Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. U mnie też nie ma na Puls, Puls2, Antena, TVN HD

8 godzin temu, Yoozek napisał:

Jeśli mogę coś zgłosić, to na telewizji Puls w MUX-L4 czasem występuje klatkowanie, chyba dzieje się to gdy mamy do czynienia z bardziej dynamiczną sceną. Jeśli chodzi o jakość może jest słabo, ale wystarczająca dla kątętu. TV Okazje wygląda dość zabawnie. :)

Tak ma być. Programy są strasznie skompresowane i przez to jakość słabiutka. To jest przekaz dla osób wyjątkowo mało wymagających z 20 calowym telewizorami CRT :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pozostałych EPG jest z czapy... np leci kabaret a w opisie film... albo jeden film w epg trwa 8 godzin...

 

 

Nie arzekajcie na jakość w L4... na Jeleniogórskim muxie napisy na TVBoleslawiec wyglądają jak pismo techniczne powiększone 10cio krotnie :-)....

 

Lecącego paska nie da się przeczytać... a mamy 3 dekadę 21 wieku...

Edytowane przez bartoszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeśli chodzi o nowo dodane kanały w pierwszym dniu nie było na wszystkich EPG. Pewnie zostało dodane z czasem, ja w każdym razie aby zostało dodane musiałem jeszcze raz przeskanować kanał 27.

 

Co do telewizji Puls, wczoraj obejrzałem film Quest i obraz był przez czas płynny, więc ucieszyłem się że być może problem został już rozwiązany, lecz jednak na tym polu bez zmian. Dzisiaj Lombard znowu cały czas "klatkuje". Wygląda na to, że niektóre materiały wideo mają troszkę inaczej ustawiony przeplot, (zła kolejność klatek w przeplocie powoduje efekt "klatkowania"). Ponieważ w czasie przerw na reklamy niektóre zapowiedzi wideo, czy niektóre reklamy albo działają płynnie, albo są takie które klatkują.

 

Edytowane przez Yoozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Puls mi dalej skacze jak patrze na Lombard i te nowsze rodzime produkcje (może ma to jakiś związek z fps'ami ). Natomiast co zauważyłem przy emisji serialu Nash Bridges, który jest w 4:3. No więc stawiane są po bokach czarne kolumny (pillarbox), natomiast obraz za nimi jest rozciągany do 16:9, czyli otrzymujemy coś na kształt wycentrowanego kwadratowego kadru jego środka (pan-scan). Takiego zabiegu nie widziałem już dawno, chyba raz tak ustawili i kompletnie już nikt się tym nie przejmuje, może podobnie jak tv echo24, która nie miała ustawionej normalizacji dźwięku przez pierwszy rok działalności i bolały uszy przez efekt garnka. Takich kwiatków nie ma na tv Puls z satelity, czyli pewnie też nie ma na muxie w DVB-T2/HEVC. (da rade to komuś zgłosić? tylko nie mówcie że to zabieg marketingowy)

Edytowane przez Yoozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 godzin temu, serek napisał:

Na kanale TTV na chwilę pojawia się obraz i potem się zatrzymuje, dźwięk prawidłowy.

Dzieje się tak od kilku dni.

Nie tylko na tym, musisz mieć antenę dobrze ustawioną żeby nie sypała błędami oraz dekoder w miarę szybki i stabilny z dobrą elektroniką, ponieważ kanały mają ekstremalnie mocną kompresję oraz stosunkowy niski zapas na korekcję błędów, więc jak masz antenę która ma słaby BER i sypie błędami lub słaby dekoder to tak będzie, bo sprzęt ci nie wyrabia ... Tam są tak ekstremalne kompresje, że niektóre dekodery wyświetlają obraz dopiero po kilku sekundach aż to wszystko przetrawią, a niektóre nie są przygotowane na takie ekstremalne przeżycia :) to są naprawdę specyficzne przekazy...czaszami widać jak obraz nie nadąża za dźwiękiem bo trochę to rozpakowanie zajmuje czasu przy takim bitrate, szczegółów w obrazie nie ma bo nie może być czyli mamy coś pomiędzy kasetą video a płytą vcd, ale jest coś co jest unikalne czyli ekstremalna ilość kanałów na tym mux..

Mux miał ekstremalna kompresję praktycznie od początku, a teraz po dołączeniu tvn7, ttv, puls, puls2 to jest już zdecydowanie za dużo. Po za tym bardzo duża ilość kanałów jest dublowana co czyni go obecnie mało interesującym np. tvn HD, Polsat HD, tvn7, puls, puls2 , stars tv, ttv, okazje tv mamy już na innych muxach więc dla mnie obecnie porażka. Polsat HD mamy we Wrocławiu w trzech muxach nadawany, wcale to nie zwiększyło oglądalności, to powinno być zbanowane ustawowo, szkoda pasma..

Edytowane przez pietrek1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co dziś wymyśli @PowerTV... na Stars, EskaExtra, Junior, Nuta dziś od południa czarny ekran z fonią....

 

Na pozostałych kanałach video nie zgrywa się z audio... jedynie Echo24 jest OK

 

Amatorszczyzna na całego...

20:50

 

I mux zdechl całkowicie... od 20min sygnał jest, programy sie wyszukują ale wszędzie echooooooo....

Edytowane przez bartoszk
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...