Jump to content

mathey

Users
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About mathey

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

227 profile views
 1. Wg kingofsat dopiero od 17 grudnia ubiegłego roku - wcześniej nie wydaje mi się aby był FTA, ale zbytnio nie śledzę ostatnio tematu tak więc nie mam pewności. EDIT: Nie zauważyłem, że jest kolejna strona i nie widziałem powyższego posta więc nie uwzględniłem go pisząc powyższą odpowiedź - w takim razie kanał możliwe, że z satelity jest od niedawna ale np. w MUX L4 jest już bodajże od września. Nie wiedziałem nawet wcześniej, że go nie było na satce, zakładałem że tam jest ale kodowany.
 2. Możliwe, a być może miała na to wpływ zbliżająca się data 13.10. Swoją drogą dzięki za info, nawet nie miałem w dekoderze tego muxa bo nie liczyłem, że cokolwiek dadzą fta. A wiadomo, czy to w ogóle celowy zabieg i tak pozostanie przynajmniej przez czas jakiś? Chyba wszyscy na to liczymy. U mnie ostatnio bardzo różnie z odbiorem, boję się, że sytuacja z poprzedniego roku się powtórzy i wkrótce odbiór będzie tylko okazyjny.
 3. Dzięki, mogę jedynie potwierdzić, że to nie zadziała. Dziś miałem możliwość sprawdzić, gdyż wpadł mi w ręce stary CD-ROM - po podpięciu przez przejściówkę do PC działa perfekcyjnie, natomiast Ariva w ogóle go nie wykrywa. Podejrzewam, że to kwestia sterowników, które są inne dla napędów optycznych niż dla pamięci masowej, a zapewne tylko te drugie są na sztywno zaimplelementowane w sofcie dekodera. Tym bardziej, że jakaś komunikacja jest bo po podpięciu USB płyta w CD-ROMie zatrzymuje się i wykonuje kilka prób odczytu jednak w dekoderze jest zupełny brak reakcji (a być może to wynika z na sztywno zaimplelemntowanego zapisu kilku plików na pamięci USB po jej podpięciu prawdopodobnie w celu zbadania prędkości nośnika, a tutaj zapis nie jest możliwy). Temat można zamknąć.
 4. No to HDMI Switch ? Ja z TV, który ma tylko jedno wejście HDMI używam takiego najtańszego, chińskiego 3to1 i jest ok, ale co prawda zbyt wiele tv nie oglądam.
 5. Czy ktoś może przerabiał ten temat? Chodzi mi o to, czy ktoś sprawdzał czy taki napęd podpięty do tunera ma szansę być poprawnie wykryty i obsługiwany? Dla przykładu, by dało się odtwarzać filmy divx z DVD. W ciemno, widząc to jakie te dekodery są obstawiałbym, że NIE, no ale nigdy nie wiadomo. Mam starą Arivę 250 Combo i jeszcze 102 kablową no i wpadłem na taki pomysł tylko nie wiem, czy jest sens kupować napęd by sprawdzić. Może ktoś już sprawdzał?
 6. Jak już wcześniej pisałem u mnie także jest zauważalna poprawa mniej więcej od momentu, gdy zniknęło Tele5 i zmienił się operator MUX'a. Albo coś było na rzeczy z mocą nadawania (lub zmiana kanałów w ostatecznym rozrachunku spowodowała poprawę jakości emisji), albo po prostu obecne warunki klimatyczne powodują lepszy odbiór. Za parę miesięcy się okaże, jeśli obecny stan się utrzyma to jednak wszystko będzie wskazywać że to za sprawą działań wykonanych na MUX'ie w ostatnim czasie.
 7. Echo już nadaje, ale w sumie to nie wiem czy od dzisiaj czy może od wczoraj bo nie pamiętam kiedy ostatnio sprawdzałem, w każdym bądź razie przed chwilą była już transmisja jak sprawdzałem.
 8. No tak, Ariva podaje w KiloBajtach/s (co napisałem), żeby zrobić kilobity to * 8 Nie mniej jednak z tym, że nie są przekłamane to bym nie był taki pewien - dobrze wiemy, chiński box, Chińczycy nieudolnie pisali soft który do dziś pozostał zbugowany i różnych kwiatków tutaj można się spodziewać. Traktowałbym raczej te wartości jako orientacyjne. Ale podałem, bo nikt nic konkretniejszego nie napisał.
