Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chyba tej platformie „premium” coś się po...tentego. Rozumiem reklamy, autopromocję, itd. itp. ale pokazywanie napisów reklamujących serial „Król” podczas filmu na Canal+, który (rzekomo) jest kanałem premium to już gruba przesada. Następnym posunięciem będą przerwy reklamowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, meckbar napisał:

Chyba tej platformie „premium” coś się po...tentego. Rozumiem reklamy, autopromocję, itd. itp. ale pokazywanie napisów reklamujących serial „Król” podczas filmu na Canal+, który (rzekomo) jest kanałem premium to już gruba przesada. Następnym posunięciem będą przerwy reklamowe? 

 

Nie powinno być żadnych napisów ekranowych. To nie jest jarmarczny Polsat czy TVN. Nie dbają o markę i o zasady.

 

Gdyby pozwalała na to ustawa, nie powinno być też logo i oznaczeń wiekowych. Mogliby agitować o zmianę przepisów chociaż dla streamingu. Zostawić zwykłą telewizję z tymi śmieciami ekranowymi, a pod stream zrobić osobny playout bez żadnych oznaczeń. Oznaczenia powinny być dynamiczne nakładane przez aplikacje jak ma to miejsce w Netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WebMat napisał:

 

Gdyby pozwalała na to ustawa, nie powinno być też logo i oznaczeń wiekowych. Mogliby agitować o zmianę przepisów chociaż dla streamingu. Zostawić zwykłą telewizję z tymi śmieciami ekranowymi, a pod stream zrobić osobny playout bez żadnych oznaczeń.

 

Nie popieram. Wg mnie wszystkie śmieci ekranowe poza treścią audycji powinny być w osobnym strumieniu tak jak epg czy skrócone info, które się wyświetla przy zmianie kanału (a w streamach przy ruszaniu myszką). Czyli znikać po paru sekundach niezależnie od tego czy to stream czy tv.

 

I zostawić opcje żeby, jak ktoś lubi, zostawiać sobie wybrane elementy włączone na stałe, czy to logo, czy zegar, czy pasek info w programach informacyjnych.

 

Nadawca mógłby wtedy puścić cały ten śmietnik domyślnie włączony, a świadomy konsument który chce się skupić na fabule i ogólnie odbiorze oryginalnej koncepcji artystycznej, mógłby sobie te znaczki odklikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilq79 No tak, o to właśnie mi chodzi. Ale to można zrobić tylko w streamingu i tam powinien iść "goły" obraz, na który aplikacja nakłada dynamicznie oznaczenia, które znikają po paru sekundach. Przy zwykłej telewizji nie jest to możliwe z tej racji, że nadawca nie ma technicznej możliwości ingerencji w obraz generowany przez urządzenie końcowe poza samym strumieniem wideo. Tak samo nie ma możliwości zharmonizowania setek modeli dekoderów czy telewizorów, aby wymusić nakładanie oznaczeń na poziomie oprogramowania.

 

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby usunięcie oznaczeń wszędzie, ale dobrze wiemy że regulator takich zmian w prawie nie dokona. Myślę jednak, że byłby skłonny do otwarcia furtki dla nowych technologii, gdyby ktoś z autorytetem (choćby któryś z nadawców) mu to logicznie wytłumaczył i przekonał do odpowiednich zmian w prawie.

 

Jeżeli chodzi o paski info w programach informacyjnych, to jest to coś jeszcze szerszego, na poziomie czysto technicznym. Wszystkie elementy graficzne powinny być generowane na poziomie urządzenia końcowego, dzięki czemu można by je dostosowywać np. do wielkości ekranu czy indywidualnych cech użytkownika. Ja np. nigdy nie czytam pasków przesuwanych, bo przesuwają się dla mnie zbyt wolno. W ustawieniach indywidualnych mogłoby być właściwe opcje typu "szybko", "normalnie", "wolno" itp. Tak samo osoba pokazująca w języku migowym, mogłaby pojawiać się osobom niesłyszącym zawsze, gdy jest taka możliwość, z kolei pozostałym użytkownikom nigdy. Trochę jak ma to miejsce w przypadku wyboru wersji z napisami/lektorem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WebMat napisał:

