Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, serek napisał:

30 km na południowy wschód, antena siatkowa z symetryzatorem, sygnał po zmianie nadajnika o niebo lepszy.

Brak pikselozy, zamrożeń obrazu, więc jak na razie na 6 plus z plusem. ?  

Podaj jeszcze  miasto/ wieś    . Wtedy będziemy wiedzieć więcej o zasięgu.  Podaj też  jak jest z sygnałem rano i wieczór.  U mnie niby też skok w górę ale ja jade na wzmacniaczu tyle że akurat ten kanał nie jest wzmacniany bo nie można bo to jest  25 mux tvp   26 Czechy   27 mux l4  i 28 Czechy.     Też by było fajnie z powrotem do anteny siatkowej typu Telmor.

 

A  nie mam fonii na Stars TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, STARS.TV napisał:

Zrób reset dekodera. Podobno leci zwykle audio i każdy dekoder powinien śmigać.

Też wspominałem że dziwnie dźwięk się zachowuje. Włączam Starstv, dźwięku brak, daje inny program i z powrotem wracam, to najczęściej jest. I tak tylko na Starstv na mux L4 mi się trafiło. Jedyny przypadek jaki widziałem na tysiącu stacji z naziemnej i satelity jakie mam przez ostatnie 3 lata jak mam ten odbiornik. Przy pozostałych stacjach na tym MUX nigdy tak się nie robiło. Chociaż ostatnio jakby się unormowało. Widać ten system nadawania nie jest aż taki zwykły. Może jakieś modyfikacje żeby mniej miejsca zajęło na multiplexie. Ale że i tak nie oglądam z naziemnej bo nie mogę się patrzeć na tą pikselozę. Nadawanie z bitrate 1000 to jak cofanie się do epoki VHSa.  Jest lepiej niż wtedy jak było ok 550, ale to nie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 00:29, asiafan napisał:

Podaj jeszcze  miasto/ wieś    . Wtedy będziemy wiedzieć więcej o zasięgu.  Podaj też  jak jest z sygnałem rano i wieczór.  U mnie niby też skok w górę ale ja jade na wzmacniaczu tyle że akurat ten kanał nie jest wzmacniany bo nie można bo to jest  25 mux tvp   26 Czechy   27 mux l4  i 28 Czechy.     Też by było fajnie z powrotem do anteny siatkowej typu Telmor.

 

A  nie mam fonii na Stars TV

Odbiór z Jelcz Laskowice.

W każdej porze dnia sygnał mam taki sam tzn. jakość: 100%, siła: 90-92%.

 

Najgorszy kanał to 31, odbiór z Czech.

Jest to o tyle dziwne, że kanały 26 i 28 odbieram lepiej niż dobrze i co ważne bez zaniku sygnału, natomiast na powyższym, wahania są częste, w nocy najgorzej. ?

Co prawda, antenę mam głównie ustawioną na ML4, stąd na pewno zmiana jej kierunku typowo na Czechy, dałaby lepszy odbiór sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej Rawicz został wywołany do odpowiedzi.

Aktualnie przestawiłem antenę na Śrem aby odbierać MUX w DVB-T2.

Ale jak si e zrobi ciut cieplej z ciekawości sprawdzę czy MUX  L4 jest osiągalny u mnie. Trochę w to wątpię z uwagi na Śrem na k.27. Upieram się przy swoim, iż kanał jest jednak źle dobrany i w zasadzie w Rawiczu nie ma szans na wytłumienie Śremu. A może się mylę.

Dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 20:48, PowerTV napisał:

Za to dostaliśmy właśnie zgodę na zwiększenie mocy MUX L4 w Świdnicy z 1KW do 2KW i od północy będziemy grać z nowego obiektu koło Inter Marche w centrum miasta. Odbiór powinien być znacznie lepszy.

Według wykazu pozwoleń UKE, w Świdnicy możecie nadawać póki co z mocą 1 kW. Z wysokością też niestety jest na minus - było 230 + 108, a teraz 252 + 42 m. Wychodzi to aktualnie gorzej niż ze starej lokalizacji.
Brakuje również pozwolenia dla nadajnika w Pustkowie Żurawskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz na stronie ma błędy. Komin MZEC nie jest przy Curie-Skłodowskiej. Wygląda jakby częściowo ktoś zedytował wykaz z ubiegłego roku.

