Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ping na podstawowe polskie domeny  nie mogę zejść poniżej 30 milisekund.

Wygląda to tak :

 

Pinging wp.pl [212.77.98.9] with 32 bytes of data:
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=31ms TTL=49
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=32ms TTL=49
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=29ms TTL=49
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=27ms TTL=49

Ping statistics for 212.77.98.9:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 27ms, Maximum = 32ms, Average = 29ms

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Netii szału nie ma i jest tak:

Cytat

64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=1 ttl=57 time=5.95 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=2 ttl=57 time=5.96 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3 ttl=57 time=5.92 ms

 

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału może nie ma ale jednak już miescisz się w standardzie europejskim do 9ms a nawet lepiej😀

Dzwoniłem niedwno do Vectry, twierdzą że nie da się zejść poniżej 10 ms co dla mnie jest głupotą, podpisałem lojalkę na 2 lata z badziewnym pingiem, żeby było śmiesznie jakiś technik którego wiedzy oceniać nie mam ochoty wmawiał mi że sieć HFC jest lepsza od FTTH.

Na tą chwile wygląda to dość nieciekawie a najgorsze że zadne prawo w Polsce nie reguluje tego.

3497522170919125-tV0TEb8F.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test ping do losowego serwera który nawet nie jest dedykowany do tego typu testów możesz porównać co najwyżej z sąsiadem i to pod warunkiem że zrobicie go jednocześnie a do wyników będziecie pochodzić z zdrowym dystansem. Czyli nie masz pojęcia o czym piszesz i zawracasz swoim brakiem wiedzy technicznej tyłek bogu ducha winnej obsłudze klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojęcie i widzę jak Vectra robi z ludzi baranów, mam identyczne łącze w niemczech i ping na tych samych serwerach polskich nie spada poniżej 5-9ms (VDSL2+), nawet na polskim VPN mam lepszy ping(12ms) niż w przypadku tej amatroskiej kablówki w polsce.

 

Na mobilnym internecie 5G/4G rozumiem takie parametry i są one oczywiste ale nie na łączu kablowym które Vectra uznaje jako niczym nie różniące się od światłowodu.

 

Kolega  @opensource przedstawił w sieci Netia jak powinien wyglądać wzorcowy ping by nazwać taki internet internetem stacjonarnym w dzisiejszych czasach.

 

 

Nikomu kolego @jose arcadio morales   nie zawaracam głowy tylko oczekuje czegoś za co płacę i chce wiedzieć czy tylko w moim miescie jest tak źle czy cała sieć tak kuleje stąd mój post.

 

Nie dzwonie do obsługi klienta gdyż jest to grupa ludzi kompletnie odlejona od wiedzy technicznej  przez 5 miesięcy wyłączali mi swoje WIFI na routerze Arris a po 1 telefonie do UOKIK zrobiono to natychmiastowo absurd na skale europejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrównywanie z sobą wyników ping Niemiec i przez VPN do testu z Polski na ten sam losowy serwer sugeruje inaczej.

 

Zdecyduj się czy "oczekujesz czegoś za co płacisz" czy "zadne prawo w Polsce nie reguluje tego" gdyż to się wzajemnie wyklucza.

 

Przed chwilą napisałeś że "Dzwoniłem niedwno do Vectry, twierdzą że nie da się zejść poniżej 10 ms" ale jako że dzwonisz też do UOKiK więc znasz bardzo wpływowych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrównuje ze sobą te wyniki ponieważ są one stałe i nie odbiegają od norm przez 24H/7 

W Polsce nie ma prawa regulującego takie parametry jest to dobra wola operatora, chętnie zapłaciłbym nawet podwójnie za ten internet by dostać to czego oczekuje bo nie patrze na jakieś klauzule inflacyjne itp a z racji tego że jest to jedyny operator stąd mój problem bo chetnie bym nawet jutro zerwał umowę i wziął coś innego np jak kolega Netię.

 

Nie wiem czy wiesz @jose arcadio morales ale UOKIK jak i UKE są dla każdego obywatela Polski .

