Skocz do zawartości

Yoozek

Użytkownik
  • Postów

    90
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Yoozek

Amator

Amator (2/11)

6

Reputacja

  1. Były zmiany ostatnio, jakoś tydzień temu. Szlagier TV zastąpił Filmaxa, a w miejscu TVC pojawił się nowy kanał TVC Super.
  2. Yoozek

    TV MN

    Ja cieszę się że mogę usłyszeć na tej stacji takie osobistości jak Kaje Godek, brakuje jednak materiałów dr. Anny Mandreli, która niegdyś była jedną z osób redagujących i relacjonujących media narodowe, teraz prowadzi własny kanał Ryngraf - gorąco polecam. Bardzo sympatyczne i mądre Panie. Stacja info w której nie grozi dezaprobata za głoszenie hasła polexit, którego nie można moim zdaniem nazwać sprzecznego z polską racją stanu. Nic dziwnego że atak na stacje nie ustaje.
  3. Yoozek

    TV MN

    @dvbtowiec a dlaczego nie, kolejny kanał który umożliwia swobodne wypowiedzenie się osób z różnych środowisk to tylko zaleta. Odnośnie mediów znasz jakieś, które nie posługują się skrajną propagandą i kłamstwami? Bo ja na przykład nie jestem w stanie tego bełkotu i absurdów z tv słuchać, uszy więdną.
  4. Yoozek

