Jump to content

mp107

Users
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About mp107

 • Rank
  Niedoświadczony

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Equipment

 • Dish
  80cm 19E/13E/(4,8+7)E/0,8W
 • Multifeed
  Wiele LNB
 • Receiver
  AX HD51

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy te tunery albo nieco droższe Dinobot 4K/4K+, wyposażone w możliwość dual bootu Android 7/E2, pozwalają na obsługę serwisów w rodzaju Netflixa (i innych z DRM) z poziomu Androida? Czy na tego typu certyfikację raczej nie ma co liczyć?
 2. Warto zwrócić uwagę na to, że to felieton, a nie stricte artykuł i prezentuje bardziej opinie i przemyślenia autora niż zbiór suchych faktów. Jeśli zaś chodzi o wątek 5G i telewizji satelitarnej, to mam nadzieję, że "za kadencji" którejś technologii xG zostanie wprowadzona i spopularyzowana możliwość multicastingu strumieni audio i wideo razem ze "zwykłą" telefonią komórkową (czyli w tym wypadku strumieniowania regularnych transmisji - radiowych i telewizyjnych - do wielu użytkowników naraz). Technologie LTE i 5G na taką możliwość pozwalają - LTE Broadcast i 5G Broadcast - ale ich popularność na świecie jest raczej znikoma. W ten sposób telewizja i radio nadające naziemnie wraz z sieciami komórkowymi będą mogły współistnieć bez "podcinania" sobie nawzajem pasma (bo będą współdzielić jedno pasmo) oraz odbiór będzie możliwy bez ponoszenia dodatkowych opłat za przesłane dane (bo będą wysyłane raz, tak jak to ma miejsce w przypadku "zwykłej" telewizji DVB-T, a nie do każdego użytkownika oddzielnie). Dodatkową zaletą będzie brak konieczności montowania stosunkowo dużej anteny satelitarnej. Choć akurat mi to nie przeszkadza, to nawet moje hobby, ale wiele osób ma problemy z jej montażem - zarówno od strony "fizycznej" (ustawienie anteny satelitarnej wymaga pewnej dozy cierpliwości i precyzji), jak i prawnej (wymaganych niekiedy pozwoleń na montaż instalacji antenowej na dachu budynku, itp.).
 3. Poprawka. Dziś się zalogowałem (po tygodniu albo dwóch przerwy) i jest informacja o dostępie do pakietu do 07.11.2019.
 4. Nie wszystkim. Mi nie przedłużyli.
 5. @kamcio231 A próbowałeś włączyć np. 2xEurosport 1? Kanały Polsat Sport (w wersjach nie-Premium) działają bez DRM, więc być może to ograniczenie wtedy nie działa.
 6. Niespodziewane zachowanie ze strony IPLI (jak dla mnie), ale od strony technicznej wynika to z tego, że aktualnie te kanały nie wymagają DRM-u.
 7. Bo do większości kanałów niezbędna jest obsługa DRM przez urządzenie (TV, smartfon, komputer). Bez DRM-u działa tylko część kanałów Polsatu (w tym też Viasaty, Superstacja, ale bez kanałów Polsat Sport Premium).
 8. Dziękuję za informację. A czy na tym oryginalnym sygnale z zawodów jest polski komentarz, czy też jest on tylko przy transmisji w ramach kanału telewizyjnego Eurosport 1/2?
 9. Czy w Eurosport Player są takie same przerwy reklamowe podczas transmisji np. skoków narciarskich, jak na kanale Eurosport (lecą reklamy zamiast 1-2 skoków w środku transmisji)?
×
×
 • Create New...