Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@asiafan " a konsultanci wkręcają bajki o źle ustawionej antenie " :D Już kiedyś to pisałem i zostałem przez niektórych " upomniany " (że jak tak można) ale napisze jeszcze raz : Ludzie Nauczcie Się Kłamać, przy przedłużaniu umów musicie mieć taką bajkę że konsultant z ceny 119,- zjedzie wam na 60/65,- co i tak jest drogo za te HaDe premium. Z tą żle ustawioną anteną to i tak w miarę dobry kit od konsula, są tacy co mówią że żle są zarobione eFki :brawo: ale to już jest wyższy poziom wiedzy konsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze w kwestii problemów z tunerami od nadawcy dodatkowo utwierdza mnie to w postanowieniu, by nigdy z nich nie korzystać... sam mam w spadku po c+ phillipsa, oraz pace, które sobie bezpiecznie leżą w szafie... bo gdyby tak miały działać jak się czyta, to już bezpieczne by nie były :D

 

smartwi na dwa odbiorniki działa bez zastrzeżeń póki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia splitterów:

Rozdział V punkt 3 regulaminu świadczenia usług

Abonent nie jest w żaden sposób upoważniony do dalszego udostępniania osobom trzecim usług świadczonych przez

Dostawcę usług.

Obecnie jest spore pole do nadużyć, blokowanie działania na splitterach, parowanie kart, itd. to przeciwdziałanie nadużyciom.

 

Kwestia ostatnich testów i problemów z odbiorem o których jest mowa na profilu fb.

Abonentowi przysługuje odszkodowanie za Awarię trwającą nieprzerwanie dłużej niż 24 godziny lub dłużej niż

łącznie 24 godziny w miesiącu kalendarzowym, pod warunkiem zgłoszenia przez Abonenta reklamacji w tym zakresie.

Wysokość odszkodowania stanowi kwotę 1/30 Opłat miesięcznych za usługi dotknięte Awarią, z których Abonent

korzystał, za każde kolejne rozpoczęte 24 godziny Awarii.

 

 

Mam wrażenie, że posty na tym profilu fb pisze gimnazjalista, ale jakim cudem gimnazjalista zawarł umowę z nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu pisze o udostępnianiu osobom trzecim?

Czytamy ze zrozumieniem!

Większość ma kilka np. 3 tunery w gospodarstwie i ma swoje własne niededykowane.

Mało tego jak już przypominamy historię to chyba wszystkie APS-y sprzedawały splittery klientom C+

Więc teraz mówienie w ten sposób to jest absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoffeeBreak!

I wszystko byłoby piękne! Ale nadawca nc+! Nie dopuszcza, że te przerwy w ogóle są! A przecież są! Tak denerwujące, jak liczba dziennych zgłoszeń. To nie jest "Fair play" mówiąc w nomenklaturze piłkarskiej.

 

Co do mentalności Polaków. To mają rację! Jeśli w ogóle ich się nie słucha i nie reaguje na uzasadnione dolegliwości spowodowane z odbiorem sygnału telewizyjnego.

 

I żeby nie było, to ja nie posiadam splitera. A zakłócenia są na dwóch kartach (MR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego.

Nc+ dba o swoje, jak każdy inny operator.

Dlaczego ma dobrowolnie i jawnie pozwalać na kradzież sygnału... tak kradzież, bo jak nazwać dzielenie jednej karty na pół bloku czy wsi?

A to, że ten proceder uderza też w splitterowców, którzy korzystają w jednym lokalu to cóż, trudno, inaczej sprawy się nie rozwiąże.

Mają w ofercie MR na 6 tv, korzystajcie z tego rozwiązania jak inni uczciwi abonenci , którzy za to płacą. I nie nazywajcie ich odiotami, że płacą za MR - taka jest usługa od operatora i albo się ją akceptuje albo bye.