    TV MN

    Ku przypomnieniu, telewizja Media Narodowe od swojego początku istnienia miały profil mediów telewizji internetowej istniały początkowo na youtube podobnie jak telewizja wRealu24 zostały usunięte ze względu na "dezinformacje", a tak na prawdę za niepoprawność polityczną. Jest kilka programów nagrywanych w ciągu dnia i czasem na żywo. Z tego właśnie względu wiele audycji jest powtarzana nawet kilkukrotnie w ciągu tego samego dnia. Na tej stacji gośćmi zdarzają się takie osoby jak Stanisław Michalkiewicz, czy Witold Gadowski, których żadna telewizja nawet ta udająca niezależną (republika czy wpolsce.pl) nie raczy zaprosić. W sumie byłem zszokowany że zobaczę coś co nie wywodzi się z głębokiej komuny jak obecnie wszystkie media ciężko moim zdaniem pracujące na podziały i kłótnie posługując się prymitywną propagandą. Pierwszy raz w historii polskiej telewizji na publicznym eterze jest taka możliwość. Nie myślałem że dożyje takich czasów. Fajnie gdyby zawitał też banbay na lokalnych muxach Myślę że jeśli chodzi o obecny skład redaktorski warto sobie przypomnieć że obecni redaktorzy jak i goście TVMN byli obecni na stacjach pokrewnych np w wPolsce.pl, więc warto wyrobić sobie samemu opinię
  5. Kilka dni temu Power TV i Home TV zostało zastąpione nowymi kanałami Junior Channel i Pogoda24.TV. Dzisiaj rano zaszła kolejna zmiana. Xtreme.tv obecnie nie nadaje i otrzymał opis epg "tymczasowo nieaktywny", zaś do paczki na MUX L4 doszedł kolejny kanał informacyjny TVMN (Media Narodowe). Myślę że to dobra zmiana : )
  6. No ja ten przykład oglądam tylko MUX L4 bo tylko to mi zostało, fakultatywnie satke o uzupełnienie oferty (tvp polonia, info, trwam, tele5, antena, polonia 1, tvs, muzyczne i zagraniczne) Masa kanałów z tak samo ciekawą ofertą programową co płatne w wysokiej jakości. Da się żyć bez DVB-T2? no pewnie. Nic nie razi oczu, mam świetny tv HD Ready z matryca VA. Obraz mógłby być lepszy ale da się przyzwyczaić.
  7. Echo24 HD zmniejszył nieco format i nadaje teraz w 1440x1088i Polsat i TVN bez zmian 1920x1088i Właśnie czemu kanały HD miały/mają 1088 linii a nie 1080? może taki jest format źródłowy Jeśli chodzi o mnie to czekam na przełączenie kanałów HD na 720p, przy obecnych parametrach myślę że byłaby to lepsza opcja. Kanały HD z astry ZDF i ARD wyglądają przyzwoicie, nieprawdaż?
  8. Nadajnik na Skytower czy Świdnicy prywatnego nadawcy jest jednak budżetową wersją tych które znajdziemy w publicznych multipleksach, chodzi o moc nadawania. MUXy ze Ślęży sieją z mocą 100kW gdy MUX L4 ma tylko 2, dlatego nadawca zwykle daje luźniejsze parametry modulacji, ochrony itp, by przy stosunkowo niskiej mocy móc zwiększyć zasięg, myślę jednak że efekt może być różny. Może jeszcze bawią się zmieniają i testują, może wcześniej nie mieli kiedy. Wszystko może mieć znaczenie i raczej jest to kwestia indywidualna, odległość do nadajnika, zgrzyty na synchronizacji nadajników, użyty symetryzator, wzmacniacz (zbyt mocny lub za słaby) rozdaj anteny oraz jej kierunek, czasem kilka stopni robi znaczenie, źle zarobiona lub stara niełącząca końcówka wtyku, czy np za długi lub przetarty, zgięty-załamany, nieekranowany kabel. W dodatku jeśli zmniejszyli np parametry dotyczące korekcji błędów to dajmy na to czułość głowicy w twoim tunerze może być już bardziej wybredna. Ja np nigdy nie miałem problemów z odbiorem L4, siła i moc zawsze 100%, może ze względu na bliską i odsłoniętą lokalizacje, ale jednak po zmianach niektórzy tutaj twierdzą że mogą oglądać z dalszych regionów, w moim przypadku z kolei MUX-2 przysparza trochę kłopotów, mimo że MUX1 i MUX3 nadają z tego samego miejsca. Tutaj jednak obstawiam winę instalacji antenowej, ale póki co nie moge jej lepiej skierować. Kto wie, może też telewizor/tuner może mieć również kłopoty z automatycznym dopasowaniem do nowych zmienionych parametrów. W takim przypadku może warto przeskanować ponownie ręcznie sam kanał 27, jeśli nie pomoże, to być np. skasować wszystkie należące do L4 i dopiero przeskanować, lub w ostateczności ustawienia fabryczne... chociaż czy ja wiem. Nie jestem jednak specjalistą, po prostu zastanawiam się co może mieć wpływ. Gdyby ktoś miał odbiornik Zgemma combo to może tam dałoby się podejrzeć szczegółowe parametry modulacji (info o serwisie, lub ręczne skanowanie kanału po ostatnio ustawionym programie z kanału 27), ale czy jest to komuś potrzebne? Na pewno jako ciekawostka np. z Jakim całkowitym bitrate'em multipleks nadaje, by oszacować które programy po ile dostały przydziału (ale też można nagrać materiał i sprawdzić na kompie) ewentualnie porównać parametry modulacji, kodowania korekcyjnego i okresu ochrony do innych muxów.
  9. MUX L4 nadaje na kanale 27, lokalizacja Skytower. Jeśli chodzi o parametry zmiany modulacji sygnału, zgaduje że można porównać do multiplexów L2 i L3. ok 16Mb/s, gdzie L4 do czasu przed zmianą osiągał 24,8 Mb/s, czyli o 8Mb mniej i to by się zgadzało w związku z usunięciem niektórych kanałów i powrotem TVC do jakości SD. Na stronie sat-charts są dostępne stare jeszcze parametry tych lokalsów przed przejściem na nowy standard. Przykładowy mux L2 z rybnika: Kompresja wideo: MPEG-4 (AVC/H.264) Bitrate multipleksu: 16.58 Mb/s Standard: DVB-T Modulacja: 16-QAM FEC: 3/4, GI: 1/8 Min. poziom sygnału: 39 dBμV Nośna / szum (C/N): 23 dB wcześniejsze parametry L4: Kompresja wideo: MPEG-4 (AVC/H.264) Bitrate multipleksu: 24.88 Mb/s Standard: DVB-T Modulacja: 64-QAM FEC: 5/6, GI: 1/8 Min. poziom sygnału: 51 dBμV Nośna / szum (C/N): 31 dB Chociaż możliwości ustawienia zarówno parametrów FEC i GI daje tyle możliwości że ciężko tak na prawdę powiedzieć jakie są aktualnie obecne. Najlepiej jak wypowie się jakiś ekspert.
  10. Yoozek

