Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, tweed77 napisał(a):

Jak masz instalację kablową UPC to tylko telewizja DVB-C z UPC.

 

Vectra podłączy Tobie telewizję DVB-C jeśli jest w bloku ich instalacja kablowa - skrzynka - .dodatkowy kabel pociągną do domu.

 

Do takich zabaw z telewizją DVB-C to najlepiej  sprzęt na Linux - E2 i wejściem na moduły . Do tego jeszcze jak dekoder ma głowicę DVB-C FBC - w skrócie 8 głowic DVB-C.

 

Vectra / UPC mają karty parowane z modułami CI+. Są operatorzy kablowi gdzie karta ( Conax ) jest nieparowana i można ją używać z dowolnym modułem Conax  albo w czytniku dekodera.

 

Dzięki @tweed77 za komentarze i porady ;)

UPC mam, po DVB-C, bardzo sobie cenię, aczkolwiek w sumie to nic nie oglądam, mnie kręci analizowanie transmisji ;)

Vectra jest u mnie w bloku, także myślę, że przede wszystkim tu by chodziło o weryfikację osobnego wejścia do lokalu jak pisze @StanS (dzięki ;) ) i faktycznie w sumie to by może podejść do tego właśnie jako po prostu nowa - dziewicza instalacja. UPC musi zostać nienaruszone, w Vectrze bym sobie zgarnął jakiś niski pakiecik, ale już podgląd na ich nadawanie by był :) 

Pomyślę jeszcze o tym, bo też jak słusznie zauważacie Vectra w sumie CAM-a już nie uwidacznia, a to też ważny warunek. Może trzeba by do nich przedzwonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 06:40, Mr. Orbita napisał(a):

Ktoś ma możliwość nagrania full TS z Vectry? Popatrzyłbym sobie w tablice ;) Szczególnie z TS zawierającego listę kanałów ;)

Mam (jeszcze - biorąc pod uwagę zastosowanie klauzuli inflacyjnej, wyliczonej na podstawie inflacji pomiędzy rokiem 2022 i 2023, dla umowy podpisanej w połowie 2023 roku) Vectrę wraz z sygnałem DVB-C oraz własny tuner - Octagona SF-8008. Mogę chętnie podzielić się ts jeśli byłaby możliwość pokierowania, co i jak zrobić, by to nagrać. :)

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mp107, trochę wypadłem z tematu, ale chyba niestety z linuksowych bez jakichś większych kombinacji full TS zgrać się nie da, bo zwykle demux jest robiony na poziomie sprzętowym i przepuszczane są tylko wskazane PID. @tweed77 - kojarzysz może, czy coś się zmieniło?

Tu jest dyskusja na ten temat: https://forums.openpli.org/topic/50899-record-complete-transport-stream/

Piszę "bez większych kombinacji", bo kiedyś miałem taki pomysł, aby jeśli nie można podać PID 8192, to wskazać wszystkie aktywne PID aż do granicy możliwości STB i w ten sposób pośrednio nagrywać, jeśli ilość demuxerów w STB by wystarczyła (ilość unikalnych PID w strumieniu jest mniejsza). Ale to też dzika kombinacja, najpierw trzeba byłoby ustalić jakie PID są aktywne w strumieniu i chyba zatrzymałem się na etapie czysto teoretycznym, bo z kart DVB mi prościej. Niestety Vectry nie mam jak na razie, więc nie mogę sobie tu sam coś zmajstrować ;)

Ale bardzo dziękuję @mp107 za chęć pomocy, szanuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RICK SANCHEZ doskonale wiem co to inflacja a deflacja.

 

Jeśli inflacja spada z roku na rok to i tak dzięki klauzuli inflacyjnej to furtka dla operatorów żeby podnosić ceny.

 

Jakoś w umowie operator nie ma zawartej klauzuli deflacyjnej 🤣

 

Jeszcze raz napiszę przykład - przeczytaj dokładnie:

 

Podpisujesz teraz w lutym 2024 umowę - abonament na 100 zł.

Inflacja w 2023 była 20 procent - podniesie tobie w międzyczasie abonament w czerwcu 2024 do 120 zł.

 

@RICK SANCHEZ to teraz odpowiedz mi i sobie na następujące pytanie:

 

W 2024 będzie deflacja 1 procent - dane podane na początku 2025 roku.

 

Nawet jeśli w 2025 miałby obniżyć abonament bo deflacja 1 procent to ze 120 zł zrobi się 118.8 zł.

 

Nie sądzę żeby w 2025 roku ze względu na deflację ( w 2024 roku ) obniżył o 1 procent od ceny początkowej 100 zł bo tak podpisywałeś umowę w lutym 2024. Czyli ze 100 zł na 99 zł.

