Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Już drugi raz odstępuje od umowy, nie wiem czy ci konsultanci są tak nieogarnięci czy mają taką presje na sprzedaż ale sam przecież do nich dzwonię więc mają już chętnego.

Za pierwszym razem umowa magicznie się wydłużyła na 2 lata, za drugim nie dałem się nabrać na tą sztuczkę ale mimo że dosłownie 5x potwierdzałem że będą kanały premium dostałem goły pakiet max w cenie premium bez kanałów premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, staszek1503 napisał(a):

@Wojtek921 Po pierwsze napisz model tv, kolejna kwestia to twoja lokalizacja, częstotliwości mogą się różnić w zależności od lokalizacji.

 

 

Telewizor LG 55UN81003LB

Miejscowość Opole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz w LG szukanie automatyczne, tv kablowa, tylko cyfrowe, wolne i kodowane, szukanie szybkie, częstotliwość 666000kHz i zaciągnie ci świeżą listę. Potem w edytorze możesz sobie ukryć niebieskim przyciskiem kanały z poza pakietu i radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dziś rozpoczęła się współpraca Plusa za Vectrą. Oznacza to tyle, że w salonie Plusa klient może zamówić internet stacjonarny/światłowodowy, a zamontuje go technik Vectry. Oczywiście adres świadczenia usługi musi być w zasięgu okablowania Vectry.

Szkoda, że to współpraca jednostronna, bo Solorz mógłby Vectrze udostępnić Polsaty Sport Premium z LM oraz np. Polsat Sport News.

Edytowane przez kfm877
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w vectrze tylko internet 300 mb/s na czas niekreślony za 54,99 zł.

Nie potrzebuję telewizji.

 

Chciałbym 600 mb/s ale cena 75 zł. + 5 za wynajem (na czas nieokreślony) to trochę dużo wg mnie. (różnica 25 zyla)

 

Czy jest możliwość że po złożeniu wypowiedzenia BOK się odezwie i da 600 mbs za tę samą kwotę co obecnie lub niewiele większą?

BOK w ogóle dzwoni i się interesuje czy mają klienta w duszy?

 

Netia oferuje na czas nieokreślony 70 zł. więc wychodzi dyszkę taniej, ale nie chcą dać mniej niż 70 zl za przejście z konkurencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wszystko zależy od miejsca w jakim mieszkasz (dostępność innych sieci) albo od szczęścia albo od umiejętności twardych negocjacji.

Złóż wypowiedzenie przez ebok i czekaj cierpliwie na kontakt. Pamiętaj, że takie wypowiedzenie zawsze można wycofać kiedy się chce.

 

Jak zadzwonią i spytają dlaczego, to powiedz że masz ofertę taniej i znacznie szybciej i czekaj na reakcję. Powodzenia!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Mam dekoder Vectra Smart Box 4k i telewizor LG z pilotem Magic. Jak skonfigurować dekoder z telewizorem, żeby była jedna regulacją głośność. W tej chwili jest tak, że dekoder nie ma możliwość regulować głośności telewizora w całym zakresie a jedynie do takiego poziomu  jaki jest ustawiony na telewizorze. Jak chce żeby było jeszcze głośniej to muszę przyglośnić na pilocie od telewizora. HDMI CEC mam włączone. 

Edytowane przez Wojtek921
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie wysłane w środę, dziś odzew.

W tej samej cenie co miałem dają 600 MB z routerem Wifi6. Umowa na 24 miesiące.

Za 900 MB/s chcą 64,99 na 24 miesiące.

Nie miałem ochoty na targowania, to mi wystarcza. Umowa zaakceptowana. Jutro przychodzi monter z nowym routerem WIfi6.

Netia daje 60 zł. za 1 gb na 24 miesiące, ale rocznie łącznie 60 zł. więcej w Vectrze mogę przeboleć.

Dzięki panowie za uwagi i informacje.

Wrócę na forum za 2 lata ;) 

Edytowane przez boski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zerojedynkaX napisał(a):

Wydaje mi się że głośność w telewizorze na max lub prawie max i głośność regulować pilotem dekodera. Wtedy zakres regulacji będzie właściwy.

