Jump to content

pietrek1

Users
 • Content Count

  290
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Dobra

About pietrek1

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Działa cały czas w HD, nie jest kodowana, zmień dostawcę internetu, może masz poblokowane styki zagraniczne lub domeny/porty, itp...
 2. Cały czas nadaje Viva Russia, jakość HD bardzo dobra, nie ma lipy: https://hls.myvideocontent.ru/hls/vivarussia.m3u8 Mają teledysków dużo z tego roku, tamtego i jeszcze innych, są także polskie, nie ma reklam, moim zdaniem najlepszy obecnie kanał, super muza. Mam muzycznych kanałów IPTV (m3u8) na moim TV ponad 150 działających, ale VIVA moja ulubiona jest zdecydowanie najbardziej. Polecam także NRJ Hits i wiele innych jest w m3u bez reklam 24h.
 3. Szkoda tego kanału, jest fajny, mam nadzieję, że ktoś go wykupi lub to plotka. Swoją drogą to mamy tylko dwa kanały telezakupowe w Polsce nadające 24h, natomiast zagranicą jest ich dużo, dużo więcej np. w Niemczech, Włoszech, Anglii, itd. więc upadek jednego oznacza monopol Okazji TV, wciąż tych kanałów w PL jest bardzo mało, czekamy na QVC i inne.
 4. Dzięki monter1981 !, dlatego mi coś nie pasowało z tą Żórawiną, faktycznie wygląda na to, że masz rację i ten MUX4 Polsatu z Żórawiny nadal jest 8kW i polaryzacja V czyli reasumując odbiór trudniejszy niż MUX8 - trzeba osobną antenę UHF dla V (dodam CA-TV8) i sprawa będzie rozwiązana, szkoda że tam tylko jeden kanał jest niekodowany.
 5. Tak, mam fajną zwrotnicę DPM 407 i nawet inne , ale 407 moim zdaniem najlepsza, tylko dla jednego kanału FTA nie chce mi się kombinować, mógłby nadawca to sprawdzić, bo nie jest to naturalne że z taką mocną to tak źle leci w stronę wylotu na Warszawę.
 6. Wiem, że jest nawet 30 kw i tutaj mamy nawet polaryzację H z Żórawiny czyli teoretycznie spoko, ale byłem ostatnio w Długołęce, ustawiałem antenę, fuksem działa i z pikselami często, w Zakrzowie to samo, Kiełczów podobnie, pod Oleśnicą ciężko , na różnych antenach, Żórawina jest dobra do FM, ten nadajnik tam nie daje rady coś z tym MUX4, wszystkie inne działają super nawet MUX8, po drugiej stronie Wrocławia to już Żórawina działa OK, ale od strony wylotu na Warszawe jest bardzo kiepsko i bardzo niestabilnie, przykładowo teraz pomiar sygnału w Kiełczowie jak testuję to jest śladowy.. Nikt się chyba tym nadajnikiem nie interesuje.
 7. Szkoda, że MUX4 kodowany Polsatu jest bardzo problemowy w niektórych rejonach Wrocławia, nadajnik z Żórawiny moim zdaniem nie spisuje się, u mnie sygnał jest bardzo niestabilny na różnych antenach od strony Zakrzowa, Oleśnicy, polaryzacja V na większości nadajników i bardzo słabe nadajniki to nie jest dobry pomysł, wiem że takie mają ograniczenia, ale myśle że praktyczny zasięg tego MUX4 jest bardzo mały, dla kodowanych kanałów nie ma to sensu, a jeden kanał niekodowany to wciąż bardzo mało. Powinni ten mux całkowicie rozkodować i dodać jeszcze kilka SD oraz pomyśleć o innym ukształtowaniu nadajników, aby poprawić sygnał od strony Zakrzowa, Kiełczowa, Oleśnicy, tam są duże ilości mieszkańców. Dziwie się, ze Polsat tak to olewa. Liczba abonentów płatnych pewnie jest bliska zeru lub poniżej kosztów prądowych, gdyby to rozkodowali i nieco się przyłożyli to zarobili by więcej na kanałach niekodowanych i z reklam, może się kiedyś obudzą,a jak nie to niech dadzą innym co potrafią to rozwinąć bo teraz to pasmo się po prostu marnuje. Bardzo problemowy jest ten MUX4 Polsatu, nawet czeskie muxy szybciej możemy ustawić i łatwiej odbierać. Żórawina to jest dobra do FM.
 8. Dokładnie ! Kanałów jest dużo i są naprawdę ciekawe, liczę że inni operatorzy MUXów także coś nowego bedą wprowadzać jeszcze przed DVB-T2, ponieważ uczepili się sztywno bitrate i nic z tym nie robią, a mogli by jeszcze dodać kilka kanałów SD do pozostałych MUXów z mniejszymi bitrate, oczywiście po uzyskaniu odpowiednich zgód, bo tam jest to mniej elastyczne, ale POLAK POTRAFI. Przydała by się także stronka z promocją np. muxl4.pl (coś w stylu mux8.pl) gdzie były by szczegółowe informacje jak odbierać, mapki zasięgowe, zalecenia anten i wskazówki oraz spis wszystkich kanałów tego MUX (aktualny spis bardzo ciężko jest uzyskać, bo większość stron internetowych nie jest aktualna). http://www.mwenetworks.pl/ z waszej stopki coś nie działa i nie każdy wie kto jest operatorem, a adres w stylu muxl4.pl to już była by dobra promocja..
