Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem za zniesieniem abonamentu RTV i za finansowaniem z budżetu państwa dlatego, że nikt nie zamierza płacić już abonamentu RTV i nie dlatego, że taka jest TVP, a nie inna. Pewnie każdy pewnie wie o co mi chodzi, ale dlatego że ktoś już pisał o tym, że premier z mównicy sejmowej im na to pozwolił, zapowiadając zniesienie i jest to niestety prawda i ten abonament do tego czasu nie został zlikwidowany, ale miejmy nadzieję, że niedługo może w końcu zostanie zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.
Buduje niewielki domek i aktualnie zakladane jest poszycie dachowe i wpadlem na pomysl, zeby od razu powiesic antene do telewizji naziemnej, ale przynajmniej z rok nie bede z niej korzystac. Czy musze to zglosic i oplacac abonament? Czy dopiero jak bede miec tam odbiornik TV?
Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z wątkiem dotyczącym abonamentu RTV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingsajz

Abonament RTV w Polsce jest od posiadania odbiornika radiowego i/lub telewizyjnego. Abonamentu tego nie płaci się od posiadania anteny.

Jeśli posiadasz już telewizor to musi on być zarejestrowany i musisz opłacać abonament za jego posiadanie niezależnie od tego, gdzie aktualnie mieszkasz i niezależnie od tego, kiedy i gdzie się przeprowadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wg mnie obecny system jest conajmniej nieuczciwy wobec nadawców prywatnych. W wolnorynkowej gospodarce powinno być tak, że jak ktoś potrafi zarobić na swoje utrzymanie, to zarabiai i utrzymuje, a jak nie potrafi, to nie zarabia i zwija interes. A tak mamy państwowe molochy (TVP i PR), które nie dość, że zarabiają na reklamach i w przypadku TVP dostają pieniądze z platform cyfrowych, to jeszcze każdy musi płacić na ich utrzymanie bez względu na to czy je ogląda, czy nie. To nie jest uczciwa konkurencja. Ktoś powie, że TVP i PR realizują misję. Taa, ładna mi misja, prorządowa propaganda i oszczerstwa względem opozycji. Rzeczywiście interes życia.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek1234

Ja z kolei uważam, że jeśli już ma być abonament RTV to powinni być z niego ustawowo zwolnieni również abonenci platform satelitarnych, czy telewizji kablowych. :roll: W końcu tam też są kanały Telewizji Polskiej, za dystrybucję których operatorzy też Telewizji Polskiej płacą i podejrzewam, że wcale niemałe pieniądze. :roll: A że abonenci platform satelitarnych, czy też "kablówek" płacą im abonament  za dostęp do ich ofert to pośrednio płacą wówczas też na rzecz TVP.

Z drugiej strony, abonament RTV jest od posiadania odbiornika radiowego i/lub telewizyjnego, a nie zaś za dostęp do TVP. To tak oficjalnie, a nieoficjalnie to wszyscy doskonale wiemy, że wpływy z abonamentu RTV w całości zasilają budżety Telewizji Polskiej i Polskiego Radia... :wacko:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, przemek1234 napisał:

Wg mnie obecny system jest conajmniej nieuczciwy wobec nadawców prywatnych. W wolnorynkowej gospodarce powinno być tak, że jak ktoś potrafi zarobić na swoje utrzymanie, to zarabiai i utrzymuje, a jak nie potrafi, to nie zarabia i zwija interes. A tak mamy państwowe molochy (TVP i PR), które nie dość, że zarabiają na reklamach i w przypadku TVP dostają pieniądze z platform cyfrowych, to jeszcze każdy musi płacić na ich utrzymanie bez względu na to czy je ogląda, czy nie. To nie jest uczciwa konkurencja. Ktoś powie, że TVP i PR realizują misję. Taa, ładna mi misja, prorządowa propaganda i oszczerstwa względem opozycji. Rzeczywiście interes życia.

