Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam krótki przewód antenowy- antena wisi za ścianą, przy której jest telewizor. Kabel ma nie więcej niż 5 metrów. Może to mieć wpływ.

ALE przecież na HB są słabsze transpondery, do odbioru których przyda się antena im większa tym lepsza. Nie przemawia do mnie też twierdzenie, że jak nie podam parametrów sygnału unicable w swojej instalacji antenowej to sobie mogę..............

 

Jak ktoś ma takie same objawy na antenie od CP i pójdzie z reklamacją do APS to tam mu powiedzą- Panie, pokaż nam pan parametry pańskiej instalacji antenowej bo inaczej mamy pana w D...... ????? Każdy klient CP ma mieć wiedzę na temat parametrów??

Myślałem ,że tutaj na forum można oczekiwać rozwiązania takich problemów- a nie zbywania typu "panie nie zawracaj pan D".

 

Poza tym nie szukam żadnego poklasku - o czym w ogóle mowa??

 

Widzę, że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Chcesz być zbywany to idź do APS-u. Chcesz pomocy, to podaj nam trochę danych, które pozwolą pomóc. Pozwolą znaleźć rozwiązanie. Przestań traktować nas jako Twoich wrogów. Problem wielu z Was polega na tym, że nie rozumiecie zasady działania i zafiksowaliście się na jednym według Was słusznym źródle problemu najłatwiejszym dla Was, bo nie musicie nic robić. A póki co nie pomagacie rozwiązać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie kurier z nowym Evo i wszystko super oprócz jednego ale... gdy wchodzę w zakładkę VOD to wyświetla mi się kod błędu 37-15005 i nie działa. A ja nie wiem co to znaczy :( . Czy te vod to dawna ipla?

 

VOD to można powiedzieć, że jest to dawna IPLA ale musisz mieć w umowie wykupiony dostęp do usługi CP GO oraz dekoder podłączony do Internetu.

Być może dekoder nie jest jeszcze w pełni aktywny w systemie, dlatego nie masz dostępu do CP GO, który na dekoderze jest w menu VOD.

Podpisana umowa musi wrócić do CP, dopiero wtedy dekoder będzie w pełni aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD to można powiedzieć, że jest to dawna IPLA ale musisz mieć w umowie wykupiony dostęp do usługi CP GO oraz dekoder podłączony do Internetu.

Być może dekoder nie jest jeszcze w pełni aktywny w systemie, dlatego nie masz dostępu do CP GO, który na dekoderze jest w menu VOD.

Podpisana umowa musi wrócić do CP, dopiero wtedy dekoder będzie w pełni aktywny.

Dziękuję za odpowiedz :) mam wykupiony dostęp (pakiet premium) zasugerowałam się tym że hbo już działa (co prawda hbo go jeszcze nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Wam pomóc trzeba wyeliminować problem po stronie instalacji antenowej, który też jest wielce prawdopodobny. Kiedy to zrozumiecie? Abyśmy mogli coś więcej powiedzieć, to potrzebujemy konkretnych informacji, o których pisałem w poprzednim wpisie.

 

PS. Niestety jest wielu instalatorów anten satelitarnych, którzy tak naprawdę są tylko ich wieszaczami. Używają urządzeń nazywanych tylko miernikami, ale kolo miernika nawet nie stały. Są też tacy, którzy mają mierniki, ale nie rozumieją co one wyświetlają.  Nie mówiąc już o wiedzy i doświadczeniu. Nauka u profesora Google i doktor Bing jest niewystarczająca.

Kiedy Ty zrozumiesz, że do momentu aktualizacji dekodera  do 2.02 czy jakoś tak wszystko było OK. Po aktualizacji zaczęły się problemy, o czy bardzo wielu użytkowników pisze. Nie wytrząsam się tu na temat tego ,,cuda" piszę jak jest faktycznie. Można po zmianie na evoboxa  pomyśleć że CP poszedł duzy krok naprzód, ale nadal to tylko dekoder i jeżeli z powodu jego złego działania mam uniemożliwione oglądanie tv to jest to wkurzające. aktualizacja zepsuła działanie tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po aktualizacji mimo iż mam konwerter Inverto Unicable wszystko działa jak działo. Widocznie mam jakiś zaczarowany dekoder. Antena też nie jest jakaś wyczynowa tylko 80cm Corab.
@anetollo, jakie Ty masz problemy dokładnie? Pewnie odpiszesz, że takie jak wszyscy.
Nie rozumiesz chyba faktu, że tu nikt nie pracuje.To jest tylko forum pasjonatów techniki telewizyjnej.

