Jump to content

pietrek1

Users
 • Content Count

  265
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralna

About pietrek1

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Pisałem nawet do HBO, odpowiedź ich była też szablonowa że nikt im takich reklamacji nie zgłasza wszystkie odpowiedzi mam zapisane, a także komentarze. Obecnie tworze pismo do zagranicznych właścicieli HBO. Przepisy w Unii zmieniają się i w wkrótce wchodzą nowe dyrektywy, które będą nakazywały ten sam skład i jakość produktu dla każdego państwa w EU. Nie może być tak, że niektóre dekodery mają tą samą usługę w gorszej jakości, to wtedy nie jest ten sam produkt = ewidentne wprowadzanie w błąd konsumenta. Przy podpisywaniu umowy w Polsacie nie miałem informacji, że jakość HBO GO na ich dekoderach jest gorsza i skompresowana tak ,że nawet dźwiek jest ze studni. Dla mnie jest niepojęte, że właściciele HBO nie zajmują się jakością swojego produktu, rozumiem że Polska jako kraj jest mała, ale mały gracz też jest ważny.
 2. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Reklamowalem na ICA i infolinii kilka razy, zawsze dają mnie na drzewo bo na ich evoboxach pvr mają dobry dźwięk, więc im tłumacze że mam dwa i na obu dźwięk i obraz ma kompresję jak kasety VHS a na dekoderach konkurencji które także mam oraz na smart tv jest igła, a oni upierają się ze u nich jest super i to pewnie wina mojego internetu, mam 100 Mbit widać chyba za mało heheeh mają nas za [beep]ów i tyle. Ludzie mało zgłaszają więc lecą w kulki, kiedyś wstawię porównanie na YouTube...
 3. pietrek1

  MUX L4

  Dzięki za te kanaly, MUX L4 chyba obecnie najciekawszy ze wszystkich, największa ilość kanałów i jakość jest naprawę OK..
 4. pietrek1

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  Proszę nie porównuj Netflix do Polsatu. Netfilx to król jakości, kilka mega szybkich serwerowni z najnowszymi i najdroższymi technologiami, nawet HBO GO nie dorównuje do jakości Netfilxa, a co dopiero Polsat. Ogólnie to jakość nie jest zła, ale nie można porównywać do Netfilxa. Myślę, że lepiej gdyby bitrate był zmienny w tego typu usługach, ponieważ niektórzy mają wolne łącza np. 3 mbit i nie mogą z tego skorzystać, a dla porównania HBO GO i Netflix im będzie działać na takich wolnych łączach (w SD). Przykładowo dwóch moich znajomych ma słaby internet ok 4mbit na którym działa HBO GO, ale już Polsat nie wystartuje, a chcieliby kupić.. NIe każdy mieszka w mieście i nie każdy ma dostęp do światłowodu czy kablówki.
 5. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Nikt nie chce niczego za darmo, opcja IPTV w innych dekoderach mogła by być np. dodatkowo płatna jak VOD, myśle że sporo osób chciała by mieć w Evobox PVR tą samą opcję oglądania o kilka dni wstecz telewizji przez internet jak w Evobox IP. Po za tym, takie dodatki podwyższają jakość produktu i atrakcyjność oferty. Dodanie kanałów IPTV których nie ma przez SAT np. TVP3 regionalne i inne była by strzałem w dziesiątkę tak samo jak eksport/import list ulubionych na pendrive czy przeglądarkę internetową, youtube, netflix, sklep play, itd. lub chociaż część z nich. Kiedyś NC+ to wprowadzi lub inny operator to wszyscy będą mieli , ale myśle że lepiej być pierwszym niz ostatnim. Wymagania użytkowników i abonentów cały czas zmieniają się i rosną, a nowości mało w tej branży, więc jest jeszcze kilka ciekawych pomysłów podanych na tacy, które są warte do wprowadzenia w przyszłości.
 6. pietrek1

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  Można kupić podstawkę pod TV z androidem (praktycznie każdy tv box z pilotem), podłączyć do internetu oraz telewizora przez HDMI i zainstalować aplikację CP GO - możemy wtedy oglądać większość kanałow z pakietu przez dowolne łącze internetowe bez SAT (łącze też musi mieć prędkość kilku mbit, aby nie było zacieć), ale nie będą wszystkie kanały i jest to mniej wygodne, taka jest między innymi różnica. Dekoder jest bardziej wygodny, ma więcej kanałów oraz dodatkowe opcje jak np. wielodniowe oglądanie wstecz.
 7. pietrek1

  Cyfrowy Polsat - oferta IPTV

  Zrobil bo musieli, nie ma co się kłócić, konkurencja ma to musieli zrobić, najbardziej mnie śmieszy że jakość pirackich serwisów jest lepsza niż na tym Evobox, tylko czy Kowalski z Polsatu ma takie duże wymagania ? Cena pakietów w tym "IPTV" powinna być dużo tańsza. HBO GO w Evobox też ma gorszą jakość niż na TV czy dekoderach konkrencji, ale co z tego jak większość tego nie widzi i akceptuje. Myśle, że jak ktoś kupuje pakiet budżetowy np. za 20 zł miesięcznie to taki sprzęt jest wystarczający i ma na plus jest to, że ma małe gabaryty, natomiast do Premium nie polecam go. Ten dekoder będzie działał na wielu dostawcach internetu w praktyce, ponieważ wiekszość ma styki z Orange, a gdy będzie problem można zrobić VPN na IP z sieci orange.
 8. pietrek1