Tylko jak włączysz smarta na tv to spadniesz z krzesła jak zacznie telewizor ryczeć.

Jeśli dekoder nie potrafi "sterować" telewizorem trzeba zrobić odwrotnie. Dekoder sterować pilotem magic LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-upc-vectra-inea-sieci-kablowe-telewizja-analogowa-rozwiazanie-umowy-wypowiedzenie

 

"W czerwcu 2022 roku konkurencyjna Vectra poinformowała o „wygaszaniu dostępności oferty analogowej” w Trójmieście.

W przeciwieństwie do UPC Polska, firma nie zdecydowała się na likwidację przestarzałych pakietów w całym kraju.

 

- W większości miejscowości, w których dostępne są nasze usługi, nadal świadczymy telewizję analogową.

 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry.

Taki ruch może być związany z ryzykiem utraty starszych abonentów, przyzwyczajonych do analogu.

Po likwidacji tradycyjnego pakietu mogą zamiast Vectry wybrać na przykład darmową naziemną telewizję cyfrową lub tańszy pakiet innego operatora."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kleofas11 napisał(a):

Taki ruch może być związany z ryzykiem utraty starszych abonentów, przyzwyczajonych do analogu.

Po likwidacji tradycyjnego pakietu mogą zamiast Vectry wybrać na przykład darmową naziemną telewizję cyfrową lub tańszy pakiet innego operatora.

Serio?

A jakie to tłumy klientów mają na ten pakiet paru kanałów za parę złotych?

Nawet jak ich stracą to okaże się, że więcej kosztował prąd do zasilania dekoderów na stacjach czołowych albo czas stracony przez technika na resetowanie tych dekoderów.

Tańszy pakiet innego operatora? Jakiego? Play? Tak, w Play dostaniesz podstawowy pakiet telewizji 'za darmo'... pod warunkiem, że będziesz miał Internet za parę dych. W Vectrze też dostajesz cyfrowy Stalowy w bonusie do Internetu. Orange w ogóle nie ma telewizji solo. Polsat i Canal+ mają, ale tylko satelitarną, a do przewodowej musisz mieć Internet. Lokalni operatorzy, o ile jacyś są w danej lokalizacji, też tak ochoczo nie lecą na kilkanaście PLN ARPU.

Przy likwidacji analogu największy problem to może być beton w spółdzielniach, oczywiście Vectra może wypowiedzieć umowy spółdzielniom jak beton nie zgodzi się na zmianę paru kanałów analogowych na te ~35 niekodowanych w cyfrowym Stalowym w tej samej cenie, ale wtedy beton ze spółdzielni może strzelać fochy przy modernizacji sieci itp.

Przy zaoraniu analogu można podwyższyć częstotliwość podziału z 65/88MHz do 204/258MHz i zaoferować upload na poziomie światłowodowym, bo szczerze mówiąc te 90Mb/s przy 1200Mb/s downloadu to żenująco nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej podwyżce inflacyjnej płaciłem 246zł i to się powoli robiło przegięciem, ale umowa przeszła na czas nieokreślony, złożyłem wypowiedzenie i na drugi dzień telefon i w mojej ocenie dostałem fajną ofertę na 24mce za 211zł:

  • Pakiet Super Film&Sport (z dostępem do HBO Max) z modułem CI+
  • Multiroom z modułem CI+
  • Internet 1,2Gb
  • Netflix premium
  • Eleven

Jak odliczę koszt osobno HBO Max (30zł), Netflixa (60zł), Elevena (10zł) to sama oferta na TV+internet jest w mojej ocenie mega spoko.

Lokalizacja Gdańsk.

Edytowane przez mrcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kiler napisał(a):

Matko święta, przecież Ty @mrcezar płacisz jakieś kosmiczne pieniądze. 

A ile niby to powinno wynosić?

 

Dodam że na osiedlu nie mamy alternatywy - jest tylko Vectra...

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...