Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na chwilę obecną już zostały wprowadzone ograniczenia?

Jak na razie nie wszystkie kanały mają licznik a problemy z blokowaniem występują gdy włączymy kanały z licznikiem na trzech lub więcej tunerach, na dwóch tunerach nie ma problemu

Być może. ... przynajmniej u mnie nic takiego nie ma.

W jednym zdaniu dwie wykluczające się wypowiedzi :mrgreen:

Nie bój wyłączą, wyłączą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie wszystkie kanały mają licznik a problemy z blokowaniem występują gdy włączymy kanały z licznikiem na trzech lub więcej tunerach, na dwóch tunerach nie ma problemu

 

Kolego to nie kanały mają licznik. Licznik jest w karcie, natomiast kanały wysyłają ECM-y. Zawsze wysyłały i teraz wysyłają.

Problem polega na tym ile ECM-ów licznik odlicza w ciągu 10s i co z tym dalej zrobi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się łamię czy wystawić mojego Clone+ na allegro :/

 

Chcesz za darmo oddać - po ostatnich rewelacjach to nikt na dzień dzisiejszy nie zainwestuje w splitter do czasu wyjaśnienia sytuacji ;)

 

Przeciętny Kowalski ma multiroom od NC+. Pozostali czekają na rozwój sytuacji.

 

@darbo ja mam dekoder na E2 - dwugłowicowy - raz ustawiony działa bezproblemowo. Miałem także Fergusona Arivę 102 a wcześniej jakiegoś Opticuma SD.

Nie przesadzaj, allegro wszystko przyjmie. No i wszyscy nie siedzą na forum SK, a nc+ listów z info o zmianach nie rozsyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie wszystkie kanały mają licznik a problemy z blokowaniem występują gdy włączymy kanały z licznikiem na trzech lub więcej tunerach, na dwóch tunerach nie ma problemu

 

Kolego to nie kanały mają licznik. Licznik jest w karcie, natomiast kanały wysyłają ECM-y. Zawsze wysyłały i teraz wysyłają.

Problem polega na tym ile ECM-ów licznik odlicza w ciągu 10s i co z tym dalej zrobi.

Pzdr.

Kolego

Instalacja na 3 tunery: 2xHD, 1 SD. Na 1 włączony = Canal + Film HD, na 2 = TVP 1 HD, a na 3 = Canal + Film SD. Przez około 10-15 min wszystko działa ok, natomiast później zaczynają się przycinki, obraz staje na 3 sekundy i rusza i tak w kółko na każdym tunerze na zmianę. Żeby sprawdzić co się stanie dalej to z TVP 1 HD przełączone na TVP HD i po tym nastąpiła ciemność na 3 tunerach. Po przełączeniu na kanał bez licznika było ok a na kanał z licznikiem ciemność. Po wyłączeniu tunera nr 3 na pozostałych kanałach z licznikiem obraz po chwili ruszył

Morał taki że licznik jest i działa na zasadzie stosu, po przepełnieniu stosu karta odpowiada na każde zapytanie błędnym dw.

Teoretycznie ecm jest wysyłany na stos co 7 sec a zdejmowany co 5 sec jeśli stos przekroczy np. 100 zapytań to karta na każdego ecm-a powyżej 100 odpowiada błędnym dw.

@dk67.Ty dalej nic nie rozumiesz bo nie chcesz zrozumieć i piszesz, aby napisać.

 

@equest.I tak nie wie o co chodzi, więc nie tłumacz.

Dobrze że ty wszystko wiesz omnibusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na 3 tunery: 2xHD, 1 SD. Na 1 włączony = Canal + Film HD, na 2 = TVP 1 HD, a na 3 = Canal + Film SD. Przez około 10-15 min wszystko działa ok, natomiast później zaczynają się przycinki, obraz staje na 3 sekundy i rusza i tak w kółko na każdym tunerze na zmianę. Żeby sprawdzić co się stanie dalej to z TVP 1 HD przełączone na TVP HD i po tym nastąpiła ciemność na 3 tunerach. Po przełączeniu na kanał bez licznika było ok a na kanał z licznikiem ciemność. Po wyłączeniu tunera nr 3 na pozostałych kanałach z licznikiem obraz po chwili ruszył

Morał taki że licznik jest i działa na zasadzie stosu, po przepełnieniu stosu karta odpowiada na każde zapytanie błędnym dw.

