Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też to widzę. Siedmiodniowy catchup, nagrywanie w chmurze, działające IPTV z pełną ofertą, Internet 5G dla abonentów... :).

W zamian są straty praw, reklamy na kanałach premium i dekodery-odrzuty z Afryki. No ale ważne, że Solorz się nie dotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedmiodniowy catchup na wybranych kanałach. Nagrywanie w chmurze zgoda ale z tym internetem to bym tak nie szalał. Zasięg i prędkość u konkurencji działa lepiej. Ponadto z internetu i telefonu w Plusie nie jestem zadowolony pod kątem zasięgu i prędkości. Daleko mu do konkurencji, przynajminej w Warszawie i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wybranych kanałch to go nie ma. Catchup w CP jest na 3/4 oferty - na tych kanałach na których nie jest dostępny dali i tak możliwość cofania 3h materiału z chmury. Czyli zaczął się jakiś film i możesz go sobie przewinąć do początku. Wygodne.

Internet w Plusie i tak jest lepszy niż w Playu, który jeszcze NC+ sprzedawała (teraz to porzucili). Poza tym, mają też światłowód i ADSL. I Plus w przypadku CP to jest jednak "własna" sieć, a nie MVNO.

 

Z kanałów tematycznych Polsatu można się oczywiście śmiać, że pokazują w kółko to samo, ale w grupie komercyjnej Polsat Film ma kilka razy wyższą oglądalność niż Ale Kino, Polsat Doku niż Planete itd ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bugmenot napisał:

...Internet w Plusie i tak jest lepszy niż w Playu...

Miałem to...lipa niestety. Mam Play i nie narzekam. Sprawdzane na Terytorium całej PL. Jeśli chodzi o Play, praktycznie już nie widzę aby przełaczał się na roaming krajowy. W 99% trzyma zasieg macierzysty ze swoich masztów. Internet jak i połączenia działają bardzo dobrze. 

 

39 minut temu, bugmenot napisał:

...Polsat Film ma kilka razy wyższą oglądalność niż Ale Kino, Polsat Doku niż Planete itd ;).

A dlaczego? Bo ten kanał reklamowy przerwany filmem jest praktycznie dostępny wszędzie w najniższych pakietach.  Nie ma co porównywać tego kanału do Ale Kino, gdzie oferta filmowa nieprzerywana reklamami jest lepsza. Porównać można jedynie do TVN Fabuła, oczywiście ten kanał to taki bliźniak z innego jaja, stworzony w odpowiedzi na Polsta Film,dla ludzi bardziej ubogich.

Ja osobiście od dnia startu niczego nie obejrzałem na obydwu tych kanałach. 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni wynik prędkości Internetu ze speedtestu dla Playa w Warszawie to 30,40 Mbps, dla Plusa 30,39 :).

A już np. w takim Lublinie Plus ma 30,8 Mbps, a Play 27 Mbps. Trójmiasto - 36 Mbps Plus, 34 Mbps Play.

 

Co do Ale Kino to problem polega na tym, ze jest to od dawna zupełnie nijaki kanał.

10 lat temu rzeczywiście emitowali ambitne premierowe kino z całego świata, potem zaczęli pokazywać w dużej części to samo co TVN i Polsat - pamiętam zarówno "Chłopców z ferajny" czy "Tajemnicę Brokeback Mountain" na tym kanale jak i "Prawo ojca" czy "Francuski numer" ;), żeby teraz stać się miejscem na powtórki "Nielegalnych" i francuskich czy niemieckich filmów emitowanych 5 lat temu przez C+. Jeśli chodzi o premierowe kino festiwalowe to znacznie więcej tego jest w Cinemaxie 2 i Filmbox Arthouse.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Na wybranych kanałch to go nie ma. Catchup w CP jest na 3/4 oferty - na tych kanałach na których nie jest dostępny dali i tak możliwość cofania 3h materiału z chmury. Czyli zaczął się jakiś film i możesz go sobie przewinąć do początku. Wygodne.