Służbowo jak i prywatnie korzystam z usług tych instytucji i bardzo sobie chwalę w wielu sprawach które rozwiązałem pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, opensource napisał(a):

W Netii szału nie ma i jest tak:

 

Chłop ma piątaka pingu i mówi że szału nie ma... 🤨

2 godziny temu, Koz napisał(a):

Dzwoniłem niedwno do Vectry, twierdzą że nie da się zejść poniżej 10 ms co dla mnie jest głupotą, podpisałem lojalkę na 2 lata z badziewnym pingiem, żeby było śmiesznie jakiś technik którego wiedzy oceniać nie mam ochoty wmawiał mi że sieć HFC jest lepsza od FTTH.

Na tą chwile wygląda to dość nieciekawie a najgorsze że zadne prawo w Polsce nie reguluje tego.

Co do technika, to fakt - najostrzejszym ołówkiem w piórniku to on nie jest. Podpisałeś cyrograf, także płać i nie narzekaj, poza tym to jesteś graczem online, że bardzo zależy Ci na niskim pingu? Ja mam Internet LTE T-Mobile 60/20, a w rzeczywistości mam tyle:

a7e4089d-7c1d-4540-9c8a-22f72e4d2584.png

Ping do wp.pl mam taki:

Cytat

Pinging wp.pl [212.77.98.9] with 32 bytes of data:
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=39ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=46ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=51ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=54ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=38ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=44ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=28ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=32ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=36ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=40ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=45ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=51ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=42ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=47ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=43ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=48ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=40ms TTL=56
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=36ms TTL=56

Ping statistics for 212.77.98.9:
    Packets: Sent = 18, Received = 18, Lost = 0 (0% loss),
Reply from 212.77.98.9: Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 28ms, Maximum = 54ms, Average = 42ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi by kamery działały płynnie a taki ping niestety na to nie pozwala.

@CrossiTwoje parametry LTE T Mobile są dobre jak na łącze mobilne choć są sporadyczne skoki.

 

Przede wszystkim zależy mi na niskim pingu ze względu na to bym mógł swobodnie korzystać  z wielu urządzeń jednocześnie a ping w przedziale jaki podałem byłby dla mnie satysfakcjonujący i nie powodował znacznych opóźnień.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping do wp nie ma nic do działania kamer,  poza tym znacznie opóźnienia to raczej musiałoby być w sekundach, a nie milisekundach. Ja mam podobny do wp.pl co nie zmienia faktu, że np. VoIP działa bez zarzutu. Poza tym na sieci HFC normalne są wartości rzędu kilkunastu ms, to nie światłowód.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile urządzeń będzie korzystało z twojego łącza internetowego? Ping 30 ms nie będzie przeszkadzał w korzystaniu z Internetu, oglądaniu wideo 4K, do gier online też się nada. 

30 minut temu, Koz napisał(a):

Zależy mi by kamery działały płynnie a taki ping niestety na to nie pozwala.

Masz zdalny monitoring tak?  W takim przypadku to upload, czyli wysyłanie danych w świat jest ważny, ping nie aż tak. 

Ps. Drogi ten Internet w Multimedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zuzia napisał(a):

Ping do wp nie ma nic do działania kamer,  poza tym znacznie opóźnienia to raczej musiałoby być w sekundach, a nie milisekundach. Ja mam podobny do wp.pl co nie zmienia faktu, że np. VoIP działa bez zarzutu. Poza tym na sieci HFC normalne są wartości rzędu kilkunastu ms, to nie światłowód.

 

 

 

 

 

W Niemczech na VDSL2+ mam taki internet i działa wszystko super kamery VPN PL  a łącze ma niższy pakiet niż w PL i w dodatku w starej technologii telefonicznej jest to stały całodobowy wynik 9828378437.png

W Polsce wynik nierealny 

Wiadomo ping do wp.pl to tylko przykład ale tak jest na każdym innym serwerze, jest tylko gorzej .

Testowałem na sieci HFC w sieci niemieckiej ping na modemie Fritz HFC pingi były 3-4 ms u operatora Pyür także jest to możliwe i nie jest niewykonalne.

Warto dodać że pracownicy Vectry wmawiają na infolinii że HFC jest lepsze niż światłowód i nie planują żadnej modernizacji tam gdzie jest HFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crossi napisał(a):

 Te 100 Mbit to tyle masz w pakiecie czy maksymalnie tyle linia może wydać? 

To moje łącze w Niemczech maksymalny pakiet możliwy u tego operatora to 600Mbps nawet nie trzeba hfc ani ftth by być zadowolony ze stabilnego łącza które u źródła i tak już idzie światłowodem i to wszystko bazuje już w 100% na IPV6 do centrali mam 226metrów.

