Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coooo! Dla mnie to już jest jawna kpina.

A poza tym:

 

Edytowane przez Koopor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie mieć silne media publiczne, to takie pomysły należy popierać. Kpiąc z tego, jesteście przeciwko instytucjom państwowym oraz przeciwko Państwu Polskiemu. Mi zdecydowanie ta propozycja przypadła do gustu i pomoże TVP szeroko rozwinąć skrzydła, które są od 1989 roku jej skracane. Dałbym nawet i z 1 mld :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, mogę się założyć że to wsparcie pójdzie na pensje dla dyrektorów i pseudo gwiazdek, a reszta na programy propagandowe. Żadna kwota nie pomoże, wszystko przeżrą. Dopóki TVP rządzi polityka to nie ma żadnych szans żeby z tego coś normalnego powstało.

Jedyny plus dotacji jest taki że dają to co już ludziom zabrali, a nie jeszcze chcą drugi raz zabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie mieć silne media publiczne, to takie pomysły należy popierać. Kpiąc z tego, jesteście przeciwko instytucjom państwowym oraz przeciwko Państwu Polskiemu. Mi zdecydowanie ta propozycja przypadła do gustu i pomoże TVP szeroko rozwinąć skrzydła, które są od 1989 roku jej skracane. Dałbym nawet i z 1 mld :)

Słuchaj już był jeden jak ty w 2009 w tvp i chłopa wynieśli za to że chciał ludzią dać satelitę i dla płacących abo dekodery za freee

 

 

A na poważnie tvp s.a spółka akcyjna , przyjdzie Niemiec czy Rusek wykupi akcje i będziecie płacić zagranicznym media za freee ......  tak jak było z ITI co Mieli N a sprzedali ją Francuza , to samo z TVN poszło w żyda

 

Niektóre kraje maja podatek od abonamentu i tu się zgodze . Byłem w tych krajach ale jedno ważne ALe u nich jest co oglądać , kanałów w dvb-t mamy multum , film , sport muzyka bajki i shoping a nie pare na krzyż jak u Polaczków i władze Rydza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, jak to wygląda na dzień dzisiejszy od "legalnej strony z tym abonamentem.

W domu mam trzy telewizory i dwa radia.

W garażu mąż ma radio i telewizor.

Mamy trzy samochody a w każdym radio. Prócz tego w ciężarówce jest telewizor.

Dodatkowo mamy dwa mieszkania. W obu są cztery telewizory i po dwa radia.

 

Łącznie mam 9 telewizorów i 10 odbiorników radiowych.

Pradą jest to że płacę te 24zł za odbiornik czyli 9 x 24zł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas nic nie było o planach co do abonamentu, ale dzisiaj pojawiła się wypowiedź przewodniczącego RMN Czabańskiego, mówi on że w 2019 roku abonament będzie zniesiony, a zamiast niego pojawi się dotacja budżetowa: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/abonament-radiowo-telewizyjny-zniknie-w-2019-roku-zastapi-go-dotacja-budzetowa-w-wysokosci-2-5-3-mld-zl

 

 

 

Od początku 2019 roku nie będzie obowiązywał abonament radiowo telewizyjny, zamiast niego media publiczne będą otrzymywać dotację z budżetu państwa - zapowiedział Krzysztof Czabański, poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Zaznaczył, że zmiana jest pewna na 99,9 proc., a dotacja budżetowa może wynieść 2,5-3 mld zł rocznie.
 
W 2016 roku 750 mln zł z abonamentu rtv W ub.r. abonament rtv zapłaciło 1,12 mln spośród 3,2 mln zobligowanych do tego gospodarstw domowych. Wpływy z tej daniny wyniosły 749,9 mln zł, z czego 365,5 mln zł otrzymała Telewizja Polska, 185,9 mln zł - Polskie Radio, a 170,6 mln zł - publiczne stacje regionalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Bardzo dobry pomysł. Nie oglądam kanałów TVP więc nie muszę za nie płacić. To mi się podoba. :D Tylko jeszcze by zmienili nazwę z Media Narodowe na Media Rządowe i było by już wszysko jasne i przejrzyste.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe, czy UE nie potraktuje tego jako niedozwolonej pomocy publicznej, skoro TVP jest spółką prawa handlowego.

Z tego co mówili to do ok. 3 MLD PLN rocznie mogą dotować, poza tym w innych krajach też jest telewizja publiczna dotowana z budżetu państwa, na Wikipedii jest ładna mapka -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Abonament_radiowo-telewizyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. Nie oglądam kanałów TVP więc nie muszę za nie płacić. To mi się podoba. :D Tylko jeszcze by zmienili nazwę z Media Narodowe na Media Rządowe i było by już wszysko jasne i przejrzyste.