I nie ma co szczekać na FB bo to i tak nic nie da. Nigdzie w reg nie ma mowy, że można zrywać umowy z powodu braku możliwości korzystania ze splitterów.

moim skromnym zdaniem nc+ żeby wyciszyć sprawę powinna dać ecm=3 i uporządkować tematycznie listę.

Ale tego też nie zrobią bo każdy z nadawców chce być najwyżej na liście kanałów i stąd ten [beep].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, nie fair jest to, że sprzedawano splittery, ludzie wywalili na to kasę a teraz może im nie działać.

Z drugiej strony jest wiele kombinowania które tyczy się używania własnych dekoderów i właśnie splitterów. 4 sąsiadów złoży się na pakiet all inclusive i płacą grosze a mają wszystko. Jak to ominąć?

 

Przez lata miałem CP, później Orange na linii telefonicznej. Tam dopiero dekodery i sam odbiór kanałów są tragiczne. Pół roku męczyłem się z dekoderem od Orange i na zawiechy pomagało tylko wyłączenie z prądu. Od kilku miesięcy mediabox i 0 problemów.

 

@kfm877

I nie ma co szczekać na FB bo to i tak nic nie da. Nigdzie w reg nie ma mowy, że można zrywać umowy z powodu braku możliwości korzystania ze splitterów.

co więcej, nc+ gwarantuje poprawny odbiór kanałów tylko na dedykowanych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoffeeBreak " co więcej, nc+ gwarantuje poprawny odbiór kanałów tylko na dedykowanych dekoderach " :D co widać i słychać od 2 dni :D

A infolinia mówi : pokręć anteną i dokręć kabel :D i że to wina abonenta bo oni nie widzą problemu. Parę minut i kontakt z infolinią niemożliwy po czym stwierdzają że mają awarie :D Śmieją się abonentom prosto w twarz i jeszcze tekst typu : nc+ gwarantuje poprawny odbiór kanałów tylko na dedykowanych dekoderach :D

Co było widać na tunerach Pace, Philips (po cyfrowych) ale spróbuj nie zapłacić to powiedzą że oszust a jak dzieli to złodziej. Ale pokręć anteną i dokręć kabel jest ok i nie zapomnij zapłacić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie rozmawiamy o żadnym sharingu za kasę lecz rozmawiamy o legalnym dzieleniu własnego abonamentu na terenie gospodarstwa domowego nc+ daje tylko max 2 cameleony a jak ktoś ma 3 odbiorniki to 1 z kart idzie po lokalu do trzeciego odbiornika bo 1 tuner dajmy babcia dziadzio 2 wnuczki i 3 wujek ciocia taki zestaw

 

ci co są w nc+ dla ligi mistrzów i lig europejskich i np NBA no to mają problem bo w polsacie nie ma czego szukać ale ci co są dla kina serialu i sporu niszowego lub żadnego sportu to pójdą do polsatu ale nie bedą mieć polityki 24 w HA DE czyt TVN24 oraz Turbo HD

i to jest ciekawe że tego nie ma w Polsacie.

 

Czytałem też gdzieś ze 6 grudnia coś sie szykuje od nc+ jeśli chodzi o umowy no a ja i tak pismo z wypowiedzeniem musze wysłać 2/3 dni przed końcem listopada bo mi się umowa kończy.

@CoffeeBreak!

I wszystko byłoby piękne! Ale nadawca nc+! Nie dopuszcza, że te przerwy w ogóle są! A przecież są! Tak denerwujące, jak liczba dziennych zgłoszeń. To nie jest "Fair play" mówiąc w nomenklaturze piłkarskiej.

 

Co do mentalności Polaków. To mają rację! Jeśli w ogóle ich się nie słucha i nie reaguje na uzasadnione dolegliwości spowodowane z odbiorem sygnału telewizyjnego.

 

I żeby nie było, to ja nie posiadam splitera. A zakłócenia są na dwóch kartach (MR).