Internet w Plusie i tak jest lepszy niż w Playu, który jeszcze NC+ sprzedawała (teraz to porzucili). Poza tym, mają też światłowód i ADSL. I Plus w przypadku CP to jest jednak "własna" sieć, a nie MVNO.

 

Z kanałów tematycznych Polsatu można się oczywiście śmiać, że pokazują w kółko to samo, ale w grupie komercyjnej Polsat Film ma kilka razy wyższą oglądalność niż Ale Kino, Polsat Doku niż Planete itd ;).

 

Zgadzam się z Twoimi argumentami. Potrafisz merytorycznie przedstawić zalety CP/Plus. Polsat przyczynił się do rozwoju telewizji w Polsce i na swój sposób szanuję to przedsiębiorstwo. Jest adresowane dla Klienta z "Polskim" portfelem choć muszę przyznać, że jak ostatnio przedłużałem umowę dziadkom, to byłem trochę zniesmaczony nową pakietyzacją S/M/L. Wcale nie wychodzi to aż tak tanio, żeby nie powiedzieć, że drożej niż u konkurencji. Trochę słabo. Całość ratuje program Smart Dom, bo jednak w pakiecie nadal jako tako się to opłaca.

 

Catchupu zazdroszczę abonentom CP. To niesłychane, że płacąc za treści "premium" tego nie mam. Tutaj Polsat ewidentnie wygrywa choć PC+ stara się nawiązać walkę swoją usługą OTT. Na razie jednak, ich rozwiązanie jest obecnie "ciekawostką" a nie realną korzyścią.

 

Co do internetu w Plusie mam jak najgorsze zdanie. Pracuję w ścisłym centrum Warszawy, gdzie na służbowym Huawei Mate 30 Pro osiągam około 100Mbit po LTE z T-Mobile a w Plusie.... 4 Mbit na najnowszym iPhone 11. Gdy wyjadę do rodziny do Milanówka, Plus w odległości 500m od stacji kolejowej, nie łapie nawet LTE. Internet po prostu NIE działa podczas gdy nawet T-Mobile wyciąga marne 20Mbit. Tak samo sytuacja ma się na parkingach podziemnych - Plus nie działa ani pod moim blokiem, ani w centrum ani w tzw. "Mordorze". Nie działa wcale a T-Mobile i owszem. Play oczywiście nie grzeszy osiągami, więc wyniki będzie miał pewnie zbliżone do Plusa.

 

PC+ sprzedając te dodatki to robiła to raczej tylko po to, "żeby było". Oczywiście słaba to była oferta i mocno niszowa.

 

A co do kanałów tematycznych obu platform, to akurat w PC+ jakość filmów dokumentalnych, bez reklam i jeszcze w 4K jest nieporównywalnie na korzyść Canal+. Fajnie, że Polsat ma swoje kanały, nie mówię, że są nic niewarte bo czasami oglądam. Uważam jednak, że kanały "własne" PC+ stanowią jej duży i unikalny atut, którym się wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32 Tak, jeśli chodzi o LTE to T-Mobile i Orange działają lepiej od Plusa. Ale już porównanie Plus/Play w Warszawie moim zdaniem wygrywa ten pierwszy. Prędkości są podobne, albo lepsze w Plusie, poza tym jest znacznie stabilniej niż w Playu jeśli chodzi o utrzymanie jako-takiej jakości tego połączenia.

 

Natomiast w przypadku CP "deal breakerem" jest wg mnie 5G - widziałem testy i prędkości rzędu 500-550 Mbps. Na razie strasznie dużo liczą sobie za routery, ale zakładając, że ceny spadną to będzie to nawet alternatywa dla światłowodu w miejscach, gdzie nie ma do niego dostępu.

 

PC+ nie ma żadnego takiego asa w rękawie. Gdyby pokazali tego boxa Androidowego rok temu jak wyciekły foty... Rok później już wszyscy mają takiego. Nie wiem co musieliby wymyśleć, żeby pozytywnie zaskoczyć rynek i klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że Solorz ma całe imperium, a Canal+ tak naprawdę tylko tv sat z raczkującą usługą OTT. 5G nie miałem okazji sprawdzić, więc nie będę się wypowiadał. Może uda mi się wymienić niedługo telefon na taki, który 5G obsługuje. Mając jednak światłowód w domu, nie widzę na razie takiej konieczności. Tym bardziej, że zasięg jest mocno ograniczony a sam standard działa tak samo jak dopiero co odpalone OTT PC+.