Wbij sobie do głowy i zapamiętaj, że problemy zgłasza się na infolinii CP. To jest podstawowe miejsce pomocy dla użytkownika.

Nie ma zgłoszeń = nie ma problemu.


Potwierdzam problem z SZUKAJ.3 litery i koniec ,ale w moim przypadku można powrócić do oglądania TV

 

Z jakiego trybu Oszczędzania energii korzystasz?

Czy po wejściu i wyjściu z menu Ustawienia / Diagnostyka / Status połączenia sieciowego wyszukiwanie zaczyna działać poprawnie?

To jakiś problem sieciowy u mnie działa.

Aby rozwiązać problem możesz zmienić ustawienia wyszukiwania w Ustawienia Użytkownika / Szukaj = Lokalnie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Ty zrozumiesz, że do momentu aktualizacji dekodera do 2.02 czy jakoś tak wszystko było OK. Po aktualizacji zaczęły się problemy, o czy bardzo wielu użytkowników pisze. Nie wytrząsam się tu na temat tego ,,cuda" piszę jak jest faktycznie. Można po zmianie na evoboxa pomyśleć że CP poszedł duzy krok naprzód, ale nadal to tylko dekoder i jeżeli z powodu jego złego działania mam uniemożliwione oglądanie tv to jest to wkurzające. aktualizacja zepsuła działanie tego dekodera.

Zadałem sobie trud użycia wyszukiwarki i... Pierwsze wpisy o czarnym ekranie na różnych kanałach w losowy sposób, pojawiły się tutaj w sierpniu 2016r. Zwiększona (ale też bez przesady) liczba takich wpisów pojawiła się w okolicach drugiej dekady grudnia. 13 grudnia 2016r. była aktualizacja. Pierwsze większe mrozy zaczęły się 9 grudnia 2016r. Do tego proponuję lekturę na temat propagacji fal mikrofalowych (satelitarnych) i jaki wpływ na to mają warunki atmosferyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Może jestem tu nowy i mam małe doświadczenie ale zauważyłem, że Support z całym szacunkiem do osoby ma dziwne podejście do problemów związanych z dekoderami.  Wszystkie problemy rozwiązuje nie eliminując problem tylko go obchodząc bokiem. Dekoder będzie działał poprawnie jak będzie padał deszcz bo jak jest słonecznie to za silny sygnał idzie na dekoder. Problemy miną jak będzie na plusie a teraz mam zimę i mróz. Radio internetowe nie odbiera niektórych stacji bo się łącza zapchały, no tak ale są inne co odbierają i ich można słuchać. Nie działa wyszukiwanie, żaden problem, trzeba wejść w ustawienia i ustawić wyszukiwanie lokalne. Prawda, że to proste. A ja się pytam czy to jest prawidłowe działanie dekodera. Ja poprostu chcę korzystać z funkcji, które on oferuje. Naciskam przycisk na pilocie i działa a nie stosować jakieś obejścia w postaci, chcę włączyć na dekoderze radio iinternetowe to muszę iść do kuchni zgasić światło a następnie do łazienki i spóścić wodę i wtedy zacznie działać radio. Jeżeli soft nie jest w stanie ogarnąć wszystkich funkcji jakie są dostępne na dekoderze to niech zmniejszą ilość tych funkcji i niech to działa tak jak     powinno. Ja pamiętam jak było oprogramowanie zwalone w dekoderach nc+ . Tam fachowcy z BOA podawali     jeden sposób na rozwiązanie problemu tzw. reset wtyczkowy. Poprostu wyciągało się wtyczkę z gniazdka i dekoder zaczynał działać. Było to oczywiście rozwiązanie ale jak wciągu dnia tą wtyczkę trzeba było wyciągnąć 5 razy to można było się w ........ć. I jeszcze jedno spostrzeżenie ale może się mylę. Kolega Support wini za nie działający prawidłowo dekoder wszystkie inne rzeczy z siłami wyższymi włącznie oprócz samego dekodera i jego oprogramowania. Ja wiem, że dekoder jest wspaniały i nikt tego nie neguje ale jeżeli występują błędy w jego działaniu to trzeba się do tego przyznać i je weliminować. Z góry przepraszam jak ktoś poczuł się urażony.

Edytowane przez wiepad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko dlaczego tu piszesz swoje żale, a nie zgłaszasz na infolinię operatora?

Zapamiętaj, tu na forum nie nikt nie pracuje, jeśli dalej tak będziesz podchodził do naszej pomocy, to nigdy jej nie otrzymasz.

