Skocz do zawartości

MUX BCAST DVB-T2 Polsat, SkyTower


bartoszk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak, jakby osłabili moc nadawania. U mnie obecnie daje się odebrać ten mux w trakcie dnia od godzin okołopołudniowych do wieczora, siła sygnału wg. TV to 10% z jakością w porywach do 50%. Na drugim dekoderze nie mogę go wyszukać, ale sygnał na nim w teorii może być słabszy, gdyż długość kabla jest wielokrotnie większa od tej do TV. Wygląda na to, że ta moc 3,02 kW podawana przez np. RadioPolska jest już fikcją lub nadawane jest to tylko w określonym kierunku a nie dookólnie. Już MUX-L4 nadawany z tej samej lokalizacji, ale z niby mniejszą mocą działa u mnie znacznie lepiej, choć i tak są problemy od kiedy na tym samym kanale puścili MUX5 z Góry Św. Anny - bo wcześniej działał bez zająknięcia 24/7 na 100%.

 

Lokalizacja ok. 30 km na południowy wschód od Wrocławia.

Edytowane przez mathey
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
6 godzin temu, bartoszk napisał:

Witajcie, czy ktoś i gdzie odbiera ten mux testowy na k.41, u mnie na samym początku nadawania śmigał bez problemów, od kilku tygodni zero sygnału...

Bardzo często we Wrocławiu mam problem z tym muxem. Sygnał spada nagle na kilka sek po czym wraca i tak wkoło. Co najlepsze Dwa tunery i TV wyszukują go a trzeci już nie :D Z innymi kanałami nawet z L4 nie mam problemów. Więc cóż, raczej wina nadawcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś po północy zauważyłem, że znikły mi kanały z tego MUXa w TV, okazało się też, że odnotowałem rekord w sile sygnału - 15% i 30-35% jakości - przeskanowałem go więc ponownie i na muxie są teraz kanały:

EWTN TV HD

POLSAT HD

TV Republika

TV Regionalna

Nowa TV - mimo braku HD w nazwie jest nadawana w FullHD

TV Okazje HD

Stars.tv HD

 

Niestety, po kilkunastu minutach sygnał siadł i nic już później nie odebrałem, teraz jednak działają wszystkie kanały.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dla pocieszenia dodam, że we Wrocławiu też nie ma szału z sygnałem. Jest, nie ma, jest, nie ma i tak cały dzień :D A parametry idealne. Ale wszystko pływa totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu należy do tego podchodzić jak do ciekawostki, w końcu to są tylko testy. A sytuacja, o której tu piszemy pokazała, że są one w tym przypadku dla nadawcy a nie dla odbiorców. Być może sygnał jest podnoszony tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Zobaczymy jak ukształtuje się sytuacja za 3m. kiedy formalnie HEVC+T2 już zawita w tym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich dni to muszę powiedzieć, że kiedy nie sprawdzam (co robię jednak rzadko - max 2-3 razy na dobę) to jest te 15 a nawet czasami 19% (co jest nowym rekordem) siły sygnału i kanały są, jeszcze nie trafiłem, żeby nie działały. Być może to po prostu dobre warunki odbioru ze względu na tropo/etc. a nie poprawa jakości nadawania. Pojawia się tylko jedno ALE, o którym wspominał już PawelU1981 - MUX wyszukuje się jedynie na SmartTV, a na przystawkach STB (np. Ariva T760i) nie znajduje nic, nawet gdy są wpięte do instalacji w identycznym miejscu co TV. Tak więc czekamy do końcówki marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podobno niedługo mają wyłączyć bo kończą się testy wkrótce, ufffff, ciekawe jakie logiczne i merytoryczne wnioski z tego wyciągnęli :) Chociaż jeden :) 

 

 

W dniu 19.03.2022 o 18:51, Waldek1231 napisał:

mam takie jedno pytanie dlaczego mi tak zacina wszystkie kanały a na mapie pokazuje ze jestem w zasiegu tego muxa?

i czy po wystartowaniu DVB-T2 sie to poprawi

Standard tych testów :) Nic się nie zmieniło przez miesiące :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś poprawili w muxie testowym Polsatu na 41 kanale... śmiga u mnie bez problemu... sila 90%, jakość 35% (momentami spada do 5%) - obraz płynny... 

 

Tak samo odbiór bez problemu w BOLKOWIE...

...

 

W muxie 7 programów w 1080p

Polsat

Nowa

TV Republika

TVOkazje

STARS.TV

EWTN

TV Regionalna

 

Obra na wszystkich brzytwa i chyba ostrzejszy jak na pozostałych T2

 

....

 

Dzięki temu... w naziemnej mam becnie 152 programy (bez dubli 126 w tym 18 radiowych) nie licząc kodowanego muxa Polsatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potwierdzenie:

Cytat

Wkrótce upłyną też zgody na czasowe emisje powiązanej z Grupą Polsat spółki BCAST, która ma multipleksy m.in. w Gdańsku (pozwolenie do 5 lipca) i Wrocławiu (do 26 czerwca), gdzie nadaje np. Polsat czy TV Republika.

Źródło: https://www.press.pl/tresc/71407,uke-rozwaza-rezygnacje-z-czasowych-multipleksow-telewizyjnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...