 

jesteś z Dolnego znasz dialog ? obecnie netia czy w latach o ile pamietam + 2005/6 korzystałeś może z dialogu? przez około miesiać wiekszość tych co mieli dialog mieli konflikt adresów IP

mogę się mylić co do daty jeszcze wtedy z routera nie korzystałem to burza była na forum że dzień w dzień po 8-9h nie było netu człowiek nic nie mógł zrobić typu rachunki allegro ludzie pisali maile i jak odpowiedzieć bez netu

 

regulamin też podali jeśli nie ma netu 24h ja miałem 38h i nie dostałem żadnej zniżki mimo iż oni o tym wiedzieli to po co te wszystkie przepisy regulaminy i art. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do konca nie rozumie tego placzu pakiet z c+ premium bez HBO to sredn koszt 60 zl z multiromem na 2 tv.Czy to na prawde az tak duzo ze wszyscy szczekaja ze maja 4 ,5 albo 8 tv?

Mieszkajac w domu nie wyobrazam sobie miec 5 tv no chyba ze mieszka babcia ,corka z mezem i wnuk ale w takim wypadku bacia ma emeryture a corka chyba tez z mezem gdzies pracuje

'Generalnie majac 2 karty cameleon mozna w domu przy ograniczeniach nkorzystajac z dwoch spliterow rozdzielic sygnal na 4 tv za kwote 60zl a ta kwota to nie majatek dobra flaszka tyle kosztuje wiec jak kogos nie stac to ma naziemna tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoffeeBreak " co więcej, nc+ gwarantuje poprawny odbiór kanałów tylko na dedykowanych dekoderach " :D co widać i słychać od 2 dni :D

A infolinia mówi : pokręć anteną i dokręć kabel :D i że to wina abonenta bo oni nie widzą problemu. Parę minut i kontakt z infolinią niemożliwy po czym stwierdzają że mają awarie :D Śmieją się abonentom prosto w twarz i jeszcze tekst typu : nc+ gwarantuje poprawny odbiór kanałów tylko na dedykowanych dekoderach :D

Co było widać na tunerach Pace, Philips (po cyfrowych) ale spróbuj nie zapłacić to powiedzą że oszust a jak dzieli to złodziej. Ale pokręć anteną i dokręć kabel jest ok i nie zapomnij zapłacić :D

Dokładnie, każą kręcić konwerterem, anteną, kable wymieniać albo będą jeszcze uczyć jak powinna być prawidłowo założona f-ka czy "drucik" nie wystaje więcej niż 2 milimetry...masakra :lol2:

Dlatego trzeba pisać do nich reklamacje i UOKiK bo nie mogą wszystkich stawiać na jednej półce, nie wszyscy dzielą na kilkanaście odbiorników a tu na jednym nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Opamiętajcie się!

 

Cyfra+ na splitterach kosiła abo, bo mnóstwo ludzi zastanawiając się nad wyborem CP/C+ brało cyfrę bo wiedzieli że będzie można podzielić na 2-3 tv w domu !! W domu - mówi wam to coś ? Przez wiele lat w regulaminie był zapis o zakazie rozpowszechniania poza gospodarstwo abonenta ( zarówno shar jak i streaming - nie było wyszczególnione jaką metodą ).

Więc dawali ciche przyzwolenie na splittery bo było im to na rękę. A już wyzywanie przez niektórych jaśnieoświeconych wszystkich co mają splittery "złodziejami" podpada pod kk. Więc jakbyście tak bardzo chcieli mieszkać w państwie gdzie się w 100% przestrzega prawa to sami byście kiblowali (art 212 albo 216 już nie pamiętam).

 

Ludzie kupowali splittery w APS i byli przekonani że to będzie działać. Na tym forum są w większości ludzie którzy jakieś tam pojęcie mają o tvsat. Tymczasem często do APS przychodził szary zwykły człowiek który się na tym nie znał. A myślał że jak bierze z APS to będzie działać i tyle. Teraz obudzą się z ręką w nocniku i poczują się oszukani.

