Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszymy się, ze MUX L4 ma już lepszą jakość. Na dniach ten sam zabieg zostanie przeprowadzony na MUX L3, ale tam operacja jest bardziej skomplikowana logistycznie.

MUX L4 będzie nadawał w DVB-T(1) jeszcze przez długi czas, bo taka jest wola największych nadawców w nim obecnych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ramirez napisał:

To po przejściu na nowy system zamiast 15 stacji dostaniesz tam 30 z niska jakością 🤣 Nie robiłbym sobie wielkich nadziei na normalny obraz, a nie coś gorszego od VHSa który mimo gorszej rozdzielczości lepiej się ogląda.

Powiem Ci, że jeżeli ten mux na HEVC będzie miał 30 stacji i będzie nie miał dubli to wykosi konkurencję bo oglądalność będzie miał dużo większą niż inne muxy. Kibicuje takiej ilości kanałów i braku dubli w przyszłości, może operator zrozumie, że UNIKALNA atrakcyjność bez dubli powoduje większą widownię, większe zainteresowanie, co powoduje w efekcie wzrost dochodów z reklam dla kanałów, itd. itd., jakoś nie chce mi się wierzyć że duża ilość osób ogląda Polsat HD czy TVN HD z tego mux w zwykłym dvb-t mimo tego, że są te kanały na MUX2 w dvb-t2, rozumiem że są to dobrzy i stabilni płatnicy na długi okres, od strony biznesowej super, ale jest jeszcze strona którą liczy się także bo jest także policzalna, ale nieco inaczej czyli m.in. atrakcyjność i prestiż budowane na unikalnych kanałach, które nie są dublowane i można je oglądać tylko tam w formie bezpłatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pietrek1 napisał:

Nie rozumiem dlaczego zasięg BCAST lokalnego nie może być taki sam jak L4.. Moze ktoś z L4 nauczy ich nadawać

 

A u mnie odwrotnie właśnie. Jestem jakieś 30km od Wrocławia i BCAST działa bez problemów, a L4 w ogóle nie widać. Antena zbiorcza, więc nic nie wiem nawet jak jest ustawiona, ale nic z tym nie zrobię. NTC to dla mnie ciekawostka tylko, bo normalnie korzystam z satelity i online, więc jakoś bardzo mi tego nie brakuje, chociaż fajnie by było zobaczyć te wynalazki MWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, nie miałem jeszcze takiej żeby było odwrotnie , połowa klientów nie wie że lokalny BCAST w ogóle istnieje, nawet większość nie jest zdziwiona że go nie ma bo nikt o nich nie słyszał, a Echo24 i MWE ma tyle kanałów że każdy chce i słyszeli o nich , miałem kilka przypadków i lekkie skręcenie anteny pomagało a na BCAST to często nie pomaga, trzeba dać wyżej antenę lub zmienić lub często nadal problemy, BCAST ma słabszą moc lub gorszy sprzęt ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według https://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/822 BCAST ma większą moc niż L4 - odpowiednio 3 kW i 2 kW

 

Antena u mnie jest naprawdę wysoko, bo to blok, więc znacznie wyżej niż np. są w stanie umieścić ją osoby w domkach jednorodzinnych, a mimo to jak mówię całkowity brak sygnału na kanale 27, pasek nawet nie drgnie, ciągle 0%. BCAST z kolei bez problemu, więc widoczność na Sky Tower jakaś musi być

 

Może ten kilowat robi różnicę, ale wydaje mi się, że pomimo braku odbioru ten pasek sygnału powinien chociaż minimalnie drgnąć, a tutaj nic

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowy-wschód. Dawniej działał, ale to było kilka lat temu na innych parametrach. Później nie sprawdzałem nigdy akurat tego MUXa, czy nadal działa, bo jak mówię NTC traktuję jako ciekawostkę i zaglądam tam od święta. Płakać z tego powodu nie będę, ale po prostu zastanawia mnie, czemu jest jak jest :D

 

EDIT: Jako działał mam na myśli, że jakikolwiek sygnał był, bo raz działał dobrze, a czasem było na styku i były cięcia i pikselizacja.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCAST ma większą moc tylko na papierze. Antena jest ta sama, kable podobne, a ich nadajnik jest tańszego producenta (niższej klasy).

Mają tylko bardziej czarodziejską matematykę.