 

5G to ogromny krok na przód i mam nadzieję, że nikt nie zatrzyma jego rozwoju. To jest prawie "bezprzewodowy światłowód". Niech obejmie zasięgiem całą Polskę, bo o ile w Warszawie czy innych dużych miastach nie ma problemu ze światłowodami to w mniejszych miejscowościach czy wsiach po prostu nie ma internetu ani żadnej alternatywy. To wstyd, że w dzisiejszych czasach nie każdy ma dostęp do stabilnego i szybkiego dostępu do internetu.

 

Co do boja androidowego pełna zgoda. PC+ zabiera się do tego, jak pies do jeża. Nie zmienili nawet logo NC+ na dekoderze, gotowy dekoder od ponad roku niewprowadzony. Tracą możliwe korzyści i szansę na zdobycie niszy bo jak zauważyłeś, prawie każdy ma już smart tv czy wbudowane czy osobne. Albo w jakimś pakiecie z Playem czy czymkolwiek innym. Rynek się wysyca i za chwile nikt tego nie weźmie. Nie mówiąc już o mi stick czy podobnych rozwiązaniach za sto parę złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ zawsze był krok do tyłu.Najpierw było za wcześnie na telewizję cyfrową (zapowiedzi startu Wizja TV) i na szybko lepienie pseudo platformy z kilku kanałów.Potem Polacy nie byli jeszcze gotowi na kanały HD (start telewizji N).Teraz zamiast dekodera na Androidzie wdrażają sprzęt,który powinien mieć premierę mniej więcej w okresie startu telewizji N czyli jakieś 15 lat za późno :D

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane, najbardziej szkoda , że platforma "n" znikła z rynku. Byłaby większa konkurencja.

Na plus podmiana n- Premium na C+ i kanały autorskie z plusikiem i aż jeden kanał 4K z HDR i  usługa , nad którą dłuugo pracują czyli C+ OTT a reszta...no trochę faktycznie  brakuje do ideału. ;-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ozzy666 napisał:

Dobrze by było gdyby na Polski rynek wszedł trzeci gracz. Tak wiem że jest Orange ale nie traktuję ich jako platformę satelitarną która może konkurować z CP i PC+. Gdyby na Polski rynek zawitał np. Sky to było by coś.

Po co? Pamiętam, by mieć Ligę polską i Ligę Mistrzów musiałem kupić i Cyfre+ i "n". Oczywiście by mieć do tych rozgrywek dostęp było trzeba najczęściej wybrać jeszcze jakiś pakiet podstawowy.  Dwa dekodery, dwa abonamenty. Teraz mam wszystko w jedynym dekoderze.  

Chyba co niektórzy mają za dużo pieniędzy,  że marzy im się trzeci gracz... Z resztą chyba w naszym kraju na trzeciego gracza i tak miejsca już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozzy666 napisał:

Dobrze by było gdyby na Polski rynek wszedł trzeci gracz. Tak wiem że jest Orange ale nie traktuję ich jako platformę satelitarną która może konkurować z CP i PC+. Gdyby na Polski rynek zawitał np. Sky to było by coś.

SKY to nie jest firma która bawi się w konkurowanie. Jeżeli wchodzi na jakiś rynek to po prostu wykupuje - przejmuje najważniejszego gracza i od razu staje się liderem na rynku. Niemcy i Włochy są najlepszym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden gracz pewnie w najbliższym czasie nam nie grozi. Ale fajnie jakby rozwijała się praktyka części wspólnej na wielu platformach. Jak np. Liga Mistrzów.

Marzy mi się aby C+ wrzucił coś na wzór Tenis Premium jaki był 1-2 lata temu odnosnie Szlemów. Tylko teraz trochę w szerszym ujęciu turniejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...