Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to czasami zauważam właśnie tylko w tej godzinie 23:00 ale zazwyczaj już rzadko mam takie problemy ze spadkiem sygnału wcześniej miałem i dlatego się pytam czy jest jakaś awaria albo coś ale na razie jest ok jest takie coś że na niektórych kanałach jest brak sygnału np Nuta TV

Edytowane przez Waldek1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek1231, nie widzę, czy pisałeś jaka jest Twoja lokalizacja, ale sądząc po tym, że w ogóle masz szanse na odbiór Świdnicy pewnie masz nawet jeszcze bliżej w linii prostej do Góry Św. Anny, skąd prowadzona jest od zeszłego roku emisja MUX-5 na tym samym kanale, a także z Częstochowy z jeszcze większą mocą.  U mnie od wtedy właśnie tak jest, że wieczorami sygnał spada lub potrafi całkiem zniknąć i winię za to właśnie "okoliczne" emisje na tym samym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ładnie dmucha ... u siebie w Boguszowie Gorcach odbieram muxy z Mikstatu na 38 i 44 na 100% sila i jakość... oraz pojawił się mux8 na 8 kanale ale nie wiem skąd....

 

Spowodowało to mocne przytłumienie sygnałów pojedynczych i SFN m.in. z Czech i PL na kanałach 26,  27, 28, 30, 31, 35, 37, 40, 42, 47  - na tych kanałach jakość szaleje od 10 do 100%. . Zawsze było odchylenie max 10%

 

 

edit

Dalej dmucha na maxa.... godzina 8:30 a sygnały idą na full z Mikstatu....

 

https://zapodaj.net/5388b988bcc12.jpg.html

 

https://zapodaj.net/28df2ffd72837.jpg.html

 

https://zapodaj.net/ad9a2de26f0c1.jpg.html

 

https://zapodaj.net/c7da30f1aae17.jpg.html

Edytowane przez bartoszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 19:05, PowerTV napisał:

MUX L4 na pewno będzie przełączony do T2/HEVC później, niż 28 marca. Nadawcy chcą transmitować swoje programy równolegle w dotychczasowym formacie, bo na pewno nie wszyscy od razu polecą kupić nowe dekodery/telewizory T2, skoro sporo programów typu Polsat HD czy TVN HD będą im dalej działać z MUX L4.

 

Jest chyba jakaś awaria tego MUX L4 we Wrocławiu. Latają piksele co kilka sekund. Na pewno na Stars TV , TVN HD i Polsat HD. Bo te sprawdziłem. Nie wygląda na winę mojej anteny bo mam mocny sygnał 36 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 19:05, PowerTV napisał:

MUX L4 na pewno będzie przełączony do T2/HEVC później, niż 28 marca. Nadawcy chcą transmitować swoje programy równolegle w dotychczasowym formacie, bo na pewno nie wszyscy od razu polecą kupić nowe dekodery/telewizory T2, skoro sporo programów typu Polsat HD czy TVN HD będą im dalej działać z MUX L4.

To raczej nieuczciwa konkurencja, bo ustawa określa bardzo jasno dane województwa i terminy, a jak ktoś specjalnie jako jedyny wyłamuje się i zostaje na starym systemie to nie jest to uczciwe. Jeżeli pozostali wszyscy będą od 28 marca przełączeni na DVB-T2 to ludność danego województwa i tak będzie musiała od tej daty posiadać sprzęt DVB-T2, aby naziemną oglądać.

Cały czas na publicznych kanałach leci pasek informacyjny o zmianie systemu, wbrew wszelakim plotkom sprzętu DVB-T2 w marketach są setki tysięcy, przeróżnych firm, nawet mają niektóre eurozłącze dla bardzo starych TV, informacja jest wszędzie, nieprzełączenie terminowe zapewne spotka się z jakimiś karami, bo sprzętu w sklepach jest pełno, a państwo nawet dopłaca 100 zł do odbiorników.

Tak naprawdę to te terminy powinny być wprowadzone już w poprzednim roku, Polska bardzo wolno się przełącza, nasi sąsiedzi mają już dawno DVB-T2, a sensu kolejnych opóźnień nie ma.

 

Średnia cena odbiornika DVB-T2 HEVC to ok 90 zł w dobrych sklepach, a jak idziemy rano do spożywczego po kilka rzeczy jak chleb, szyneczkę i colę to płacimy więcej czyli myślę, że nawet bez tej dopłaty większość ludzi bez problemu będzie przygotowana. Niektóre markety mają palety tych odbiorników wystawionych w cenach poniżej 100 zł, a jeszcze kilka miesięcy zostało.

