Jump to content

equest

Users
 • Content Count

  171
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by equest

 1. equest

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Dostawcą sygnału dla transponderów które wymieniłeś jako działające jest CP.
 2. equest

  Technisat DigiCorder ISIO S

  2.57.0.6 (2572I) BL3 (347)
 3. equest

  Technisat DigiCorder ISIO S

  Pojawił się komunikat o dostępności nowego softu. Ja tylko zatwierdziłem jego aktualizację.
 4. equest

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Ciężko podmienić soft w tunerze jeżeli nie posiada się tunera operatora ;)
 5. equest

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Ależ odpowiedź na infolinii w tych sytuacjach powinna być jedna. Proszę poszukać odpowiedzi na stronie producenta sprzętu. Jeżeli nie ma tej właściwej proszę pisać lub dzwonić do producenta. Tyle w temacie. Ewentualnie, proponujemy wymianę sprzętu na sprzęt operatora.
 6. equest

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  To ja tak pokrótce przedstawię swój pogląd na sprawę. Żyjemy w czasach gdy ciągle nasze urządzenia wymagają jakiś update`ów softu. Tv, odtwarzacze BR a nawet piekarniki. Tabletów, laptopów czy smartfonów to już nawet nie warto wspominać. Jeżeli pojawiają się jakieś problemy z pracą urządzenia, to co robimy jako pierwsze? Sprawdzamy czy jest jakiś aktualny soft. Lub szukamy rozwiązania w necie, gdzie jakiś "gostek" napisał poradę co i jak zrobić. W tym przypadku, jeżeli operator udostępnia same karty, abonenci znając regulamin i wiedząc o niegwarantowanym odbiorze radzą sobie jak mogą. Oczywiście nie mając bladego pojęcia o zmianach jakie zaszły w ich karcie. Czym innym była by sytuacje gdyby operator rozesłał info do abonentów, coś w stylu. - W związku z koniecznością wzmocnienia zabezpieczeń treści multimedialnych, zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany które mogą spowodować utrudnienia odbioru. Jeżeli takowe pojawią się prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi bezpłatnie udostępnić Państwu wybrany sprzęt ( moduł CI+, tuner ) aby wywiązać się z zawartej umowy. Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek próby obchodzenia nowych zabezpieczeń są łamaniem prawa artykuł ... i ... i...- To my czytający to forum wiemy o jakichś zmianach wprowadzanych w kartach. Ale przeciętny abo nie ma o tym pojęcia jak już wspomniałem powyżej. I trudno go winić jak stara się zagwarantować sobie odbiór, którego nie gwarantuje mu operator. Oczywiście postępując zgodnie z prawem i regulaminem.
 7. equest

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Naginasz fakty. Nie jestem biegły w tych terminach, ale sharing to jest chyba udostępnianie sygnału a to już jest nielegalne. Pisałem o uczciwym płaceniu abonamentu i oglądaniu na swoim własnym sprzęcie. Nie bardzo wiem o czym piszesz. Ale domyślam się, że to było jakieś pominięcie systemów kodowania. Czyli używanie bez oryginalnej karty i opłacana abonamentu. To w takim razie była zwykła kradzież. Podając takie przykłady cały czas unikasz odpowiedzi. To jeszcze raz. 1. Operator udostępnia same karty. Abo posiada własny sprzęt. Płaci uczciwie abonament. Pojawiają się problemy z odbiorem, robi update softu i wszystko jest OK. 2. Operator udostępnia same karty. Abo posiada własny sprzęt. Płaci uczciwie abonament. Pojawiają się problemy z odbiorem, szuka w necie i znajduje info "zainstaluj to i to". Instaluje i wszystko jest OK. W obu przypadkach ludzie nie mają pojęcia o tym co się zdarzyło. Płacą uczciwie abonament zgodnie z umową. Gdzie tu jest jakieś piractwo. A Ty Kolego piszesz o jakimś dzieleniu z wujem czy wywożeniu za granicę. I proszę nie pisz Wy ponieważ jak wspomniałem problem mnie nie dotyczy. Ot tak, tylko z czystej ciekawości chcę zrozumieć twoją argumentację,
 8. equest

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  @edwardo na wstępie zaznaczę, problem mnie osobiście nie dotyczy. Rozwiązałem umowę i oddałem Cameleony jakiś rok remu. Postanowiłem zabrać głos ponieważ zaintrygowała mnie twoja opinia. Jeżeli możesz, to spróbuj rozwinąć kontrargumentując poniższe. Operator udostępnia karty do odbioru na własnym sprzęcie. I to jest zgodne z regulaminem i jest oczywiste. Operator nie gwarantuje prawidłowego odbioru na własnym sprzęcie. I to także jest zgodne z regulaminem i jest oczywiste. Operator zastrzega jakiekolwiek modyfikacje udostępnionego sprzętu ( w tym przypadku karty ). I to także jest zgodne z regulaminem i jest oczywiste. Ale nigdzie nie zastrzega typu własnego sprzętu, także nie zastrzega typu softu jaki abo może mieć we własnym sprzęcie. Jeżeli abo spełnia wszelkie zastrzeżenia i ma własny sprzęt który umożliwia odbiór, gdzie Ty tu widzisz łamanie regulaminu i piractwo?
 9. equest

