Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam o tych głupotach i wierzyć się nie chce. Mając 2 platformy satelitarne w domu, ja + mąż/córka/syn = te same nazwisko. 

Gdy ja mam CP na siebie, mąż nc+ na siebie to ja mam płacić za abonament RTV osobno i on osobno?

 

Chyba lepiej opłacalna będzie cesja umowy na jedno nazwisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych głupotach i wierzyć się nie chce. Mając 2 platformy satelitarne w domu, ja + mąż/córka/syn = te same nazwisko. 

Gdy ja mam CP na siebie, mąż nc+ na siebie to ja mam płacić za abonament RTV osobno i on osobno?

 

Chyba lepiej opłacalna będzie cesja umowy na jedno nazwisko?

Jeszcze tak dorobią, że będziemy latać na pocztę z aktami małżeństwa i poświadczeniami zameldowania, bo inaczej będą naliczać kilka abonamentów. A może będą wymagać zaświadczeń z gminy o pozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych głupotach i wierzyć się nie chce. Mając 2 platformy satelitarne w domu, ja + mąż/córka/syn = te same nazwisko. 

Gdy ja mam CP na siebie, mąż nc+ na siebie to ja mam płacić za abonament RTV osobno i on osobno?

 

Chyba lepiej opłacalna będzie cesja umowy na jedno nazwisko?

 

Płaci się za telewizory w gospodarstwie domowym, a nie za ilość umów więc wydaje mi się że niezależnie na kogo i w jakiej/jakich sieciach się jest, jeśli wszystkie są zarejestrowane na gospodarstwo gdzie jest opłacany abonament to oni sami powinni wychwytywać że jest opłacane.

Znając życie "powinni" będzie bardzo odbiegać od rzeczywistości :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że abonamentu się TVP domaga, ale zmian u siebie to już nie. Po pierwsze dostępność w internecie, każdy program finansowany z pieniędzy publicznych powinien być tam dostępny. Oraz dostępność na satelicie bez umowy, dopiero wtedy TVP może chcieć abonamentu, ewentualnie finansowania z innych podatków (budżetu). Ten projekt z operatorami telewizyjny jest nieprzemyślany w skutkach. Już lepsza była ta opłata z prądem, bo prąd ma praktycznie każdy, tamto trzeba było notyfikować i dopracować, ze ściągalnością nie byłoby problemu. Nawet ta składka z PITem jest już lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się za telewizory w gospodarstwie domowym, a nie za ilość umów więc wydaje mi się że niezależnie na kogo i w jakiej/jakich sieciach się jest, jeśli wszystkie są zarejestrowane na gospodarstwo gdzie jest opłacany abonament to oni sami powinni wychwytywać że jest opłacane.

Znając życie "powinni" będzie bardzo odbiegać od rzeczywistości :/

Płaci się jedną opłatę w gospodarstwie domowym za telewizor. Można ich mieć 5, a opłata jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule rozbawił mnie wpis o pomyśle pobierania opłat za korzystanie z radia w samochodzie. Ciekawe jak to zrobią będą każde auto zatrzymać i sprawdzać czy po numerze vin dojdą czy dane auto było wyposażone w radio. Śmiech na sali normalnie. :)

http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/nowelizacja-abonamentu-klienci-sieci-kablowych-chca-wylaczenia-im-kanalow-tvp-nie-chca-przedluzac-umow-z-operatorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym aby CP, nc+ oraz wszystkie kablówki usiedli do stołu i razem wspólnie ustalili - nie podajemy danych naszych abonentów i tym samym wywalamy kanały TVP z naszej oferty, oraz jednocześnie informujemy, że kanały TVP mozna oglądać poprzez DVB-T za darmo.

 

Ci, którzy mają DVB-T mają być w lepszej sytuacji? Te osoby kompletnie nie płacą za nic a mają oglądać to za darmo bez płacenia abonamentu RTV? Ja opłacam abonament satelitarny i jestem na dużo gorszej pozycji od kogoś, kto ogląda DVB-T? To kpina!

 

Wolałabym by wszyscy operatorzy wyrzucili kanały TVP z oferty. Ludzie poradziliby sobie z odbiorem kablówka/satelita + DVB-T

 

Opłata za radio w samochodzie? To jakiś żart? Odkąd pamięć mnie nie myli to słucham tam tylko muzyki z CD, które kupuje w sklepach! Za ciężkie pieniądze!!! 

Zaraz będą kazać oglądać przymusowo TVP, oraz słuchać Polskiego Radia, bo będzie kara - horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z Tobą, ale założenie "abonamentu RTV", to podatek od posiadania odbiornika. I nie ma znaczenia co oglądasz lub słuchasz za pomocą tego odbiornika. Wy[beep]e kanałów TVP z oferty nie zwalnia z konieczności uregulowania tego podatku na rzecz mediów publicznych.

