Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oni nie musza dawac sprzetu, ludzie kuc scian i sie z tym ich dziadostwem meczyć a kase z tego beda miec wiec w czym problem?

Zanim się te ściany kuje to sie myśłi. Peszel i sznurek nie kosztuje majątek.

No ale u nas myśli się dopiero po fakcie. Żadnego usprawiedliwienia.

 

bankructwo..czefgos Ty sie najadl?

Przeczytaj ze zrozumieniem pewien artykuł o planowanych zmianach w grupie Canal+.

Nie robi się znacznych ciec kosztów przy hossie. Ponadto pamiętam ofertę CanalSat za dobrych ich czasów oraz te resztki co są obecnie. A przecież jeszce wchłonęli TPS z wcale nie najgorsza kiedyś oferta.

Co kiedyś miała w Europie C+? Francja, Hiszpania, Włochy, Skandynawia, Holandia, Belgia, Niemcy (d. Premiere, nie mylić z Premiere World), Polska.....

A co teraz mają? Francja i Polska. Wyraz nieustającej ekspansji korporacji nie mającej problemów z rentownością .

 

jakiego lewgo skoro za to place??

Płacisz też to co powinieneś za MR?

 

i jaki 20 pazdzirenik?

ech...wyluzuj czlowieku..

Oficjalne info że tego dnia uruchomią nowe zabezpieczenia. Oficjalnie wiadomo od momentu jak sie pojawiło nowe CAID dla kablówek i jak te ostanie dostały stosowne informacje. Było na SK. Nie czytałeś?

 

i pozwol innym wierzyc ze Julian nie bedzie podcianal galezi na ktorej siedzi..

Pan Julian zabezpiecza interesy ITI i TVN a nie grupy C+ czy Vivendi. Taki mały drobiazg. Dla niego nie jest korzystnym silne Vivendi bo dostanie kopa w zad.

to jedno. Drugie, skąd masz pewność że Vivendi w ogółe chce mieć w Polsce platformę. Przypomnę że już dawno (juz jakies 10 lat temu...) chcieli to sprzedać ale chętnych nie było. Zaś jeszcze wcześniej byli już "na walizkach" tylko przeinwestowanie w Wizję Tv ich uratowało. Zysków sensownych brak, wzrostu dochodów nie ma bo klienci za biedni, do tego rozpasane piractwo.

 

 

Być może nie wszyscy mają ten test zapodany. Ciekawi mnie, czy te problemy są u abonentów, co mają tylko jednego camela, czy też u tych co mają MR z dwoma camelami. ?

1. Wierz w to co sam stwierdzisz.

2. Wszyscy mają. Natomiast mogą być kłopoty z nektórymi tunerami gdy ich firmware niekorzystnie wysyła ECM"y do karty. Przykład softcamy - musisz

skonfigurować odpowiedni by prawidłowo wykorzystać limit..

3. Ataki na karty / nękania przeprowadza dla wyłapania dorabiających na boku. Bynajmniej nie o Kowalskiego chodzi. Kablówki mają odpowiednią ilość kart dla komercyjnego sharingu. Znam takie co dorabiały sobie....

4. Testy nowego features do wdrożenia to się robi ale na boku (na tzw "piaskownicy"). Od tego były/są dodatkowe duble kanałów dla testów i zestawik odbiorników / splitterów do testów .Tak imały drobiazg. To nie testy tylko celowe działania. Widać mało kto z was uczestniczył w testach z prawdziwego znaczenia. Były jakieś sygnały z 29 X 2014? Nie.

5. Handlarze którzy nie myślą głowa i umoczyli ze sprzętem. Kombinują jak się go pozbyć. No to trzeba trochę zamętu posiać. Fora są dogodnym miejscem dla wmówienia że "hackerzy rozpracowali niwe zabepzieczenia".

6. Licznik ECM'ów nie jest nowością, działa sobie już od pewnego czasu na kartach Nagra MA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę of top... ale...

Nie wiem czemu się tak boicie MR po Ethernecie? Wcale nie trzba ścian kuć, można wykorzytać adaptery po prądzie czy medium bezprzewodowe (router wifi to dziś w domu chyba nie jest żadna nowość, a wystarczy układ z mocnym radiem aby pokryć cały dom).

 

Dodatkowym kosztem (jeśłi ktoś nie ma skrętki w każdym pokoju) może być zakup adapterów PowerLine bądź AP clienta. Te 60zł za AP TPLinka to ciut więcej niż karta do splittera...

