Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na oryginalnym module CAM CI po Cyfrze+ bezproblemowo działa oryginalna karta nc+ w TV Sony Bravia.

Sprawdzałem również moduły z kartami CP i TnK. wszytko też działało.

Jak karta oryginalna działa w module to i karta ze splitera też powinna prawidłowo pracować - co za różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vito007 To koledze :

Mam pytanie czy warto kupić sobie moduł Aston Crypt v 2.26 do karty C+ \w związku z testami i dalszymi zmianami?. Kupuje nowy TV i chciałem skorzystać bezpośrednio na telewizorze oczywiście z kartą splitera.

pozostało poszukać oryginalnego modułu CAM CI po Cyfrze+ ale z wersją oprogramowania bez wzglednie 4

Przypuszczam że używane są one tańsze od Astonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karta oryginalna działa w module to i karta ze splitera też powinna prawidłowo pracować - co za różnica.

 

Właśnie z Astonem tak nie jest.

Uparłeś się tego Astona, a praktykę masz?. Używałem go w kilku różnych odbiornikach i na diviso jak i na pychu. Nie było nigdy problemu. W tv LG też śmiga bez objawów jakie wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku ćwiczyłem temat>

Nowa bravia, dwa rózne Astony (z dwóch żródeł), różne splittery (clone, rflink, blueline, diviso) i za [beep]ę nie chciało startować.

Trzeba było wyciągać kartę i wkładać ponownie.

Przetestowałem też na innych soniakach (dzięki uprzejmości i ciekawości sprzedawcy) i było identycznie.

Ludzie opisywali identyczne problemy na Samsungach.

 

Także nie uparłem się, tylko ostrzegam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka Samsung i Sony. Siła reklamy i nic więcej. Zwłaszcza w stosunku do tego pierwszego. Dziś Sony, to nie to co kiedyś. Ludzie nabierają się, a to już nie to. Nie biorą równie dobrego jakościowo i tańszego sprzętu, bo panuje stereotyp. O tych markach można dużo pisać, ale nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni na tunerze Philips 6010 nie działa mi Nick Jr.

 

Rozdzielam uprawnienia splitterem pomiędzy Arivą 210 Combo a Philipsem 6010

Na Arivie działa a na Philipsie czarny obraz

Na Philipsie mam sztywną listę, poukładaną wg własnego uznania, z zablokowanym samoczynnym aktualizowaniem się.

 

Nie zauważyłem zmian w nadawaniu, np. zmiana transpondera, zmiana parametrów obecnego transpondera np. FEC czy coś w tym stylu.

Kanał w DVB-S ten sam transponder więc powinien działać na starym Ferdku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując modele z wyprzedaży za 1 tys pln i bazując na reklamach nie wybierze się sprzętu na poziomie - od tego są testy i dane techniczne: przez 3 lata samsung d7000 + aston nie miał ani jednego problemu z odkodowaniem kanału, czy czymkolwiek, a wbudowany tuner sat jest niezawodny - smartwi mam już ponad 7 lat i również bez zgrzytu - należy dbać o uaktualnienie firmware w tv i splitterze i odpowiednim sparowaniu kart klienckich, a wszystko działa 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje w tv z modułem jedynie wtedy gdy karta splittera pobiera wraz z cam-em za dużo prądu. Niektóre tv mają tu ograniczenia. Clone+ na przykład ma taką opcję w konfiguracji. Trzeba zmniejszyć ten pobór prądu, zamienić na inny splitter (np smartwii), lub wogóle na przewodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku ćwiczyłem temat>

Nowa bravia, dwa rózne Astony (z dwóch żródeł), różne splittery (clone, rflink, blueline, diviso) i za [beep] nie chciało startować.

Trzeba było wyciągać kartę i wkładać ponownie.

Przetestowałem też na innych soniakach (dzięki uprzejmości i ciekawości sprzedawcy) i było identycznie.

Ludzie opisywali identyczne problemy na Samsungach.

 

Nic nie pomagało zastosowanie kart (splitterów) przewodowych.

Nie startowało i tyle. Ograniczenie mocy w ustawieniach Clone+ też nie pomogło.

Wyglądało to tak, że przy włączniu TV moduł (Aston) startował - zielona dioda zapalała się, a karta splittera była martwa.

Pomagało dopiero wyjęcie/włożenie karty.

Problem został rozwiązany poprzez wymianę modułu na AlphaCrypt - działał z wszystkimi wymienionymi splitterami z kartami radiowymi i przewodowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem jak Ty.sama karta cameleon w astonie dzialala natomiast clona cielo niezle! Milon sposobow czytania forum nic nie pomoglo. Odpusilem sobie astona,siedzi grzecznie w gniezdzie tv a przezucilem sie na dekodery, moze sie kiedys cos zmieni ?:)Lub bedzie po spliterach...sie okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w autoryzowanym sklepie NC + i pan obsługujący powiedział mi że 29 października został wysłany 1 raz sygnał z "zapytaniem" do kart NC+ i podobno jak karta nie odpowie 5 razy z rzędu jest automatycznie blokowana czy to prawda ? a odpowiedzieć według niego karta może tylko wtedy gdy jest bezpośrednio w dekoderze a nie Spliterze Clone + lub innych wynalazkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...