 

Ja i większość moich znajomych już dawno taki sprzęt posiada, ponieważ kanałów zagranicznych jest sporo w naziemnej (w tym moje ulubione muzyczne retro :) ), więc sporo ludzi już dawno dostosowało się do DVB-T2 HEVC.

 

Producenci sprzętu dowiedzieli się o dopłatach więc większość z nich obniżyła ceny do poniżej 100 zł za podstawowe modele, jest naprawdę dobra cena jak na obecne czasy.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To są jaja :) Zaraz będzie paczka TVP hehe Ilość zmian z tych lokalnych MUXach jest strasznie duża, kto więcej płaci ten leci, zero stabilności, zero kontroli.

Moim zdaniem KRRiT źle to zrobiła, bo powinien być przepis nakazujący do przełączenia na DVB-T2 HEVC wszystkie muxy, a nie tylko główne. Zostawili furtkę na MUX8 i lokalne więc teraz będą takie cyrki jak widać..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 19:40, Ghost12 napisał:

Dziś w  MUX L4 we Wrocławiu pojawił się PULS i PULS 2, ma ktoś pomysł po co?

Dla zwiększenia efektu zupy na każdym kanale.

Z tego co czytam

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-dvb-t2-hevc-mwe-networks-michal-winnicki-tvn-hd-polsat-hd-puls-puls-2-mux-l4-zmiana-standardu

nadawane są w tym MUX stacje

TVN HD, Polsat HD, Echo 24 HD, Eska TV Extra, Filmax, Junior Music, Power TV, Stars.TV, Super TV i TV Okazje, Puls, Puls 2

 

To razem 12 stacji, z czego 3 są niby w HD.

Nie wiem czy da się to oglądać, chyba jedynie na komórkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 12:21, PowerTV napisał:

Dołączeniu nowych programów towarzyszyła zmiana modulacji.

Oczywiście, że jakość programów SD na L4 jest nieco niższa, niż z multipleksów Emitela, ale koszty nadawania też są u nas niższe.

 

To ile dodatkowego miejsca się pojawiło? 2Mb/s ?

Zdaje się, że multipleks nadaje z takimi samymi parametrami jak duże muxy., gdzie dla 8 kanałów to na styku akceptowalnej jakości ale nie dla 12-13 w tym 3 HD 

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem przecież...Ale nie o to mi chodzi. Polsat HD i TVN HD a także TV Puls i Puls 2 są w MUX 2 (ogólnopolskim) i on zmieni standard. Moje pytanie brzmi - Czy MUX L4 usunie te kanały, żeby nie robić dubli i w zamian za te kanały wstawi coś innego lub poprawi jakość pozostałych kanałów? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michu_97 napisał:

Wiem przecież...Ale nie o to mi chodzi. Polsat HD i TVN HD a także TV Puls i Puls 2 są w MUX 2 (ogólnopolskim) i on zmieni standard. Moje pytanie brzmi - Czy MUX L4 usunie te kanały, żeby nie robić dubli i w zamian za te kanały wstawi coś innego lub poprawi jakość pozostałych kanałów? :) 

 

Nie. Pan Winnicki zwietrzył w tym interes. Dlatego będzie teraz oferował MUX dla "buntowników", którzy nie chcą przechodzić na nowy system i dublował kanały po staremu.

 

"Liczymy, że sporo widzów nie będzie musiało wymieniać dekoderów. MUX L4 zapewni nieprzerwany dostęp do m.in. TVN HD, Polsat HD, Echo24 HD oraz wielu innych programów w dotychczasowym formacie DVB-T/h264 - informuje portal wirtualnemedia_pl Michał Winnicki, właściciel MWE."

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-dvb-t2-hevc-mwe-networks-michal-winnicki-tvn-hd-polsat-hd-puls-puls-2-mux-l4-zmiana-standardu

Edytowane przez vigoo
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duble też są opłacalne dla nadawców. Jest 2x większa szansa, że widz trafi pilotem na taki kanał.

Nieprzypadkowo dla przykładu Polsat News jest kilka razy na liście kanałów Cyfrowego Polsatu. Sieci kablowe również sprzedają duplikacje kanałów na dobrych pozycjach EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelita i kablówka to co innego. Kilka lat temu czytałem, że na ogólnopolskich darmowych multipleksach jest kategoryczny zakaz dubli. Nie dotyczy się to MUX 5, czyli kanałów TVP Kobieta (HD na MUX 5 i SD na MUX 8 ) oraz TVP Kultura HD (na MUX 5 i MUX 8 ), ponieważ ten multipleks jest jeszcze testowy.

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...