Teoretycznie ecm jest wysyłany na stos co 7 sec a zdejmowany co 5 sec jeśli stos przekroczy np. 100 zapytań to karta na każdego ecm-a powyżej 100 odpowiada błędnym dw.

 

Kolego BZDURY wypisujesz jakie 10-15 minut. Licznik po każdych 10s w których wystąpi większa ilość ECM-ów od ustalonej zadziała w/g ustalonego algorytmu.

 

Ale tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości to prośba do kolegów którzy używają spliterów.

Proszę o sprawdzenie wariantu opisanego przez kolegę dk67 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie kanały mają licznik. Licznik jest w karcie, natomiast kanały wysyłają ECM-y. Zawsze wysyłały i teraz wysyłają.

Problem polega na tym ile ECM-ów licznik odlicza w ciągu 10s i co z tym dalej zrobi.

Pzdr.

 

Ale ECM może mieć flagę która włącza/wyłącza sprawdzenie limitu. Tak jak parowanie karty z tunerem.

Te 10s sprawdzone czy jako domniemanie zerżnięte z NL?

 

poza tym czytałem tutaj że u właśicicieli sprzętu by ADB że Comedy Central SD już niet tylko HD

Specjalnie sprawdziłem (bo nie oglądam tego śmiecia) i piszesz bzdury. Karta conax, CC SD działa.

 

Tymczasem widzę tutaj ciągłe [beep] na spliterowców i tunery typu Ariva. No sami głupcy kupowali to.

głupcami są ci co teraz to kupują oraz kupowali tak od momentu odpalenie licznika ECM we Francji i Holandii.

Trzy cztery lata temu OK.

Handlarzom robiącym szum na forach nie dziwić sie bo umoczyli monetę, ale tym co się dają naciągnąć?

Myśleć trzeba i to z wyprzedzeniem. A sygnałów co tego co zostanie odpalone było sporo.

Nie sądzę by na kilanaście miesięcy ktoś był tak głupi i zaryzykował z produkcja splittera dla conaxu. Chyba że firma nieznanym adresem, nieznanym właścielem. Bo nowy może nie przetrwać okresu gwarancji :mrgreen:

 

Właśnie się łamię czy wystawić mojego Clone+ na allegro :/

Miałeś czas do 20 X 2014. Teraz to "po ptokach". Typowe myślenie po a nie przed. Zaś info zpaowiadające problem bło tu na SK jeszcze wcześniej.

 

lepiej kupić transmitery prądem

W cywilizowanym kranu odpowiednia instytucja nałożyłaby słona karę za nielegalne nadawanie w pasmach radiowych. W Polsce eter jest tak zaśmiecony a PAR nic nie robi. 99% procent chińskich zasilaczy od razu na złom. Te trasmittery zakaz używania, falowniki bez filtrów - kary i to wysokie.

 

Czy mogą przełączyć karty z systemu SECA na Nagra MA w dekoderach takich jak: Sagemcom DSI 83, DSI87, WifiBox+, Pace

Czyli wysyłamy do karty EMM który przełącza kartę na Nagra MA i tylko w tym trybie pracuje i nie ma odwrotu. Brak wtedy trybu SECA.

Możliwe jest takie coś ?

Znowu palnięta głupota.

Kompatybilośc z innych (starym, dotychczasowym) systemem oznacza to że ma nie być żadnych zmian. Czyli oduł CAM/ tuner z sytem Mediaugaurd nie będzie nic dodatkowego robił. Czyli najrozsądniej jest aby karta po załączeniu zasilania uruchamiała sie z trybem Mediaguard. Ma wysłać ATR taki jakiego oczekuje sprzęt z Mdiuguard. Za to dla Nagraivion mamy już nowy ROM, z nową funckcjonalnością - tuner moduł może podjąć akcję dla przełączenia trybu karty zaraz po odebranym ATR'ze którego nie zna. Karta się przęłaczy,, gorący reset i nowy ATR.