  Domowa Wypożyczalnia Filmów (VOD)

  Usługa może w śmiesznej jakości, ale leci tam sporo ciekawych filmów, mam wykupioną i sporo tam oglądam. Swoją drogą to nie wiem dlaczego nie używa się rozdzielczości HD Ready 720p dla mniej popularnych kanałów, można by przy takim "HD" użyć prawie takiego samego bitrate jak dla SD lub niewiele wyższego, a dużo lepiej by te kanały wyglądały. Gdybym policzył to więcej tam filmów oglądałem ostatnio niż na HBO.
 9. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Zgłosiłem do TBN Poland i bez odzewu, ale moim zdaniem wina dekodera Evobox PVR. Chyba wiem o co chodzi mianowicie: - skasowałem wszystkie TBN Poland z listy kanałów - dodaje manualnie transponder 12303, wpisuje wszystkie parametry łącznie z DVB-S2 i okazuje się, że po zeskanowaniu tego transpondera mimo, że było wybrane przez mnie DVB-S2 to na wszystkich kanałach mam czarny ekran i teraz najlepsze: jak przytrzymam 'i' dłużej to pokazuje mi parametry kanału i mam je złe tzn. jest wybrana DVB-S, a powinno być DVB-S2 te które wybrałem. Dlaczego mimo tego, że wybieram w manualnym skanowaniu tranpondera DVB-S2 to on sam skanuje jako jako DVB-S (i w efekcie po zeskanowaniu jest ciemno)?? Nie wygląda mi to na winę nadawcy. Moim zdaniem wina dekodera, ponieważ na innym dekoderze jak skanuje i wybieram DVB-S2 to mam DVB-S2.. Proszę sprawdź to na konfiguracji diseqc (hotbird+astra) na zwykłych konwerterach, to raczej jest softowy błąd w PVR, bo tak jak mowię na innych dekoderach Polsatu nie ma takich "cyrków", a trop jest moim zdaniem dobry..
 10. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Także potwierdzam to samo, VOD w sumie mnie nie interesuje, ale TBN Poland muszę przekładać dekoder na inny model jak chce pooglądać, to jest coś nie tak z jakąś partią tych dekoderów, moim zdaniem sprawa softowa. Nowe parametry a obraz ciemny, to już zgłaszało kilka osób (poczytajcie inne fora i komentarze na waszym portalu pod artykułem o zmianie transpondera TBN), proszę sprawdźcie ten soft głębiej, może jakaś partia ma inną czułość głowic ? Nie wiem co to może być, ale coś jest na rzeczy, że u niektórych nie działa mimo nowych parametrów i mocnego sygnału. To wygląda na sprawę trudną, ale softową, już była kiedyś taka sprawa trudna, że niektórym po dodaniu koło siebie kanałów TVP do ulubionych coś tam czasami pikselowało i udało się to w sofcie poprawić, więc wierzę, że to także uda się namierzyć.. Jeżeli jakieś tam LED (made in china) czy nawet dowolne inne urządzenia które mają znak CE powodują resety dekodera Evobox to już nawet nie jest śmieszne i świadczy o jakości zasilacza w dekoderze, szczególnie że przy innych dekoderach (innej marki) nie ma tego problemu, a o resetach Evoboxa było dużo postów. Mi osobiście także się resetuje przy ulubionych jak ostro robię dużo operacji i szybko to czasami mam resety, wiem że nic nie jest idealne, ale trochę bugów jest nadal.
 11. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Jeżeli na innym dekoderze te Filmboxy działają to antena jest OK, wygląda ze uszkodzony masz Evobox PVR lub coś z softem czyli trzeba zacząć powrót do ustawień fabrycznych, to samo ja mam z TBN Poland, kasowałem wiele razy, dodawałem wiele razy, wszystko ładnie skanuje i dodaje, ale obraz czarny, siła sygnału 90%, podłączam inny dekoder i obraz idealny, nie chce przywracać ustawień fabrycznych bo boję się żeby lista ULUBIONE nie zniknęła. Coś ostatnio dziwne rzeczy się dzieją.
 12. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Jaką masz wersję softu w tym PVR ? Mam dwie sztuki PVR i na każdym czarny obraz, nawet jak przywróciłem ustawienia. Podłączyłem inny model i działa od razu...
 13. pietrek1

  Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

  Kto mi powie, kiedy TBN Polska będzie poprawnie odbierać na Evobox PVR? Tylko na nim mi nie działa. Skanuję, ale czarno, mimo dobrej mocy sygnału.
 14. pietrek1

  MUX L4

  @Gość54321, nie jest to prawda, operator działa na rzecz nadawcy i zgodnie z umową którą podpisali, EPG zajmuje śmieciowe ilości pasma, Polsat HD z tego samego muxa ma EPG, nawet mało istotne kanały z tego samego muxa mają EPG więc sprawa jest prosta, jak się dba to się ma .
 15. pietrek1

  MUX L4

  TVN to amatorzy. Jak mogą nie nadawać EPG przy wersji HD swojego kanału? Nawet nie ma co pisać, szkoda słów. Dałem ich na sam koniec. Polsat jednak jest dużo bardziej kumaty...
×