Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

->FFan

jackowski nie rozumie że wcześniejsze wybryki miały wyłapać zupełnie kogoś innego dorabiającego na boku.

Przy okazji postraszyć innych.

To co wprowadzono nie jest nowością działa już od dość długiego czasu we Francji i Holandii. Nie trzeba testować tego co działa.

 

Mogą jeszcze w każdej chwili właczyć parowanie na kanałach HD.

 

do innych splitterowców.

Było i się skończyło. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do innych splitterowców.

Było i się skończyło. Kropka.

 

 

Jak na razie nic się nie skończyło i wszystko ma się dobrze , nawet tego 29 pażdziernika między 7.00 a 12.00 kiedy niby wyłączyli te wszystkie dekodery i camleony u mnie chodziło wszystko wiec te ich testy można sobie w d... wsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezaktywacja starych drugie

Po co dezaktywacja. Wyłączamy CAID i po kłopocie.

 

przypomnij sobie ile trwala wymiana kart z 0065 na 0068 ile trwało przejście w polsacie z Nagry 1 na 2

Trwało to w Cyfrze dość szybko. Do zrobienia w ciągu jednego miesiąca.

 

większość forumowiczów przedłuży jeszcze ze 2 umowy

Wymiana to co najwyżej 1 miesiąc. Ostatnia w Cyfrze+ trwała 3 tygodnie. Tygodniowe umowy w NC+ oooo to nowość. :jupi:

 

ciekawe skąd wezmą kase na kolejne wymiane ponad 2 mln plastiku skoro umowy sportowe się kończą

ma nastąpić reorganizacja canal+

Czytaj uważnie - obecne karty NagraMA spadek po Cyfrze+ nie beda wymieniane bo nie ma potrzeby (od tego jest upgrade firmware'u karty). Za to te Conax tak. A koszty - wliczone w transakcję kupienia Conaxu przez Kudelskiego.

Te z Conax to za pewien czas dopiero jak Kudelski opracuje nowy ROM - a i tez aplikacje do zarządzania abonentami (bo karty to tylko połowa problemu)

Zresztą mamy dwie różne wersje kart Nagra MA. I co? Potrzeba było dezaktywować te stare, po wprowadzeniu nowszych? Zacznij myśleć logicznie.

 

poza tym czytałem tutaj że u właśicicieli sprzętu by ADB że Comedy Central SD już niet tylko HD

Jeśli ten sam content to po co im wersja SD? A czy nadawca nie chce wyłączyć wersję SD.

 

a na sprzęcie nagra tego nie ma

Jeśłi abonent figuruje jako posiadacz sprzeętu SD to po co mu kanał HD :mrgreen: A EMM'y blokerek puszcza tym z nagra?

 

oraz ilość klientów którzy odejdą

Twój problem? To zostanie tylko Polsat. Reklamy te same więc nie widzę żadnej różnicy.

 

Jak odkupią udziały w NC+ od TVN-u to wróci nazwa "Cyfra Plus" a zresztą już to mogą zrobić bo wszak Canal Plus Group ma 51% udział w NC+ więc większość mają by to zrobić :-)

Ja bardzo się przyzwyczaiłem do nazwy Cyfra Plus i dalej na NC+ mówię Cyfra Plus :-)

Pod warunkiem że Vivendi chce mieć dziadowski polski rynek. Tego bardziej się w ITI Neovision boją. Może nie chcieć. Najchętniej by to opchnęli Murdochowi. Ale on kupuje wtedy gdy jest monopol.

A niejaki Julian to był bardziej związany z ITI i TVN niż z C+ i Vivendi.

Ponadto to co ludzie z ITI zrobili z produktami C+ to nawet nie zdziwię się że w C+ nie chcą sie bardziej przyznawać do polskiego [beep]u.

 

Czemu więc kartki z logiem NC są tylko w conax :D

Bo plan był taki że masowo się wypchnie sprzęt ADB.

 

 

Tak BTW podział na 2 odbiorniki na spliterze chyba będzie działał nadal , bo licznik ECM poniżej 2 chyba raczej nie ustawią...

Na poziomie 2 pozostanie. Najbardziej restrykcyjny z wdrożonych. A ITI może w celu czyszczenia magazynów nawet i na 1 ustawić.

Poza tym nie tylko liczba serwisów ale też parametr czasowy czyli tempo podawania ECMów jest istotne. Jeden odbiornik to zapewni. Dwa niededykowane nie ...... Dlaczego musiano dołożyć obsługę licznika ECM w softcamach? No ale niestety lepiej jest bujać w obłokach, mącić a nie użyć google i przeczytać opis np. oscama.

Ciekaw jestem ilu jeszcze zostanie naciągniętych na splittery. Jakoś trzeba będzie te Arivy, Globo i inną chińszczyzne wypchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "proroctwa" jak Apokalipsa wg św. Jana. To kto w końcu zostanie w nc+... Julian i paru kolegów?

To ich problem nie Twój. Ich cyrk i ich małpy. Mogą robić co chcą nawet zbankrutować. Grupa Canal+ wybrała opcję tyko i wyłącznie dedykowany sprzęt i to praktycznie tylko jednego typu. Tonący brzytwy się chwyta. TV-SAT się konczy. Internet to łyknie całości. TV i radio będą czymś jak obecnie płyta winylowa.