 

Mówicie że nc+ nie gwarantuje działania na nieswoim sprzęcie - ok. No problem. TO PO JAKIEGO GRZYBA jest możliwość wziąć samego cameleona ??? Czy może nie jest tak że: "damy klientowi cameleona żeby podpisał umowę ( przecież jej nie przeczyta i tak) a jak mu zdechnie to mu powiemy - weź nasz sprzęt.

 

Reklamacje możecie sobie wysyłać.... do świętego mikołaja. Kto z was ma instalację robioną przez wykwalifikowanego montera z papierami ? Hmm? Odrzucą z urzędu...

 

Tu nie chodzi o to że ktoś chce kraść, oszukiwać i kombinować. Tu chodzi o to że w pewnym sensie nc+ "zmienia zasady gry" a tego się w trakcie meczu nie robi ( posługując się żargonem piłkarskim ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

A to, że ten proceder uderza też w splitterowców, którzy korzystają w jednym lokalu to cóż, trudno, inaczej sprawy się nie rozwiąże.

Mają w ofercie MR na 6 tv, korzystajcie z tego rozwiązania jak inni uczciwi abonenci , którzy za to płacą. I nie nazywajcie ich odiotami, że płacą za MR - taka jest usługa od operatora i albo się ją akceptuje albo bye.

Nie rozumiesz..... z chęcią nie jeden by wziął ten MR,ale żeby była możliwość podłączenia tego wszystkiego na swoim sprzęcie,dekodery telewizory z tunerem sat,a takich tv jest coraz to więcej i ludzie nie chcą do stawiać jakiegoś prądożernego padła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios: ja ciebie doskonale rozumiem, ale niestety w walce z sharingiem jesteście (użytkownicy splitterów w jednym lokalu mieszkalnym) ofiarą tej całej wojny.

 

Korzystanie ze swojego sprzętu powoli się kończy, takie są tendencje widać w całej Europie, ale jeszcze nie masz co narzekać, 2 camele daje możliwość podłączenia 4 tv lub 2 z pvr.

Ja osobiście używam 3 dekoderów nc+ z ADB spiętych siecią lan/wlan i narazie nie mam na co narzekać. Cieszę się, że ta cała wojna z ecm-ami mnie omija i jednocześnie rozumiem zdenerwowanie posiadaczy cameli w oryginalnych pudłach nc+ za zwiechy. Testy powinni przeprowadzać sobie w nocy a nie np w prime time czy w czasie meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten licznik to atak na sharing głownie płatny przez takie właśnie osoby mamy co mamy a parowanie także walka z sharingiem ale parowanie nie jest zabezpieczeniem

Wyobraźmy sobie że nagle się dowiadujemy że grecka NOVA HELLAS

i nie wiem Turecki DIGITURK czy Serbski TOTAL TV nagle jest dostępny na boxach z linuchem i pytanie co na to operatorzy wtedy zostaje tylko bez kartowy system i co piramida pudeł pod TV?

zapytaj właściciela 5-6 kart np pre paid gdzie on sobie te karty może włożyć

 

kolejny ciekawy art

 

http://www.wykop.pl/ramka/2232428/reklamacja-jak-u-bareii-antycypacja-faktow-i-wymyslone-daty-przez-nc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmusić mnie nie zmuszą. Mogę ewentualnie się zgodzić. Jęsli się zgodzę i wezmę ich sprzęt z MR. Mieszkam w dwóch miejscowościach,a wtedy MR a"la iti wykorzystam na odległość 300 km ;). I gdzie tu walka przeciw złodziejom? Uwalają camelowców,ale tylko w celu wypchnięcia zlomu typu ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, nie fair jest to, że sprzedawano splittery, ludzie wywalili na to kasę a teraz może im nie działać.

Z drugiej strony jest wiele kombinowania które tyczy się używania własnych dekoderów i właśnie splitterów. 4 sąsiadów złoży się na pakiet all inclusive i płacą grosze a mają wszystko. Jak to ominąć?

