Jump to content

mathey

Users
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mathey

 1. W moim przypadku to również ok. 30km w linii prostej no i sygnał rewelacyjny po zmianie. Być może w Twoim rejonie na K27 jest słaby sygnał MUX3 ze Śremu. U mnie jak na razie super, jednak cieszyć (bądź nie) to się dopiero będziemy gdy już Czechy odpalą wszystkie kanały 26 i 28, gdyż Czechy (DVB-T) też (przynajmniej ja) odbieram bez większych problemów.
 2. No a u mnie wręcz odwrotnie - odbiór stał się w końcu znów możliwy. Nie wiem, czy już jest "pełna moc" nadawania, ale u mnie przez większość czasu jest teraz jakość 100% i BER 0 - rewelacja. Czasem, sporadycznie na chwilę skoczy jakość do 80% ale to tylko pod wieczór, wczoraj natomiast w okolicy 22:00 było przez chwilę 50% ale jeszcze nie spotkałem się aby obraz zacinał, nie było odbioru czy też była pikseloza z powodu zbyt słabego sygnału. U mnie jak widać K24 był felerny, w szczególności od lata zeszłego roku - podobno na tym kanale był/jest jakiś przejściowy MUX z Czech? Może to było powodem zakłóceń, bo Czechy (DVB-T) też odbieram bez większych problemów. Myślę, że cały obręb miasta Wrocław ma ten MUX na tyle blisko, że resztki sygnału ze Śremu nie powinny chyba stanowić aż tak wielkiego problemu. Czas to zweryfikuje.
 3. Hahaa, jak dla mnie to już niech nic nie zmieniają i nich zostanie tak jak jest! Nastawiłem się na jeszcze czarniejszy scenariusz, niż dotychczas a tu po wpisaniu 27 kanału podczas wyszukiwania pyk... i 100% jakości i MUX leci u mnie bez zająknięcia! Niebywałe, wystarczyła jedynie zmiana kanału, na 24 ostatnio rzadko kiedy miałem obiór, a jak już momentami był to na jakości poniżej 30%. Ciekawe tylko jak będzie wieczorami i nocą, ale zapowiada się dobrze bo 100% jakości to ja chyba nigdy u siebie na tym MUX'ie nie widziałem, max się zdarzało może 50 w dobrych czasach. Jak dla mnie, to mogą już nie ruszać bo jeszcze się pogorszy Tak więc na chwilę obecną czuję się wygranym, że przeczekałem z wymianą anteny pół roku.
 4. Ok 29 km w linii prostej od nadajnika na SkyTower w kierunku na Oławę. Być może sprawę załatwiłoby obrócenie anteny bezpośrednio w tym kierunku, ale wtedy pogorszyłby się odbiór ze Ślęży a już niemal na pewno straciłbym MUX8. Kiedyś miałem właśnie ustawioną na Wrocław, ale były czasem problemy z MUX1-3 więc znalazłem punkt dający zerowy BER ze Ślęży na wszystkich MUX'ach krajowych (włącznie z MUX8, mimo iż antena to zwykła, stara siatka) i pozwalający na odbiór L4. Niestety stopniowo sprawa się pogarszała przez ostatnie lata aż obecnie odbioru z L4 brak (i to nawet na Wiwie, która daje zwykle rade nawet na nieco słabszym sygnale). No nie wiem, może uda mi się zorganizować jakaś akcję żeby lekko antenę jeszcze na Wro obrócić, ale raczej nastawiam się na konieczność wymiany lub przeczekam do odpalenia ze Ślęży (o ile do takiego dojdzie). Nie chcę żadnych problemów z MUX'ami ogólnymi.
 5. Ja tylko na marginesie powiem, że u mnie już od ok. miesiąca brak odbioru (podejrzewam, że od wtedy gdy zaczęło się "upychanie" na muxie). Musiałbym wymienić antenę, co obecnie jest dodatkowo utrudnione. Pozostaje czekać aż być może kiedyś ta Ślęża faktycznie wejdzie w życie z jakąś sensowną mocą.
 6. Ostatnie softy do tych modeli mają już prawie 4 lata, w tym czasie api większości tych serwisów zdążyło się już wielokrotnie zmienić, stąd nie działa bo "dekoder myśli, że serwisy te są takie same jak w 2016 roku" i prawdopodobnie już nie będzie działać gdyż producent od dawna już nie aktualizuje softów do tych modeli.
 7. Wg kingofsat dopiero od 17 grudnia ubiegłego roku - wcześniej nie wydaje mi się aby był FTA, ale zbytnio nie śledzę ostatnio tematu tak więc nie mam pewności. EDIT: Nie zauważyłem, że jest kolejna strona i nie widziałem powyższego posta więc nie uwzględniłem go pisząc powyższą odpowiedź - w takim razie kanał możliwe, że z satelity jest od niedawna ale np. w MUX L4 jest już bodajże od września. Nie wiedziałem nawet wcześniej, że go nie było na satce, zakładałem że tam jest ale kodowany.
 8. Możliwe, a być może miała na to wpływ zbliżająca się data 13.10. Swoją drogą dzięki za info, nawet nie miałem w dekoderze tego muxa bo nie liczyłem, że cokolwiek dadzą fta. A wiadomo, czy to w ogóle celowy zabieg i tak pozostanie przynajmniej przez czas jakiś? Chyba wszyscy na to liczymy. U mnie ostatnio bardzo różnie z odbiorem, boję się, że sytuacja z poprzedniego roku się powtórzy i wkrótce odbiór będzie tylko okazyjny.
 9. Dzięki, mogę jedynie potwierdzić, że to nie zadziała. Dziś miałem możliwość sprawdzić, gdyż wpadł mi w ręce stary CD-ROM - po podpięciu przez przejściówkę do PC działa perfekcyjnie, natomiast Ariva w ogóle go nie wykrywa. Podejrzewam, że to kwestia sterowników, które są inne dla napędów optycznych niż dla pamięci masowej, a zapewne tylko te drugie są na sztywno zaimplelementowane w sofcie dekodera. Tym bardziej, że jakaś komunikacja jest bo po podpięciu USB płyta w CD-ROMie zatrzymuje się i wykonuje kilka prób odczytu jednak w dekoderze jest zupełny brak reakcji (a być może to wynika z na sztywno zaimplelemntowanego zapisu kilku plików na pamięci USB po jej podpięciu prawdopodobnie w celu zbadania prędkości nośnika, a tutaj zapis nie jest możliwy). Temat można zamknąć.
 10. No to HDMI Switch ? Ja z TV, który ma tylko jedno wejście HDMI używam takiego najtańszego, chińskiego 3to1 i jest ok, ale co prawda zbyt wiele tv nie oglądam.
 11. Czy ktoś może przerabiał ten temat? Chodzi mi o to, czy ktoś sprawdzał czy taki napęd podpięty do tunera ma szansę być poprawnie wykryty i obsługiwany? Dla przykładu, by dało się odtwarzać filmy divx z DVD. W ciemno, widząc to jakie te dekodery są obstawiałbym, że NIE, no ale nigdy nie wiadomo. Mam starą Arivę 250 Combo i jeszcze 102 kablową no i wpadłem na taki pomysł tylko nie wiem, czy jest sens kupować napęd by sprawdzić. Może ktoś już sprawdzał?
×
×
 • Create New...