 

Co zrobi operator ze względu na deflację w takim przypadku ?

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Nie sądzę żeby w 2025 roku ze względu na deflację ( w 2024 roku ) obniżył o 1 procent od ceny początkowej 100 zł bo tak podpisywałeś umowę w lutym 2024. Czyli ze 100 zł na 99 zł.
 
Co zrobi operator ze względu na deflację w takim przypadku ?
To, że nie ma klauzuli deflacyjnej to w sumie nic nie znaczy. Jeśli faktycznie byłaby inflacja ujemna to w myśl zapisów ich umowy Vectra powinna taką zastosować a co za tym idzie, obniżyć cenę.
Wtedy byśmy się przekonali czy Vectrze zależy na dobru klienta czy może na dojeniu klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maross ja wszystko doskonale rozumiem.

 

Myślisz że operator obniży cenę jak będzie deflacja - nie sądzę?

 

Będzie się tłumaczył - nie ma inflacji - nie podnosimy abonamentu 🤣

 

Operator szuka furtki żeby mógł podnosić ceny a abonent nie mógł rozwiązać umowy w związku z podwyżką ceny.

 

Trochę to nie uczciwe ze strony operator - nie uważasz ?

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urzędu klauzula deflacyjna będzie ok, bo zabezpiecza interes konsumenta.

Tylko jest jeden problem działa tylko w obrębie danej umowy.

Klauzula tylko zabezpiecza interesy stron, to co zajdzie w gospodarce będzie miało odzwierciedlenie w cenie.

Skoro pozwolili na to odgórnie mają świadomość nie da się tego zjawiska zablokować.

Idąc w zaparte wariant turecki już by położył dawno firmy przy 64% inflacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena abonamentu będzie uzależniona od tego czego tak naprawdę nie da się przewidzieć.

 

Kupisz na raty w umowie zaś sprzedawca - bank doda zapis o klauzuli inflacyjnej.

 

W związku z inflacją  w trakcie spłaty rat może Tobie podwyższyć cenę towaru a w konsekwencji ratę za zakupioną rzecz.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tweed77 napisał(a):

Kupisz na raty w umowie zaś sprzedawca - bank doda zapis o klauzuli inflacyjnej.

 

W związku z inflacją  w trakcie spłaty rat może Tobie podwyższyć cenę towaru a w konsekwencji ratę za zakupioną rzecz.

Dokładnie taki mechanizm masz w kredytach ze zmienną stopą procentową. WIBOR maleje,maleją raty. WIBOR idzie w gorę, automatycznie podnosi kwotę raty. W tym przypadku klauzulą inflacyjną jest wskaźnik WIBOR.

 

Co do deflacji. Ta nam nie grozi przez najbliższe 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kredytach jest ustalone, że maksymalne oprocentowanie wynosi 2 x (stopa referencyjna NBP + 3,5 punktu procentowego). Aktualnie maksymalne oprocentowanie kredytów wynosi 18,5%. Przy kredytach z każdą ratą spłacamy pożyczony kapitał, więc pod koniec spłacania zaciągniętego zobowiązania zwiększenie oprocentowanie nie powoduje drastycznego zwiększenia odsetek.

Tu ten zapis inflacyjny powoduje, że koszt rachunku stale idzie w górę i podwyżki są jak kule śniegowe przytłaczające ciężarem klienta. Podwyżki wpływają na inflację, więc operatorzy zapewniają sobie nieustanne podtrzymywanie inflacji, aby ciągle mieć więcej kasy od abonenta. 
Konkurencja na rynku przez fuzje się wykrusza i klient nie ma za bardzo dokąd uciec.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał(a):

Dokładnie taki mechanizm masz w kredytach ze zmienną stopą procentową. WIBOR maleje,maleją raty. WIBOR idzie w gorę, automatycznie podnosi kwotę raty. W tym przypadku klauzulą inflacyjną jest wskaźnik WIBOR.

 

WIBOR dotyczy oprocentowania odsetek od udzielonej kwoty kredytu. Nie zaś samej wielkości udzielonej kwoty kredytu.

 

Prosty przykład:

Kupujesz na kredyt sprzęt AGD za 20 tys. zł w 24 ratach bez odsetek - 0 procent.

Płacisz w ratach przez 24 miesięce. Jest zapis o klauzuli inflacyjnej.

W związku z powyższym sprzedawca - bank stwierdza że inflacja jest 20 procent i sprzęt który kupiłeś jest wart więcej zamiast 20 tys. złotych - wart jest 24 tys.

Zwiększają się raty za ten sprzęt i sprzedawca - bank może tak co roku zwiększać wartość sprzętu o wielkość inflacji.

