Jump to content

monter1981

Users
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About monter1981

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zapewne na zasadzie barteru za sloty dla stacji MWE w MUX-TVS z Katowic.
 2. Piszesz o problemie regularnie od kilku miesięcy doskonale wiedząc, że od nadawcy nic nie wyegzekwujesz. Jednocześnie jesteś w posiadaniu dokładnych danych o tym czego i kiedy niewyemitowano. Wyślij te informacje do KRRiT. Mogą być one punktem wyjścia do przeprowadzenia przez regulatora monitoringu przestrzegania zapisów koncesyjnych w zakresie lokalności. Tylko takie jest wyjście.
 3. Problem w tym, że emisja jest dalej prowadzona z parametrami poprzedniego pozwolenia (8kW, pol.V, H_ant: 190m n.p.t.)
 4. Jakim cudem. Przy parametrach podanych wyżej 64QAM FEC 5/6 GI 1/4 Net Bit Rate wynosi 24,88 MBit/s czyli tyle ile MUX1,2,3
 5. MUX Polsatu ze Śremu został jako jedyny przełączony do standardu DVB-T2. Sprawdź czy twój TV obsługuje ten standard w wersji z kodekiem H.265 (HEVC).
 6. @K63 Dzisiejsza aktualizacja wykazu pozwoleń TV zawiera ostateczną decyzję wydaną 27 stycznia.
 7. Raz jeszcze powtarzam- oba wpisy w wykazie to PROJEKTY dokumentów, a nie obowiązujące decyzje administracyjne.
 8. Z tej prostej przyczyny, że nie zostało jeszcze wydane nowe pozwolenie. Wpis w wykazie to tylko treść projektu, co zresztą zostało zaznaczone.
 9. Nie ma szans. W pierwszej kolejności częstotliwość przeznaczona dla tego MUX-a musialaby zostać uwzględniona w Planie Zagospodarowania Częstotliwości, a dalej procedura wyglądałaby tak jak w przypadku MUX-8. Proszę też zwrócić uwagę, że kilka lat temu UKE po konsultacjach z KRRiT wstrzymało procedury związane z wyłonieniem operatorów lokalnych MUX-ów m.in. w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Jako powód podano przeniesienie częstotliwości do tzw. rezerwy (dywidendy) cyfrowej na okoliczność spodziewanej już w tamtym czsie decyzji o okrojeniu pasma przeznaczonego dla radiodyfuzji do 700 MHz. Od tego momentu wszystkie nowe emisje mają charakter tymczasowy i do momentu przejścia na DVBT2 to się nie zmieni (proszę zwrócić uwagę że w opublikowanym w połowie tego roku projekcie PZC 470-700 MHz nie dość że nie uwzględniono nowych częstotliwości dla MUX lok, to nawet nie rozszerzono obszaru wykorzystania kanału K36 o Łódź).
 10. Prezes sam sobie przeczy. Z jednej strony narzeka na niestabilne finansowanie TVP, z drugiej zaś podnosi kwestię ograniczeń w dystrybucji swojej oferty. Wszyscy doskonale pamiętają ile czasu sloty w MUX-8 przeznaczone dla programów tego nadawcy były puste. Prawda jest taka, że TVP nie ma ani co, ani za co rozpowrzechniać. Co do samego MUX-4, to wszyscy krytycy jego obecnej formuły powinni sobie zadać pytanie, czy oferta programowa otwartego multipleksu byłaby lepszej jakości merytorycznej? Po przeglądzie składu pozostałych MUX-ów (z uwzlędnieniem lokalnych) śmiem wątpić...
 11. Stacja dysponuje od tygodnia koncesją wydaną przez KRRiT.
 12. Koncesjonariuszem Radia Silesia jest Diecezja Gliwicka, a spółka Hołdy odpowiada m.in. za produkcję programu.
 13. Żaden odbiornik/tuner DVB-T zgodny ze standardami określonymi przez UKE nie powinien uwzgędniać na liście kanałów i EPG serwisów dostępnych w MUX-4. Przedmiotowe stacje mają ustawiony przez opetatora tzw. wskaźnik widoczności (visible_service_flag ) na 0, co jest zresztą zgodne ze stanowiskiem KRRiT.
 14. Jeśli chodzi o muzykę dance, to polecam portugalskie Radio Orbital dostępne z HotBirda (f=11919 MHz). Z tego samego transpondera nadaje chilloutowa włoska stacja RMC2 (Radio Monte Carlo 2). Na obu programach nie uświadczyłem prezenterów...
 15. Jeśli chodzi o Łódź, to czy jest szansa na oficjalne włączenie obszaru pokrywanego przez ten nadajnik do rezerwacji częstotliwości MUX-L3? Od wielu lat emisja z tej lokalizacji prowadzona jest na podstawie czasowych pozwoleń wydawanych przez UKE.
×
×
 • Create New...