W przypadku planowanej zgodności z Conax jest ciekawiej bowiem conax uzywa archaicznej już kolejności bitów. (Początek ATR 0x3B zamiast 0x3F).

To jeden ze scenariuszy. Pewny i niezawodny. Zaś korzystanie EMM ma jedną wadę - czekamy..... czekamy a i problem bo karta w trbie CAID 0x01xx a tuner do CAID 0x18xx. Pomyśl.

Ponadto przełączyć mogą ale co jak tuner nie ma systemu Nagravision? Nie po to robił Kudelski karty "wielosystemowe" by zmuszać nadawców do masowej wymiany dotychczasowego sprzętu. Pomyślałeś o tym? Bo jak klienta się postawi pod ścianą z nakazem poniesienie sporego wydatku (a oiecywano zgłoa coś odmienengo) to może podziękowac i poszukać innego dostawcy (poważniejszego).

 

Jak Kudelski kupił od SECa system Mediagurad to nie od razu przeflancował rozwiązania do swojego Nagravisoin. Ponadto ponoć były zapisy tej umowy dajace okres ochronny dla technologii opracowanych przez SECa, toj Kuelski mógł je dołączyć do swojego natywnego produktu po pewnym czasie.

Niezależnie co jest bliższe prawdy to dopiero po pewnym czasie Kudelski zakończył wsparcie dla Mediaguard. Z musu kolejne nowe odbiorniki już miały Nagravision a nie Mediaguard. Zaś do czasu wprowadzenie kart z ROM'em 4xx oraz całej otoczki z tym związanej (oprogramowanie dla nadawców) to sprzedawał nadal licencję na używanie Mediaguard przez producentów odbiorników, zas nowej wersji Nagravision nie było. Proste. żadnego spisku.

 

Ponadto nie ma sensu blokować trybu Mediuagard bo jest to tylko translator protokołu z jakim się karta komunikuje z modułem CAM / tunerem. To co wylicza z ECM'u klucze DW do odkodowania to już czysty Nagravision.

Rdzeń karty pracuje jako Negravision a nie Mediaguard. Obecne EMM'y, typ rollowania kluczy operacyjnych itd.. nie ma cech Mediaguard a jest wypisz wymaluj Ngravision. Do tego stopnia że jak pojawiły sie karty Nagra MA to własnie te Fergusony z modułami USA, stare softcamy miały problem z update'ami tych kary bowiem nie obsługiwały innych PROVID dla EMM;ów i dla ECM'ów.

Niezależnie czy w tunerze z systemem Mediaguard czy z systemem Nagravision licznik ECM jest uaktywniany nanem w ECM i dziła tak samo.

 

jeśli ustawią licznik na 2-3 ecm-y to twój super hiper spliter z nowym softem nie pomoże. Dla przykładu w Holandii jest ustawiony na 4 ecm-y i tak mogli by zostawić
A najlepiej niech ustawią na 8 :mrgreen:

Splittery tam nie były popularne. Nie musieli aż tak restrykcyjnie podchodzić. A tu w Polsce jak będą chcieli to i licznik kiedyś ustawią na 1.

Niektóre koncerny medialne nawet przyklaśną bo dla nich nagrywanie i multiroom to kradzież (a są wpływowymi korporacjami).

Nie zdizwiłbym się jak wasze wnuki a nawet dzieci mówienie o nagraniu czegoś z TV będą traktować jak opowieści o dinozaurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to może być też wątpliwej jakości wina splitera.... Przydałoby się soft w nim odświeżyć.

