierane oficjalnie) konwertery Unicable II (dCSS), gdzie coś takiego już się uda, bo wtedy dla dekodera HD5500 przydzielisz Unicable, a dla Evoboxa Unicable II (używa innych częstotliwości). Na razie musisz pociągnąć osobne przewody, choćby tymczasowo bez demolowania ścian, albo zaryzykować zmianę konwertera na dCSS (przy zakupie LNB Inverto dCSS należy zaznaczyć, aby był zaprogramowany pod dekoder Cyfrowego Polsatu!), ale mając na uwadze, że na razie jest to nadal w fazie testów (cenowo ok. 300 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w jakiś sposób połączyć soundbara z Evoboxem tak by z satelitarnych kanałów słuchać w soundbarze dźwięki po bluetooth a nie tylko przy ustawieniu TV ?  Bo  z kanałów naziemnych jak przełączę soundbara na bluetooth to dźwieki  mam jak w formacie surround 5.1 po prostu super ale już jak podłączę evoboxa to telewizor pokazuje połączenie bluetooth ale w głośnikach soundbara jest cisza, dopiero przejście na odbiór dźwieku TV jest głos ale o wiele słabszy i cichy.

Nie można, bo niby i jak, skoro Evobox nie ma bluetooth...

Dźwięk z naziemnej TV masz dzięki temu, że sygnał bluetooth idzie z połączonego przez bluetooth soundbara z TV. Z kolei Evobox wysyła sygnał dźwiękowy do soundbara poprzez TV, dlatego masz tak a nie inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w domu Evoboxa + 2 HD3000 , chciałbym zakupić w osobnej ofercie Evoboxa i mam pytanie , czy jest dostępny na rynku jakiś konwerter z 2 wyjściami Unicable i 2 normalnymi , tak aby na jednej antenie pracowały 2 Evoboxy i 2 HD3000 ? Czy w ogóle taka instalacja jest możliwa na czaszy 80cm ? Proszę o wypowiedź kogoś kto jest obeznany w temacie , bo przyznam szczerze mało się na tym znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można skorzystać z konwertera Inverto Unicable DCSS, który jest dostępny w tzw. wolnym rynku.

Ważne jest aby sprzedawca zaprogramował w tym konwerterze mapę częstotliwości dla Evobox.

Wszystkie dekodery łączy się z konwerterem dCSS jednym kablem poprzez rozgałęziacze (splitery) satelitarne z przejściem napięcia stałego.

W konfiguracji anteny w Evobox wybiera się odpowiednio Konwerter-DCSS-CP (EVOBOX1) a w drugim Konwerter-DCSS-CP (EVOBOX2).

W dekoderach HD 3000 menu Instalacji należy wybrać Typ Konwertera = Konwerter Unicable SCR, czestotliwość 1210 MHz w pierwszym dekoderze i częstotliwość 1420 MHz w drugim, to wszystko.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolejny bug nowego firmware. Pojawiła się  tzw. " losowość " wyłaczania TV przez CEC - raz działa raz nie :)  . W poprzednim sofcie wszystko działało poprawnie. TV marki Philips.Jeszcze raz apeluje o mozliwość akceptacji instalacji nowego  softu przez uzytkownika, Niestety ale w zgodzie z powiedzeniem nie zawsze nowsze jest lepsze od starego tak i 2.0.2 nie jest lepsze niz 1.9.3 .

 

Mam to samo (TV i SoundBar firmy Sony) :( - w poprzedniej wersji działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z dodaniem listy kanałów z CP , zestaw jaki posiadam to : 

EvoBox PVR 
HD5500S - do Multi Room ( jeszcze nie podłączony )  
Konwerter Inverto QUDL42-UNIL2L-OPP 

Zestaw ustawiony na Hotbirda . 

Siła sygnału 100%
Jakość sygnału 90-92%

Przy uruchamianiu automatycznie nastawia się na czestotliwosc 12284 i szuka z powyższymi wartościami , jednak na nich nic nie znajduje i zmienia czestotliwość gdzie już ma jakość 0% i wywala bład " NIE ZNALEZIONO KANAŁÓW " sprawdz sygnał i ustawienia satelity . 

Usługa zakupiona wczoraj , możliwe że powodem jest jeszcze brak aktywacji ze strony dostawcy ? Czy błąd leży po stronie technicznej ? 

Wydaje mi się że powinno odszukać kanały i co najwyżej dodać info że nie ma w pakiecie lub temu podobne skoro by nie była aktywowana , pakiet jaki posiadam to Premium MAX jeśli ma to jakieś znaczenie . 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...