 

@nix124

Skontaktuj się z zarządcą wspólnoty mieszkaniowej. Może mają antenę z filtrami na konkretne kanały i nie ogarnęli refarmingu MUX L4 (zmienił kanał jakiś czas temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pietrek1 napisał:

Powiem Ci, że jeżeli ten mux na HEVC będzie miał 30 stacji i będzie nie miał dubli to wykosi konkurencję bo oglądalność będzie miał dużo większą niż inne muxy. Kibicuje takiej ilości kanałów i braku dubli w przyszłości, może operator zrozumie, że UNIKALNA atrakcyjność bez dubli powoduje większą widownię, większe zainteresowanie, co powoduje w efekcie wzrost dochodów z reklam dla kanałów, itd. itd., jakoś nie chce mi się wierzyć że duża ilość osób ogląda Polsat HD czy TVN HD z tego mux w zwykłym dvb-t mimo tego, że są te kanały na MUX2 w dvb-t2, rozumiem że są to dobrzy i stabilni płatnicy na długi okres, od strony biznesowej super, ale jest jeszcze strona którą liczy się także bo jest także policzalna, ale nieco inaczej czyli m.in. atrakcyjność i prestiż budowane na unikalnych kanałach, które nie są dublowane i można je oglądać tylko tam w formie bezpłatnej.

Ostatnio gdzieś oglądałem CK Dezerterów na Filmaxie. Niestety widać różnice w obrazie na minus. Nie ma żadnej przyjemności z oglądania tego z takim obrazem. Chociaż mogę przyznać że trochę lepiej to gra niż poprzednio. Ale już się pogodziłem że to taki pomysł biznesowy upchać jak najwięcej stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 09:00, Yoozek napisał:

Podczas emisji Nash Bridges nie jest transmitowana flaga 4:3. Format ekranu trzeba ustawiać ręcznie. Co do jakości dźwięku, zauważyłem że na stacjach muzycznych przy przełączeniu kanału rwie dźwięk przez pierwsze 5-10s. Na tvn7, czy puls2 jest nieco lepiej, bo potrzebuje ok 2s żeby się dźwięk dostroił. Na echo24 ten problem nie występuje.

Proszę wyszukaj kanały od nowa i daj znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałem kanały od nowa, nawet dałem przeszukiwanie wszystkich kanałów auto, niestety w tej kwestii bez zmian. Rwanie i defekty w dźwięku najbardziej słychać na wysokich tonach np. na stacji Junior Music i tylko przez pierwsze sekundy. Może muszę wrócić do ustawień fabrycznych ( może np. mój wbudowany equalizer się wysypuje albo co innego co wpływa na synchro i czas), pytanie dlaczego na niektórych kanałach jest ok i czy tylko u mnie ten problem występuje.

Edytowane przez Yoozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoozek, sprawdzałem dźwięk teraz na 3 dekoderach (canal+box, manta wbudowana i hellobox8), nie mam tego problemu, jakość dźwięku i obrazu po ostatnich zmianach jest dużo lepsza, na bardzo wysokim poziomie, aż się zdziwiłem że przy takim mocnym bitrate można tyle kanałów wyciśnąć i jakość jest naprawdę dobra po ostatnich zmianach sprzętowych.

@Ramirez, wiesz wydaje mi się, że dużo zależy od sprzętu a mianowicie od skalowania w dekoderze i telewizorze, trybu kolorów (RGB, YUV, itd.), ustawień takich jak dynamiczny kontrast, dynamiczny kolor, poprawa rozdzielczości, poprawa szumów, itd. Ja mam tak ustawiony TV, że praktycznie te SD z L4 jak są już na nowym sprzęcie działają mi tak samo jakościowo jak SD na pozostałych MUXach, poprzednio miałem tak ze obraz był dużo gorszej jakości np. były problemy z Okazje TV - liter nie mogłem niektorych rozszyfrować tych mniejszych mimo różnych ustawień, a teraz jest naprawdę kozacko.

@nix124, także testowałem dzisiaj południowy wschód 35 km od nadajnika, antena nie miała widoczności SkyTowera i wynik : jakość 95%, moc 89%, odbiór idealny, więc coś musisz mieć nie tak ze sprzętem, a na BCAST było 5% mniej, ale piksele co jakiś czas więc faktycznie jakość sprzętu widać. Czeskie 140 km od nadajnika w linii prostej - działa idealnie, a BCAST 35 km i piksele co jakis czas hehehehe po prostu mega sprzęt mają :) 

 

3 godziny temu, PowerTV napisał:

BCAST ma większą moc tylko na papierze. Antena jest ta sama, kable podobne, a ich nadajnik jest tańszego producenta (niższej klasy).

Mają tylko bardziej czarodziejską matematykę.

No to wszystko jasne, tak jak myślałem, dzięki wielkie za info!

Mają swoje genialne oszczędności, oni się nigdy nie nauczą nawet na błędach :) 

Papier wszystko przyjmie, jak widać konkurencji praktycznie nie macie :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek faktycznie! Tylko na Sharpie dźwięk mi szarpie, widocznie ten typ tak ma. Na tym drugim tv - Funai, mimo że starszy i wolniej zmienia kanały wszystko funga elegancko. Na tym co szarpie wygląda tak, że nierówno startuje dekodowanie obrazu i dźwięku w co poniektórych kanałach, ale z czasem to się synchronizuje.

