Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mnie zaciekawiło.

Cytat

Grupa posiadała na koniec czerwca około 2,7 mln abonentów we wszystkich liniach biznesowych.

 

Skąd taka liczba? Satelita zawsze oscylowała w okolicy 2 mln. Z telefonów i internetu to mają pewnie góra kilka tysięcy użytkowników. Nawet jakby doliczyć prepaidy z dekoderami za 99 zł czy testerów C+ OTT to chyba nie uzbiera się te dodatkowe 700 tys.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była też mowa, że Klienci oferty player+ korzystający z Usług świadczonych przez PC+ są wliczani do bazy Abonenckiej.

 

Cytat

Klienci pakietów Player+ ze stacjami Canal+ będą uwzględniani jako nowi abonenci w bazie nc+. - komunikat C+ i TVN dot. player+.

 

Może liczą też tych, którzy opłacają C+OTT.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/24/2020 at 8:04 AM, Ozzy666 said:

Dobrze by było gdyby na Polski rynek wszedł trzeci gracz.

 

No i czym by ludzi przyciągnęli? Tym samym zestawem kanałów co u konkurencji tylko zubożonym o stacje tematyczne? Musieliby mieć w ofercie kilkanaście w miarę niezłych nowych kanałów na wyłączność, których nie ma ani w CANAL+ ani w Cyfrowym Polsacie. Nierealne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była taka próba na rynku niemieckim - arenaSAT, która chciała zaistnieć na rynku PayTV kupując prawa transmisji do Bundesligi. Dołączyli później do oferty 22 kanały o temtyce rozrywkowej i dokumentalnej.

Rynku nie zawojowali, a dzisiaj mało kto o tej platformie pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, G2000 napisał:

Skąd taka liczba? Satelita zawsze oscylowała w okolicy 2 mln. Z telefonów i internetu to mają pewnie góra kilka tysięcy użytkowników. Nawet jakby doliczyć prepaidy z dekoderami za 99 zł czy testerów C+ OTT to chyba nie uzbiera się te dodatkowe 700 tys.

 

Mogli doliczyć użytkowników kablowych czy Orange (co jest trochę zabawne, bo Orange też ich liczy jako swoich abonentów). Bardzo też możliwe, że wzorem Cyfrowego Polsatu wliczono usługi multiroom. I to by się zgadzało, bo usługi multiroom stanowią około 20-25% ogólnej liczby RGU dla płatnej telewizji Cyfrowego Polsatu. Odliczając te 20-25% od 2,7 mln podanego przez C+ wychodzi jak w poprzednich latach ok. 2,1 mln.

 

W jaki sposób przekłamali tę liczbę dowiemy się jak będą zmuszeni publikować szczegółowe raporty spółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszą przyciągać klientów autorskimi kanałami? Moim zdaniem wystarczyły by konkurencyjne ceny/promocje. Na Polskim rynku 4 sieci komórkowe oferują to samo w różnych cenach i jakoś dają radę, czemu z telewizją miało by się nie udać?

Wielu próbowało i jak to się skończyło wszyscy wiemy. Przykład z brzegu Virgin Mobile za którym stały wielkie pieniądze. Nie dali rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ozzy666 napisał:

Czy muszą przyciągać klientów autorskimi kanałami? Moim zdaniem wystarczyły by konkurencyjne ceny/promocje. Na Polskim rynku 4 sieci komórkowe oferują to samo w różnych cenach i jakoś dają radę, czemu z telewizją miało by się nie udać?

 

Z tym, że Play urósł w sztucznym inkubatorze dzięki państwowemu regulatorowi. Przez wiele lat były stosowane asymetryczne stawki międzyoperatorskie, dzięki czemu dzwoniąc z innej sieci do Playa dany operator płacił więcej niż jak użytkownik Play dzwonił do pozostałych. Co miało bardzo istotne odbicie w cennikach i ofertach. Po zrównaniu stawek MTR ceny się wyrównały, ale wtedy Play zaczynał już dołączać do peletonu. W dodatku nie kwapił się za bardzo do budowy własnej sieci, dopóki w ostatnich latach operatorzy nie podnieśli limitów i opłat za roaming krajowy.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Ozzy666 said:

Czy muszą przyciągać klientów autorskimi kanałami? Moim zdaniem wystarczyły by konkurencyjne ceny/promocje.

 

Ale co mi po niskich cenach jeśli nie będzie w ofercie połowy kanałów, które oglądam?

Nie ma szans nawet na tematyczne kanały typu Planete+, a co dopiero mowa o CANAL+, czy w przypadku abonentów Cyfrowego Polsatu o Polsatach Sport.

Niska cena nie jest żadnym argumentem jeśli ma się ubogą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu łatwiej byłoby wejść nowej platformie na rynek. W dobie Netflixów i innych usług online o sensowny i rentowny start na pewno jest ciężko. Wchodzi nowy gracz, zgarnia powiedzmy LM i jeszcze jakąś jedną ligę z TOP 5 i nagle wszyscy rzucają się po ich dekodery? Wątpię.

 

Nawet patrząc na prawa Canal+ czy HBO to mam wrażenie, że jeszcze kilka lat temu tych filmów wartościowych było więcej. Teraz w Canal+ dla mnie liczy się tylko sport. Wiem, że to nie do końca wina C+ czy HBO, że takie a nie inne filmy są dystrybuowane, ale dla klienta jest gorzej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiler napisał:

Myślę, że potencjalni zagraniczni konkurenci na pewno śledzą nasz rynek.

Tak śledzą wątki z przedłużeniami umów i widzą , że ludzie chcą jak najtaniej i jak najwięcej.

Ilu będzie chętnych na płacenie kilkadziesiąt EUR za abonament? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 15:02, kingofsouth napisał:

Tak śledzą wątki z przedłużeniami umów i widzą , że ludzie chcą jak najtaniej i jak najwięcej.

Ilu będzie chętnych na płacenie kilkadziesiąt EUR za abonament? ?

 

Chyba to normalne? Po ostatnich zagrywkach PC+ wypowiedziałem umowę, w sumie płaciłem sumiennie kilkanaście lat, nic nie kombinując, ale bez zgody na ich listę kanałów?. Przejdę na ofertę innej firmy ze światłowodem, ale trzeba coś zrobić z okresem przejściowym. Dlatego wyciągnąłem z szafy stary prepaid.

I Edyta z 29.10.

Cyferka wchodzi na giełdę. Dlatego pokazuje wyniki z 2019, a nie bieżące z odpływem abonentów:

https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-ipo-wycenia-canal-polska-na-2-73-3-02-mld-zl,nId,4813166

Edytowane przez sum2
1 literówka 2 nie pisz posta pod swoim postem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule napisano.

Cytat

Canal+ przyznaje, że to dla spółki jest ryzyko, ale z drugiej strony sam kolaboruje z Netflixem, broniąc się przed odpływem klientów do usług streamingowych.

Otóż C+ broni się przed odpływem klientów do usług streamingowych właśnie C+ OTT a nie tylko Netflixem w abonamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o poradę.

Mam umowę do końca grudnia na pakiet Extra 6C+ z Elevenami i Mistrzowską Piłką i jakimiś minidodatkami. Generalnie mam satelitę tylko do oglądania sportu. Płacę za to obecnie 95zł.

 

I teraz jak myślicie czy Canal+ zrobi dużą obniżkę pakietów ze względu na coraz mniejsze prawa? Czy raczej byście się nie spodziewali tego?

 

Bo nie wiem co robić, czy przedłużać w grudniu jak może nadejść spora obniżka w następnych miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...