Aha... Jak z budżetu, to nie będziesz płacił... :lol2: To kto zapłaci z tego budżetu? Wytłumacz wszystkim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też jest podwójne płacenie. Ci, którzy mają pecha i muszą oraz my wszyscy, bo też jest dotacja. :) A więc będzie jednak różnica co dla niektórych. I będzie spokój dla tych, co nie płacą....

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z @flot. Obecny abonament RTV to nie jest jedyne źródło finansowania mediów publicznych w Polsce. Oprócz reklam, media publiczne są też przecież dotowane przez państwo. Więc, chcąc nie chcąc, i tak płacimy na nie wszyscy, w tym pośrednio także ci, którzy nie płacą tego abonamentu RTV. Mało tego, pośrednio płacą nawet ci, którzy są abonentami sieci kablowych i platform satelitarnych, gdyż operatorzy ci również płacą TVP za emisję jej kanałów w swoich sieciach i platformach i to też pewnie niemałe sumy. Więc my tak naprawdę, opłacając abonament RTV, płacimy na media publiczne podwójnie, a nawet i potrójnie... :/ Dlatego też ja jestem zdania takiego, że abonament RTV należy w Polsce całkowicie zlikwidować i pozostawić dotacje państwa + reklamy, które i tak w mediach publicznych są i też będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

To dość złożona kwestia. Obywatele są tu traktowani jak [beep] (przepraszam za zwrot, ale nic lepszego nie przyszło mi do głowy). Pomijając już kwestię tego, że ludzie rezygnowali z płatnych platform, bo bali się kilkunastozłotowej opłaty miesięcznej (a stać ich na płatne platformy cyfrowe), co naprawdę wiele mówi o stanie polskiej mentalności, obywatele w tej sprawie są traktowani skandalicznie.

 

Najpierw premier RP (czwarta osoba w państwie) nie mając wtedy politycznego wpływu na TVP wyszedł i nazwał wciąż obowiązujący abonament RTV haraczem i obiecał jego zlikwidowanie (spowodowało to załamanie się finansowania mediów publicznych poprzez ogromny spadek wpływów z abonamentu RTV), potem gdy już udało się "odbić" media publiczne, zaczęto ścigać dłużników, którzy po słowach premiera płacić przestali (do wielu drzwi zapukał komornik z Urzędu Skarbowego), potem kolejne obietnice najpierw zastąpienia abonamentu RTV opłatą audiowizualną, następnie ścignięcie posiadaczy płatnych platform telewizyjnych, dzisiaj słyszymy o finansowaniu z budżetu. Tak w kółko od co najmniej 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Aha... Jak z budżetu, to nie będziesz płacił... :lol2: To kto zapłaci z tego budżetu? Wytłumacz wszystkim...

Niech sobie z moich podatków wezmą i sie odemnie odczepią. Dzisiaj szczególnie widać jakie to są media.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Więc my tak naprawdę, opłacając abonament RTV, płacimy na media publiczne podwójnie, a nawet i potrójnie... :/(...)

Podobny do polskiego model finansowania obowiązuje w wielu krajach europejskich. Przypominam, że abonament jest opłacany za posiadany w domu odbiornik, nie za oglądanie. De facto niepłacenie abonamentu RTV powoduje jeszcze większe uzależnienie mediów od polityków. A czy nie za to właśnie media publiczne są najbardziej krytykowane?

 

Niestety moje posty zostały usunięte, szkoda, bo wiele mówiły o podejściu Polaków (w tym osób publicznych) do tej opłaty. To temat niestety drażliwy, ale może warto go odważniej poruszyć. Niestety nie da się tego tematu oddzielić dzisiaj od polityki, więc ciężko o tym dyskutować, bo skutkuje to ostrzeżeniami.

(...)Oprócz reklam, media publiczne są też przecież dotowane przez państwo. (...)

Na jakiej podstawie tak piszesz? Istnieje jakaś podstawa prawna pozwalająca na regularne i jednostajne finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa? Możesz podać przykłady finansowania mediów publicznych w Polsce z podatków obywateli w ostatnich latach? Teraz media publiczne dostają jakąś jednorazową rekompensatę, ale to właśnie za osoby ustawowo zwolnione z opłat RTV. Media publiczne w Polsce są finansowane z reklam i abonamentu (oraz działalności komercyjnych, jak wynajem, itp), nie rozumiem powyższego zdania. Potem to wszystko jest powielane i staje się obowiązującą prawdą.

Chciałbym zauważyć, że "dotowanie" mediów z budżetu na pewno nie pomoże ich uniezależnić od polityków, wręcz przeciwnie. 

Naprawdę od kilkunastu już lat nie rozumiem tych, co nie płacą abonamentu. Wyobrażam sobie ten hejt, jakby np. TVP nie pokazała igrzysk olimpijskich. Oczekiwania są duże, wpływy z abonamentu coraz mniejsze.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...