 

Oczywiście MR standard NC+ w użytkowaniu jest droższy od splittera ale nie chodzi mi teraz o te dodatkowe koszty za każdy tuner tylko samo rozwiązanie (Ethernet).

Przecież do przewodowego splittera też trzeba było kłaśc kable i wtedy można było położyć skrętkę 8 żyłową, która w chwili obecnej po wyrzuceniu splittera może stać się LANem... Możłiwości jest sporo i kucie ścan wcale nie jest konieczne.

 

Ja tam wolę przyszłościowy ethernet i porządną sieć w domu po której może śmigać kamera IP, Multiroom, Smart TV, i wszelakie inne urządzenia... niebawem przy ip6 to pewnie i lodówka będzie w sieci :D

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa jest taka, że w Polsce mamy Orange, a to oznacza, że internetu w każdej chwili może nie być, a robienie instalacji żeby tylko dekodery ze sobą połączyć jest moim zdaniem głupie. No i dochodzi kwestia bezpieczeństwa, im więcej ma się rzeczy podpiętych pod net, tym więcej danych wycieka i większe pole do popisu mają przestępcy sieciowi. A wiadomo, że producenci mają głęboko bezpieczeństwo, od producentów routerów po producentów telewizorów - to tak a propos smart domu.

 

Do tego sprzęt, o ile gdy dawali nboksy do multi to chociaż płynnie działały, nie wieszały się, miały normalne epg, a i tak odstawały od dekoderów za parę kafli na linuksie. A co dopiero sagemcomy? I teraz powiedz komuś, żeby przestawił się ze swojego ferrari na trabanta.

 

Ja na karcie od multi licznik mam prawie od początku akcji, choć teraz szybciej pierwszy raz się karta blokuje bo mniej więcej po 5 minutach, a na początku testów było po 15. Sprawdzone przez ciągłe jak najszybsze przełączanie między TVP1HD, TVPHD i C+FilmHD (oczywiście na komputerze, bo na deku szybko się nie da). Potem już blokuje się szybciej, praktycznie od razu jak się kartę odpyta o za dużo ecmów z kanałów z licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa jest taka, że w Polsce mamy Orange, a to oznacza, że internetu w każdej chwili może nie być, a robienie instalacji żeby tylko dekodery ze sobą połączyć jest moim zdaniem głupie. No i dochodzi kwestia bezpieczeństwa, im więcej ma się rzeczy podpiętych pod net, tym więcej danych wycieka i większe pole do popisu mają przestępcy sieciowi. A wiadomo, że producenci mają głęboko bezpieczeństwo, od producentów routerów po producentów telewizorów - to tak a propos smart domu.

 

WAN do LANu ma się nijak, bo MR po LAN będzie działał i bez WAN. Tak jak pisałem roziązań jest wiele, wifi itp.

Co do bezpieczeństwa to nie trzeba od razu LANu wystawiać na zewnątrz, a kupowanie tanich dziurawych d-linków itp to kolejna rzecz... Z doświadczenia wiem, że gro sprzetu pracuje na domyśłnych hasłach, bez logicznej i przemysłanej konfiguracji i tak sięto potem kończy, że w Netii czy Orange'u na routerach są fałszywe DNSy.

Temat rzeka i wiadomo jak wszędzie trzeba mieć trochę wiedzy.

 

A ja wolę też prywatny sprzęt na którym nigdy nie dostaniesz MR od iti. I to też jest problem.

Zgadzam się, sam używam Arivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ciekawi mnie, czy te problemy są u abonentów, co mają tylko jednego camela, czy też u tych co mają MR z dwoma camelami. ?

Mam jednego camela, karta włożona do splitera diviso, trzy dekodery-Pace PVR, Dwie Arrivy.

Po zapodaniu trzech różnych kanałów na każdym dekoderze inny -TVP 1HD , Canal+ Film i TVP HD po około 10 min nastała ciemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ciekawi mnie, czy te problemy są u abonentów, co mają tylko jednego camela, czy też u tych co mają MR z dwoma camelami. ?

Mam jednego camela, karta włożona do splitera diviso, trzy dekodery-Pace PVR, Dwie Arrivy.

Po zapodaniu trzech różnych kanałów na każdym dekoderze inny -TVP 1HD , Canal+ Film i TVP HD po około 10 min nastała ciemność.

Czyli moja cicha teoria jeszcze nie rypła .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ciekawi mnie, czy te problemy są u abonentów, co mają tylko jednego camela, czy też u tych co mają MR z dwoma camelami. ?

Mam jednego camela, karta włożona do splitera diviso, trzy dekodery-Pace PVR, Dwie Arrivy.

