Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się, jak rezygnujesz z czegoś co miałeś na czas nieokreślony to tyle Ci z umowy zejdzie ile płaciłeś za tą rzecz, a reszta pozostanie bez zmian. A kiedy i kto to wprowadzi do systemu i czy ty jest ta sama (w co wątpię) osoba, która Ci odpowiadała na maila to nieistotne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Czy w Vectrze by dostać lepszą ofertę trzeba wysyłać pismo o rezygnacji? 2 lata temu bez wysłanego wypowiedzenia zadzwoniłem na numer DUK Vectry (586705251) i dostałem ofertę lepszą niż na stronie. Interesuje mnie oferta Internet do 600 Mb/s + pakiet złoty, dodatkowo Canal+, Eleveny i nowsze dekodery i routery. Na stronie Vectry ta opcja kosztuje 105 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUK obniżył mi cenę o 10zl, ale od razu powiedzieli ze bez zapisu inflacyjnego umowy podpisać nie można. Czyli wiadomo, że obniżka jest na chwilę. Nie podpisałem umowy.

 

Co ciekawe według DUK nie ma już umów krótszych niż na 2 lata. Według nich nie ma nawet możliwości podpisać umowy, bez okresu zobowiązania na tv smart, co jest sprzeczne z informacjami w strefie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się w trakcie rozmowy z Duk na moduł CL+. Czy da się w nim edytować kolejność kanałów? Mogę się wycofać z umowy i wziąść ten dekoder Smart 4K tylko podobno on streamuje obraz przez internet i konsultant mówił że lepiej dlatego ten moduł CL+. Prawda to? Lepiej tą kartę? Dla mnie edycja kanałów jest ważna. 

 

Ogólnie dostałem 300mb plus pakiet złoty za 60 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, Vectra przechowuje w systemie numer telefonu po jego zmianie na inny i potrafią bezczelnie dzwonić pod stary numer z propozycją nowej umowy, Oczywiście umowa na starszą osobę, chyba typują "ofiary" po PESEL. Opiekuję się taką umową i udało mi się na czas zapobiec. Trzeba zachować czujność w przypadku tego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzwaniają do mnie z kierunkowego „58”. Odebrałem z ciekawości, zaproponowano telewizję, telefon - na starcie podziękowałem z tych usług… więc przeszliśmy na temat internetu - zwiększenie prędkości neta oraz wymiana sprzętu o dziwo bez zobowiązania… ale już z kruczkami inflacyjnymi, czy opłata za wynajem sprzętu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kończy mi się umowa (mam sam internet) w Vectrze. W swojej umowie znalazłem takie informacje:

 

"Umowa została zawarta na czas nieokreślony, z zastrzeżeniem Okresu Zobowiązania oznaczonego w Warunkach Umowy."

 

a w tabeli:

"okres obowiązywania opłaty abonamentowej po uwzględnieniu udzielonych ulg w promocji (ilość m-cy)" - 12

 

"okres zobowiązania/cykliczne przedłużenie okresu zobowiązania (ilość m-cy)" - 12/0

 

"opłata abonamentowa po okresie zobowiązania lub po przedłużeniu warunków umowy (miesięcznie)" - X

 

właśnie kończy mi się 12 miesięcy - czy dobrze rozumiem te zapisy - jeśli nie zrobię nic to umowę będę miał na czas nieokreślony z kwotą X zawartą w tabeli - ...po okresie zobowiązania.... oraz będę miał możliwość wypowiedzenie tej umowy w każdej chwili ( z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia) ? Nie bardzo rozumiem jak traktować to zero - okres zobowiązania/cykliczne przedłużenie okresu zobowiązania (ilość m-cy)" - 12/0, czemu zero - tak jakby cyklicznie się nie przedłużała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się cyklicznie przedłużało o 6 czy więcej miesięcy, teraz już chyba żaden operator tego nie ma, jako ostatni wycofał się Orange.

Będzie tak jak piszesz.