Według przepisów bundesnetz ping przekraczający 15ms już jest podstawą do reklamacji.

Nie istnieje również coś takiego jak utrzymanie linii telefonicznej.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sieci HFC jak najbardziej są możliwe jednocyfrowe pingi i takie występują (linki poniżej), ale są także miejscowości gdzie pingi przekraczają nawet 20-30ms! Konfiguracje sieci HFC Vectry w Polsce są różne, różne są cmts-y, routery brzegowe, dostęp do szkieletu itp - więc różne będą pomiary u tego samego Operatora.

W większych miastach węzły optyczne są już w piwnicach budynków, a ostatnie metry lecą do klienta koncentrykiem. 

Z tego co wiem Vectra nie ma w umowie czy regulaminie zapisów regulujących wysokość ping-ów, a jedynie reguluje prędkości transferu danych w formie kablowej (ethernet). Także uważam, że reklamacja na niewiele się zda... ale można próbować.

Oczywiście sieci HFC i FTTH nie ma co porównywać, tym bardziej że po przemianie na węźle optycznym sygnał przesyłany jest już w paśmie RF i jest niestety jak to przy antenówce narażony na zakłócenia, szczególnie w kanale zwrotnym. A wiadomo, że koncentryki w mieszkaniach są różnego rodzaju, często po poprzednich operatorach, niedbale łączone przez grzebiących abonentów itp... Także świadczenie usługi przesyłu danych po HFC nie jest łatwe.

https://www.speedtest.pl/wynik/388991091

https://www.speedtest.pl/wynik/393858882

 

@Koz Od kiedy to ping ma wpływ na kamery. Pewnie łączysz się z kamerami poprzez appkę, która ma serwery w Chinach i narzekasz że kiepsko działają...

Aby móc obiektywnie ocenić działanie twojego monitoringu musiałbyś mieć stałe IP i bezpośredni dostęp do streamu. I trzeba pamiętać, że jeśli masz łącze 150/15 to do kamer ważny jest upload, czyli te 15Mb/s.

 

Nie masz też co chwalić niemieckich operatorów, bo takie wyniki w PL to mieliśmy 10 lat temu. A w przytoczoną przez Ciebie technologię VDSL na parze miedzianej nikt już w PL nie inwestuje, przez to transfery w tej technologii są niskie i raczej klienci wypowiadają umowy u takich operatorów i uciekają gdzie indziej. W Polsce na VDSL maksymalnie 80Mb/s i już nikt tego zwiększać nie będzie bo to technologia do wyłączenia. Gdybyś mieszkał 500m-1000m od centrali to już by Ci nie było tak wesoło bo niestety w tej technologii ogromne znaczenie ma tłumienie linii i z tych 600Mb byłyby nici (nie wiem czy nawet przeszłoby 100).

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Koz napisał(a):

Na mobilnym internecie 5G/4G rozumiem takie parametry i są one oczywiste ale nie na łączu kablowym które Vectra uznaje jako niczym nie różniące się od światłowodu.

30 ms na mobilnym to słaby ping, a na HFC przez ethernet to już katastrofa. Na mobilnym to ja mam 10 - 15 ms, na HFC przez WiFI tyle samo, a na HFC przez ethernet to za bardzo nie mam jak sprawdzić, bo w ultrabookach go nie ma i musiałbym podłączyć przejściówkę, ale jak kiedyś sprawdzałem to chyba było 1 - 5 ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

30 ms na mobilnym to słaby ping, a na HFC przez ethernet to już katastrofa. Na mobilnym to ja mam 10 - 15 ms, na HFC przez WiFI tyle samo, a na HFC przez ethernet to za bardzo nie mam jak sprawdzić, bo w ultrabookach go nie ma i musiałbym podłączyć przejściówkę, ale jak kiedyś sprawdzałem to chyba było 1 - 5 ms.

U mnie mobilna sieć jest na tyle obciążona że nie ma sensu wiązac się umową przekrcza czesto w godzinach szczytu 40-60 ms (miałem Nju Internetowy) 

Na HFC jeśli miałbym taki ping jak kolega @Wodnik Szuwarek to nawet nie pisałbym tego posta  bo byłbym zadowolony.

