Skocz do zawartości

canton

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O canton

 • Tytuł
  Niedoświadczony

Ostatnie wizyty

75 wyświetleń profilu
 1. canton

  MUX L4

  Na k24 jest silny MUX-2 z Łodzi oraz MUX-4 z kilku nadajników na Śląsku. Może gdzieś tam zmieniły się parametry i teraz są większe zakłócenia L4 w Rawiczu. Mieli podnosić moce MUX-4 w całej Polsce... Jak pisałem wcześniej, nic się nie zmieniło po stronie nadawczej we Wrocławiu ani w Świdnicy.
 2. canton

  MUX L4

  @mathey, od dawna nic się nie zmieniło po stronie nadawczej. Te same parametry, ten sam sprzęt. Może został uruchomiony gdzieś nowy nadajnik na CH24 i zakłóca Ci odbiór? Może Czechy, a może komuś w okolicy wzbudził się wzmacniacz w antenie na dachu?
 3. canton

  AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

  Wgrałem najnowszy soft 1.14.19994 i co widzę: 1. Przy przełączaniu kanałów nie słychać żadnego pstrykania. 2. Została poprawiona obsługa listy kanałów - jest bardziej intuicyjna. 3. Wyjście SPDIF zachowuje się dziwacznie, w zależności od ustawionego poziomu głośności, np: przy 100% ->PCM 16 bit, 98% ->24 b, 96%->20 b, 94% ->24 b, 92% -> 23 b, 90% ->20 b, 88% ->24 b, 86% ->22 b itd. Tak pokazuje podłączony do niego DAC. WTF? Najlepiej brzmi przy 100%, więc chyba tylko wtedy dźwięk idzie bez dodatkowej obróbki. 4. Teletekst nadal ma problem z polskimi znakami. 5. Wbudowany Player jest niedopracowany. Słaba jakość muzyki z plików mp3 na USB (dobrych!). Dodatkowo pliki 44,1 kHz odtwarzane są zbyt wolno i z obniżoną tonacją. Np. plik CBR 256 kbps 44,1kHz player pokazuje jako 215 kbps. Coś jest skopane z częstotliwością próbkowania. 48kHz idzie normalnie. Za to całkowicie dobrze odtwarza się plik z TS nagrany w PVR. 6. Teraz przycisk Power na panelu czołowym działa prawidłowo w obie strony niezależnie od wybranego trybu Standby. 7. Na pasku info pojawił się wykres jakości sygnału. Genialne! Poza tym ten odbiornik ma rewelacyjną głowicę DVB-T(2)/C. W mieszkaniu w bloku we Wrocławiu odbiera wszystkie dostępne muksy z jakością ponad 60% na przysłowiowym kawałku drutu. Dotąd żaden odbiornik tak tu sobie nie radził. Na koniec pytanie - jak zgrać z dekodera listę kanałów, aby obrobić ją sobie w STBEditor i załadować ponownie? Opcja w menu daje możliwość zapisu i odczytu, ale nie daje wyboru gdzie to zapisać i zapisuje gdzieś w pamięci wewnętrznej, a nie na podłączonym dysku USB. Może udało się komuś jakoś to obejść?
 4. canton

  AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

  Czy ten pstryk słyszysz z tunera, a nie z głośników? Zdecydowałem się w końcu na zakup i teraz testuję go sobie dokładnie. Zauważyłem, że przy przełączaniu programów, a szczególnie TV/RADIO, bardzo rzadko pojawia się takie bardzo delikatne cyknięcie na granicy słyszalności. Na ucho to dźwięk przetwornicy w zasilaczu - jakby skokowo zmieniało się obciążenie procesora. Może ten układ po prostu tak ma? Ale szczerze mówiąc, nie zauważyłbym tego gdyby nie twój post. Jeśli twój tuner cyka głośno, to moim zdaniem powinieneś go reklamować. Mój ma soft 1.10.19238. Już znalazłem w nim trochę błędów, ale ogólnie jest nieźle, więc jeszcze poczekam z aktualizacją. Przy okazji informacja co do przycisku Power na panelu czołowym: on załącza tuner, ale tylko wtedy gdy jest wyłączony niski pobór mocy standby w ustawieniach.
 5. canton

  AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

  Dziękuję K63 za szczegółową odpowiedź. No i teraz zacząłem się obawiać, czy przypadkiem ten tuner nie obrabia jakoś dodatkowo dźwięku. Normalnie powinien tylko zdekodować do PCM i wystawić to na SPDIF - bez ingerencji w poziom i nie daj Boże w barwę. Na Astrze jest wiele stacji o naprawdę wysokiej jakości (np. chyba wszystkie ARD są w MPEG2 320 kbps) i nie chciałbym ich sobie popsuć. Do tej pory używam tunera Humax F2-FOX, który ma genialne wyjście cyfrowe. Audio podane z niego na zewnętrznego DAC-a brzmi fantastycznie. Jednak to już staruszek i ma tylko DVB-S, więc coraz więcej stacji tracę, bo przechodzą na S2. Dlatego szukam godnego następcy. Przy okazji combo, bo jestem w zasięgu czeskich muksów DVB-T, a tam są stacje radiowe. Czy sprawdzał ktoś wyjście SPDIF pod tym kątem?
 6. canton

  AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

  Witajcie, Poszukuję odbiornika, który będzie mi głównie służył do odbioru programów radiowych - z różnych satelitów oraz czeskiego DVB-T. Spodobał mi się ten model i rozważam jego zakup, stąd moje pytania do was: 1. Jak zachowuje się wyjście SPDIF - czy jest "przezroczyste" tzn. czy da się regulować na nim głośność z pilota czy nie? 2. Czy można obsługiwać tuner tylko z pilota, bez telewizora. Chodzi o to, czy jak zaprogramuję sobie stacje, to później mogę się między nimi przełączać po prostu "góra -dół", czy muszę używać jakichś kombinacji pomiędzy DVB-S i DVB-T?
 7. Ciekawe, jak w naszej długości geograficznej będą pasować skręty polaryzacji w tym monobloku? To w sumie byłby najważniejszy test.
×