 9. Mamy TVP HD w SD - jest to dobry pomysł, ciekawy kanał, ale mogli by tam jeszcze spokojnie upchać TVP Polonia i TVP Seriale w SD, po za tym nadawanie tych HbbTV to jest jak system 3D czyli prawie nikt tego nie uruchamia nawet jak ludzie mają zgodny TV z tym to i tak nikt tego nie używa z małymi wyjątkami, wywalić te głupoty i plansze kontrolne, całe HbbTV do kosza i upchać tam kilka ciekawych kanałów SD z mniejszym bitrate... Ktoś jak ma internet podłączony do TV to wejdzie sobie na youtube lub przeglądarkę i wpisze vod.tvp.pl to będzie miał to samo co na HbbTV (eSzkoły i dużo więcej). Cała ta technologia HbbTV jest nic nie warta, nawet mniej warta jak 3D. Ciekawsze są już stacje radiowe niż HbbTV. Czesi i sporo krajów ma stacje radiowe w DVB-T, a u nas nikt się nie wychyla, a szkoda. MUX8 po dodaniu kilku kanałów SD, które można spokojnie upchnąć byłby dużo bardziej atrakcyjny i sporo osób zdecydowało by się na instalacje odpowiednich anten, aby go odbierać, atrakcyjność czyni cuda, szkoda że właściciele tego nie rozumieją nadal. Widzę, że aktualizacja strony mux8.pl w ogóle nie działa, nawet nie ma aktualnych kanałów..
 10. Kanały sklepowe nie są takie złe, czasami zawieszę oko, jest kilka ciekawych produktów, każdy kraj ma takie kanały, u nas są także i urozmaicają MUXy tak samo jak Trwam, różnorodność musi być, ale nie tylko jedna papka. Mux L4 wyznacza trendy i pokazuje, że nawet w DVB-T (pierwszej generacji) można nadawać z powodzeniem bardzo dużo ciekawych i różnorodnych kanałów telewizyjnych, inni musza się uczyć.. Lokalizacja nadajnika jest bardzo dobra, mocny sygnał i ładnie się rozchodzi, tutaj bym tego nie zmieniał absolutnie, tak samo lepiej dawać więcej kanałów SD niż HD, wiadomo że te główne bardziej popularne w HD jak Polsat HD, ale pozostałe mniej popularne to spokojnie SD wystarczy. DVB-T2 jak wejdzie w pełni do PL to już będzie dopiero się działo.
 11. 👌NAJLEPSZY MUX !
 12. Dodano TV Regionalna ? Bo coś nowego mi znalazło ....
 13. Faktycznie teraz mi się pokazał jak przeskanowałem kilka razy, jakość jest taka jak Echo24 lub bardzo podobna, tyle że inna grafika, SD to nie HD, da się oglądać, kanał może nie jakiś premium, ale bardzo fajny i mam nadzieję, że długo będzie w dvb-t. Ten MUX jest najlepszy bez dwóch zdań ! Rozwala system różnorodność i ciekawe kanały w dużej ilości. Best !
 14. Szkoda, bo ja skanuje we Wrocławiu i nie dodaje mi do listy, nie znajduje go , chyba był tylko chwilę ??
 15. Polonia 1 i Tele5 działają tak jak inne stacje we Włoszech typu Canale Italia, VideoLina, itd. czyli niskobudżetowe o śmieciowym bitrate w SD (koszta firmy, tanie utrzymanie, itd. ), nie muszą mieć polskiej koncesji, zagraniczna (EU) jest dużo tańsza niż polska. Polska koncesja była potrzebna Tele5, aby brać udział w konkursie DVB-T, ale nie udało się im, moim zdaniem powinni ją przedłużyć i startować w następnych konkursach do DVB-T2, ale chyba wystarczy im kabel + sat. Osobiście podziwiam Polonię 1 za to, że jest najstarszą polską telewizją i nadal nadaje bez przerwy, może nie ma rarytasów w ramówce, ale coś tam zawsze znajdziemy i jest jedną z nielicznych cały czas FTA. Tele5 podobnie jak Polonia 1, tutaj należy się im duży szacunek, bo przetrwali nie jednego dinozaura i lecą dalej. Życzę coraz lepszej ramówki i przejścia na HD przez satelitę (chociaż 720p), bo w kablu oraz IPTV już są w HD od dawna, oba kanały mam w moich ulubionych stacjach ogólnotematycznych w pierwszej 50stce. Co do Novela i Water Planet to powiem, że nie mają konkurencji w swoim segmencie i moim zdaniem są to ciekawe kanały. Życzę im także coraz lepszej ramówki i przejścia na HD przez satelitę, bo w kablu oraz IPTV już są w HD.
×
×
 • Create New...