A jak w TVP rządziła inna opcja polityczna to nie zauważałeś prorządowej propagandy i oszczerstw? Ja widziałem. Może bardziej wyrafinowana była, mniej bezpośrednia, ale była. Druga sprawa porównaj zawartość programową tych stacji. Poza typową komercją z TVP 1 i TVP 2 masz też TVP Kulturę, Historię, ABC, Sport. Gdzie takie coś masz w typowo komercyjnych stacjach? Jeśli coś jest to w śladowych ilościach. Chciałbyś, aby TVP dołączyła się do produkcji durnych programów w stylu "Trudne sprawy", "Szkoła", "Szpital" i inne bzdury?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ramirez napisał:

Gdzie takie coś masz w typowo komercyjnych stacjach? Jeśli coś jest to w śladowych ilościach.

Ty naprawdę serio pytasz?

Platforma CANAL+ za 25zł masz:

History, Planete+, Nat Geo, Nat Geo Wild, BBC Earth, TVN24, TVN24 BIS

 

Platforma Cyfrowy Polsat za 20zł masz:

Polsat News, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explore, Fokus TV, Polsat Sport, Polsat Sort Extra

 

 

i mógłbym tak jeszcze kilka pakietów w cenie abonamentu za TVP wymienić.

Może tak trochę obiektywizmu co dostajesz w zamian za abonament, bo nie wiedzieć czemu skupiłeś się na kanałach FTA, skoro porównujemy to co otrzymujemy za abonament.

TVP Kultura, TVP Historia,  w 70% to powtórki z głównych anten.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dvbtowiec napisał:

Ty naprawdę serio pytasz?

Platforma CANAL+ za 25zł masz:

History, Planete+, Nat Geo, Nat Geo Wild, BBC Earth, TVN24, TVN24 BIS

 

Platforma Cyfrowy Polsat za 20zł masz:

Polsat News, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explore, Fokus TV, Polsat Sport, Polsat Sort Extra

 

 

i mógłbym tak jeszcze kilka pakietów w cenie abonamentu za TVP wymienić.

Może tak trochę obiektywizmu co dostajesz w zamian za abonament, bo nie wiedzieć czemu skupiłeś się na kanałach FTA, skoro porównujemy to co otrzymujemy za abonament.

TVP Kultura, TVP Historia,  w 70% to powtórki z głównych anten.

Nie wyskakuj mi z stacjami kodowanymi. ? Takie coś trzeba odnosić do stacji nadawanych w DVBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego mam nie wyskakiwać z kodowanymi?

Przecież za TVP płacisz abonament, a to, że nie jest kodowana to już inna kwestia.

A skoro masz obowiązek płacić abonament to porównałem, co za podobną wysokość abonamentu dostajesz w konkurencyjnych kanałach komercyjnych.

 

Porównywanie do kanałów z DVB-T, które są FTA jest właśnie nieuczciwe, bo utrzymują się wyłącznie z reklam.

Niech TVP utrzymuje się również wyłącznie z reklam, wtedy będę ją porównywał wyłącznie do kanałów z DVB-T. Poki co TVP ma dodatkowe zródło finansowania, podobnie jak kanały kodowane.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Barti napisał:

@przemek1234

Ja z kolei uważam, że jeśli już ma być abonament RTV to powinni być z niego ustawowo zwolnieni również abonenci platform satelitarnych, czy telewizji kablowych. :roll: W końcu tam też są kanały Telewizji Polskiej, za dystrybucję których operatorzy też Telewizji Polskiej płacą i podejrzewam, że wcale niemałe pieniądze. :roll: A że abonenci platform satelitarnych, czy też "kablówek" płacą im abonament  za dostęp do ich ofert to pośrednio płacą wówczas też na rzecz TVP.

 

2 godziny temu, Barti napisał:

O, i właśnie tylko te osoby, które korzystają wyłącznie z telewizji naziemnej (DVB-T) powinny dodatkowo łożyć na utrzymanie TVP.