 

Według mnie rozwiązaniem byłoby pobieranie opłaty na rzecz TVP i PR w PIT. Byłaby to najbardziej sprawiedliwa forma, niepozwalająca na kombinatorstwo z niepłaceniem tego podatku. W zamian za to powinny całkowicie zniknąć reklamy z TVP i PR. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z tym, że osoby które mają wykupione abonamenty sat/kab muszą płacić, a Ci którzy korzystają z DVB-T nie muszę. To Ci drudzi powinni płacić, a TVP powinna ubiegać się o jakąś kasę do naszych usługodawców, czyt. cp, nc+, vectra, upc, itp. To od nich TVP powinna ściągać kasę, bo my dla nich płacimy za abonament.

 

Moim zdaniem TVP powinna pukać do drzwi tam gdzie są ludzie, którzy za darmo oglądają DVB-T. I zaraz polskie społeczeństwo znowu podzieli się na "złodziei", nazywanych przez ludzi płacących abonament sat/kab którzy oglądają DVB-T i "fra...je..r..ów" nazywanych przez posiadaczy DVB-T, którzy będą twierdzić, że "fra...je..r." płacimy abonament dla TVP w dodatku opłacamy za ciężkie pieniądze abonament z UPC, CP, nc+, itp.

 

Posiadacze DVB-T będą się śmiać z prawdziwych abonentów i kpić z nas, a my abonenci sat/kab będziemy nazywać ich złodziejami, bo unikają opłat za abo RTV To niezdrowe :/

Edytowane przez lilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziś ok. 14:45 w Sejmie zostaną rozpatrzone dwa projekty ustaw: nowelizacji abonamentowej oraz znoszącej abonament poprzez finansowanie z budżetu. No to będą poprawki do nowelizacji ustawy abonamentowej, która poszerzy must-carry/must-offer o wszystkie kanały TVP z wyjątkiem TV Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze czytanie nowelizacji ustawy abonamentowej zostanie rozpatrzony jutro.

Czy po pierwszym już głosowanie,czy kilka czytań może być?

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agenda.xsp - z tego linku wynika, że będzie ono od godz. 14:45 do 16:45

Dzisiaj w/w godziny.

Edytowane przez 72adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z tym, że osoby które mają wykupione abonamenty sat/kab muszą płacić, a Ci którzy korzystają z DVB-T nie muszę. To Ci drudzi powinni płacić, a TVP powinna ubiegać się o jakąś kasę do naszych usługodawców, czyt. cp, nc+, vectra, upc, itp. To od nich TVP powinna ściągać kasę, bo my dla nich płacimy za abonament.

 

Moim zdaniem TVP powinna pukać do drzwi tam gdzie są ludzie, którzy za darmo oglądają DVB-T. I zaraz polskie społeczeństwo znowu podzieli się na "złodziei", nazywanych przez ludzi płacących abonament sat/kab którzy oglądają DVB-T i "fra...je..r..ów" nazywanych przez posiadaczy DVB-T, którzy będą twierdzić, że "fra...je..r." płacimy abonament dla TVP w dodatku opłacamy za ciężkie pieniądze abonament z UPC, CP, nc+, itp.

 

Posiadacze DVB-T będą się śmiać z prawdziwych abonentów i kpić z nas, a my abonenci sat/kab będziemy nazywać ich złodziejami, bo unikają opłat za abo RTV To niezdrowe :/

 

Znam osoby które obecnie płacą abonament RTV i satelitę i nie maja z tym żadnego problemu. Teraz przynajmniej opłata miesięczna będzie mniejsza, więc nie wiem, o co cały ten krzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po pierwszym już głosowanie,czy kilka czytań może być?

Po pierwszym czytaniu może być głosowanie nad odrzuceniem wniosku, ale raczej się na to w przypadku tej ustawy nie zanosi. Ogólnie są trzy czytania, po pierwszym projekt idzie do komisji, wtedy mogą być ewentualne poprawki (choć na rozszerzenie "must carry" bym nie liczył, bo to nie dotyczy ustawy abonamentowej chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z Tobą, ale założenie "abonamentu RTV", to podatek od posiadania odbiornika. I nie ma znaczenia co oglądasz lub słuchasz za pomocą tego odbiornika. Wy[beep]e kanałów TVP z oferty nie zwalnia z konieczności uregulowania tego podatku na rzecz mediów publicznych.

 

Według mnie rozwiązaniem byłoby pobieranie opłaty na rzecz TVP i PR w PIT. Byłaby to najbardziej sprawiedliwa forma, niepozwalająca na kombinatorstwo z niepłaceniem tego podatku. W zamian za to powinny całkowicie zniknąć reklamy z TVP i PR. Coś za coś.

 

 

Zgodnie z tym co piszą w tym nowym projekcie domniemuje się, że Abonent płatnej TV posiada odbiornik telewizyjny co może było prawdą 5-10 lat temu. Teraz są monitory, są oferty z kanałami TV Online dostępne przez urz. mobilne - nie trzeba mieć właściwie TV, żeby oglądać przynajmniej kilkanaście kanałów

 

Po drugie - wyrzucenie kanałów TVP czy nawet przetasowanie ich pozycji na listach nic nie zmieni w kwestii abonamentu, ale jak to wpłynie na wyniki TVP finansowe i oglądalnościowe?

 

 

@tetrachion

 

Opłata za abonament RTV nie będzie niższa dopóki nie zmieni się system - nadal będzie to ponad 22 zł m-cznie od gospodarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...