Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też ok. Tylko ja mam instalacje ze zwrotnicą  na  Ślęża/Pustków oraz ze skytower w odległości 4 km. U mnie jest lepszy odbiór niż na kanale 24. W tunerze miałem sygnał SNR 33-34 dB, teraz 36-37 dB Nigdy tyle nie widziałem. Chyba że to od tej ładnej pogody jest poprawa :D

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze SkyTower u mnie ok, jedynie czuć iż moc nadajnika trochę spadła.

Na kanale 24 miałem zawsze siłę 100%, jakość 90 - 95%, natomiast obecnie na k. 27 siła 75 - 85%, jakość 50 - 75%.

 

Odległość do mnie to 30 km od Wrocławia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, serek napisał:

Ze SkyTower u mnie ok, jedynie czuć iż moc nadajnika trochę spadła.

Na kanale 24 miałem zawsze siłę 100%, jakość 90 - 95%, natomiast obecnie na k. 27 siła 75 - 85%, jakość 50 - 75%.

 

Odległość do mnie to 30 km od Wrocławia. 

U mnie też spadek mocy. :/

Siła tak jak była 90% tak jest, a jakość zawsze była 90%, a teraz skacze w przedziale 64% - 90%. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość54321 napisał:

Centrum Wrocławia, antena zbiorcza. Tuż po północy zniknęły wszystkie multipleksy, tak jest do teraz nawet po paru wyszukiwaniach...

 

Możliwe że jest wzmacniacz strojony kanałowo i wtedy trzeba czekać jak serwis ustawi sygnał na nowym kanale.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość54321 napisał:

Centrum Wrocławia, antena zbiorcza. Tuż po północy zniknęły wszystkie multipleksy, tak jest do teraz nawet po paru wyszukiwaniach...

Ale mux3 gdzie sa stacje TVP nie zmienił częstotliwości. Tego też nie ma??

5 godzin temu, serek napisał:

Ze SkyTower u mnie ok, jedynie czuć iż moc nadajnika trochę spadła.

Na kanale 24 miałem zawsze siłę 100%, jakość 90 - 95%, natomiast obecnie na k. 27 siła 75 - 85%, jakość 50 - 75%.

 

Odległość do mnie to 30 km od Wrocławia. 

 

4 godziny temu, SatExpert napisał:

U mnie też spadek mocy. :/

Siła tak jak była 90% tak jest, a jakość zawsze była 90%, a teraz skacze w przedziale 64% - 90%. :/

 Instalacje ze wzmacniaczem macie czy bez?? Bo u mnie jest znaczna poprawa sygnału na instalacji bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaa, jak dla mnie to już niech nic nie zmieniają i nich zostanie tak jak jest! Nastawiłem się na jeszcze czarniejszy scenariusz, niż dotychczas a tu po wpisaniu 27 kanału podczas wyszukiwania pyk... i 100% jakości i MUX leci u mnie bez zająknięcia! Niebywałe, wystarczyła jedynie zmiana kanału, na 24 ostatnio rzadko kiedy miałem obiór, a jak już momentami był to na jakości poniżej 30%. Ciekawe tylko jak będzie wieczorami i nocą, ale zapowiada się dobrze bo 100% jakości to ja chyba nigdy u siebie na tym MUX'ie nie widziałem, max się zdarzało może 50 w dobrych czasach. Jak dla mnie, to mogą już nie ruszać bo jeszcze się pogorszy :) Tak więc na chwilę obecną czuję się wygranym, że przeczekałem z wymianą anteny pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie wręcz odwrotnie - odbiór stał się w końcu znów możliwy. Nie wiem, czy już jest "pełna moc" nadawania, ale u mnie przez większość czasu jest teraz jakość 100% i BER 0 - rewelacja. Czasem, sporadycznie na chwilę skoczy jakość do 80% ale to tylko pod wieczór, wczoraj natomiast w okolicy 22:00 było przez chwilę 50% ale jeszcze nie spotkałem się aby obraz zacinał, nie było odbioru czy też była pikseloza z powodu zbyt słabego sygnału. U mnie jak widać K24 był felerny, w szczególności od lata zeszłego roku - podobno na tym kanale był/jest jakiś przejściowy MUX z Czech? Może to było powodem zakłóceń, bo Czechy (DVB-T) też odbieram bez większych problemów. Myślę, że cały obręb miasta Wrocław ma ten MUX na tyle blisko, że resztki sygnału ze Śremu nie powinny chyba stanowić aż tak wielkiego problemu. Czas to zweryfikuje.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety Trzebnica, po przenosinach na kanał 27 nie odbiera wcale. Wysoka lokalizacja, antena typu yagi kilkadziesiąt elementów, wzmacniacz itd itp. Przed zmianami odbiór doskonały, teraz mimo delikatnej korekty anteny, całkowite zero. Na żadnym telewizorze, ani dekoderze. W ielka szkoda, bo brak kanałów muzycznych, jak i kanału dla maluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16MHz różnicy w częstotliwości nadawania robi jednak swoje.

Najgorzej mają osoby z dalszych odległości od Wrocławia.

W moim przypadku to ok. 30 km w lini prostej i już jest gorzej po refarmingu, ale szczęśliwie nie najgorzej, bo przy bezdeszczowej pogodzie siła 85%, jakość 100%.

Odrobinę większa moc wyrównała by straty w odbiorze w różnicy 16MHz ... zobaczymy, może tak będzie - niech moc będzie z Nami. :)

 

Edytowane przez serek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 08:47, serek napisał:

Najgorzej mają osoby z dalszych odległości od Wrocławia.

W moim przypadku to ok. 30 km w lini prostej i już jest gorzej po refarmingu, ale szczęśliwie nie najgorzej, bo przy bezdeszczowej pogodzie siła 85%, jakość 100%.

W moim przypadku to również ok. 30km w linii prostej no i sygnał rewelacyjny po zmianie. Być może w Twoim rejonie na K27 jest słaby sygnał MUX3 ze Śremu.

U mnie jak na razie super, jednak cieszyć (bądź nie) to się dopiero będziemy gdy już Czechy odpalą wszystkie kanały 26 i 28, gdyż Czechy (DVB-T) też (przynajmniej ja) odbieram bez większych problemów.

 

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX3 ze Śremu nie zakłóca, gdyż przed refarmingiem na k.27 sygnał z niego był i tak mizerny. 

16Mhz zrobiło swoje i zapewne wzmiaczniacz antenowy dałby siłę 100%, jednak unikam tego, tym bardziej iż sygnał z Czech odbieram bardzo dobrze. :)

Jest jak jest, ale mam wewnętrzną nadzieję, że może będzie lepiej i moc nadawania będzie choć odrobinę zwiększona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam nawet 30km, może jakieś 23 do Skytower i nic to nie daje, przesunięcie o 3 kanały całkowicie zmieniły obraz sytuacji, i z ponad 50 kanałów, oczywiście z powtórkami, testami itd, zrobiło się 40. Z czego cały L4 odpadł. W zwiększenie mocy i tak dalej ja nie wierzę. Jak zwykle lepsze okazało się wrogiem dobrego. Najbardziej mi żal kanałów muzycznych, bo naprawdę po tym Muxie nie mam ani śladu, mimo anteny kierunkowej wzmacniacza, mimo, że jestem wstanie odebrać muxy z Opola, Poznania,  Kalisza i woj łódzkiego. Oczywiście dvb-t z Czech mogę zapomnieć, takie położenie Trzebnicy. A też szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...