Jump to content

mathey

Users
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About mathey

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

118 profile views
 1. mathey

  MUX L4

  Być może, aczkolwiek w świetle dostępnych informacji nic nie wskazuje na to, by coś nowego zostało włączone, może te informacje nie są aktualne. Jest tylko ten wspomniany wcześniej mux2 z Łodzi i kilka małych nadajników mux4 na Śląsku - raczej bym nie sądził, że odgrywają tutaj jakąś rolę, a już na pewno nie w Rawiczu, tam już prędzej ten mux2 z Łodzi. Wg dostępnych informacji emisja MUX L4 jest równolegle prowadzona z trzech nadajników: Wrocław *Budynek Sky Tower* ERP 2kW Kobierzyce *Pustków Żurawski* ERP 1kW Świdnica *Komin MZEC* ERP 1kW Czy ktoś może to potwierdzić i czy w takim przypadku SkyTower i nadajnik z Kobierzyc są w SFN?
 2. mathey

  MUX L4

  Niestety, wygląda na to że niczego pod kątem mocy nadawczej nie zmienili. Ja u siebie z początkiem kwietnia zrobiłem wszystko aby nie było się do czego przyczepić w instalacji antenowej nie ruszając przy tym samej anteny, czyli skrócenie kabli tam gdzie się dało, nowe złącza antenowe, nowy niskostratny splitter antenowy. W efekcie było tak, że przez większą część kwietnia miałem praktycznie cały czas w miarę bezproblemowy odbiór, za wyjątkiem godzin świtania i zapadania zmroku (mniej więcej po 2h) , kiedy albo przycinało bardzo często co było dość irytujące albo nie dało się już po prostu oglądać. Niestety teraz od kiedy pogoda się zmieniła (od 27 kwietnia) sygnał osłabł na tyle, że nie da się w ogóle oglądać przez cały dzień. Szkoda, bo kiedyś takich problemów nie było. A Rawicz ma znacznie dalej do SkyTower'a niż ja.
 3. mathey

  MUX L4

  Tak, odniosłem się wcześniej do Twojej wypowiedzi z innego forum. U mnie sytuacja nieco się poprawiła, kilka dni po napisaniu tutaj na forum sygnał na tunerze ala wiwa wzrósł do ok 30-50% jakości (chyba ok 17 stycznia) i przez większość czasu dało się oglądać, sygnał potrafił późnym wieczorem osłabnąć poniżej granicy odbioru. Ok 22 stycznia miałem wrażenie, że wszystko już wróciło na dawne tory ponieważ miałem 100% i praktycznie brak BER, nawet poprzestawiałem kolejność na listach kanałów na dawną. Niestety dzień później znów problemy z sygnałem, natomiast od 3 dni jest tak że zazwyczaj sygnał jest mocny jak dawniej, natomiast czasem w godzinach porannych lub późnym wieczorem potrafi być znaczne pogorszenie, że nieraz się nie da oglądać. Zbyt często jednak nie sprawdzam, raczej sporadycznie w losowych momentach dnia gdy tv jest włączony, bo ja generalnie telewizji i tak prawie nie oglądam. Nie wiem z czym się wiąże poprawa sygnału w ostatnim czasie, być może coś poprawiono, a może po prostu czasowo poprawiły się warunki odbioru. Zobaczymy czy i jak sytuacja będzie się zmieniać z czasem. Myślę, że na wypowiedź techników tutaj za bardzo nie mamy co liczyć. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w ogóle tu zaglądają, czytają no i robią coś (o ile mogą) w kierunku poprawy sytuacji.
 4. mathey

  MUX L4

  Na antenie wpiętej bezpośrednio do pierwszego TV jest lepiej (co jest logiczne) da się oglądać jakość sygnału nieco się poprawia i tylko sporadycznie na chwilę czasem przytnie. Nie mniej jednak od początku DVB-T miałem na 2 TV i nie będę dokładał osobnej anteny. Polepszą się warunki to jeszcze będzie rewizja puszki (albo powrót do starej, nieco większej siatki) ale widać, że sygnał na tym muxie jest słabszy niż był jeszcze w 3 kwartale zeszłego roku.
 5. mathey