Odpowiedz w stylu " nie wiem ale się wypowiem", jeśli ustawią licznik na 2-3 ecm-y to twój super hiper spliter z nowym softem nie pomoże. Dla przykładu w Holandii jest ustawiony na 4 ecm-y i tak mogli by zostawić

@equest mówisz że bzdury, ok nie będę cię przekonywał ale takich kanałów z licznikiem jest więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak padnie. Tylko wtedy jak będzie parowanie, nie wcześniej. Na 3 mi wystarczy, choć i nawet na 2 w zupełności będzie mi odpowiadało. A jak będę musiał i będzie trzeba,to pogodzę się i z jednym. Dalej wróż, albo zacznij lać wosk, wszak Andrzejki się zbliżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ty wszystko wiesz omnibusie

Trzeba myśleć. Kiedys za mojej młodości szkoła nie dośc ze uczyła to nie tępila oznak samodzielnego myslenia. Od końca lat 80tych jest zgoła inaczej a od jakiś 10 lat to tragedia....

 

Im bardziej przekombinujesz w wymyslanej przez Siebie metodzie tym szybciej zawiedzie. Do tego wniosku dochodzi po wielu latach doświadczenia życiowego.

Pamiętaj nadawcy i Kudleki robią (RAZEM) to pod siebie a nie pod Twoje chciejstwo i oczekiwania. Zmień to nastawienie a dojdziesz od wielu innych wniosków.

 

 

Morał taki że licznik jest i działa na zasadzie stosu, po przepełnieniu stosu karta odpowiada na każde zapytanie błędnym dw.

Teoretycznie ecm jest wysyłany na stos co 7 sec a zdejmowany co 5 sec jeśli stos przekroczy np. 100 zapytań to karta na każdego ecm-a powyżej 100 odpowiada błędnym dw.

 

Tak, stos (kolejka FIFO). Każdy nowy Najprostsza metoda. Nie musi też byc że każdy kanał używa tego zabpezpieczenia ale kanał zabepziecozny może uwzgłędniać ECM"a kanałów nie używających licznika. n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu czytam i czytam. Nie podoba mi się ten styl zamulający Forum. Ktoś to już słusznie zauważa.

I ta "narracja" wycieczek osobistych. A ja tu jestem. I cierpliwości mam niewiele.

Napisałem tu wprost, bo na PW jest to mało przekonywujące.

Albo tu się zmieni? Albo ja tu posprzątam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz z gosciem bogdan425 sie zgadzam.

 

a co do spliterow.

nie wierze ze nc+ ustawi licznik na 2 i oleje wszytkich spliterowcow.

po prostu nie wierze bo wiem co sie beie dzialo z ich infolinia i z beda miec z tego wiecej problemow niz przypuszczaja.

musza,powtaram MUSZĄ miec przygotowana jakas furtke dla osob ktore maja wlasny sprzet i splitery i ogladaja we wlasnym domu na 3-4-5 tv..

a najprościej bylo by po prostu delikwentowi ze spliterem zostawioc karte bez zmin lub ustawic indywidualnie pod warunkiem z egosc dzwoni i mowi..mam 5 tv i chce na nich ogladac...a nc+ na to..ok..za 30 zl miesiecznie umozliwimy panu dalej korzystanie z wlasnego splitera..

i tyle.

nadawca zadowolony.klient tez bo ma co mial a i sprzet wlasny zostaje i nie musi kombinowac w inny sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze ze nc+ ustawi licznik na 2 i oleje wszytkich spliterowcow.

To nie je kwestia wiary tylko fakty. Od 20 X 2014. Zapowiedziano oficjalnie wcześniej.

 

po prostu nie wierze bo wiem co sie beie dzialo z ich infolinia i z beda miec z tego wiecej problemow niz przypuszczaja.

Masz gdzieś w umowie zapis wspominający o splitterze? splittery oferuje NC+, oferowała Cyfra+? Nie, więc nie ma dyskusji.

Coś sie dzieje z ich infolinią?

 

musza,powtaram MUSZĄ miec przygotowana jakas furtke dla osob ktore maja wlasny sprzet i splitery i ogladaja we wlasnym domu na 3-4-5 tv..

Jest, nazywa się multiroom standard.

 

a najprościej bylo by po prostu delikwentowi ze spliterem zostawioc karte bez zmin lub ustawic indywidualnie pod warunkiem z egosc dzwoni i mowi..mam 5 tv i chce na nich ogladac...a nc+ na to..ok..za 30 zl miesiecznie umozliwimy panu dalej korzystanie z wlasnego splitera..

i tyle.