    TVP Info

    Masz coś może do kanału Afirmacja TV? Gdzie rzeczywiste patologie i problemy są rzeczowo omawiane? Pośpieszalskiego już nie ma w tvp jak tylko zaczał zadawać pytania w związku z pandemią, wywalono go za prowadzenie niezależnego wywiadu z byłym głównym inspektorem sanitarnym Zbigniewem Hałatem na antenie jego autorskiego programu Warto Rozmawiać. W międzyczasie pozbyli się też i Cejrowskiego i wiele osób odeszło. Teraz jedna bandyterka i prymitywizm zastąpi drugi. Nic się nie zmieni.
  11. Już myślałem że przygotowywane jest miejsce pod kanały TVP w starym systemie. Fajnie jakby ten multipleks pełnił funkcje "doświetlającą" dla starych sprzętów. TVC też zeszło już do SD. Jestem ciekaw czy rzeczywiście zmiana parametrów miała wpływ na zasięg. Gdyby jednak postaniowiono pozostać przy dawnych pojemniejszych parametrach, myślę że fajnie by było pozostawić podstawowe kanały sprzed cyfryzacji typu tvp1, tvp2, tvp3, polsat, tvn i korzystać z nadawania chodźby w 720p który nie zjada tyle bitrate'u. To też jest jakaś miara luksusu, a mowa o budżetowych telewizorach typu hd ready do 32". Fajnie też by było dostarczyć serwis telegazety z tvp1. Dużo starszych osób ma przyzwyczajenia do korzystania z teletekstu, lub też mniej wydajne instalacje antenowe, które nie odbiorą być może wszystkich muxów z bardziej wymagającego dvb-t2. Co prawda na listach kanałów pojawiłby się kolejne kopię ale łatwiej byłoby określić też na tych nowych odbiornikach czy jest to 720p czy 1080i/p. Trochę się rozmarzyłem, a to przecież prywatny nadawca. Państwo jednak okazuje brak zrozumienia rzeczywistych potrzeb odbiorców w ramach przymusowej cyfryzacji. Regulacje jak zwykle są bardziej dla nadawców niż odbiorców. Cieszę się jednak z decyzji pozostawienia tego MUX'a w dvb-t/h.264. Chciałbym też zgłosić fakt iż ECHO24 ma znów problem z przesterowanym dźwiękiem. Na kanale youtube tej stacji materiały są nagrane w normalnym poziomie głośności. Natomiast emisja w multipleksie pozostawia sporo do życzenia. Poziom dźwięku źródłowego jest ustawiony za wysoko powodując przestery i głos jak w garnku. (na podobnej zasadzie jak gitara elektryczna, niestety w przypadku mowy nie brzmi to przyjemnie).
  12. Okazało się że wystarczy coś co wyświetla informacje szczegółowe na temat plików transportujących strumień(.ts), który podaje pidy. Czyli w moim przypadku MediaInfo 22.03 z mediaarea.net , który wywołuje się z menu kontekstowego. Zastanawiam się skąd nagle pojawił sie ten program u mnie? Możliwe że to składnik VLC playera po ostatniej aktualizacji. Niestety zgrany materiał tvp3 z MUX-3 w dvb-t nie zawiera w sobie telegazety, ani wogóle nie mógł odtworzyć .ts. Może trza odpalić zewnetrzny stb bo wewnętrzny tuner w tv coś sypie błędami, albo nie do końca jest to prawidłowy .ts.
  13. Dzięki za instruktaż! Super, u mnie działa i sprawdza się dobrze graber ttxFromTs, o to chodziło! Szkoda tylko, że apka nie ma polskiej czocinki, lub wyboru kodowania znaków i taka trochę "ukryta". Przydałoby się coś bardziej opensource. Za to ten format (t42) pozwala nawet na wyświetalnie nagranej godziny oraz animacji reklamy w jego miejscu. Ciekawa dobra symulacja wiernie oddająca wrażenie przeglądania prawdziwej telegazety oraz dobrze, że sam teletext nie jest kodowany, pomimo zakodowanego strumienia wideo i audio na satelicie. Jest co nagrywać Chciałbym się zapytać tylko czy istnieje strona, która podaje szczegółowe dane DVB-T jak w artykule poniżej. (zawierające txt PID) https://satkurier.pl/news/70864/zmiany-w-dvb-t-zamieszanie-u-widzow.html Każdy lokalny nadawaca tvp3 ma inny identyfikator pakietu teletextu i nie mogę się doszukać wartości dla mojego regionu. A to niestety potrzebne by graber mógł zbierać pakiety.
  14. Jest dużo różnych nadawców w tym pierwotny nadawca PTV Echo, TeDe (bardzo fajna grafika) jak i Trwam Text. Dużo ciekawych perełek. Ja zadam inne pytanie jak archiwizować aktualne dane telegazety ze streama dvb z STB lub pliku TS? Wiem że VLC Player pozwala na podglądanie teletextu. Nie zbiera jednak cashu nie da się tego zapisać w żaden sposób. Pluginy takie jak tuxtxt również niczego nie zapisują. Kiedyś BorgTv potrafił zapisywać cash jeśli ktoś miał karte tv i jest ponoć kilka formatów plików takich cashy, jednak nie ma zbytnio informacji na ten temat w sieci. Ogólnie telegazeta jest z tego co wiem przesyłana w pakietach, takowy cash to bardziej transpozycja danych które już zostały przesłane i nie wiem czy wciąż ten standard reprezentują. (BBC micro Mode 7 też chyba nim całkiem nie jest)
  15. Czasami włączę na chwile Domek na Prerii oraz Doktor Queen. Nie oglądam seriali.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...