 

Analogicznie podpisujesz abonament na TV u operatora na 24 miesiące.

Miesięcznie płacisz 100 zł  przez 24 miesiące = 2400 zł

Operator w związku z klauzulą inflacyjną podwyższa abonament raz w roku o 20 procent czyli zamiast 100 zł - płacisz 120 zł.

Łącznie po 2 latach - 24 miesiącach zapłacisz 2880 zł zamiast 2400 zł.

 

W konsekwencji musisz zarabiać więcej żeby płacić więcej za TV / w ratach za sprzęt AGD- pracodawca musi więcej płacić Tobie.

Pracodawca musi sprzedawać towar który produkujesz coraz drożej.

Klient zaś znów w sklepie kupuje drożej.

 

37 minut temu, swordfish napisał(a):

Tu ten zapis inflacyjny powoduje, że koszt rachunku stale idzie w górę i podwyżki są jak kule śniegowe przytłaczające ciężarem klienta. Podwyżki wpływają na inflację, więc operatorzy zapewniają sobie nieustanne podtrzymywanie inflacji, aby ciągle mieć więcej kasy od abonenta.

 

Powstaje właśnie efekt kuli śnieżniej który napędza inflację.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klauzula inflacyjna jest rożnie rozpisana, co poł roku po 1/2 kwoty, albo raz do roku pełna stawka.

Urząd ogłasza co nastąpiło a to daje sprzedawcy kwit do egzekwowania postanowień tej klauzuli.

 

To prawo strony umowy a nie obowiązek, duzi gracze nie wykorzystują jeszcze tego.

Wtedy dopiero urząd zostanie zakopany skargami :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale naprawdę nie potraficie sobie znaleźć i przeczytać wzoru umowy ze strony Vectry?

Przecież tam jest jak byk klauzula waloryzacyjna a nie żadna inflacyjna i to, że jeżeli Vectra podwyższyła opłaty o wskaźnik większy niż 100 to będzie musiała je obniżyć w przypadku wskaźnika mniejszego niż 100.

Oczywiście nie do poziomu z momentu zawierania umowy, chyba że będzie aż taka duża deflacja, że ceny spadną do poziomu niższego niż w momencie zawierania umowy.

No ale na te wątpliwości odpowiada pojęcie procentu składanego, nie wiem czy tego uczą w podstawówce ale szkole średniej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StanS ma pełną rację - w aktualnie obowiązującym wzorze umowy na ostatniej stronie jest napisane:
 

Cytat

Abonent oświadcza, że został/a poinformowany/a przez Dostawcę Usług przed zawarciem Umowy o tym, że w Ogólnych Warunkach Umowy („OWU”) znajduje się:

a) klauzula modyfikacyjna (pkt 20.1. – 20.10.), która uprawnia Dostawcę Usług do wprowadzania zmian w Umowie, w szczególności do podwyższania lub wprowadzania nowych Opłat, w oparciu o wskazane w niej przyczyny, przy czym Abonent zachowuje prawo do rozwiązania Umowy w przypadku wprowadzenia przedmiotowych zmian przez Dostawcę Usług; oraz

b) klauzula waloryzacyjna (pkt 20.11. – 20.16.), która jest narzędziem służącym do waloryzacji (indeksacji inflacyjnej albo deflacyjnej) Opłat zgodnie z tymi postanowieniami OWU i opublikowanymi wskaźnikami GUS dot. wzrostu lub spadku cen usług i towarów konsumpcyjnych, przy czym, w przypadku dokonania waloryzacji przez Dostawcę Usług, Abonent nie zachowuje prawa do rozwiązania Umowy z tego powodu.

Ech panowie... 🤭

sprawa-dla-reportera-nosacza-pani-redakt

 

Edytowane przez Crossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy w Vectrze w dekoderze TV Smart 4K Box istnieje możliwość pobrania aplikacji ze stacjami tv od innych operatorów? Czy np. można pobrać aplikację meevu go (asta net) lub toya go i tym samym mieć dostęp do kanałów tv zarówno od Vectry jak i od innego operatora, których w Vectrze nie ma i pewnie nie będzie (jak np. Polsat Sport news,Polsat Sport fight)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 10:45, _Artek_ napisał(a):

czy umowa o udostępnieniu internetu światłowodowego od T-mobile  na kablu koncentrycznym vectry to wciąż aktualny temat?

Oczywiście. Prawdopodobnie T-Mobile prędzej czy później kupi Vectrę tak jak Play kupił UPC.

Także Cyfrowy Polsat kupił Netię. Za dużo jest u nas operatorów i większy kupuje mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...