  Technisat DigiCorder ISIO S

  Tuner zassał soft 2.57.0.6 (2572I)
 10. CP zapewne po to tworzy te cztery serwisy PPV aby je udostępniać innym operatorom. W przeciwnym wypadku nie widzę sensu tworzenia 2 kanałów PSP i 4 PPV.
 11. To tylko takie spostrzeżenie po tych testach. Co "szykuje" CP to aktualnie ???
 12. Jeszcze nie wiemy co "szykuje" CP. Oczywiście, że "Super HD" to tylko slogan marketingowy. Ale w trakcie ostatniej doby CP na nowym transponderze testował przekaz 1080P. Czyżby to miało być to "Super HD" ?
 13. Ale w takiej sytuacji nie masz wpływu na strategię firmy np. ramówkę kanałów. Zawsze można powołać piąty kanał i nie oferować konkurencji. Jak masz przewagę na Walnym Zgromadzeniu to masz wpływ na skład Zarządu itd..... Ale to takie moje gdybanie. CP jak do tej pory to pokazał, że jest zainteresowany jak najszerszą dystrybucją.
 14. To nie jest takie proste jak napisałeś. Owszem dowolna grupa kapitałowa może wystartować w przetargu, ale aby zaistnieć na jakimś rynku musi : - posiadać infrastrukturę transponder ( chociaż jeden ), up link - zagwarantowane system kodowania, bez tego prawa sportowe były by bardzo drogie - posiadać sieć przedstawicieli, nie do wszystkich klientów dotrze się przez net - zabezpieczyć dystrybucję tunerów, własny sprzęt to raczej nisza. Bez tego to można tylko podkupić prawa a później próbować zarabiać oferując innym.
 15. Współcześnie obowiązują zupełnie inne standardy sprzedaży. Na globalnym rynku nie liczy się za ile, tylko ilu będzie nabywców. Taki przykład. Jak Google wprowadzał Androida i sprzedaż aplikacji po kilka $, to ich największy konkurent i ówczesny monopolista szydził z pomysłu. Jak to się skończyło to zapewne wszyscy wiemy. W przypadku abo, nie jest ważne czy produkt kosztuje 3€, ważne aby każdego miesiąca za niego płaciło jak najwięcej abonentów.
 16. @vigoo na tym poziomie biznesu, szczególnie w początkowej ( rozwojowej ) fazie na koszty patrzy się trochę inaczej niż piszesz. Dużo ważniejsze są wskaźniki takie jak udział w rynku, osiągnięcie wyznaczonych celów. Moim zdaniem do tej transakcji doszło tylko dlatego, że Eleven`om nie udało się osiągnąć wyznaczonych celów.
 17. To nic nie znaczy. Jeżeli biznes rokuje jakieś nadzieje to można pozyskać inwestorów, emitować obligacje itd.
 18. Kilka moich uwag. Projekty biznesowe na takim poziomie jak Eleven`y tworzy się tak. Inwestuje się jakąś pulę kasy, wyznacza się cele i terminy ich osiągnięcia. Jeżeli to nie wypali to podejmuje się decyzje o sprzedaży, fuzjach itp. Celem w takim przypadku jest uratowanie projektu przed bankructwem. Polsat za 38 mln € kupił tyyyyyyle praw do emisji sportowych. Bzdura przecież w Polsacie Eleven`y były od dawna. Za 38 mln € kupił wpływ na część rynku praw emisji sportowych. 50% + jeden udział, daje przewagę na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Oczywiście mogą być różne zapisy w Umowie Spółki, ale jeżeli CP wybrał taki wariant to zapewne im wystarczy. Zawsze jak ktoś jest zdeterminowany, to można sprawdzić w KRS. Wszystko jest jawne. CP absolutnie nie będzie zamierzał kupić nC+. Zygmunt Solorz doskonale wie, że nie dostał by na to zgody. Krótkoterminowo to istnienie konkurencyjnej platformy jest korzystne ponieważ można im sprzedać swoje kanały. Długoterminowo to po cóż kupować, lepiej czekać na powolne wykańczanie się konkurencji. Kasa pozostaje, nie trzeba walczyć o zgodę, konkurencja słabnie. Żadne szybkie znikanie kanałów, fuzje kanałów nie nastąpią. Ktoś przywołał przykład MM i Saturn. Różne marki, jeden właściciel. Klienci często nie mają pojęcia o strukturach własności. Jeszcze jeden mit. W dzisiejszych czasach stworzyć kanał 4K dla platformy to żaden problem. Większym wyzwaniem, to jest dostarczenie klientom tunerów 4K i przekonanie ich do nowości. Jeszcze celem uzupełnienia, to w wieczornych Wydarzeniach podawano info o zakupie Eleven`ów.
×