Nie martw się, rynek nie znosi pustki. Płatna TV była dobra ale jakieś 15 - 20 lat temu.

Netflix: czekamy z niecierpliwością tu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja trochę z innej beczki mam pytanie.Przedłużyłem umowę z nc+ na 2 lata i żeby trochę ograniczyć koszty oddałem im Philipsa PVR (multiroom)

i kupiłem białego boxa z enigmą.Korzystam z niego normalnie bez żadnych spliterów tylko z kartą kameleon.Jak ostatnie poczynania NC+ mają się do takich użytkowników jak ja? .Czy dekoder będzie działać w czasie trwania umowy czy wywaliłem kasę w błoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem ze nie włączą parowania kart Nagra MA z dedykowanym sprzętem.

Nawet mogą wrócić do wstrzymanego pomysłu parowania w druga stronę to jest tuner zaakceptuje jedynie przypisaną do niego w umowie kartę zaś karta może działać w dowolnym tunerze niededykowanym.

Inwestowanie teraz w splittery - nieeleastyczne rozwiązanie miało swoje 5 minut - to wywalanie kasy w błoto.

Trzeba było się interesować temrinalami BSKA i BSLA. Na pewien czas problem odsunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą przełączyć karty z systemu SECA na Nagra MA w dekoderach takich jak: Sagemcom DSI 83, DSI87, WifiBox+, Pace

Czyli wysyłamy do karty EMM który przełącza kartę na Nagra MA i tylko w tym trybie pracuje i nie ma odwrotu. Brak wtedy trybu SECA.

Możliwe jest takie coś ?

Podobno ostatnio ludziom z multiroomem z samą kartą wciskali Sagemy więc niewykluczone że właśnie po to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inwestowanie teraz w splittery - nieeleastyczne rozwiązanie miało swoje 5 minut - to wywalanie kasy w błoto."

 

 

nie takie 5 minut: 7 lat mam splitter smartwi i choćby działał tylko na jeden odbiornik /co niemożliwe/ to daje elastyczność w oglądaniu / nagrywaniu na dobrym dekoderze / karcie dvb / tv z tunerem - dekodery od nadawców to "lekkie" nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Be89

Podobno ostatnio ludziom z multiroomem z samą kartą wciskali Sagemy więc niewykluczone że właśnie po to.

 

Coś w tym jest, ponieważ nigdy wcześniej ponad 3 m-ce wcześniej nie proponowano mi przedłużenia umowy na 2 lata, chcą widocznie nałapać klientów wcześnie dla zabezpieczenia ewentualnych odejść abonentów po zmianach kodowania.

Mam Pace PVR i własny moduł CAM w TV oraz dekodery własnościowe i SD po C+. U mnie MR polega na przekładaniu tylko kary między dekoderami w zależności od tego gdzie jestem.

Podczas rozmowy chciałem do MR drugiego Pace, ale tylko bezproblemowo mogę dostać Sagemcoma.

Dobrze że teraz robili te testy ponieważ wypowiadam umowę i wstrzymuje się z jakimikolwiek decyzjami do ostatnich dni stycznia tj. daty końca umowy. Nie wyobrażam sobie przenoszenia dekodera z pokoju do pokoju, a kable mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitery użytkowane są od dawna i dawno ich koszta zakupu zwróciły się. Nie w tym jednak rzecz, po prostu ułatwiały życie normalnym ludziom. Tymczasem widzę tutaj ciągłe [beep] na spliterowców i tunery typu Ariva. No sami głupcy kupowali to. Jako że jestem głupi, to od lat wszystko mi hulało bez problemów. Natomiast ynteligencja wszystko ma na E2. Otóż ynteligencjo, jak myśmy splitery użytkowali, to wyście na oczy tunery E2 nie widzieli.

Dlatego proszę, podkreślam słowo proszę, o nie [beep] na użytkowników innych sprzętów. Za dwa lata będzie tak z Waszym. Do końca ery tvsat jeszcze daaaaaaleka droga. Skoro już jednak są prorocy co to wiedzą lepiej, to należy się wstrzymać z kupnem jakichkolwiek tunerów. Nie ma sensu, nowa era tuż tuż, tak prawią mędrcy.

Prawda jest taka, że część osób wybierze CP i ich multiroom, pomimo utraty Canal+. Po prostu wygodniejsze, mniej skomplikowane i nie generujące tak wysokich kosztów. A jak ktoś tu mądrze napisał, reklamy te same. Ludzie nie mają czasu na pipranie się w dekoderach. Są ważniejsze sprawy w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się łamię czy wystawić mojego Clone+ na allegro :/

 

Chcesz za darmo oddać - po ostatnich rewelacjach to nikt na dzień dzisiejszy nie zainwestuje w splitter do czasu wyjaśnienia sytuacji ;)

 

Przeciętny Kowalski ma multiroom od NC+. Pozostali czekają na rozwój sytuacji.

 

@darbo ja mam dekoder na E2 - dwugłowicowy - raz ustawiony działa bezproblemowo. Miałem także Fergusona Arivę 102 a wcześniej jakiegoś Opticuma SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...