Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Krzysiek11  ja na to mam już od dawna inny sposób niż proszenie się może ktoś coś z tym zrobi. Mianowice tak samo juz całe lata układam listę i aby zostawić sobie miejsca puste na zmiany w przyszłości ,aby na nowo nie uczyć się numeracji-wkładam w te miejsca jakieś wcale nie potrzebne nie oglądane kanały np VOD.One tylko trzymają mi miejsce na liście na przyszłość.Jak wstawię jakiś kanałł do listy wyrzucam ten"dyżurny" i nie zmienia mi się numeracja już wyuczona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na danym kanale gdzie jest emitowany teledysk, na jego początku naciskasz Nagraj (startuje nagranie) na koniec teledysku naciskasz Nagraj ponownie (nagranie się zatrzymuje).

Przykro mi ale użycie Nagraj powoduje nagrywanie od początku bufora a nie od monementu naciśnięcia.Koledze chodziło o nagranie fragmentu programu a nie od począdku do,momentu zatrzymania. Nowe pytanie brzmi ,czy zostanie wprowadzona edcja nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@sobiepan,

Dla mnie takie rozwiązanie to żadne rozwiązanie, bo nie po to tworzyłem listę ulubionych, żeby pozbyć się dubli i niektórych śmieci, aby je ponownie na nią dodawać. Mam nadzieję, że @support przeanalizuje moją prośbę ;)

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konwerter radzicie, żeby móc w pełni wykorzystać potencjał Evobox'a? Ja mam w tej chwili uniwersalny ustawiony na HB i Astrę.

 

Jeśli dalej chcesz oglądać kanały z Astry, to możesz wymienić pojedynczy konwerter na dwa podwójne plus dwa przełączniki DiSEqC. Polecam konwertery Inverto. Do dekodera od anteny prowadzisz dwa kable.

Taka zmiana zdecydowanie zwiększy możliwości dekodera, jednak nie będzie to zestaw antenowy rekomendowany przez CP.

Jeśli odbiór kanałów z Astry nie  jest dla ciebie najważniejszy, to skorzystaj z rekomendowanego dla Evobox zestawu antenowego z konwerterem Unicable SCR. Przy instalacji anteny warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego instalatora, unikniesz problemów z odbiorem sygnału.

Zestaw antenowy dla Evobox: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/zestaw-antenowy-evobox-pvr.cp

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od kilku dni mam problem z dekoderem Evobox.konwerter unicable,czasza 90cm. Po nocnej przewie gdy włączę dekoder widzę ciemność, Na wyświetlaczu jest nr kanału, ale brak obrazu i głosu (wszystkie kanały). Przez moment pojawia się komunikat sprawdź syg. na sat1. po wciśnięciu "i" na pilocie na ciemnym ekranie pojawia się plansza siła i jakość 100% SNR w granicach 15db.Po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Przywrócenie ustawień domyślnych, jak i reset wtyczkowy nic nie pomaga (samo się zrobiło samo wraca do normy) Powiedzcie co może być tego przyczyną (czasza konwerter czyste, czy może mrozy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od kilku dni mam problem z dekoderem Evobox.konwerter unicable,czasza 90cm. Po nocnej przewie gdy włączę dekoder widzę ciemność, Na wyświetlaczu jest nr kanału, ale brak obrazu i głosu (wszystkie kanały). Przez moment pojawia się komunikat sprawdź syg. na sat1. po wciśnięciu "i" na pilocie na ciemnym ekranie pojawia się plansza siła i jakość 100% SNR w granicach 15db.Po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Przywrócenie ustawień domyślnych, jak i reset wtyczkowy nic nie pomaga (samo się zrobiło samo wraca do normy) Powiedzcie co może być tego przyczyną (czasza konwerter czyste, czy może mrozy?)

 

mam tak samo i zastanawiam sie czy to dekoder czy konwerter. Zauwazyłam jeszcze ze to jest taki efekt z tym czarnym obrazem jak by konwerter albo dekoder nie przełączał sygnały miedzy tymi 4 pasmami na ktorych pracuje unicable 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od kilku dni mam problem z dekoderem Evobox.konwerter unicable,czasza 90cm. Po nocnej przewie gdy włączę dekoder widzę ciemność, Na wyświetlaczu jest nr kanału, ale brak obrazu i głosu (wszystkie kanały). Przez moment pojawia się komunikat sprawdź syg. na sat1. po wciśnięciu "i" na pilocie na ciemnym ekranie pojawia się plansza siła i jakość 100% SNR w granicach 15db.Po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Przywrócenie ustawień domyślnych, jak i reset wtyczkowy nic nie pomaga (samo się zrobiło samo wraca do normy) Powiedzcie co może być tego przyczyną (czasza konwerter czyste, czy może mrozy?)

