Jump to content

monter1981

Users
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About monter1981

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @K63 Dzisiejsza aktualizacja wykazu pozwoleń TV zawiera ostateczną decyzję wydaną 27 stycznia.
 2. Raz jeszcze powtarzam- oba wpisy w wykazie to PROJEKTY dokumentów, a nie obowiązujące decyzje administracyjne.
 3. Z tej prostej przyczyny, że nie zostało jeszcze wydane nowe pozwolenie. Wpis w wykazie to tylko treść projektu, co zresztą zostało zaznaczone.
 4. Nie ma szans. W pierwszej kolejności częstotliwość przeznaczona dla tego MUX-a musialaby zostać uwzględniona w Planie Zagospodarowania Częstotliwości, a dalej procedura wyglądałaby tak jak w przypadku MUX-8. Proszę też zwrócić uwagę, że kilka lat temu UKE po konsultacjach z KRRiT wstrzymało procedury związane z wyłonieniem operatorów lokalnych MUX-ów m.in. w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Jako powód podano przeniesienie częstotliwości do tzw. rezerwy (dywidendy) cyfrowej na okoliczność spodziewanej już w tamtym czsie decyzji o okrojeniu pasma przeznaczonego dla radiodyfuzji do 700 MHz. Od tego momentu wszystkie nowe emisje mają charakter tymczasowy i do momentu przejścia na DVBT2 to się nie zmieni (proszę zwrócić uwagę że w opublikowanym w połowie tego roku projekcie PZC 470-700 MHz nie dość że nie uwzględniono nowych częstotliwości dla MUX lok, to nawet nie rozszerzono obszaru wykorzystania kanału K36 o Łódź).
 5. Prezes sam sobie przeczy. Z jednej strony narzeka na niestabilne finansowanie TVP, z drugiej zaś podnosi kwestię ograniczeń w dystrybucji swojej oferty. Wszyscy doskonale pamiętają ile czasu sloty w MUX-8 przeznaczone dla programów tego nadawcy były puste. Prawda jest taka, że TVP nie ma ani co, ani za co rozpowrzechniać. Co do samego MUX-4, to wszyscy krytycy jego obecnej formuły powinni sobie zadać pytanie, czy oferta programowa otwartego multipleksu byłaby lepszej jakości merytorycznej? Po przeglądzie składu pozostałych MUX-ów (z uwzlędnieniem lokalnych) śmiem wątpić...
 6. Stacja dysponuje od tygodnia koncesją wydaną przez KRRiT.
 7. Koncesjonariuszem Radia Silesia jest Diecezja Gliwicka, a spółka Hołdy odpowiada m.in. za produkcję programu.
 8. Żaden odbiornik/tuner DVB-T zgodny ze standardami określonymi przez UKE nie powinien uwzgędniać na liście kanałów i EPG serwisów dostępnych w MUX-4. Przedmiotowe stacje mają ustawiony przez opetatora tzw. wskaźnik widoczności (visible_service_flag ) na 0, co jest zresztą zgodne ze stanowiskiem KRRiT.
 9. Jeśli chodzi o muzykę dance, to polecam portugalskie Radio Orbital dostępne z HotBirda (f=11919 MHz). Z tego samego transpondera nadaje chilloutowa włoska stacja RMC2 (Radio Monte Carlo 2). Na obu programach nie uświadczyłem prezenterów...
 10. Jeśli chodzi o Łódź, to czy jest szansa na oficjalne włączenie obszaru pokrywanego przez ten nadajnik do rezerwacji częstotliwości MUX-L3? Od wielu lat emisja z tej lokalizacji prowadzona jest na podstawie czasowych pozwoleń wydawanych przez UKE.
 11. Przykład nie potwierdza tezy, bo z obiektu wykorzystywanego w Łodzi nie są prowadzone emisje żadnych innych MUX-ów. Chyba, że masz na myśli wszystkie nadajniki MUX-L1...
 12. Kanaly Comedy Central i Comedy Central Family nadawane są w oparciu licencję wydaną przez holenderskiego regulatora CVDM -Commissariaat voor de Media. Polską koncesją dysponuje jedynie Nickelodeon.
 13. Mam prośbę do kogoś będącego z zasięgu MUX-L4 o odczytanie na dekorze/odbiorniku TV (i podanie) numerów SID i LCN stacji nadawanych obecnie w tym multipleksie. Z góry dziękuję!
×
×
 • Create New...