@wilq79 No tak, o to właśnie mi chodzi. Ale to można zrobić tylko w streamingu i tam powinien iść "goły" obraz, na który aplikacja nakłada dynamicznie oznaczenia, które znikają po paru sekundach. Przy zwykłej telewizji nie jest to możliwe z tej racji, że nadawca nie ma technicznej możliwości ingerencji w obraz generowany przez urządzenie końcowe poza samym strumieniem wideo. Tak samo nie ma możliwości zharmonizowania setek modeli dekoderów czy telewizorów, aby wymusić nakładanie oznaczeń na poziomie oprogramowania..

 

Myślę że standard hbbtv jest do tego "zdolny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilq79 Musiałby być obecny na 99% używanych dekoderów czy telewizorów. W praktyce często trudno go uruchomić nawet na najnowszym sprzęcie przez świadomego użytkownika (np. przy telewizorach Samsung trzeba instalować osobną aplikację do aktywacji HbbTV). To by miało sens, gdyby użytkownicy HbbTV otrzymywali dostęp do osobnego przekazu bez stałych oznaczeń (jak w przykładzie ze streamingiem). Jednakże w przypadku satelity, naziemnej czy nawet kablowej jest to niemożliwe z racji ograniczonego pasma.

 

Zresztą praktyka pokazała, że nadawcy wykorzystują tę technologię po swojemu, wyświetlając np. irytujące reklamy. Kontynuując rozpoczęty wątek, wtedy sam C+ się nie powstrzyma i będzie ładować reklamy swoich produkcji, które trzeba będzie ręcznie wyłączać. Czasami paradoksalnie to właśnie ograniczenia są czynnikiem prorozwojowym. Dlatego ja wolę ograniczyć się do oznaczeń wiekowych, żeby chociaż tę sprawę jakoś w miarę rozsądnie załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ogląda się treści C+ ..w usłudze C+ OTT na żądanie.

Brak logo , oznaczenia wiekowego i w dodatku bardzo dobra jakość obrazu.

Miejmy nadzieję, że tak już zostanie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/17/2020 at 8:51 AM, meckbar said:

Kupując płytę BluRay 4K i płacąc za nią 150,- zł muszą się czuć fatalnie nie widząc żadnego logo (najlepiej w czterech kątach ekranu). ?

 

Bez przesady. Jak komuś nie szkoda wydawać 150 zł na film na płytce to jego sprawa. Ale jak ogłądam film, którego źródłem jest telewizja (a nie płyta/kaseta VHS/cokolwiek innego) to wolałbym jednak widzieć logo na ekranie.

 

On 12/17/2020 at 8:57 AM, Rasheed said:

Zawsze można sobie zrobić naklejkę i naklejać na ekran. Obowiązkowo ze znaczkiem "HD" bo bez tego nie można zachwycić się jakością obrazu :D

 

No tak, można też kupić starego fiata i dokleić sobie logo Mercedesa, albo koszulkę z badziewiaka i dokleić logo Adidasa. Ale to chyba nie o to jednak chodzi w życiu.

 

23 hours ago, Ozzy666 said:

Oglądam treści na ekranie a cała dodatkowa otoczka jest dla mnie nie zauważalna ;) 

 

A dla mnie właśnie jest ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MisterRondel napisał:

Ale jak ogłądam film, którego źródłem jest telewizja (a nie płyta/kaseta VHS/cokolwiek innego) to wolałbym jednak widzieć logo na ekranie.

Treści tzw. premium są dla mnie, podobnie jak płyta bluray, przekazem wyłącznie treści, podobnie jak w kinie czy tak jak ma to miejsce na Netflix. Za to gotowy jestem płacić. 
Natomiast nie przeszkadza mi to, że inne kanały umieszczają swoje logo. Jest to budowa marki i całkowicie to rozumiem, podobnie jak fakt, iż może się to podobać. Ale wybacz, nie zrozumiem tego, że „Ludzie czują się bardziej dowartościowami widząc logo telewizji premium na ekranie.” 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...