Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

@kfm877 nie chodzi o to żeby wykonywać wszystkie przyłącza tylko żeby vectra wywiązała się z umowy podpisanej z T-mobile w sierpniu 2023, cjeśli robisz "gniazdko" u świadomego klienta to chyba nie czujesz różnicy czy przynosisz mu modem vectrry czy T-mobile, co innego w sytuacji w której trafiasz na jakieś osoby które o internecie nie mają zielonego pojęcia i musisz sam konfigurować sieć od 0 ale za to chyba macie płacone jakoś "ekstra"?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korporacja i "płacone super ekstra" niestety nie idą w parze.
Błędem jest wciskanie klientom przez sprzedawców kitu o podłączeniu internetu światłowodowego, podczas gdy w realu montuje się koncentryk.
Moim zdaniem od razu przy sprzedaży powinna być udzielona taka informacja, a nie technik musi się tłumaczyć i trącić czas w trakcie montażu. Niech klient sam zdecyduje czy zamiast LTE chce mieć stałe łącze internetu kablowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dwa lata temu podpisywałem umowę z Vectrą i pytałem się czy będą nowe łącza kładli na światłowód bo miałem łącza multimedia na koncentryku klientka od razu mi powiedziała że to nie będzie światłowód tylko internet kablowy na koncentryku na istniejących łączach. O dziwo przez te dwa lata nie miałem żadnych problemów z netem. Czasami tylko router musiałem zresetować bo WiFi nie było choć po kablu normalnie działał.

 

 

 

 

 

Kiedyś w strefie klienta w zakładce wnioski był do pobrania wniosek o wypowiedzenie umowy a co już go usunęli bo u mnie nie ma.

Edytowane przez Hoborym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że internet stacjonarny po koncentryku to coś złego. Jeśli sieć nie szumi, technik o nią dba, modemy są w parametrach - to działa wszystko stabilnie. Wiadomo, teraz na topie marketingowo jest światłowód - słowo klucz! Jak widać można pod tą nazwą upchać wszystkie rodzaje łącz, Ethernet czy Docsis, byle pakiety 300, 600, 900 Mb się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a vectra w ogóle ma gdziekolwiek FTTH?,  Moim zdaniem przy prędkościach do 600/100 i dobrze skonfigurowanym routerze rodzaj kabelka nie ma większego znaczenia, a oznaczane jest i zawsze było, tylko ludzie nie czytają albo nie widzą różnicy. 

Czym innym jest "Światłowód"-patrz orange światłowód a czym innym "internet  światłowodowy" tak jak czekolada i wyrób czekolado-podobny" aczkolwiek fakt faktem UOKiK powinien się za to wziąć żeby każdy wiedział cp i w oparciu o co ma podłączone.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące pakietu CANAL+ prestige w Vectrze. Zastanawiam się nad nowym operatorem od jesieni (aktualnie mam Netię), ale zależy mi aby miał on dostęp do kanałów CANAL+ Sport. Orientujecie się czy od dawna kanały CANAL+ są w Vectrze? Zależy mi, aby nie zniknęły one nagle z oferty, jak np. ostatnio z Orange TV :) I czy długo już dodają do paczki z kanałami CANAL+ dostęp do CANAL+ Online? 

 

I drugie pytanie: jak wygląda jakość TV od Vectry? W porównaniu np. do Netii? I czy na dekoderze Smart 4K Box płynnie działają aplikacje? Głównie właśnie Canal+ Online? Będę wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damian1979 napisał(a):

Mam pytanie dotyczące pakietu CANAL+ prestige w Vectrze. Zastanawiam się nad nowym operatorem od jesieni (aktualnie mam Netię), ale zależy mi aby miał on dostęp do kanałów CANAL+ Sport. Orientujecie się czy od dawna kanały CANAL+ są w Vectrze? Zależy mi, aby nie zniknęły one nagle z oferty, jak np. ostatnio z Orange TV :) I czy długo już dodają do paczki z kanałami CANAL+ dostęp do CANAL+ Online? 

 

I drugie pytanie: jak wygląda jakość TV od Vectry? W porównaniu np. do Netii? I czy na dekoderze Smart 4K Box płynnie działają aplikacje? Głównie właśnie Canal+ Online? Będę wdzięczny za pomoc!