 9. STB Ferguson Ariva więc nie wiem, czy ten bitrate jest rzeczywisty... Ale takie były jak przed chwilą sprawdzałem, w KB/s: Polsat HD - 406 TVN HD - 752 4.Fun TV - 354 Eska TV Extra - 232 NUTA.TV - 389 TVR - 232 TO.TV - 203 Power TV - 447 ECHO24 - 243 Mango - 185
 10. W ostatnim tygodniu (chyba od kiedy znikło Tele5) zauważyłem, że mam super sygnał i w zasadzie niezależnie od pory dnia. Najgorszy jest o świcie w okolicach 5:00, ale jest to sygnał porównywalny z tym jaki do niedawna miewałem najlepszy. W ciągu dnia jest o niebo lepszy niż w ostatnich miesiącach. Nie ma pewności czy to kwestia jakichś prac przy muxie czy po prostu warunki atmosferyczne są doskonałe i to znacznie poprawia odbiór (choć raczej wątpię), ale ciekawe czy taki stan się utrzyma. Niczego w instalacji antenowej nie ruszałem. A jak sytuacja ma się teraz w Rawiczu? Co do SID, to Ferguson Ariva 250 Combo, system szesnastkowy: POLSAT HD: 0x2e TVN HD: 0x4 4FUN.TV: 0x46 STARS.TV: 0x48 ESKA TV EXTRA: 0x49 POWER TV: 0x4a NUTA TV: 0x4b MANGO 24: 0x4d
 11. Być może, aczkolwiek w świetle dostępnych informacji nic nie wskazuje na to, by coś nowego zostało włączone, może te informacje nie są aktualne. Jest tylko ten wspomniany wcześniej mux2 z Łodzi i kilka małych nadajników mux4 na Śląsku - raczej bym nie sądził, że odgrywają tutaj jakąś rolę, a już na pewno nie w Rawiczu, tam już prędzej ten mux2 z Łodzi. Wg dostępnych informacji emisja MUX L4 jest równolegle prowadzona z trzech nadajników: Wrocław *Budynek Sky Tower* ERP 2kW Kobierzyce *Pustków Żurawski* ERP 1kW Świdnica *Komin MZEC* ERP 1kW Czy ktoś może to potwierdzić i czy w takim przypadku SkyTower i nadajnik z Kobierzyc są w SFN?
 12. Niestety, wygląda na to że niczego pod kątem mocy nadawczej nie zmienili. Ja u siebie z początkiem kwietnia zrobiłem wszystko aby nie było się do czego przyczepić w instalacji antenowej nie ruszając przy tym samej anteny, czyli skrócenie kabli tam gdzie się dało, nowe złącza antenowe, nowy niskostratny splitter antenowy. W efekcie było tak, że przez większą część kwietnia miałem praktycznie cały czas w miarę bezproblemowy odbiór, za wyjątkiem godzin świtania i zapadania zmroku (mniej więcej po 2h) , kiedy albo przycinało bardzo często co było dość irytujące albo nie dało się już po prostu oglądać. Niestety teraz od kiedy pogoda się zmieniła (od 27 kwietnia) sygnał osłabł na tyle, że nie da się w ogóle oglądać przez cały dzień. Szkoda, bo kiedyś takich problemów nie było. A Rawicz ma znacznie dalej do SkyTower'a niż ja.
 13. Tak, odniosłem się wcześniej do Twojej wypowiedzi z innego forum. U mnie sytuacja nieco się poprawiła, kilka dni po napisaniu tutaj na forum sygnał na tunerze ala wiwa wzrósł do ok 30-50% jakości (chyba ok 17 stycznia) i przez większość czasu dało się oglądać, sygnał potrafił późnym wieczorem osłabnąć poniżej granicy odbioru. Ok 22 stycznia miałem wrażenie, że wszystko już wróciło na dawne tory ponieważ miałem 100% i praktycznie brak BER, nawet poprzestawiałem kolejność na listach kanałów na dawną. Niestety dzień później znów problemy z sygnałem, natomiast od 3 dni jest tak że zazwyczaj sygnał jest mocny jak dawniej, natomiast czasem w godzinach porannych lub późnym wieczorem potrafi być znaczne pogorszenie, że nieraz się nie da oglądać. Zbyt często jednak nie sprawdzam, raczej sporadycznie w losowych momentach dnia gdy tv jest włączony, bo ja generalnie telewizji i tak prawie nie oglądam. Nie wiem z czym się wiąże poprawa sygnału w ostatnim czasie, być może coś poprawiono, a może po prostu czasowo poprawiły się warunki odbioru. Zobaczymy czy i jak sytuacja będzie się zmieniać z czasem. Myślę, że na wypowiedź techników tutaj za bardzo nie mamy co liczyć. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w ogóle tu zaglądają, czytają no i robią coś (o ile mogą) w kierunku poprawy sytuacji.
×
×
 • Create New...