Jump to content

canton

Users
 • Content Count

  19
 • Joined

Community Reputation

2 Neutralna

About canton

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

243 profile views
 1. Minęły dwa tygodnie. Ruszyło, czy nadal nic?
 2. Ramirez, prawdopodobnie odbierasz oba nadajniki. U ciebie sygnał ze Sky Tower z odbicia może być porównywalny z przychodzącym z Pustkowa. To nie jest dobra sytuacja. Poczytaj o efekcie "0 dB" przy odbiorze SFN. Możliwe, że jednak sąsiadka uchyliła okno. 😊 Wszystkim kojarzącym zmianę jakości odbioru ze zniknięciem Tele5 muszę napisać, że nie ma takiej możliwości. Tzn. możliwość istniałaby, gdyby sam mux zawierał wcześniej błędy w TS, które by następnie zniknęły przy okazji usunięcia tego serwisu. Ale gdyby były jakiekolwiek błędy w samym muksie, to nikt nie zobaczyłby nigdy jakości 100%. A jakość 100% mam od początku, 4 km na południe od Sky Tower - na Klecinie, z anteny zbiorczej na bloku ustawionej na Ślężę.
 3. Ramirez, Pustków działa od dawna - od chwili otrzymania pozwolenia. Od dawna też nie były zmieniane żadne parametry emisji mogące mieć wpływ na zasięg. Piszesz, że odbierasz z odbicia. Odbicia mają to do siebie, że są nieprzewidywalne. Może coś się zmieniło na drodze sygnału do ciebie? Może sąsiadka w domu naprzeciwko zostawia teraz uchylone okno, i fale lepiej odbijają się od szyby w twoim kierunku 😉. W takich przypadkach nawet półmetrowe przesunięcie anteny w bok potrafi całkowicie zmienić warunki odbioru. Nie da się wyciągnąć żadnych wniosków. Po prostu musisz popróbować. Czy mógłbyś nam napisać choć w przybliżeniu, gdzie odbierasz ten mux?
 4. Wszystkie nadajniki MUX L4 są w SFN. Inaczej ich praca na tym samym kanale nie miałaby sensu.
 5. Jak jest teraz z odbiorem w Rawiczu i Oleśnicy? Czy coś się zmieniło od stycznia?
 6. Na k24 jest silny MUX-2 z Łodzi oraz MUX-4 z kilku nadajników na Śląsku. Może gdzieś tam zmieniły się parametry i teraz są większe zakłócenia L4 w Rawiczu. Mieli podnosić moce MUX-4 w całej Polsce... Jak pisałem wcześniej, nic się nie zmieniło po stronie nadawczej we Wrocławiu ani w Świdnicy.
 7. @mathey, od dawna nic się nie zmieniło po stronie nadawczej. Te same parametry, ten sam sprzęt. Może został uruchomiony gdzieś nowy nadajnik na CH24 i zakłóca Ci odbiór? Może Czechy, a może komuś w okolicy wzbudził się wzmacniacz w antenie na dachu?
 8. Wgrałem najnowszy soft 1.14.19994 i co widzę: 1. Przy przełączaniu kanałów nie słychać żadnego pstrykania. 2. Została poprawiona obsługa listy kanałów - jest bardziej intuicyjna. 3. Wyjście SPDIF zachowuje się dziwacznie, w zależności od ustawionego poziomu głośności, np: przy 100% ->PCM 16 bit, 98% ->24 b, 96%->20 b, 94% ->24 b, 92% -> 23 b, 90% ->20 b, 88% ->24 b, 86% ->22 b itd. Tak pokazuje podłączony do niego DAC. WTF? Najlepiej brzmi przy 100%, więc chyba tylko wtedy dźwięk idzie bez dodatkowej obróbki. 4. Teletekst nadal ma problem z polskimi znakami. 5. Wbudowany Player jest niedopracowany. Słaba jakość muzyki z plików mp3 na USB (dobrych!). Dodatkowo pliki 44,1 kHz odtwarzane są zbyt wolno i z obniżoną tonacją. Np. plik CBR 256 kbps 44,1kHz player pokazuje jako 215 kbps. Coś jest skopane z częstotliwością próbkowania. 48kHz idzie normalnie. Za to całkowicie dobrze odtwarza się plik z TS nagrany w PVR. 6. Teraz przycisk Power na panelu czołowym działa prawidłowo w obie strony niezależnie od wybranego trybu Standby. 7. Na pasku info pojawił się wykres jakości sygnału. Genialne! Poza tym ten odbiornik ma rewelacyjną głowicę DVB-T(2)/C. W mieszkaniu w bloku we Wrocławiu odbiera wszystkie dostępne muksy z jakością ponad 60% na przysłowiowym kawałku drutu. Dotąd żaden odbiornik tak tu sobie nie radził. Na koniec pytanie - jak zgrać z dekodera listę kanałów, aby obrobić ją sobie w STBEditor i załadować ponownie? Opcja w menu daje możliwość zapisu i odczytu, ale nie daje wyboru gdzie to zapisać i zapisuje gdzieś w pamięci wewnętrznej, a nie na podłączonym dysku USB. Może udało się komuś jakoś to obejść?
 9. Czy ten pstryk słyszysz z tunera, a nie z głośników? Zdecydowałem się w końcu na zakup i teraz testuję go sobie dokładnie. Zauważyłem, że przy przełączaniu programów, a szczególnie TV/RADIO, bardzo rzadko pojawia się takie bardzo delikatne cyknięcie na granicy słyszalności. Na ucho to dźwięk przetwornicy w zasilaczu - jakby skokowo zmieniało się obciążenie procesora. Może ten układ po prostu tak ma? Ale szczerze mówiąc, nie zauważyłbym tego gdyby nie twój post. Jeśli twój tuner cyka głośno, to moim zdaniem powinieneś go reklamować. Mój ma soft 1.10.19238. Już znalazłem w nim trochę błędów, ale ogólnie jest nieźle, więc jeszcze poczekam z aktualizacją. Przy okazji informacja co do przycisku Power na panelu czołowym: on załącza tuner, ale tylko wtedy gdy jest wyłączony niski pobór mocy standby w ustawieniach.
×
×
 • Create New...