Skocz do zawartości

canton

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O canton

 • Tytuł
  Niedoświadczony
 1. canton

  AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

  Dziękuję K63 za szczegółową odpowiedź. No i teraz zacząłem się obawiać, czy przypadkiem ten tuner nie obrabia jakoś dodatkowo dźwięku. Normalnie powinien tylko zdekodować do PCM i wystawić to na SPDIF - bez ingerencji w poziom i nie daj Boże w barwę. Na Astrze jest wiele stacji o naprawdę wysokiej jakości (np. chyba wszystkie ARD są w MPEG2 320 kbps) i nie chciałbym ich sobie popsuć. Do tej pory używam tunera Humax F2-FOX, który ma genialne wyjście cyfrowe. Audio podane z niego na zewnętrznego DAC-a brzmi fantastycznie. Jednak to już staruszek i ma tylko DVB-S, więc coraz więcej stacji tracę, bo przechodzą na S2. Dlatego szukam godnego następcy. Przy okazji combo, bo jestem w zasięgu czeskich muksów DVB-T, a tam są stacje radiowe. Czy sprawdzał ktoś wyjście SPDIF pod tym kątem?
 2. canton

  AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.

  Witajcie, Poszukuję odbiornika, który będzie mi głównie służył do odbioru programów radiowych - z różnych satelitów oraz czeskiego DVB-T. Spodobał mi się ten model i rozważam jego zakup, stąd moje pytania do was: 1. Jak zachowuje się wyjście SPDIF - czy jest "przezroczyste" tzn. czy da się regulować na nim głośność z pilota czy nie? 2. Czy można obsługiwać tuner tylko z pilota, bez telewizora. Chodzi o to, czy jak zaprogramuję sobie stacje, to później mogę się między nimi przełączać po prostu "góra -dół", czy muszę używać jakichś kombinacji pomiędzy DVB-S i DVB-T?
 3. Ciekawe, jak w naszej długości geograficznej będą pasować skręty polaryzacji w tym monobloku? To w sumie byłby najważniejszy test.
 4. canton

  MUX VIII

  Oczywiście, że bez wzmacniacza. W okolicy sygnału jest dużo. Na tej antenie VHF w polaryzacji V odbieram nawet MUX-3 i MUX lokalny, tylko MUX-8 brak...
 5. canton

  MUX L4

  Dźwięk w VOX TV zacina się często i silnie także w MUX-L1 (TV Łużyce), więc to chyba problem techniczny u nadawcy?
 6. canton

  MUX VIII

  Czy komuś udało się odebrać MUX-8 w Lubaniu? Niby na mapach Emitela Lubań jest w głównej wiązce ze Śnieżnych Kotłów, na zielonym obszarze zasięgu, a mi na wzgórzu, przy bezpośredniej widoczności kierunku Sn.K. nie udało się znaleźć śladu sygnału anteną dedykowaną na VHF-3, w żadnej polaryzacji.
 7. canton

  STARS.TV

  Już jakiś czas temu pisałem tu, że DD na Stars TV jest do d... i całe szczęście, że przywrocona została normalna fonia MP2, która tak nie ryczy. Sęk w tym, że DD wskakuje domyślnie zawsze po zmianie kanału, a telewizora nie da się zaprogramować tak, aby pamiętał ścieżkę MP2 jako podstawową. I teraz zawsze przełączając kanały przeżywam chwilę wkur...nia przechodząc przez STARS. Jak chcę pooglądać dłużej to muszę się naklikać na pilocie, aby zmienić audio. Więc coraz rzadziej oglądam STARS.TV. Przywróćcie fonię MP2 jako podstawową, a pasjonaci kompresji dynamiki i tak znajdą swój cudownie głośny DD. Chciałoby się zacytować kultowy tekst z Dnia Świra "Czy panowie musicie tak na[beep]alać od samego rana?"
 8. canton

  STARS.TV

  Nie, tak jest teraz. Wcześniej przecież nie było drugiej fonii do porównania (odbieram z MUX-L4 we Wrocławiu). Dziś jeszcze przed wysłaniem posta sprawdzałem na słuchawkach, czy coś się nie zmieniło. Dla mnie fonia MPEG-2 brzmi bardziej naturalnie i przyjemnie, ale nie o sposób kodowania tu chodzi tylko o processing jakiemu poddajesz dźwięk w AC-3. To po prostu na...dala tak, że nawet ściszenie telewizora nie pomaga.
 9. canton

  STARS.TV

  Stars, dzięki za przywrócenie standardowej fonii. Znów da się słuchać twojej stacji. Ten Dolby to jedna wielka efekciarska kompresja dynamiki - może się podobać przygłuchej młodzieży przez chwilę, ale do telewizji jako towarzysza w domu kompletnie się nie nadaje. Po chwili oglądania dostawaliśmy z żoną takiego wku(...)ienia, że wyłączaliśmy natychmiast. Przywaliłeś z 10 dB kompresji jak nic...
 10. canton

  STARS.TV

  Nie wiem o co ci chodzi kolego. Jak możesz mieć słaby odbiór 1,5 km od nadajnika gdy u mnie na Krzykach 3,5 km od Sky Tower, bliżej Żórawiny obraz bez zacięć, jakość 100%, odbiór tyłem anteny ustawionej na Ślężę. U znajomych w Oleśnicy, 30 km od nadajnika również odbiór bez żadnych problemów. Sprawdź swoją instalację antenową, bo być może masz wszystko przesterowane zbyt dużym sygnałem. Jakby jeszcze podnieśli moc to dopiero miałbyś kaszanę.
×