  MUX L4

  No ja mam jednak 5-6km dalej, być może masz dodatkowo nieco lepsze warunki odbioru. Ja mam sygnał na granicy odbioru, czasem nawet się da oglądać, ale jeszcze we wrześniu, październiku zawsze była żyleta bez względu na warunki. Też mam zwykły symetryzator w puszce kupowany bodajże w 2012 roku nie pamiętam firmy ale nie był to jakiś no-name. Jeszcze później sprawdzę jak z odbiorem tylko na jednym odbiorniku TV podpiętym bezpośrednio pod antenę, bo standardowo mam jeszcze rozgałęźnik na 2 TV po drodze.
 6. mathey

  MUX L4

  Patrząc na fotkę to możesz mieć nawet 5-6 km do nadajnika bliżej ode mnie i do nadajnika masz wtedy mniej niż 30 km (o ile to te miasto, o którym myślę), zmierz sobie na google odległość w linii prostej od SkyTower. Moja siatka nie ma takich direktorów (kiedyś taką miałem i była nieco większa od obecnej, nie wiem co mnie pokusiło aby wymienić). Być może pora zajrzeć do samej anteny, ale jak mówię nic innego się u mnie nie pogorszyło poza tym muxem a niczego w instalacji od dobrych kilku lat nie zmieniałem, więc jeśli nic innego nie zakłóca i nie masz wyraźnie bliżej ode mnie (lub po prostu lepszych warunków odbioru) to jednak trzeba będzie skontrolować co tam w puszce piszczy.
 7. mathey

  MUX L4

  Ale jednak wciąż Wrocław (czyli zakładam, że max +/- 10km) więc póki co podtrzymuję swoją tezę, że z jakichś powodów sygnał osłabł i jest to obecnie MUX bardziej lokalny, niż był dotychczas
 8. mathey

  MUX L4

  Początkowo tak pomyślałem, że pewnie coś w pobliżu włączyli co zakłóca (np. właśnie Czechy) ale wg informacji jakie znalazłem w Czechach na kanale 24 nie ma nic. Na innym forum kolega z Rawicza donosi, że również w ostatnim czasie przestał odbierać ten mux (brak sygnału), to dalej niż ja i w zupełnie inną stronę, tyle że ja sygnał odbieram ale niewystarczający do odbioru. Mieszkam w jednorodzinnym domku dość daleko od innych anten sąsiadów więc siejące wzmacniacze też bym wykluczył. A Ty kolego SatExpert jaką masz odległość do SkyTower? Ja wg Google 29km w linii prostej. Antena jakaś stara siatka noname z symetryzatorem ustawiona bardziej na Ślężę ale nigdy nie miałem żadnych problemów i teraz z pozostałymi MUX'ami również nie mam a odbieram też na niej MUX1-3 i MUX8 ze Ślęży i Czechy, MuX4 z Żórawiny też sygnał jest.
 9. mathey

  MUX L4

  EPG jak EPG. Fakt, że jego brak jest dokuczliwy, ale to jeszcze idzie jakoś przeboleć. Najgorsze, że prawdopodobnie coś zmienili pod koniec roku w parametrach nadajnika i w odległości powyżej 30km odbiór już jest bardzo kiepski, praktycznie ciężko jest trafić na taki moment, że w ogóle odbiera, a wcześniej był cały czas sygnał żyleta. Ja niczego w swojej instalacji nie zmieniałem i nie tylko ja mam takie odczucia. Generalnie od momentu upadku ECHO TV sukcesywnie jest coraz gorzej z L4 pod różnymi względami.
 10. mathey

  Graliga.pl - nagrody i kody IPLA

  mingo, przyjąłem kod, dzięki.
×