Po zapodaniu trzech różnych kanałów na każdym dekoderze inny -TVP 1HD , Canal+ Film i TVP HD po około 10 min nastała ciemność.

Z tego wynika że karty kameleon będą działały bezproblemowo na dowolnym dekoderze (np. Pace PVR, Philips HD, niezależny SD/DH czy CI CAM )byle by nie przekazywały uprawnień z jednej karty na więcej niż jeden dekoder (np tak jak w spliterze.)?

A jak się może mieć sprawa w dekoderach z nagrywarką Pace PVR , gdzie w jednym czasie można oglądać jeden program (np. TVP-1HD) a drugi nagrywać (np. Canal+Film HD)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie teraz? Podłaczył 3 dekodery pod splitter z kartą Cameleon i je odpalił równolegle. W ten sposób przekroczył limit 2/10 i dlatego nastała ciemność i tyle. To normalne że cały system przestał działać na takiej zasadzie. Jeszcze przy tym jak Pace PRV ma 2 głowice to tak jakby podpiąć pod splitter jednocześnie 4 dekodery a nie 3 bo Pace PRV trzeba liczyć jako 2 jednogłowicowe.

Wniosek jest taki że posiadacze dekoderów Pace PRV i innych dwugłowicowych mogą zapomnieć już na bank o używaniu splitterów i tyle! Samo wyjęcie kart Cameleon z czytnika z Pace PRV i włożenie go do splittera będzie przekroczeniem limitu 2/10!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zibi-s pytanie powinno brzmiec jak się zachowa karta w niededykowanym dekoderze z dwoma głowicami. Czy bedzie możliwosc oglądania i nagrywania z dwoch rożnych transponderow kanałow kodowanych.

 

Spliter spliterem a co z dwugłowicowymi dekoderami niededykowanymi ircios.

 

@ pablo mam dwugłowiicowy - jeden oglądam - dwa nagrwam z tego samego transpondera. Przy włączeniu trzeciego kanału do nagrywania ciemnosc na oglądanym. Wszystkie z jednego transoondera i wszystkie kanały HD. Mam monoblocka podłączonego do jednego wejscia. Trzeci kanał nagrywany ciemnosc przy odtwarzaniu.

Po wyłączeniu nagrywania trzeciego kanału - możliwosc ogladania wraca.

Jeden kanał HD oglądam - dwa programy HD nagrywam i działa. Może byc też że dekoder nie wyrabia nie jest to nbox bsla ani bzzx z E2

Jak kupię monoblocka - twina potestuję inne kombinacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może potwierdzić czy znowu testują? Czy klamka zapadła i złośliwcy pozbawili nas opcji? Drugie moje pytanie, czy możliwe jest jakiekolwiek alternatywne dzielenie sygnału (enigma2?) czy już nic nie ma szans? I ostatnie pytanie czy jest możliwość uzyskania multiroom'u od nich (płatnego ale na tym samym sprzęcie co mam teraz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweed77 Wg info z APS-u NC+ prawidłowo będą działały z kartą tylko dekodery dwugłowicowe przy jednoczesnym oglądaniu jednego kanału i nagrywaniu drugiego kanału (wiem że można nagrywać jeszcze jeden jak oglądany i nagrywany kanał są z tego samego transpondera lub dolnego lub górnego zakresu pasma konwertera i tej samej polaryzacji z jednej głowicy). Jak zapytałem co jak można było na dekoderze nagrywać jeszcze trzeci kanał? To sprzedawca nie potrafił odp. ale wg niego nie jest przewidziane nagrywanie dwóch stacji podczas oglądania innego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zibi-s pytanie powinno brzmiec jak się zachowa karta w niededykowanym dekoderze z dwoma głowicami. Czy bedzie możliwosc oglądania i nagrywania z dwoch rożnych transponderow kanałow kodowanych.

 

Mam dokładnie takie zestawy :

Technisat DigiCorder ISIO z cameleonem

Humax iCordHD z cameleonem

dotychczas nie zaobserwowałem żadnych problemów.

Można nagrywać jeden kanał a drugi oglądać z różnych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te wynalazki PVR nie nagrywają materiału zakodowanego a dopiero przy odtwarzaniu używają karty? Ktoś może sprawdzić? Wyciągnąć kartę podczas odtwarzania nagrania? Gdyby tak było jak napisałem to każdy dwugłowicowy PVR zachowywałby się jak tuner jednogłowicowy.

Na pewno nie. Dziś po południu u mnie też się ze[beep]o (5 dekoderów) i żona oglądała bez karty nagranie z przedpołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...