Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poświęciłem trochę czasu na zabawę z anteną ATX 55 z/I bez wzmacniacza... mobilnie i tak...

 

Mux ze Świdnicy bardzo "słabo" nadaje :-)

 

prawidłowy odbiór w okolicy Wałbrzycha jest możliwy jedynie w okolicy Ksiaza i północnej części Podzamcza (siła sygnału 40-60 A jakość Max 75), w innym kierunku jest ciekawiej....

 

w tym miejscu.... 50.795165, 16.190438 wyczytaly się muxy z Wichowa, Snieznych Kotłów i Mikstatu i Śremu... A także Opola i Liberca i Trutnova

 

Takze M.in Mux ze Śremu na kanale 27 (tv wskazywał sile 25-45 I jakość 20-25 - ale obraz płynnie bez pixelozy.... świadczy to o złym doborze kanału...

 

Wczytal się także mux z Legnica/Lubin siła 35-45 jakość 40.... Ale pixepoza straszna, nie da się oglądać...

 

poczekam na sygnał z Jeleniej Góry, zobaczymy jak będzie śmigal, Świdnica dla mnie jest porażka pod każdym względem, lokalizacji nadajnika, mocy i modulacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoszk, jak już poświęciłeś tyle czasu na zabawę to poświęć jeszcze odrobinę i sprawdź przekrój terenu na trasie Świdnica - Wałbrzych. Wtedy zrozumiesz, że nie ma szansy na dobry odbiór w Wałbrzychu stacji ze Świdnicy - skądkolwiek by nie nadawała i z jaką mocą. Dodatkowo na kanale zakłócanym przez 110 kW ze Śremu. Nadajnik w Świdnicy nie jest przeznaczony dla Wałbrzycha.

Swoją drogą, jeśli potwierdzasz dobry odbiór w okolicy Książa i na północy Podzamcza to wszystko się zgadza i potwierdza, że antena nadawcza działa prawidłowo 🙂

Edytowane przez canton
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 21:19, PowerTV napisał:

Skład MUX L4 jest w trakcie rekonfiguracji. Rozbudowywana jest właśnie stacja czołowa DVB-T/H.264 multipleksów lokalnych MWE, aby obsłużyć także MUX L1.

Może jutro uda się dokończyć porządki ze składem MUX L4 i widzowie z Wrocławia będą mieć miłą niespodziankę (poprawa jakości).

 

Jednocześnie odbieramy w tym tygodniu stację czołową DVB-T2/HEVC i rozpoczniemy jej testy niebawem, aby być zawczasu gotowym na przełączenie w 2022 roku.

Oglądam sobie Filmax i piksele latają. Cos w stylu jak Ultra TV było dodane do tego MUX. Od wczoraj było cos zmieniane? Bo wydaje mi się że było lepiej.

Druga sprawa te napisy. Jak dla mnie za małe. Nie wiem jak inni uważają, ale wolałbym większe, żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To takie oszukane Hd1080, bitrate - obraz 1650, audio 128 ;) Ale w porównaniu do tego co było to i tak rewelacja. Da się oglądać. Przynajmniej jest ostrzej i napisy są czytelne 🙂

Z tego co zauważyłem to obniżono jakość na supertv, aktualna rozdzielczość 469x576 . Ale na tych telezakupach to i tak nikt nie zwróci uwagi. Na Filmax chyba???  bitrate podniesiono z 600 na 800.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku L4 będzie trochę odciążony, bo:

a) MUX przejdzie na T2/HEVC

b) Polecą Polsat HD i TVN HD, które to przeniosą się do MUX-2.

😃

 

Ale znając życie to w ich miejsce wskoczą kolejne cztery kanały. :rofl:

Edytowane przez SatExpert
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PowerTV napisał:

Bitrate jest przydzielany dynamicznie w zależności od obciążenia multipleksu, a jak widać mamy sporo nadawców chętnych na MUX L4.

Z takim bitratem to nie dorównujecie nawet kanałami Polcastu. Przynajmniej nie są tacy jak u was z kanałem Ultra TV 4K, który na MUXie lokalnym jest w SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.02.2021 o 15:07, PowerTV napisał:

"Oszukane HD" to by było np. 1440x1080i albo 1280x1080i.

 

Wszystkie programy HD nadają w pełnym HD 1920x1080i. Bitrate jest przydzielany dynamicznie w zależności od obciążenia multipleksu, a jak widać mamy sporo nadawców chętnych na MUX L4.

Coś jest nie tak z Top Kids Jr na mux L4. Piksele czasami latają. Sygnał mam mocny, to raczej nie u mnie problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanały Echo24, Biznes24, Home, Ultra, Filmax, Junior i Super zacinają się.

Czy może ktoś sprawdzić, czy to moja antena, czy coś z Muxem?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gra ale nie grało. Co dwa tygodnie jakaś awaria. Za często  i reakcja za wolna. Nikt tego nie nadzoruje. Przecież tego Top Kids to nie było chyba z 3 dni. Dziwna usterka. Na niektórych odbiornikach brak dźwięku i obrazu, na innym był głos bez obrazu 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirez, dziwne to, u mnie było wszystko OK, może to chwilowe zakłócenia były.. Jeżeli powróci to sprawdź na innym tv/kablu/antenie bo może wina sprzętowa.

 

Co do jakości to też jest różnie, mam przykładowo jeden TV LG 55 4K, na którym każdy obraz wygląda idealnie (nawet biznes24 i ultra tv) i co ciekawe na moich dwóch mniejszych TV które mają tylko 32" obraz jest dużo gorszy mimo tego że powinien być lepszy na mniejszym ekranie, kwestia hardware, niektóre TV lepiej skalują SD czy HD do 4K, mają lepsze filtry obrazu, nano cell dużo daje, itd.

Przykładowo ten TV LG 55" ma też jedną wadę - mniej czuły tuner DVB-T2 i nie łapie żadnych czeskich, a tanie manty 32" i inne chińczyki taniej mają bardziej czułe tunery i łapią czeskie na tej samej antenie.

 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe zakłócenia trwające na jednej stacji ze 3 dni gdzie pozostałe 14 stacji z tego MUX działo??? ;) Jak napisałem na forum to po kilku godzinach się naprawiło. Może sami coś zepsuli bo było grzebane przy Filmax, gdzie podniesiono znacznie bitrate, przez co nawet da się teraz to oglądać.  Oczywiście jakby EPG było. Bo tak nawet jak coś leci, to nie wiesz kiedy.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 08:02, Ramirez napisał:

Oczywiście jakby EPG było. Bo tak nawet jak coś leci, to nie wiesz kiedy.

To cała prawda o profesjonalizmie nadawcy... ważne aby reklamy sprzedać, zrobic zasięg.... kasa się zgadza a widz nie jest potrzebny...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG trzeba płacić, wpisywać, aktualizować. Wszystko kosztuje. Za starych czasów kupowało się gazetę z programem. Pamiętajcie, że tygodniki z programem TV nadal istnieją, więc może nie są wygodne i nie są cyfrowe (choć sporo z nich ma wersję cyfrową), to jednak są zbiorcze i jest w nich dużo ciekawych reklam i artykułów. :) Polecam "To & Owo", jest tam 113 kanałów. :)Papier to papier, analog best. :)

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietrek1, "To i Owo" to już dno, nie kultowa gazeta z programem, jaka była w dawnych czasach. Raz kupiłem i więcej nie kupię. Co to za program TV, gdzie nie ma podanego całodobowego programu stacji. Niczym się to nie różni od tych kolorowych gazetek z programem dla emeryta.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...