 

Przez lata miałem CP, później Orange na linii telefonicznej. Tam dopiero dekodery i sam odbiór kanałów są tragiczne. Pół roku męczyłem się z dekoderem od Orange i na zawiechy pomagało tylko wyłączenie z prądu. Od kilku miesięcy mediabox i 0 problemów.

 

@kfm877

I nie ma co szczekać na FB bo to i tak nic nie da. Nigdzie w reg nie ma mowy, że można zrywać umowy z powodu braku możliwości korzystania ze splitterów.

co więcej, nc+ gwarantuje poprawny odbiór kanałów tylko na dedykowanych dekoderach.

 

Orange sprzedaje pakiety nc+ a ich dekodery iptv + sat (combo) uhd88 z najnowszym softem są bardzo nowoczesne z nowoczesnym menu, a iptv przelacza kanaly 2 razy szybciej niż sat, vod nowoczesny i duży, vod tvp i tvn za darmo, mi to śmiga super i stabilnie. Mam to na 3cim tv z pakietem bezplatnym (podstawowym w funpack), iptv dziala fajnie bo nie trzeba miec kabla sat i jest regionalna wersja tvp.

Era splitterow i niededykowanych odbiorników w nc+ niestety konczy sie, nikt na to nic nie poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez powodu tego ograniczenia nie robią, bo szaringu i tak nie zablokują, tylko walka trwa na użytkownikach spliterów, czyli tak im utrudniamy dzielenie, żeby brali MR od nich, przez to ich kombinowanie wiele osób pozbędą się.

Tylko jaki to ma cel, zostawili by jak było i spokój, a tak stracą kolejnych abonentów z kartami Mediaguard, może chcą całkowicie uwalić karty SECA, aby została tylko NAGRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten licznik to atak na sharing głownie płatny

 

z innego forum:

 

 

Dziś wieczorem przeleciałem się po serwerach "afrykańskich" z wyszukiwarki google wziętych , gdzie w czasie wysyłania ecm-ów aktywujących licznik , tam działało to bez jakichkolwiek zacięć . Wniosek jest taki iż ktoś zrobi chyba duże pieniądze przed świętami ( szybkość odpowiedzi 3 serwerów w widełkach 250-350 ms z Afryki pamiętając o opóźnieniu netu w związku z odległością rzędu 180-230ms sugerują istnienie emulacji programowej tych kart

 

 

ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała rewolucja to wina tylko cyfry + i nc+. Od wielu lat było przyzwolenie na tego typu praktyki splitterowo / sharingowe i teraz nie ma się co dziwić, że klienci są niezadowoleni. Wydali kasę na sprzęt, który teraz odejdzie do lamusa. Gdyby od początku trzymali się ograniczeń ecm to ludzie te pieniądze przeznaczyliby na adaptery wlan czy inny sprzęt do MR ADB i nie mieliby kwasu.

 

Tak jak wspominałem wcześniej, aby zmniejszyć fale niezadowolenia klientów że splitterami, powinni uporządkować tematycznie listę kanałów i ustawić na camelach licznik na 3. Zobaczymy jaka będzie ich reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że czasem prześwitują tu racjonalne poglądy. NC+ ma prawo robić z usługą co chce w ramach umowy. Abonent ma prawo zrezygnować z usługi jeśli mu ona nie "lezy". Reszta "argumentów" raczej z marnych bajek.

Ja dodam taki aspekt przyziemny. Korzystam z nc+ m.in. dlatego, ze na cameleonach ciagle jeszcze mozna kupować opcje HBO i inne za pół ceny (szkoda, że nie Canal+) . Jak to zlikwidują. czym zostanie ta oferta? Po co mi tv z drwalami czy Saletą w reżyserowanych przygodach) .

Operatorzy DALI pewne mozliwości (głupotą byłoby nie zainteresować tym wuja) więc oburzenie "nibysprawiedliwych", że ktoś się dostosował jest smieszne (świat nie jest , ani uczciwy, ani sprawiedliwy) , a utyskiwania, że coś "odebrano" zupełnie ludzkie. Tylko co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...