 

Siła sygnału 100% świadczy o wysokim poziomie sygnału, co może powodować przesterowanie wejścia antenowego.

W związku z b.dobrą propagacją fal w wyniku małej wilgotności, poziom sygnału może przekraczać dopuszczalnej wartości 80 dBμV.

Jaki konwerter, jak długi kabel od anteny do dekodera?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zastosować tłumik sygnału http://allegro.pl/tlumik-katowy-fr-1-fl-0-20-db-regulowany-5-2400mhz-i5811520619.html#imglayer

do jego podłączenia do dekodera jest potrzebna beczka męska http://allegro.pl/przejscie-lacznik-beczka-wtyk-f-wtyk-f-0311-i6568503059.html#imglayer

Poziom sygnału należy wyregulować tłumikiem, tak aby na różnych kanałach nie przekraczał wskazania siły 90%.

Zmniejszenie poziomu sygnału w tym zakresie, nie wpłynie na jakość sygnału, a poprawi stabilność odbioru.

W przypadku konwertera Unicable, przy krótkim kablu, powinna być montowana antena nie większa niż 80cm.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalna sytuacja, korzystam z Evobox z Unicable Inverto na antenie 80cm w aktualnych warunkach pogodowych i wszystko działa bez problemu. Bez pomiaru sygnału profesjonalnym miernikiem trudno jest wróżyć z postów.

Jaki typ konwertera masz wybrany w konfiguracji anteny?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L. Tak jak piszę - ta sytuacja jest gdzieś od tygodnia, wcześniej przez rok wszystko było OK. Bardzo często teraz pojawia się na Unicable, by sprawdzić podłączenie do gniazda SAT1 lub "brak sygnału" itp. Na zwykłym wyjściu z tego konwertera jest wszystko OK, gdy zmieni się w dekoderze konwerter na uniwersalny.

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawiona czytelność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale użycie Nagraj powoduje nagrywanie od początku bufora a nie od monementu naciśnięcia.Koledze chodziło o nagranie fragmentu programu a nie od począdku do,momentu zatrzymania. Nowe pytanie brzmi ,czy zostanie wprowadzona edcja nagrania.

Dokładnie tak jest !

Ka sobie radzę w ten sposó,b że przed nagraniem przełączam na inny kanał i wracam i wtedy nagrywam - jest to trochę karkołomne zadanie ale innej rady chyba nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zastosować tłumik sygnału http://allegro.pl/tlumik-katowy-fr-1-fl-0-20-db-regulowany-5-2400mhz-i5811520619.html#imglayer

do jego podłączenia do dekodera jest potrzebna beczka męska http://allegro.pl/przejscie-lacznik-beczka-wtyk-f-wtyk-f-0311-i6568503059.html#imglayer

Poziom sygnału należy wyregulować tłumikiem, tak aby na różnych kanałach nie przekraczał wskazania siły 90%.

Zmniejszenie poziomu sygnału w tym zakresie, nie wpłynie na jakość sygnału, a poprawi stabilność odbioru.

W przypadku konwertera Unicable, przy krótkim kablu, powinna być montowana antena nie większa niż 80cm.

 

gdzie montuje sie ten regulator zaraz przy konwerterze czy mozna w domu kolo dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik podłącza się przed dekoderem w domu. Odłączasz od dekodera kabel z anteny, który podłączasz do tłumika a tłumik poprzez tzw. męską beczkę łączysz do wejścia SAT1 dekodera. Obracając pokrętło regulacji w tłumiku ustawiasz wskazanie siła sygnału na nie więcej niż 90%. Na każdym kanale, poziom siły sygnału, nie powinien przekraczać 90%.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

Chyba nie było jeszcze zgłaszane jako błąd.

1. Oglądam nagranie, jest 18:44. W momencie, gdy w tle zaczyna się nagrywać program Wydarzenia o 18:50 pojawia się na chwilę belka z opisem aktualnie oglądanego nagrania. Na szczęście sama znika.

2. Pół godziny później, ok. 19:20. Nagranie, które oglądam jest zapauzowane. W momencie kiedy zaczyna nagrywać się pogoda z 19:25 zapauzowane nagranie zaczyna samodzielnie kontynuować odtwarzanie.

 

Sytuację numer 1 widzę często (w trakcie nagrań na kilka sekund pojawia się pasek z informacją o nagraniu) - taki jak po wciśnięciu play/pauza.

Sytuacja numer 2 - po raz pierwszy ;-)

Mam ustawione nagrywanie z marginesem 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...