Każdy sobie zadwoni jeden powie 4 drugi 5 inny 10.... Na jakim świecie wy żyjecie? Albo lepiej dajcie namiar na dilera co wam taki fajny stuff dostarcza. :jupi:

 

nadawca zadowolony.klient tez bo ma co mial a i sprzet wlasny zostaje i nie musi kombinowac w inny sposob

Ten co ma 6 różnych pokoi z TV to i ma na tyle dobre dochody że stać go na MR. Od kilku lat najlepiej sprzedające się mieszkania mają tak 26 - 30 m^2. (Jakoś nie widzę w takich mieszkaniach potrzeby dzielenia dostępu na 5 telewizorów :mrgreen: ). Większe w nowo wybudowanych budynkach - stoją puste i to latami stoją puste.....

 

Nowe zapatrywanie się grupy C+ w kwestii własnego sprzętu są znane. Zapraszam na pierwsza stronę SK.

Ciecie kosztów - czyli grozi im bankructwo. Nie będą tym bardziej sponsorami taniego lewego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego piszesz o lewym oglądaniu? Nie każdy kto ma splitter jest złodziejem... dalczego wrzucać wszystkich do jednego worka? ja mam np. splitter z wygody - w salonie stoi Ariva a w sypialni stary dekoder SD z Cyfry. Nie chce mi się w domu kuć ścian żeby NC+owy MR stosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta154san

zlituj sie omnibus.

nie pisze ze na 10 czy 20 tv tylko 3,4 gora 5 jak czasem ludzie maja.

oni nie musza dawac sprzetu, ludzie kuc scian i sie z tym ich dziadostwem meczyć a kase z tego beda miec wiec w czym problem?

 

bankructwo..czefgos Ty sie najadl?

jakiego lewgo skoro za to place??

i jaki 20 pazdzirenik?

ech...wyluzuj czlowieku..

i pozwol innym wierzyc ze Julian nie bedzie podcianal galezi na ktorej siedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta154san

zlituj sie omnibus.

nie pisze ze na 10 czy 20 tv tylko 3,4 gora 5 jak czasem ludzie maja.

oni nie musza dawac sprzetu, ludzie kuc scian i sie z tym ich dziadostwem meczyć a kase z tego beda miec wiec w czym problem?

 

bankructwo..czefgos Ty sie najadl?

jakiego lewgo skoro za to place??

i jaki 20 pazdzirenik?

ech...wyluzuj czlowieku..

i pozwol innym wierzyc ze Julian nie bedzie podcianal galezi na ktorej siedzi..

Masz całkowita rację, ja jeszcze mniej potrzebuję byle by tylko oryginalne karty MR działały w niezależnych dekoderach i można je było przenosić (oczywiście w jednym gospodarstwie domowym) miedzy dekoderami i TV w max pięciu odbiornikach / modułach CI CAM w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt ich MR to o kant rozbić w dobie takiej techniki gdzie wszystko robi sie żeby było bezprzewodowe to NC+ sobie kable wymyśla , teraz sobie wierć i kuj ściany porażka na maxa .

Możesz jeszcze po wifi. Wtedy ściany całe, ale większy wydatek aby to śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę faktów na dzień dzisiejszy :

 

- Licznik na dzień dzisiejszy wygląda na 2/10 załącza się po około 10/15 min. oglądania kanałów które mają licznik (10/15 min. tzw. bufor dla lubiących przełączać kanały)

- Kanały z licznikiem : TVP 1 HD / TVP Info / TVP Regionalna /TV Puls / TVP HD / CANAL+ FILM HD / CANAL+ Film / FILMBOX HD / FilmBox Family / National Geographic /

Discovery Turbo Xtra / Discovery Science Polska / Planete+ / Animal Planet / CBS Reality / KUCHNIA+ HD / Kuchnia TV / Orange Sport / TVP Sport / Trace TV.

- Ciekawostką jest że licznik u niektórych osób jest od czasu testów, a niektórzy dzielą dalej i nic nie odczuwają. Trzeba pamiętać że cały czas jest TEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...