Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już wszystko wróciło do normy, jest obraz na wszystkich programach. (z wyjątkiem tv okazje) Fajnie gdyby już tak zostało....

 

...a jednak, z niektórych kanałów (jak ttv, power tv, junior music) okazjonalnie znów znika sam obraz. 

Edytowane przez Yoozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PowerTV napisał:

Jesteśmy w trakcie wymiany transkoderów i multiplekserów. 

Długo wymiana może potrwać?

Rozumiem, że MUX po tej wymianie nadawać będzie w systemie DVB-T2/HEVC?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, problem zanikającego obrazu już nie występuję, widać znaczącą poprawę! Chociaż mam wrażenie że nieco jakość dźwięku się pogorszyła, czasem słychać jakby bulgotanie. Najważniejsza rzecz - jakość tv Puls, problem który opisywałem wcześniej został zażegnany, wygląda to w końcu stabilnie i obraz już nie klatkuje przy dynamicznych scenach i nie ma dziwnego efektu upscale-przeplotu na takich materiałach jak serial Lombard. Przez okrągły miesiąc można się jeszcze raczyć starym standardem dvb-t, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich niepożądanych efektów zauważyłem momentami złe autodostrajanie się formatu do obrazu 4:3. Algorytm chyba źle rozpoznaje czy są czarne obszary po bokach i wrzuca czasem na kilka sekund pillar-boxa, pomimo że program ma format 16:9, wygląda to jak kwadratowy kadr na środku ekranu. Te autodostrajanie może być jednak wbudowaną funkcją w telewizorze, ustawiłem aspec ratio na pełny i potestuję jeszcze. Jeśli chodzi o jakość sygnału to stabilnie jak wcześniej. siła ok 95%, jakość 100%. (Jednak od ok 2-3 tygodni na MUX-3 k.25 jakość sygnału pływa w zależności od godziny i pory dnia, jestem ciekaw co może powodować zakłucenia, skoro sygnał na L4 k.27 jest zawsze stabilny? Ale to może jednak wina mojej instalacji antenowej)

Edytowane przez Yoozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Yoozek napisał:

jestem ciekaw co może powodować zakłucenia, skoro sygnał na L4 k.27 jest zawsze stabilny? Ale to może jednak wina mojej instalacji antenowej)

Ja pozostaję nadal przy swojej tezie, że:

W dniu 11.01.2022 o 15:37, mathey napisał:

Waldek1231, nie widzę, czy pisałeś jaka jest Twoja lokalizacja, ale sądząc po tym, że w ogóle masz szanse na odbiór Świdnicy pewnie masz nawet jeszcze bliżej w linii prostej do Góry Św. Anny, skąd prowadzona jest od zeszłego roku emisja MUX-5 na tym samym kanale, a także z Częstochowy z jeszcze większą mocą.  U mnie od wtedy właśnie tak jest, że wieczorami sygnał spada lub potrafi całkiem zniknąć i winię za to właśnie "okoliczne" emisje na tym samym kanale.

Tym samym z zaciekawieniem czekam na poniedziałek, 23 maja kiedy to m. in. w woj. opolskim, śląskim a także w Mikstacie będzie refarming częstotliwości i w niektórych miejscach ma być zmiana kanału.

 

Obecnie w dzień odbiór jest (wieczór jednak zweryfikuje sytuację), ale sygnał na granicy więc potrafi często przyciąć - do tego co było mniej więcej 2 lata temu to jest niestety nadal przepaść.

EDIT:

Wieczorem sygnału brak, w nocy ok. 3:00 również brak odbioru, aczkolwiek sygnał jakiś już był, jednak bez jakości. Czekamy do 23.05.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ktoś z użytkowników może mi pomóc z diagnozą problemu z mux-em L4, mam siłę sygnału 96% a jakość w godzinach wieczornych ,głownie od 21-22 do 8-9 rano jest 0% , nie mam możliwości oglądania programów , tak jest dzień w dzień, w pozostałych godzinach wszystko działa , kanały się pojawiają , nie ma żadnych problemów z odbiorem , a wieczorem nagle 0 % i koniec z oglądaniem , problem jest tylko z tym mux-em , inne cały czas działają bez problemu ,mam antenę kierunkową TELEVES v mix , jakiś czas temu przedłużyłem o 2 metry maszt do anteny , dom stoi na górce , żadnych zabudowań , antenę mam ustawioną na SKY TOWERA i odległości ok 40 km , zasilacz antenowy telemor , proszę o jakieś rady bo już mi to zaczyna lekko działać na uzębienie , walczę z tym problemem odkąd się przerowadziliśmy , domek jest nowy , cała instalacja nówka , mieszkamy 3 miesiące i od początku jest problem z odbiorem muxL4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kamilekk1 napisał:

witam

Czy ktoś z użytkowników może mi pomóc z diagnozą problemu z mux-em L4, mam siłę sygnału 96% a jakość w godzinach wieczornych ,głownie od 21-22 do 8-9 rano jest 0% , nie mam możliwości oglądania programów , tak jest dzień w dzień, w pozostałych godzinach wszystko działa , kanały się pojawiają , nie ma żadnych problemów z odbiorem , a wieczorem nagle 0 % i koniec z oglądaniem , problem jest tylko z tym mux-em , inne cały czas działają bez problemu ,mam antenę kierunkową TELEVES v mix , jakiś czas temu przedłużyłem o 2 metry maszt do anteny , dom stoi na górce , żadnych zabudowań , antenę mam ustawioną na SKY TOWERA i odległości ok 40 km , zasilacz antenowy telemor , proszę o jakieś rady bo już mi to zaczyna lekko działać na uzębienie , walczę z tym problemem odkąd się przerowadziliśmy , domek jest nowy , cała instalacja nówka , mieszkamy 3 miesiące i od początku jest problem z odbiorem muxL4

Ustawiaj antenę wtedy jak ci nie działa i masz 0%. Pamiętaj , że liczy się bardziej poziom jakości (quality) niż siły, więc możesz obniżyć siłę na korzyść jakości. Poruszaj anteną nocą i zobaczysz ..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bartoszk napisał:

Zanika ci bo w tych porach zmienia się tropo i nachodzi ci mux że Śremu na 27... skąd jesteś?

 

Śrem masz po linii odbioru? jeśli nie to może pomóc antena stricte kierunkowa jak atx 97/107

miejscowość - Strupina , gmina Prusice 

3 godziny temu, pietrek1 napisał:

Ustawiaj antenę wtedy jak ci nie działa i masz 0%. 

dzięki kolego ,ale ten sposób ustawienia już przerabiałem , ustawiałem ją o godz. 2 w nocy ,i nie ma możliwości złapania sygnału , można kręcić i kręcić i nie wskoczy chociażby 1% , a rano włączam tv i wszystko śmiga , np. teraz godzina 20 jeszcze odbiera a tak za godzinę góra dwie nagle znika obraz, komunikat brak sygnału i tak do rana 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pietrek1 napisał:

Zobacz na zasilaczu z regulowaną mocą (pokrętłem), sprawdź końcówki kabli 

dzięki , końcówki obcinałem , sprawdzę jeszcze z tym zasilaczem 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilekk1 tak jak przypuszczalem.

 

Na 27kanale nachodzi ci Śrem, masz taka sama odległość m.w. co do SkyTower a Śrem ma moc kilkudziesięciokrotnie większą wiec antena zbiera go plecami....

 

Obróć antenę na północ i zobaczysz jak silny sygnał masz z północy na 27kanale...

 

Jedyna szansa to założenie ATX 107 bez wzmacniacza na samym symetryzatorze...

Edytowane przez bartoszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 21:25, bartoszk napisał:

@kamilekk1 tak jak przypuszczalem.

 

Na 27kanale nachodzi ci Śrem, masz taka sama odległość m.w. co do SkyTower a Śrem ma moc kilkudziesięciokrotnie większą wiec antena zbiera go plecami....

 

Obróć antenę na północ i zobaczysz jak silny sygnał masz z północy na 27kanale..

dzięki , masz rację , Śrem mam na plecach , a jakbym antenę obrócił na Śrem ?? do to coś ?? patrzę na inne domy u mnie na wsi i wszyscy mają ustawione na Ślęże , 

W dniu 21.05.2022 o 21:23, DanielK napisał:

Antena Televes V Mix fabrycznie nie jest wyposażona we wzmacniacz, wiec dokładając zasilacz sam sobie popsułeś (pogorszyles) odbiór.