Mam na tyle mocny sprzęt że czuje różnice między moim łączem zagranicą a męką jaka jest gdy musze być  w polsce i na tym łączu wykonywać moją pracę zdalnie.

 

@jose arcadio morales mylisz fakty mieszasz zdania nie wnosisz niczego do tej dyskusji.

 

Mimo braku kultury w rozmowie szczegółnie jednego z forumowiczów dziękuje za pomoc już rozwiązanie znalazłem w formie zmiany operatora na lokalny światłowód który okazał się być dostępny w mojej lokalizacji.

Temat do zamkniecia a tym co się dalej męczą z tym pseudooperatorem polecam to samo🙂

3 godziny temu, kfm877 napisał(a):

Na sieci HFC jak najbardziej są możliwe jednocyfrowe pingi i takie występują (linki poniżej), ale są także miejscowości gdzie pingi przekraczają nawet 20-30ms! Konfiguracje sieci HFC Vectry w Polsce są różne, różne są cmts-y, routery brzegowe, dostęp do szkieletu itp - więc różne będą pomiary u tego samego Operatora.

W większych miastach węzły optyczne są już w piwnicach budynków, a ostatnie metry lecą do klienta koncentrykiem. 

Z tego co wiem Vectra nie ma w umowie czy regulaminie zapisów regulujących wysokość ping-ów, a jedynie reguluje prędkości transferu danych w formie kablowej (ethernet). Także uważam, że reklamacja na niewiele się zda... ale można próbować.

Oczywiście sieci HFC i FTTH nie ma co porównywać, tym bardziej że po przemianie na węźle optycznym sygnał przesyłany jest już w paśmie RF i jest niestety jak to przy antenówce narażony na zakłócenia, szczególnie w kanale zwrotnym. A wiadomo, że koncentryki w mieszkaniach są różnego rodzaju, często po poprzednich operatorach, niedbale łączone przez grzebiących abonentów itp... Także świadczenie usługi przesyłu danych po HFC nie jest łatwe.

https://www.speedtest.pl/wynik/388991091

https://www.speedtest.pl/wynik/393858882

 

@Koz Od kiedy to ping ma wpływ na kamery. Pewnie łączysz się z kamerami poprzez appkę, która ma serwery w Chinach i narzekasz że kiepsko działają...

Aby móc obiektywnie ocenić działanie twojego monitoringu musiałbyś mieć stałe IP i bezpośredni dostęp do streamu. I trzeba pamiętać, że jeśli masz łącze 150/15 to do kamer ważny jest upload, czyli te 15Mb/s.

 

Nie masz też co chwalić niemieckich operatorów, bo takie wyniki w PL to mieliśmy 10 lat temu. A w przytoczoną przez Ciebie technologię VDSL na parze miedzianej nikt już w PL nie inwestuje, przez to transfery w tej technologii są niskie i raczej klienci wypowiadają umowy u takich operatorów i uciekają gdzie indziej. W Polsce na VDSL maksymalnie 80Mb/s i już nikt tego zwiększać nie będzie bo to technologia do wyłączenia. Gdybyś mieszkał 500m-1000m od centrali to już by Ci nie było tak wesoło bo niestety w tej technologii ogromne znaczenie ma tłumienie linii i z tych 600Mb byłyby nici (nie wiem czy nawet przeszłoby 100).

Dziękuję za odpwiedz @kfm877 takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem od samego początku.

Nie ma co porównywać jest to oczywiste że na FTTH jest większa szansa na niższy ping a pracownik techniczny Vectry buja w obłokach mówiąć że HFC jest stabilniejsze niż FTTH.

Twój wynik pokazuje że masz świetny zapas i mozesz podłączyć wiele urządzeń.

Kamery mam tak jak mowisz na zasadzie aplikacji ale jak wspomniałem taki sam osprzęt mam w niemczech i wszystko utrzymuje się na wysokim poziomie na zabytkowym łączu telefonicznym.

VDSL2+ w niemczech ma się dobrze z jednego prostego powodu na każdym osiedlu jest DSLAM podpięty do światłowodu poprzez tunelowanie DS-LITE IPV6 dzięki temu działa jest tanie i ludzie nie chcą tego zmieniać.  W ciągu 3 lat miałem tylko 1 awarie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...