Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, PowerTV napisał(a):

Lepiej zapytajcie Emitel, czemu trzymają MUX8 w DVB-T1, bo tego to ja dopiero nie rozumiem i m.in. dlatego nie pchamy się na MUX8.

Emitel = USA

W USA liczy się to: 

cde373fc50299f8b7ff39b4f1ef019cb.gif

Także póki opłaca się amerykanom trzymać MUX8 w DVB-T1 to będą to dalej robić. Business is business.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zyskamy dzięki DVB-T2? Mniej widzów, mniej klientów, wyższe koszty.
 
Lepiej zapytajcie Emitel, czemu trzymają MUX8 w DVB-T1, bo tego to ja dopiero nie rozumiem i m.in. dlatego nie pchamy się na MUX8.
Na pewno jest już tylko garstka osób co ma dekoder tylko dvb-t1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PowerTV napisał(a):

Lepiej zapytajcie Emitel, czemu trzymają MUX8 w DVB-T1, bo tego to ja dopiero nie rozumiem i m.in. dlatego nie pchamy się na MUX8.

Dla mnie bardziej istotne byłoby przenieść MUX8 na UHF.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PowerTV napisał(a):

A co zyskamy dzięki DVB-T2? Mniej widzów, mniej klientów, wyższe koszty.

 

Lepiej zapytajcie Emitel, czemu trzymają MUX8 w DVB-T1, bo tego to ja dopiero nie rozumiem i m.in. dlatego nie pchamy się na MUX8.

Tylko ten parszywy obraz odpycha. Jakość jak z VHSa. Nawet jak jest w jakimś pseudo HD, to i tak odstaje jakością nawet od stacji z MUX8 przez zaniżone bitrate. Ale ok, taki to profil biznesowy. Osobiście się z tym pogodziłem i zwyczajnie nie oglądam stacji z takim obrazem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat widzowie tylko z tunerem do DVB-T mają jeszcze jakieś kanały. Po zmianie nadawania kanałów TVP, mogą stwierdzić, że Tusk im wyłączył sygnał. Na szczęście dawna ekipa TVP "walczy" i nadaje obecnie dwa kanały - TV Republika i wPolsce. Niektórym to wystarczy do odbioru.

Do gadających głów nie trzeba mieć ekstra ostrego obrazu. Zwłaszcza, że odbiorcy tylko starego formatu mają w większości mniejsze telewizory (często tylko HD Ready) i nie wiedzą co to jest jakość 4K, a tym bardziej Full HD. Nie wiem tylko na ile ta jakość odpowiada reklamodawcom. Pewnie TV Puls nie odpowiadała i zrezygnowała z tej formy dotarcia do widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ten przykład oglądam tylko MUX L4 bo tylko to mi zostało, fakultatywnie satke o uzupełnienie oferty (tvp polonia, info, trwam, tele5, antena, polonia 1, tvs, muzyczne i zagraniczne) Masa kanałów z tak samo ciekawą ofertą programową co płatne w wysokiej jakości. Da się żyć bez DVB-T2? no pewnie. Nic nie razi oczu, mam świetny tv HD Ready z matryca VA. Obraz mógłby być lepszy ale da się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu Power TV i Home TV zostało zastąpione nowymi kanałami Junior Channel i Pogoda24.TV. Dzisiaj rano zaszła kolejna zmiana. Xtreme.tv obecnie nie nadaje i otrzymał opis epg "tymczasowo nieaktywny", zaś do paczki na MUX L4 doszedł kolejny kanał informacyjny TVMN (Media Narodowe). Myślę że to dobra zmiana : ) 

Edytowane przez Yoozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie Mux-a kosztuje, więc część miejsca jest wynajmowane zewnętrznym stacjom telewizyjnym. MWE uruchamiając nowe stacje włącza je do swoich mux-ów (kosztem innych stacji którem już są oferowane w sieciach kablowych/IPTV) aby wypromować stacje. Mux-y lokalne nie są zobowiązane do nadawania czy to w HD czy odpowiedniej ilości stacji jak to ma miejsce na mux-ach ogólnokrajowych, stąd często będą zmiany na takich mux-ach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem iż właściciel danej stacji decyduje o tym jak długo z lokalnego MUX'a ma być nadawana.

Mimo wszystko, nadawać swoją stację aby za kilka miesięcy znikać z eteru  ... . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...