Załóż klasyczny wtyk antenowy aby wszystko było pasywnie. Żadnych zasilaczy i tym bardziej wzmacniaczy...

właśnie przed chwilą odłączyłem zasilacz i zamontowałem zwykły wtyk i niestety zero poprawy dodatkowo przestały odbierać wszystkie kanały z innych mux-ów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas emisji Nash Bridges nie jest transmitowana flaga 4:3. Format ekranu trzeba ustawiać ręcznie. Co do jakości dźwięku, zauważyłem że na stacjach muzycznych przy przełączeniu kanału rwie dźwięk przez pierwsze 5-10s. Na tvn7, czy puls2 jest nieco lepiej, bo potrzebuje ok 2s żeby się dźwięk dostroił. Na echo24 ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Panowie u Was po dzisiejszych zmianach? U mnie jak na razie MUX-L4 na SmartTV siła 46 jakość 100 (dla porównania MUX3 ze Ślęży siła 92 jakość 100) oraz starym dekoderze (klasy WIWA HD90) od rana sygnał 100% i odbiór bezproblemowy, natomiast na Arivie T760i sygnał stał się zbyt mocny że aż dekoder dostaje czkawki (on tak ma przy zbyt mocnym sygnale w DVBT(1), to samo tyczy się MUX3 przez co MUX3 z powodu braku przejścia na nowy standard na nim ciężko odbiera). Co ciekawe, BCAST również obecnie lepiej odbiera (k. 41) (na TV siła 30 jakość 100), gdyż nawet T760i zaczęła go odbierać. Wszystko jednak zweryfikuje jak sprawa będzie wyglądać wieczorem i nocą.

 

Najważniejsze zmiany jakie były:
MUX5 Częstochowa "Wręczyca" zmienił kanał z 27 na 39
MUX5 z Góry Św. Anny - nie ma tego w żadnych wykazach obecnie więc albo został wyłączony albo zmienił kanał na 42 tak jak Chrzelice

 

Niestety MUX3 z Częstochowa "Wręczyca" pozostaje na kanale 41, więc może nadal wpływać na odbiór na MUX-BCAST, ale jednak nie wiadomo ile jeszcze w ogóle ten test BCAST'u potrwa.

 

Niestety Śrem (MUX3) nadal pozostaje na kanale 27, no ale zobaczymy, może to nie on tak wpływa na odbiór.

 

EDIT:

Godzina 22:30 poziom sygnału bez zmian, godzina 1:50 również. Tak więc wygląda na wygraną, ale z ostrożności jednak do ostatecznego uznania problemu za zażegnany lepiej będzie obserwować sytuację jeszcze przez jakiś czas. Nie można wykluczyć, że po prostu w obecnym czasie warunki odbioru tak znacząco się poprawiły, ale musiałby to być totalny przypadek, liczę jednak że po prostu odciążenie kanału 27 tutaj pomogło!

Edytowane przez mathey
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCAST lokalny zaczął mi pikselowac, nadal tam widać totalną amatorkę i za małą moc lub słabe anteny. Najbardziej bałem się o czeskie muxy ale działają bez zmian więc jest OK. Nie rozumiem dlaczego zasięg BCAST lokalnego nie może być taki sam jak L4.. Moze ktoś z L4 nauczy ich nadawać :)

Czeskie muxy mam oddalone od domu o 140 km , BCAST o 10 km , czeskie działają idealnie a z BCAST zawsze jakieś problemy :)

 

Co do L4 to działa cały czas bardzo dobrze zasięgowo i trzeba przyznać, że po ostatniej wymianie sprzętu mimo bardzo ostrej kompresji obraz i dźwięk jest DUŻO lepszej jakości niż na dawnym sprzęcie, należą się duże BRAWA !! 💪 ilość kanałów i jakość jest obecnie naprawdę dużo lepsza i fajna !! Brawo 👏

Niestety ilość powtórkowych kanałów jak Polsat HD, TVN HD, tvn7, ttv, Puls, Puls 2 zabija to wszystko totalnie :( , mam nadzieję że duble wkrótce zostaną wyłączone i po przejściu na hevc zamiast dubli będą nowości co uczyni wtedy ten mux bezkonkurencyjny jak za dawnych czasów ... Najbardziej przydała by się Polonia1, Tele5, DuckTV, News24, TVP Kultura2, TVP Muzyka (jak dawniej lub coś podobnego), TVP abc2, brakuje Biznes24, itd.

Po usunięciu dubli i zmianie na kodek HEVC może dodać skrzydeł temu muxowi przy odpowiedniej ilości nowości. 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...