 

Tylko zwróć uwagę, że:

1. Opłaty gniazdkowe, jakie operatorzy Pay TV odprowadzają TVP za jej kanały komercyjne (TVP HD czy TVP Seriale), na pewno nie są równe wysokości abonamentu RTV.

2. Operatorzy Pay TV posiadają w ofertach różne pakiety, w tym także takie po kilka, czy kilkanaście złotych. I jak to sobie wyobrażasz? Abonent kablówki, czy platformy sat płaci operatorowi kilkanaście złotych, poza kanałami TVP dostaje też dodatkowy pakiet kanałów płatnych i jest zwolniony z abonamentu RTV. A widz NTC ma płacić za same kanały FTA przeszło 20 złotych?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 18:26, Tim napisał:

1. Opłaty gniazdkowe, jakie operatorzy Pay TV odprowadzają TVP za jej kanały komercyjne (TVP HD czy TVP Seriale), na pewno nie  widz NTC ma płacić za same kanały FTA przeszło 20 złotych?

 

Dlatego ja wielokrotnie powtarzam znajomym: jak kupujesz nowy telewizor to go nie rejestruj, jak nie chcesz płacić. A jeśli masz za dużo pieniędzy i nie wiesz co z nimi zrobić to zarejestruj TV, zaciśnij zęby i za niego płać, a nie płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Do Senatu wpłynął projekt ustawy likwidujący abonament RTV dla osób fizycznych

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/likwidacja-abonamentu-rtv-ile-trzeba-placic

Cytat

Senatorowie przygotowali projekt ustawy, który trafił do Parlamentu już w lutym, lecz dopiero kilka dni temu wpłynęły ostatnie stanowiska zainteresowanych w tej kwestii. Według projektu, przygotowanego przez senacką Komisję praw człowieka, praworządności i petycji, osoby fizyczne zostałyby zwolnione z opłat abonamentowych, a jeśli prawo weszłoby w życie w trakcie roku, w którym uiszczono opłatę z góry na 12 miesięcy - pieniądze te zostałyby zwrócone.

 

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

27 czerwca nastąpi ostatnie przełączenie na DVB-T2, czy w związku z tym mój stary odbiornik DVB-T z MPEG-4 przestaje być urządzeniem "umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu radiowego lub telewizyjnego"? Czyli analogicznie do sytuacji z 2013 roku, kiedy wyłączali analogowy sygnał, teraz również mogę już wyrejestrować legalnie ten telewizor i w przypadku kontroli nie mogą nałożyć kary za niepłacenie abonamentu RTV? https://satkurier.pl/news/84077/co-z-abonamentem-rtv-po-wylaczeniu-analogu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Proponuje by media publiczne były finansowane przez odciągnięcie kwoty od podatku jaki płacimy w gminie.Ściągnalność 100% gwarantowana.U nas czyli np w Lututowie czy Czarnożyłach to gmina współfinansuje lokalne radio a pieniądze się biorą się od mieszkańców gminy z podatków itp.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.12.2022 o 20:05, Mateusz2006 napisał(a):

Proponuje by media publiczne były finansowane przez odciągnięcie kwoty od podatku jaki płacimy w gminie.

 

Powinni być na utrzymaniu rządu. Zredukować ten bajzel do max 2 kanałów to i kasa na utrzymanie się znajdzie. Opłata za posiadanie tv to jest chore. Można wiele posiadać tylko co z tego wynika za przysłowiową lodówkę też można by płacić. Dramat i co roku to po więcej łapki wyciągają.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.01.2023 o 21:28, Jaś Fasola napisał(a):

Powinni być na utrzymaniu rządu. Zredukować ten bajzel do max 2 kanałów to i kasa na utrzymanie się znajdzie. Opłata za posiadanie tv to jest chore. Można wiele posiadać tylko co z tego wynika za przysłowiową lodówkę też można by płacić. Dramat i co roku to po więcej łapki wyciągają.

Przecież rząd nie ma własnych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...