Skocz do zawartości

MUX BCAST DVB-T2 Polsat, SkyTower


bartoszk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z odbiorem w godzinach nocnych? U mnie niestety nie działa tak pięknie jak L4 i potrafi np. ok 2:00 jakość sygnału siadać do granic 20% a czasem do zera, co już uniemożliwia odbiór. Wygląda na to, że MUX3 z Częstochowa "Wręczyca" na k41 daje mu się we znaki  - identyczny był problem z L4 do dnia zmiany kanału MUX5 Częstochowa "Wręczyca" z 27 na 39 - od wtedy jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, ale masz rację z zakłócaniem. Musiałem obniżyć wysokość zawieszenia anteny do ok 6m npt. Im wyżej tym było gorzej i trudniej ustawić antenę.

Nie mam teraz zakłóceń. A z tego samego kierunku idzie Praded na k.26 i k.28. 

Antena TELEVES Ellipse z aktywnym wzmacniaczem, oraz na maszcie kolejny wzmacniacz Televes (w zasadzie pracujący jako zwrotnica dla pozostałych pasm).

Mux L4 niestety nie do odebrania z uwagi na Śrem (k.27).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie  odbieram,  pewnie  byłaby taka możliwość gdyby pokombinować z anteną.

Problemem jest jednak nadajnik Mikstat.

Nie mam szans odebrać żadnego muxa jeśli kanał pokrywa się z tym co leci z Mikstatu. (k.31; k.38)

Tak samo MUX L4 i genialny kanał 27 pokrywający się ze Śremem. Nic gorszego nie można było zrobić.

Edytowane przez mm4738
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Super, lepszy rydz niż nic :) 

Tam mogą dac jeszcze ponad 10 kanałów, czekamy spokojnie, może w końcu wywalą duble i dadzą normalne NOWE kanały zamiast dubi i dużo więcej....

Może bedą takie czasy że na tym MUX będzie więcej kanałów niż na L4, pożyjemy zobaczymy co tam jeszcze dodadzą...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy  jest  tu  na  forum  ktoś z  BCAST (?)  i  mógłby  nam  wytłumaczyć  o  co  chodzi  z  jakością  sygnału  MUX  na  k.41  we  Wrocławiu?

Jaki  jest  sens  takiego  nadawania,  który  widzów  tylko  i  wyłącznie  denerwuje.

Będę  wdzięczny  za  odpowiedź.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj to poprawiono - powinno być nieco lepiej. U mnie już nie ma takiej pikselozy (Warszawa, sądzę, że we Wrocławiu powinno być tak samo - to klon). Wprawdzie TV Okazje przy okazji (hehe) zgubiły dźwięk, ale pewnie za dużo zmartwionych tym faktem nie będzie :) Polsat HD i Nowa TV HD zyskały napisy, Polsat - teletekst. Nieco posprzątano w tablicach, bo ostatnio tam trwały zmiany i zostawiono wszystko jakoś w pół-biegu, teraz jest porządeczek ;)

Niestety z tego co widzę znowu jest reenkodowane audio, więc dźwięk STARS.TV skopcono. No cóż, nie można mieć wszystkiego...

 

mm4738 - też widzisz poprawę?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam  -  z  nadajnika we Wrocławiu poprawiono, dokładnie tak jak napisał Mr.Orbita.

@Ramirez- masz 100% racji, tak kiedyś ułożono rynek medialny i skutki mamy do dzisiaj.. Niestety.

Nie mniej ta jakość była nie do zaakceptowania. I tak naprawdę to dokonały sposób aby zepsuć sobie opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna paczka zmian:

  • 4fun Kids i TV Republika teraz w HEVC (ostatnio były w H.264)
  • TV Okazje odzyskały audio
  • Nadawca ponownie nie reenkoduje audio, więc audio STARS.TV skoczyło do MPEG 320 kbit/s i nie jest skoszone do 13 kHz - wróciło dobre audio ;)

Nie wiem, czy zmieniano coś przy wideo, ale nawet jeśli, to nie jest tak źle, jak było w grudniu i przez większą część stycznia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niestety,  ale  masz  rację. Jak BCAST ma za dużo kasy to może niech wspomoże dzieci w Domu Dziecka. Bedzie większy pożytek niż dmuchanie kasy w coś czego z powodu artefaktów nie da się oglądać, a dodatkowo denerwuje się widzów.

Podarujcie sobie te eksperymenty na widzach.

Może napisze wieczorem maila do właścicieli - czyli Polsatu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ktoś ma problem z odbiorem dwóch kanałów (Polsat HD i ETWN HD) z multiplexu eksperymentalnego BCAST nadawanego na kanale nr 23 - obiekt Warszawa budynek WTT ? Mam na tych kanałach "ciemność", inne z tego multiplexu działają bez uwag. Odbieram na dekoderze Ferguson Ariva 254 Combo. Wcześniej działały bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...