Jump to content

monter1981

Users
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About monter1981

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli przed zmianą było: QPSK, FEC: 5/6, GI: 1/32, a po zmianie 16QAM, FEC: 2/3, GI: 1/32, to przepływność zwiększyła się z 10 do 16 Mbit/s.
 2. Tyle, że zwiększenie mocy stacji nadawczej w Częstochowie może spowodować rozszerzenie dostępności MUX-L3 poza obszar wskazany w rezerwacji. Dla stacji CZĘSTOCHOWA 1 w woj. śląskim jest to Częstochowa (miasto na prawach powiatu) i gmina Poczesna. Zmiana PZC, a w dalszej kolejności decyzji rezerwacyjnej może być w tym kontekście niezbędna. Parę lat temu przerabiał to operator MUX-L1. Chyba, że zastosowany będzie wybieg z pozwoleniem na emisję eksperymentalną...
 3. Zwiększenie ERP w Częstochowie może wymagać zmiany rezerwacji częstotliwości, a to potrwa miesiącami.
 4. Najpierw ta antena zbiorcza musi być... W połowie lat dziewięćdziesiątych część spółdzielni mieszkaniowych podpisała umowy z kablówkami na tzw. pakiety AZART, stawiając krzyżyk na instalacjach antenowych. Skład tych pakietów jest przeważnie uboższy w stosunku do oferty NTC, gdyż przeważnie nie obejmują one programów dostępnych w MUX-ach lokalnych.
 5. Prawda jest taka, że zasoby częstotliwości dotyczące obszarów WROCŁAW/ŚWIDNICA, GŁOGÓW/LEGNICA/LUBIN, JELENIA GÓRA 1, ZIELONA GÓRA 1, GORZÓW WIELKOPOLSKI 2 nie powinny nigdy się znaleźć w Planie Zagospodarowania Częstotliwości dla pasma 470-862 MHz (dalej: PZC), ani być przedmiotem późniejszych postępowań. Multipleksy lokalne miały odtworzyć (w ramach NTC) zasięg nadawców lokalnych rozpowszechniających program analogowo (NTL, TVT, TV Łużyce, stacje skupione w sieci TV ODRA). W 2013 roku okazało się, że stacje TV Odra zakończyły emisję programu i wyłączyły nadajniki (NTL, TVT dalej rozpowszechniały program w sposób analogowy). Echo24 (MUX-L4) i TV Regionalna (MUX-L4, MUX-L7) to programy emitowane przez spółki nie będące następcami prawnymi stacji z sieci TV Odra, a z rezerwacji częstotliwości wydanych dla MUX-L4 i L7 wynika, że ich dostępność w tym multipleksach nie jest gwarantowana, w przeciwieństwie do nieistniejących dziś programów ODRA - Lubin oraz ODRA -Wrocław. Treść decyzji rezerwacyjnych została skonstruowana zgodnie z wspomnianym wyżej celem powołania MUX-ów lokalnych - w pierwszej kolejności zobowiązuje się operatora do rozpowszechniania wskazanych w decyzjach programów lokalnych (z obowiązkiem ich umieszczenia na pierwszym miejscu na liście programów dostępnych w MUX-ie), a następnie określa się warunki obecności innych przekazów w MUX-ie. Biorąc pod uwagę powyższe, nie można twierdzić że doszło do działania na szkodę państwa w sytuacji wycofania z PZC określonych zasobów częstotliwości (m.in dla obszarów: ZIELONA GÓRA 1, GORZÓW WIELKOPOLSKI 2), gdy cel ich umieszczenia w przedmiotowym dokumencie przestał być aktualny. Co istotne celem tym nie było pozyskanie dochodów z tytułu użytkowania częstotliwości, ani stworzenie nowej oferty programowej, tylko przesłanki wskazane na początku posta.
 6. Dokonano zmian treści jednej z koncesji wydanych dla spółki ASTRO S.A. w zakresie zmiany nazwy programu z NEXT 24/7 HD na News24.
 7. Nadawca wystąpił o zmianę nazwy programu na HOME TV. Koncesja w tym zakresie zmieniona została decyzją z 8 lipca b.r. Uzasadnienie zmian wg koncesjonariusza zawarte w przedmiotowym dokumencie: Jednocześnie uwzględniono zmianę nazwy spółki będącej koncesjonariuszem programu z NOVA Media Sp. z o.o. na MWE Media Sp. z o.o. (stosowny wpis w KRS 06.09.2019r). Towarzyszyły temu również zmiany właścicielskie - jedynym wspólnikiem wspomnianej spółki jest Michał Winnicki. Wcześniej 49 udziałów posiadała spółka MEDIA TYCOON LLC.
 8. A tak w ogóle @Power dlaczego nie 'ciśniesz' UKE o dodanie Łodzi do obszaru rezerwacji częstotliwości MUX-L3? Obecne rozwiązanie z pozwoleniami na emisję eksperymentalną to jest przecież swoista proteza. Istnieje obawa nie uzyskania kolejnej decyzji.
 9. To celowy zabieg twórcy (Xavier Dolan). W niektórych scenach obraz zmieniał proporcje i z tego co pamiętam (oglądałem go parę lat temu) paletę barw. Dobry film!
 10. Nie zmienia to faktu, że info na satkurier.pl jest nieprecyzyjne. Zmiany częstotliwości nie dotyczą miast i okolic, a obszarów rezerwacyjnych dokładnie zdefiniowanych w PZC (z poprawką na możliwość ulokowania st. nad. w określonej odległości od danego obszaru). Przykładowo obszar Kraków (małopolska) w przypadku MUX-3 obejmuje nie tylko miasto wojewódzkie ale takze np. Tarnów, który trudno uznać za okolice Krakowa.
 11. Zapewne na zasadzie barteru za sloty dla stacji MWE w MUX-TVS z Katowic.
 12. Piszesz o problemie regularnie od kilku miesięcy doskonale wiedząc, że od nadawcy nic nie wyegzekwujesz. Jednocześnie jesteś w posiadaniu dokładnych danych o tym czego i kiedy niewyemitowano. Wyślij te informacje do KRRiT. Mogą być one punktem wyjścia do przeprowadzenia przez regulatora monitoringu przestrzegania zapisów koncesyjnych w zakresie lokalności. Tylko takie jest wyjście.
 13. Problem w tym, że emisja jest dalej prowadzona z parametrami poprzedniego pozwolenia (8kW, pol.V, H_ant: 190m n.p.t.)
 14. Jakim cudem. Przy parametrach podanych wyżej 64QAM FEC 5/6 GI 1/4 Net Bit Rate wynosi 24,88 MBit/s czyli tyle ile MUX1,2,3
 15. MUX Polsatu ze Śremu został jako jedyny przełączony do standardu DVB-T2. Sprawdź czy twój TV obsługuje ten standard w wersji z kodekiem H.265 (HEVC).
×
×
 • Create New...