Jump to content

canton

Users
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About canton

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

583 profile views
 1. Niestety tak, a nawet dodatkowo zakłóca sygnał na wyjściu. Zwłaszcza słabo przepuszcza VHF. Też to zaobserwowałem. Niestety nie wyszła ta opcja słowackim Chińczykom. Lepiej jest rozdzielić sygnał na rozgałęźniku niż przepuszczać go przez CR. To jest wada sprzętowa i nie pomoże żadna aktualizacja softu.
 2. Nie narzekaj, tylko ustaw czas na Auto, synchronizacja: Satelita (nawet jeśli odbierasz tylko naziemną), strefa GMT+1 i czas letni na Auto. Będziesz miał wzorcowy zegar w domu :)
 3. Nie ma śladu sygnału na K45. Poziom szumu. Albo nadają z bardzo małą mocą, albo silnie kierunkowo. Edit: Wszystko jasne - MUX24 idzie 20 kW, ale z wieży widokowej, a nie z głównego obiektu na Cernej Horze. Czyli można zapomnieć o odbiorze... Odbieram dwa czeskie muksy T2 z Cernej Hory, która u mnie jest praktycznie w linii ze Ślężą. Czyli antena kierunkowa jak najbardziej się sprawdza. Pradziada mogę nie odebrać, bo tamten kierunek zasłaniają wysokie bloki. Widok na Ślężę mam czysty. Ostatnio zrobiłem pomiary analizatorem widma i wyszło, że k26 i k28 mają praktycznie
 4. We Wrocławiu na Krzykach odbieramy DVB-T2 na k26 i k28 z Cernej Hory. Zwykła antena Yagi na dachu 3-piętrowego budynku, skierowana dokładnie na Cerną Horę, czyli nieco obok kierunku na Ślężę, jest podłączona do wejścia szerokopasmowego UHF wzmacniacza Telmor WWK861. Taka sieć kablowa obsługuje ok. 30 mieszkań. Sygnał na kanale 26 jest słaby, dużo słabszy niż k28, ale w dzień przeważnie wystarczy do stabilnego odbioru. Co ciekawe - odbiór k26 znika praktycznie każdej nocy i wraca rano. Zanika stopniowo, od sporadycznych zacięć do całkowitego braku - jakby moc nadajnika była powoli ob
 5. Niestety nowy kanał nie jest tak dobry jak poprzedni. We Wrocławiu przed zmianami na K27 były ślady MUX-3 ze Śremu. Przez to teraz może być gorszy odbiór w porównaniu z K24, który był czysty.
 6. Parametry podane wyżej są nieaktualne. Teraz jest GI 1/8, więc Bit Rate wynosi 27,64 Mbps netto. Mathey, gdzie próbujesz odbierać? Nic się nie zmieniło oprócz odstępu ochronnego. Zmianę poprzedziły dokładne analizy zakłóceń SFN. Szansa na to, że wpłynęła na odbiór u ciebie jest znikoma. Może wystarczy trochę ruszyć antenę?
 7. Jest cały czas. W tej chwili go oglądam. Usuń cały MUX-L4 z pamięci i wyszukaj od nowa. Powinien wskoczyć.
 8. MUX-L4 idzie stabilnie, ale EPG też jest godzinę do przodu na wszystkich programach.
 9. Dobre pytanie. Ciekaw jestem, czy po dodaniu TVO ktoś zauważył różnicę w jakości pozostałych programów? Jest gorzej, lepiej, czy tak samo?
×
×
 • Create New...