Jak miałeś na 12 miesięcy i właśnie Ci się kończy to na pewno masz klauzule waloryzacyjną i modyfikacyjną, ale i tak muszą Cię powiadomić o podwyżce z takim wyprzedzeniem, żebyś zdążył wypowiedzieć przed jej wprowadzeniem.

Edytowane przez StanS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StanS napisał(a):

Będzie tak jak piszesz.

Jak miałeś na 12 miesięcy i właśnie Ci się kończy to na pewno masz klauzule waloryzacyjną i modyfikacyjną, ale i tak muszą Cię powiadomić o podwyżce z takim wyprzedzeniem, żebyś zdążył wypowiedzieć przed jej wprowadzeniem.

opłatę waloryzacyjna już mi wprowadzili kilka miesięcy temu, także liczę się z tym  że teraz "opłata abonamentowa po okresie zobowiązania lub po przedłużeniu warunków umowy (miesięcznie)" - X zł - a będzie X zł +opłata waloryzacyjna.

 

Zastanawia mnie dlaczego: "cykliczne przedłużenie okresu zobowiązania (ilość m-cy)" - 0 - przedłuża się cyklicznie o zero miesięcy - czyli się nie przedłuża? Jak traktować ten zapis?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda umowa w Vectrze po zakończeniu okresu zobowiązania przechodzi na czas nieokreślony. Z tym może wiązać się kolejna podwyżka.
Gdy umowa przeszła na czas nieokreślony można z niej jak najbardziej korzystać, nie trzeba jej na siłę przedłużać. Obowiązuje 1 miesięczny okres wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kfm877 napisał(a):

Każda umowa w Vectrze po zakończeniu okresu zobowiązania przechodzi na czas nieokreślony. Z tym może wiązać się kolejna podwyżka.

Ok ale jaka podwyżka skoro w tabeli mam opłatę po okresie zobowiązania podaną?  Tą opłatę mogą podnieść (nie mówię tu o inflacyjnej)? Czy o czym mówisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomybb napisał(a):

Ok ale jaka podwyżka skoro w tabeli mam opłatę po okresie zobowiązania podaną? 

To jest opłata wg stanu na dzień zawarcia umowy. Umowa terminowa chroni Cię przed wzrostem opłat, choć jak widać po tych inflacyjnych klauzulach nie do końca. 

Gdy przechodzisz na umowę bezterminową podwyżkę możesz dostać w każdej chwili z miesięcznym wyprzedzeniem na powiadomienie Cię o tym. Tyle że nie jesteś związany umową terminową, więc bez konsekwencji możesz wypowiedzieć umowę w każdej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WA2511 napisał(a):

@kfm877 Czy to jest oficjalne info? 

Jeżeli na dekoderach jest planszą informacyjna to chyba jest to oficjalna wiadomość operatora. Zebrra pewnie umieszczeniem sygnału TVMN bez zgody Vectry naruszyła jakieś zapisy w umowie i zakończyła się ich współpraca. A to, że ten kanał jest niegwarantowany dlatego też wyleciał z oferty. Szkoda bo to był kanał lokalny, który nie był nigdzie indziej nadawany niż w V - dlatego z dniem 1.03.24. przechodzi on do historii.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wizjaplus napisał(a):

Ogólnie to Zebrra TV może podziękować TV MN za to że oni oficjalnie ogłosili że są dostępni w sieci kablowej vectra i wykorzystali logo bez żadnej zgody. Efekt widzimy jaki jest.

Wiesz inną sprawą jest dodanie do ramówki kanału dwugodzinnego bloku innego kanału a czymś innym jest w swojej ramówce (Zebrra TV) nadawać sygnał innego (TVMN) kanału przez 23 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też że gdyby nie to że TV MN tak się zaczął promować z logiem Vectra że jest w w jej sieci, to może by z tego takiej afery nie było, i w konsekwencji wyłączenie stacji Zebrra TV z oferty.

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podzieli się listą kanałów dla pakietu złotego moduł Cl+? 

 

Chciałbym żeby wyświetlały się tylko moje które mam w ofercie a z tego co widzę klikania masa. Telewizor umożliwia taką opcję to może akurat ktoś ma i się podzieli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...