Jesteś tu nowy więc masz jeszcze szanse aby się ogarnąć :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiepad - ilość osób mogących posłuchać konkretnego radia internetowego (kod505), jest uzależniona od właściciela radia. To on wykupuje odpowiedni serwer z ilością jednoczesnych słuchaczy. Nic do tego nie ma dekoder i jego oprogramowanie. Tak samo w tej sytuacji nie posłuchasz tej stacji radiowej na komputerze, tablecie, czy smartfonie i bez względu na system operacyjny.

Ostatni raz proszę o konkrety, a nie stek bzdur wynikających z ignorancji. Albo chcecie pomocy, albo chcecie bić pianę. Na bicie piany na tym forum nie ma przyzwolenia.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. W dokładnie jaki sposób przełączcie te kanały ,że pojawia wam się czarny ekran? Co prawda mam ten dekoder troszkę ponad 2 miesiące i czarnego ekranu jeszcze nie widziałem. Może inaczej jakoś zmieniam kanały. Dlatego pytam ,bo chciałbym to sprawdzić.  Zestaw antenowy mam od CP i około  14 metrów kabla do dekodera. Antenę montował profesjonalny monter czyli Ja ;) , profesjonalnym miernikiem  ( na oko) przy pomocy dekodera HD6000.  Jeden problem jaki miałem to jak padał mokry śnieg i zasypało  antenę. Nie miałem TV kilka godzin. Potem wróciło wszystko do normy i zero kłopotu. 

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. W dokładnie jaki sposób przełączcie te kanały ,że pojawia wam się czarny ekran?

Ja przełączam normalnie tzn. na wszystkie możliwe sposoby i z czarnym ekranem u mnie jest tylko jedna reguła - tzn.nie ma żadnej reguły ;) nie powiem że to u mnie jest nagminne,wręcz powiedział bym że raczej sporadyczne choć zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego trybu Oszczędzania energii korzystasz?

Czy po wejściu i wyjściu z menu Ustawienia / Diagnostyka / Status połączenia sieciowego wyszukiwanie zaczyna działać poprawnie?

To jakiś problem sieciowy u mnie działa.

Aby rozwiązać problem możesz zmienić ustawienia wyszukiwania w Ustawienia Użytkownika / Szukaj = Lokalnie.

Oszczędzanie energii - uśpienie

Po wyjściu z menu dalej możliwość wpisania 3 liter i koniec

Opcja " znajdź podobne " cały czas działa prawidłowo

 

Problem ustąpił po resecie wtyczkowym.

 

Jeśli chodzi o "czarny ekran" to wystąpił w styczniu 2 razy.

Edytowane przez Barti
Poprawiono błędnie zamieszczone cytowanie treści innego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam monotemat "czarnego ekranu". U mnie (odpukać) takiego problemu nie było, nie ma i chyba nie będzie. podobnie nie występuje problem z 3 znakami przy wyszukiwaniu.

 

Pisałem już (i kilka osób także ten problem zgłaszało) że podczas odtwarzania nagrania pojawia się na chwilkę baner. Czy nie można puścić małej poprawki aby go wyłączyć? Informacja, że jakieś nagranie w tle się rozpoczęło w takiej formie graficznej jest mi zbędne. W zasadzie w ogóle jest mi to zbędne całkowicie a przeszkadza w oglądaniu nagrania.

Natomiast po dużej poprawce pojawił się problem samostartu z pauzy podczas odtwarzania nagrania. Druga użyta pauza trzyma się dzielnie aż do mojej decyzji o wznowieniu odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

Skoro już tyle propozycji do zmian i poprawek tu już padło to może i ja bym mógł coś zaproponować :)

otóż chodzi mi po głowie takie coś:

Oglądam kanał  A

w czasie oglądania wciskam OK i odpala mi listę kanałów,trafiam na jakąś interesującą propozycję-mogę nagrać,poczytać informacje i wiele innych opcji,ale tu przydała by się też opcja WŁĄCZ PODGLĄD bądź ZMIEŃ PODGLĄD gdyby taki był  już uruchomiony ( oczywiście ze skasowaniem bieżącego podglądu) i ta opcja by działała bez wchodzenia w dany kanał (obecnie podgląd można włączyć tylko z poziomu oglądanego kanału)

Myślę że dla programistów nie było by to karkołomne zadanie a było by realnym uzupełnieniem informacji o nadawanym kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to zrobiłem. Ustawienie domyślne i usunięcie wszystkich danych. Myślałem ze usunie dziwną przypadłość ale niestety nie pomogło. Jak przerzucam dużo kanałów i wybiorę EPG a potem strzałka w prawo to robi restart dekodera. Niestety nie jest to powtarzalne ale dzisiaj rano zdarzyło mi się 3 razy. To wina softu czy mam po prostu taki udany egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...