 

Z mocy nadajnika oraz bilansu zysku/strat systemu antenowego wynika, że mamy 2KW ERP w Świdnicy i tak nadajemy, bo takie pozwolenie radiowe otrzymaliśmy z UKE.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 20:48, PowerTV napisał:

Natomiast nadajnik na Sky Tower zwiększył moc wyjściową o 40% i mamy tam prawdziwe 2KW, a nie "naciągane przez energooszczędność". Docelowo moc na Sky Tower zostanie jeszcze bardziej zwiększona po wymianie anteny na większą.

Kiedy mniej/więcej antena będzie wymieniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 22:17, PowerTV napisał:

Wykaz na stronie ma błędy. Komin MZEC nie jest przy Curie-Skłodowskiej. Wygląda jakby częściowo ktoś zedytował wykaz z ubiegłego roku.

 

Z mocy nadajnika oraz bilansu zysku/strat systemu antenowego wynika, że mamy 2KW ERP w Świdnicy i tak nadajemy, bo takie pozwolenie radiowe otrzymaliśmy z UKE.

Czy stacje Biznes24 i Echo24 nadają jakoś inaczej że pomimo bitrate obrazu takiego jak reszta tak mocno odstają jakością obrazu od pozostałych stacji na MUX L4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem możliwość odbioru w Rawiczu,  niestety  nie  ma  szans.

Przeszkadza  k.27  ze  Śremu,  tak  samo  jak  k.26  i  k.31  z  Mikstatu  aby  obejrzeć  muxy  z  Czech.

Podejrzewam,  iż  jak będzie przerwa konserwacyjna ze Śremu wtedy nie powinno być problemu z odbiorem. Sprawdzę jak nadarzy się taka okazja.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkugodzinnych zmaganiach odbieram COS na 27 kanale.... siła sygnału pomiędzy 30a45% jakość skacze od 20do50% ... 

 

Czy możliwe że nakładają się 2 sygnały i dlatego TV nie jest w stanie zapisać programów?

 

Zapisuje pozycję jako data (od 8 do 14 w zależności od scanu)

 

Lokalizacja Boguszow-Gorce, TV Samsung 4K model MU6442. Antena skierowana na Świdnica/Sklodowskiej, Antena ATX ALLANT 55+SYMETRYZATOR.

Edytowane przez bartoszk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja  powiem tak.  Mając Samsunga 32  u mnie były delikatne zakłócenia na mux TVP   tam TVP2  bo mam 2 anteny jedna na Sobótke druga na Czechy  . Natomiast po podmianie TV na Panasonic nie mam tego zjawiska. Jak widać głowica głowicy nie równa. Dodam że Panasonic to T2 ale MPEG4.   Ja wciąż  jade na wzmacniaczu kanałowym ale musze zmienic tuner z głowicą  HEVC by więcej powiedzieć .  

Czas jednak i tak zrobi swoje  jak wejdzie HEVC wszędzie to naturalne że Polsat i TVN będą w HD dla wszystkich o dużym zasięgu. Wątpie iż przy DVB-T2 HEVC te kanały zostaną w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak było na początku jak ruszyła ta stacja na MUX L4. Potem był okres z 2-3 tygodnie gdzie było z 1,7 i nawet dało się oglądać a od kilku dni jest po staremu 0.6. Ogólnie jak na taką ogromną kompresję to i tak znośnie to wygląda. Ale co się dziwić jak jest tu nadawane z 16 stacji??, w tym z dwie w HD

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład MUX L4 jest w trakcie rekonfiguracji. Rozbudowywana jest właśnie stacja czołowa DVB-T/H.264 multipleksów lokalnych MWE, aby obsłużyć także MUX L1.

Może jutro uda się dokończyć porządki ze składem MUX L4 i widzowie z Wrocławia będą mieć miłą niespodziankę (poprawa jakości).

 

Jednocześnie odbieramy w tym tygodniu stację czołową DVB-T2/HEVC i rozpoczniemy jej testy niebawem, aby być zawczasu gotowym na przełączenie w 2022 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...