Również byłem zaskoczony, że może to tak dobrze wyglądać przy niskim bitrate. Szczegóły zachowane, kolorystyka bardziej nasycona, nic nie klatkuje, nawet przy dynamicznych scenach statyczne fragmenty obrazu zachowują sporą szczegółowość. Patrz Pan jak wiele zależy od enkodera.

Edytowane przez Yoozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PowerTV napisał:

@nix124

 

Skontaktuj się z zarządcą wspólnoty mieszkaniowej. Może mają antenę z filtrami na konkretne kanały i nie ogarnęli refarmingu MUX L4 (zmienił kanał jakiś czas temu).

 

Jakby mi bardzo zależało to bym zgłaszał, a tak niech załatwiają sprawę Ci, którzy tego potrzebują. Jest trochę osób w bloku, które z NTC korzystają i jak widać brak tego MUXa im nie przeszkadza, obstawiam, że pewnie nawet nie widzą, że taki istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiała być wcześniej, bo miałem w połowie zeszłego tygodnia jednego dnia jakieś szczątki sygnału i jak zrobiłem skana to już była (a mogła być jeszcze wcześniej, tylko rzadko skanowałem bo rzadko miałem sygnał). Obecnie po III. etapie refarmingu L4 utrzymuje u mnie stabilny sygnał czy dzień czy noc, czy słońce czy deszcz ale za to jednak BCAST już od wczorajszego popołudnia rzadko kiedy działa ;) Zatem albo faktycznie sprzęt i przede wszystkim podejście robi różnicę albo ten MUX3 na k41 daje mu baty (zapewne na antenie kierunkowej nie byłoby z tym aż takiego problemu) albo najpewniej to złożenie obu tych czynników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie BCast od kilku tygodni działa stabilnie, zero problemów... a L4 pominę milczeniem...  do SkyTower mam w linii prostej 75km i nie mam widoczności optycznej... jestem na wysokości 660m i centralnie po drodze mam Chełmiec... sygnał odbieram z odbicia na ATx107 +LNA77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale twój przykład jest bardzo ekstremalny, 75 km do nadajnika lokalnego o mikro mocy więc pozostają tylko farty i odbicia, może jak ktoś będzie przechodził koło kabla czy anteny to będzie lepiej na chwilę, gorzej jak sąsiadka zamknie okno przelotowe hihihi Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :) 

Montuje różne anteny i BCAST od strony wschodniej Wrocławia działa bardzo słabo w wielu lokalizacjach jako jedyny, widać dużą porażkę w porównaniu do L4, nie zawsze tak jest, ale bardzo często, dwóch klientów ostatnio zgłosiło mi że w ogóle 0% od dwóch dni czyli temat z jakością i stabilnością BCAST cały czas się odnawia.. L4 zawsze działa stabilnie w normalnych odległościach, to ta różnica w jakości.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 60 km od Wrocławia -powiat Dzierżoniowski.Miałem stabilny i silny sygnał na mux l4  na kanale 27 ,jak zaczeli coś pod koniec maja kombinować to sygnał całkowicie mi znikł .To samo u znajomego który mieszka 3km.ode mnie.Natomiast  pojawił się mux BCAST z tv Republiką o którym mogłem wcześniej pomarzyć(nigdy nie było nawet śladu u mnie ich sygnału).Szkoda mi tylko iż nie odbieram już Echo Wrocław a odbieram tv regionalną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobre tropo, że ci prawidłowo zawiało BCAST co jest fuksem, może masz za słabą antenę lub coś w instalacji albo za mocną i nakłada się Poznań czy Konin, dzwoniłem do kolegi i w Bielawie ma na L4 ok 80% jakości bez problemów, musisz sprawdzić antenę, poruszaj i poskanuj w manualu, a jak nadal problem to musisz sprawdzić całą instalację...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak czasem czytam twoje wypowiedzi to mam wrażenie, że nie odróżniłbys Steinberga X od Spectrum ZX :-)

 

Obecnie "POLSAT" lepiej daje bo mają system antenowy zamontowany wyżej a L4 w wybranych kierunkach zasłania kratownica + asynchron na SFN + zalany strumien pod korek... i mamy to co mamy. Sygnał uzyteczny to obecnie rzadkość w L4.

Edytowane przez bartoszk
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartoszk napisał:

Obecnie "POLSAT" lepiej daje bo mają system antenowy zamontowany wyżej a L4 w wybranych kierunkach zasłania kratownica + asynchron na SFN + zalany strumien pod korek... i mamy to co mamy. Sygnał uzyteczny to obecnie rzadkość w L4.

 

Wzorcowy fake news.

Byłeś na Sky Tower lub choć w pobliżu? Widziałeś antenę? Może wrzucisz jakąś fotę? Wyniki pomiarów w terenie też bym chętnie zobaczył.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...