Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Mam pewne problemy od kilku dni z tym dekoderem, a mianowicie:

- podczas przełączania kanałów, w tle leci cały czas jeden kanał, a na belce i wyświetlaczu dekodera kanały zmieniają się normalnie,

- zdarza się, że przełączę na jakiś kanał i wskoczy, ale na wyświetlaczu i banerze jest cały czas poprzedni kanał i nie mogę przewijać, ani nagrywać bieżącego kanału,

- dzisiaj zaobserwowałem, że w czasie przełączania 20 kanałów była ciemność, 21 kanał dopiero zaskoczył i wszystko wróciło do normy,

- w czasie pracy dekodera, gdzie zazwyczaj dioda paliła się tylko przy przełączaniu na biało, od kilku dni czasami pali się bez przerwy na czerwono

 

Co w takiej sytuacji? Najgorsze jest to, że jeśli dekoder do wymiany, to lista ulubionych do ułożenia od nowa :( Szkoda, że nie ma opcji zapamiętania jej na USB, czy ICOK i wgrywanie w ten sam sposób.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalibyście jakieś narzędzie do wykonania backupu listy ulubionych np. na pendrive tak, by potem można było ją wgrać do dekodera po resecie, albo do innego dekodera Evobox- po wymianie. To by była dopiero nowoczesność. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem z moim evo ,a mianowicie :

dekoder jest ustawiony na całkowite wyłączenie ( tryb w którym po włączeniu dekodera uruchamia się on dość długo), nie przeszkadza mu to jednak we włączaniu się np. o 3 nad ranem.

Może nie przeszkadzałoby to gdyby nie fakt ,że po tym samoistnym "przebudzeniu" wydaje z siebie tak irytujące dźwięki ,że człowiek budzi się niemal natychmiast.

Poza "chroboczącym" dyskiem do orkiestry dołączają inne instrumenty. Z dekodera wydobywa się syczenie i popiskiwanie - coś jak uszkodzona cewka.

 

Czy takie działanie tego sprzętu kwalifikuje go do wymiany w ramach reklamacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oliho, mam tak samo (pisałem o tym w niniejszym wątku), ale od prawie roku, jak mam Evo, nie wybrałem się jeszcze do APSu. U mnie dekoder leży w salonie, gdzie śpię sporadycznie (jak goście zjadą), więc nie mam extra motywacji.

 

@support458 sugerował wymianę.

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne usypianie ma niby taki sens , że pobiera dużo mniej prądu. U mnie nie ma problemu z samoistnym wybudzaniem się z trybu usypiania. Fajną opcją byłaby możliwość gdy by to użytkownik mógł zdecydować od której godziny dekoder miałby przechodzić w tryb uśpienia a od której w tryb czuwania. Np. od godz.22.00 do 6.00 rano tryb uśpienia , a reszta dnia tryb czuwania, oczywiście z możliwością zmiany godzin. W dzień dekoder by pracował normalnie ,a w nocy oszczędzał energie. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Evo ma tryb oszczędzania energii. Ale nie przesadzajmy. Dekoder mam od marca 2016, nigdy nie włączałem trybu uśpienia a rachunki mam coraz niższe. Proponuję tym co na to narzekają sprawdzić oszczędności włączania z trybu uspienia a pozostawienia w trybie czuwania. Rachunek za prąd w marcu 198,00 w grudniu 148,00. Nie przypuszczam aby operator wprowadził obniżki. Jednym słowem uważam, że jeśli przeszkadza wam długie wybudzanie zostawiajcie w trybie czuwania. I policzcie oszczędności (straty). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sens tego pełnego usypiania :?:

ja jak od czasu do czasu reset robię to już mnie krew zalewa zanim się to uruchomi

a jak bym miał to przeżywać codziennie a może nawet kilka razy to chyba w ogóle bym go nie wyłączał.

Jeśli go nie uśpię to "śpiewa i gra" całą noc ... taki sens tego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go nie uśpię to "śpiewa i gra" całą noc ... taki sens tego działania.

 

Od kilku dni śledzę ten temat, ponieważ zastanawiam się, czy sobie nie wymienić dekodera na evoboxa. :?:

I widzę, że jest dużo postów ludzi, którzy mają problem z evoboxem. :-|

oliho, możesz dokładnie napisać, co to znaczy: śpiewa i gra całą noc. Czy ten dekoder hałasuje w nocy? :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalibyście jakieś narzędzie do wykonania backupu listy ulubionych np. na pendrive tak, by potem można było ją wgrać do dekodera po resecie, albo do innego dekodera Evobox- po wymianie. To by była dopiero nowoczesność. B)

Dokładnie przydała by się taka opcja, nie chce mi się układać listy od nowa, bo lista CP to jest tragedia - promowanie kanałów SD na początku listy HD dopiero od 111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Mam pewne problemy od kilku dni z tym dekoderem, a mianowicie:

- podczas przełączania kanałów, w tle leci cały czas jeden kanał, a na belce i wyświetlaczu dekodera kanały zmieniają się normalnie,

- zdarza się, że przełączę na jakiś kanał i wskoczy, ale na wyświetlaczu i banerze jest cały czas poprzedni kanał i nie mogę przewijać, ani nagrywać bieżącego kanału,

- dzisiaj zaobserwowałem, że w czasie przełączania 20 kanałów była ciemność, 21 kanał dopiero zaskoczył i wszystko wróciło do normy,

- w czasie pracy dekodera, gdzie zazwyczaj dioda paliła się tylko przy przełączaniu na biało, od kilku dni czasami pali się bez przerwy na czerwono

 

Co w takiej sytuacji? Najgorsze jest to, że jeśli dekoder do wymiany, to lista ulubionych do ułożenia od nowa :( Szkoda, że nie ma opcji zapamiętania jej na USB, czy ICOK i wgrywanie w ten sam sposób.

Dzięki za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się to również u mnie. Dekoder jest na danym kanale, ja chcę przełączać na inne kanały, -  epg i logotypy kanałów wskakują normalnie jak przy zmianie kanałów, ale oglądany kanał jest ciągle ten sam. Dekoder się w końcu zawiesił na tym kanale - zero reakcji- lecz po 10 minutach mu wszystko przeszło i działał już normalnie. Nie musiałem wyłączać- resetować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam natomiast problem innego typu. Od momentu aktualizacji pojawił się problem z przeniesieniem do utworzonego folderu większej ilości plików. Folder tworzy się normalnie a plik zostanie w nim umieszczony też prawidłowo, sprawa komplikuje się gdy do tego samego folderu chce wrzucić inne pliki. Wtedy przy przeniesieniu do istniejącego już folderu, dekoder tworzy następny folder o tej samej nazwie i tam umieszcza plik. Co ciekawe dzieje się tak tylko z nowo utworzonymi folderami, stara foldery (przed aktualizacją) funkcjonują prawidłowo.

 

Problem ten objawia się tym że aktualnie na dekoderze mam chyba z 7 folderów "Koncerty" a w nich po jednym pliku...

 

2v0nak6.jpg

 

 

37pkj.jpg

 

mikr4j.jpg

 

Jeśli ktoś znalazł by na to lek, będę wdzięczny za recepte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...