Jump to content

serek

Users
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralna

About serek

 • Rank
  Amator

Informacje o profilu

 • Location
  51°1'53.8" N 17°20'12.4" E

Recent Profile Visitors

451 profile views
 1. Tak samo uważam. Zapewne to technologia zbyt kosztowna dla właściciel(a/i) stąd jest jak jest, a szkoda, bo MUX w obecnej formie jest bardziej ciekawostką niż kompletnym kanałem nadawczym.
 2. EPG miał być w październiku. Kilka razy w tym wątku pytałem kiedy będzie, jednak wg. mnie szybciej zmienią się znowu kanały, niż w/w funkcjonalność zostanie uruchomiona.
 3. Nie lepiej poczekać nawet o rok dłużej tj. do 2023 roku aby dać możliwość producentom TV wprowadzić do masowej sprzedaży odbiorniki TV z tym kodekiem i wprowadzić ukończoną do października 2020 roku pierwszą wersję kodeka H.266 (VCC) dla kanałów do 16K? https://www.itu.int/en/ITU-T/studygroups/2017-2020/16/Pages/video/jvet.aspx Ma osiągnąć o ok. 30% lepszą kompresję w porównaniu z H.265 (HEVC).
 4. Dzisiaj ostatni dzień października, ciekawe czy od jutra zobaczę długo wyczekiwane EPG. 😋
 5. Najlepsza antena na słaby nadajnik to kierunkowa. Ja łapie ze SkyTower tj. dokładnie 30 km od niego i jakość 92-95% więc nie narzekam.
 6. Teraz czekamy na długo brakujące EPG.
 7. Jak masz antenę skierowaną na Wałbrzych to odbierasz Trutnov Černá hora, a jak Opole to Jesenik Praděd. https://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/lokalita-154430-503909-trutnov.html https://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/lokalita-171352-500459-jesenik.html Co do Niemców to z czasów analogu odebrałem tylko raz jeden kanał jako zaśnieżony obraz. Obecnie nie mam wzmacniacza antenowego więc u mnie lipa z odbiorem.
 8. Dzięki za info o EPG. Jakiś nowy kanał planujecie dodać/zdjąć z MUX'a?
 9. Niedługo miną 2 miesiące a EPG ani widu.
 10. ECHO24 moim zdaniem ma za wysoki poziom dźwięku w stosunku do innych kanałów nadawanych z tego MUX'a. Co do kanałów z Czech, to ich kanały SD do polskich SD, dla mnie są bardziej milsze dla oka.
 11. Co do zapchania kanałami HD, dałem znak zapytania, co w domyśle oznacza że jest ich za mało. Czy po zmianie kodeka na nowy pod TV 4K, będą nadawane kanały choć w połowie co do obecnej ich ilości w Full HD? - osobiście wątpię. Większość pozostanie nadal jako SD i jedynie na czym nowy kodek zyska w stosunku do obecnego, to na upchaniu więcej takich kanałów w jednym Mux'ie. Nie napisałem że żal. 4 letni TV to moim zdaniem nie aż taki zabytek, aby myśleć o kupnie nowego. TV wisząc obecnie na ścianie, wygląda estetycznie i kombinowanie o umiejscowieniu dekodera, wiszące kable ... jednak najlepiej gdy TV to jedna całość.
 12. Rodzice mają TV zakupiony w 2015 roku i znowu trzeba myśleć o zakupie nowego, bądź podłączeniu pod obecny TV dekodera. NTC jest tak zapchany kanałami HD, że potrzebuje nowego kodeka? Ciekawe co znowu wymyślą po 2022 roku w przeciągu 5 lat.
 13. Ciekawe czy wraz z Mux'ami ogólnopolskimi, tematyczny przejdzie na H.265/HEVC.
 14. Co masz na myśli % sygnału? Mamy siłę i jakość sygnału, napisz o jaki parametr Tobie chodzi. U mnie siła 100%, jakość 90-95%., nie zauważyłem żadnych zmian. --- Wiadomo kiedy EPG powróci?
×
×
 • Create New...