Z tego wiem to paczka kanałów Canal+ jest w Vectrze od dawna. Kiedyś na kilka miesięcy zabrali kilka kanałów tematycznych C+ (typu Kuchnia, Domo i Alekino), ale szybko wróciły (pewnie chodziło o kasę). Od tego czasu Vectra z Canal+ żyje chyba dobrze. Patrząc na to, że to my jako pierwsi dostaliśmy dostęp do kanałów, C+Premium 4K, i do Sport 3 i 4 + NOW oraz do apki Canal+Online (jeszcze niedawno dostępne tylko dla abonentów platformy satelitarnej Canal+). Warto też dodać, że jak chcesz mieć dostęp do kanału Canal+Premium 4K to musisz brać ten dekoder smart. Inne dekodery Vectry HD i HD PVR nie mają dostępu do oglądania kanałów w 4K. 

Edytowane przez lukasz1122a
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, damian1979 napisał(a):

Mam pytanie dotyczące pakietu CANAL+ prestige w Vectrze. Zastanawiam się nad nowym operatorem od jesieni (aktualnie mam Netię), ale zależy mi aby miał on dostęp do kanałów CANAL+ Sport. Orientujecie się czy od dawna kanały CANAL+ są w Vectrze? Zależy mi, aby nie zniknęły one nagle z oferty, jak np. ostatnio z Orange TV :) I czy długo już dodają do paczki z kanałami CANAL+ dostęp do CANAL+ Online? 

 

I drugie pytanie: jak wygląda jakość TV od Vectry? W porównaniu np. do Netii? I czy na dekoderze Smart 4K Box płynnie działają aplikacje? Głównie właśnie Canal+ Online? Będę wdzięczny za pomoc!

Jeśli masz możliwość instalacji satelity to polecam to rozwiązanie- lepsza jakość i cena. Ewentualnie C+ online, ale ja nie lubię oglądania sportu tylko w necie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była nawet fajna promocja w vectrze. Umowa na rok i dwa miesiące gratis. Po połączeniu z caschbackiem z letishops 100zł byłoby 3 miesiące "gratis" i de facto  9 miesięcy z opłatą, ale celowo o niej nie pisałem bo to nadal Vectra. :D

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak Vectra zamiast chwalić się dodaniem kanałów Eurosport (igrzyska dopiero za kilka miesięcy) udostępniła swoje adresy T-mobile do czego zobowiązała się w sierpniu 2023? Myślę, że nie tylko ja będę wdzięczny. :D

Tak BTW do niedawna maksymalna prędkość jaką oferowała Vectra pod moim adresem to 600mb obecnie 1,2GB. Wymienili stare koncentryjki na FTTH czy stare koncentryki na nowe koncentryki @kfm877?

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ nic nie wymienili, po prostu do 1,2Gb używa się protokołu docsis 3.1 i innej, wydajniejszej modulacji. Znacznie więcej stosuje się także nodów optycznych dla upłynnienia ruchu. Naturalnie na sieci muszą być spełnione bardziej rygorystyczne parametry szumowe, szczególnie w kanale zwrotnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



konsultant powiedział że podniesie abonament dla kilentów z umowami na czas nieokreślony

W umowach na czas określony też podnoszą.
Plusem pozostania na umowie na czas nieokreślony jest to, że możesz wtedy im podziękować jeśli masz alternatywę.
Jeśli nie to płacisz i płaczesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Kaźmierska
Ten post został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Obserwacja zostanie wykorzystana w artykule na satkurier.pl."

lukasz1122a otrzymał(a) odznakę 'Pomocny' i 1 punktów.

16.04.2024r. ZMIANY NA LIŚCIE KANAŁÓW:

* wyleciały:

- 805 Polsat News 2 SD,

- 823 EWTN SD (zagraniczna wersja),

 

* zostały dodane:

- 129 Kabaret TV HD,

- 805 Polsat News 2 HD,

- 823 EWTN Polska HD,

 

Super, szkoda tylko, że z Solorzem nie dogadali się jeszcze na trzy kanały: Wydarzenia 24, Polsat Sport News i podmianka Polo TV za SD na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z dodaniem nowych kanałów w wykazie kanałów gwarant/niegwarant pojawił się jakiś tajemniczy "pakiet Ukraina" z dziesięcioma kanałami, których nie ma na dekoderze.

https://tvo-28-4.e.blueonline.tv/s/vectra-www/uploads/20240415134145661d12792f142/in01p-wykaz-telewizji-cyfrowej-v-1-82.pdf?211

 

Już się dowiedziałem: 

Kanały są tylko dla abonentów dekoderów SMART za jako pakiet premium za 10 zł 

Edytowane przez lukasz1122a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...