Jump to content

serek

Users
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Dobra

About serek

 • Rank
  Amator

Informacje o profilu

 • Location
  51°1'53.8" N 17°20'12.4" E

Recent Profile Visitors

937 profile views
 1. EPG działa bez zastrzeżeń.
 2. Szybko poszło tym razem, od wczoraj mamy EPG. 🙂
 3. Kiedyś EPG zniknęło i przywrócenie go trwało kilka miesięcy. Zobaczymy ile teraz potrwa. 😉
 4. Pewnie EPG to sieć naczyń powiązanych.
 5. Zawsze może coś nawalić i to się właśnie stało. 🙄
 6. Czechy wg. mnie bardziej kładą nacisk na jakość nadawania kanałów niż u nas. Sam jestem ciekaw czy po przejściu na HEVC liczba kanałów HD się powiększy. Mux L4 już ma dwa prywatne które ogólnodostępne są w SD. Czytałem na czeskiej stronie, iż stacje prywatne w Czechach typu Nowa, Prima nie są zainteresowane przejściem na HD, gdyż takie są w ofercie płatnej TV.
 7. Ciekawe czy ze Ślęży Mux L4 wypali. Wielu osobom by ułatwiło odbiór i wielu nowych by miało do niego dostęp.
 8. Wzmacniacz z drugiej anteny to produkt jeszcze z lat 90'tych, zasilanie 5V. Do tunera zasilającego antenę akurat. Myślę co by na chwilę nie przesunąć antenę na Pardubice dla MUX24 -> https://www.parabola.cz/clanky/6882/multiplex-24-odstartoval-ve-vychodnich-cechach/. Moc nadawania 20kW nie jest taka mała, może akurat coś odbiorę, ale to w bardziej wolnym czasie.
 9. Co prawda Telmora nie mam, ale z drugiej anteny siatkowej ze słabym wzmacniaczem odbieram k.26 i 28 bez problemu. Jakość/siła = 100/100 nawet w czasie deszczu czy pór nocnych. Od lat nadajniki z Trutnowa czy Jasienika spisują się doskonale, a obecne kanały HD w HEVC bije jakością polskie HD. Mam wrażenie że w Czechach bardziej stawiają na jakość nadawanych kanałów niż u Nas, nawet porównując kanały SD.
 10. Odbiór już dobry. Dobrze że sprawdzony nadajnik ze Ślęży nadaje klatkujące wtedy kanały HD w SD. 😉
 11. Potwierdzam. Klatkuje co ok. 20 - 25 sekund.
 12. MUX3 ze Śremu nie zakłóca, gdyż przed refarmingiem na k.27 sygnał z niego był i tak mizerny. 16Mhz zrobiło swoje i zapewne wzmiaczniacz antenowy dałby siłę 100%, jednak unikam tego, tym bardziej iż sygnał z Czech odbieram bardzo dobrze. Jest jak jest, ale mam wewnętrzną nadzieję, że może będzie lepiej i moc nadawania będzie choć odrobinę zwiększona.
 13. 16MHz różnicy w częstotliwości nadawania robi jednak swoje. Najgorzej mają osoby z dalszych odległości od Wrocławia. W moim przypadku to ok. 30 km w lini prostej i już jest gorzej po refarmingu, ale szczęśliwie nie najgorzej, bo przy bezdeszczowej pogodzie siła 85%, jakość 100%. Odrobinę większa moc wyrównała by straty w odbiorze w różnicy 16MHz ... zobaczymy, może tak będzie - niech moc będzie z Nami.
 14. Wczoraj po godzinie 21:00 obraz w pikselozie ... jakość max. 35%. U mnie na obecną chwilę refarming tylko pogorszył odbiór.
 15. Przez pandemię COVID-19 wyłączenie DVB-T zostało przesunięte. Ostateczne terminy ich wyłączeń i zarazem włączeń DVB-T2/HEVC wraz z wykazem stacji TV przedstawia poniższa tabelka. Daty na zielono to już włączone i ostateczne MUX'y najnowszego systemu nadawania. Źródło: https://www.parabola.cz/clanky/6871/presne-terminy-vypinani-dvb-t-a-zapinani-finalnich-dvb-t2-siti-cra/
×
×
 • Create New...