Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj parę postów wyżej ilu tu nie ogląda TVP, chce pakiety bez TVP, chce usuwać z pakietów te kanały itd więc to rozwiązanie jest bardzo dobre, skoro nie chcą płacić to bez sportu w TVP nie będą musieli, kto chce to zapłaci. Kto będzie chciał MŚ lub ME itd kupi sobie np od Polsatu PPV itd. 

 

 

Daj spokój ilu się zastanowi ? To nie te czasy, rynek jest nasycony i te zmiany są male. Ktoś komu zależy na paytv kupi, ktoś kto średnio nie jest zainteresowany nie, zresztą każdy ma rodziców,wujków, dziadków itd itd i można kombinować do woli

 

Co do kwoty masz racje 240  a nie 140, jakoś źle mi się kwota zasugerowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj parę postów wyżej ilu tu nie ogląda TVP, chce pakiety bez TVP, chce usuwać z pakietów te kanały itd więc to rozwiązanie jest bardzo dobre, skoro nie chcą płacić to bez sportu w TVP nie będą musieli, kto chce to zapłaci. Kto będzie chciał MŚ lub ME itd kupi sobie np od Polsatu PPV itd. 

Tyle, że sport nie ma nic do tego dlatego nie rozumiem Twojego pomysłu. Opłata nie jest za zawartość TVP. Opłata jest za ODBIORNIK TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cesja? Przykładowo : widniejesz na umowie jako ten, który płaci abo za pay-tv. Masz w domu kogoś, kto jest z racji ustawy zwolniony z płacenia abo rtv. Odbiorniki rejestrujesz wtedy na tego, który jest ustawowo zwolniony i tyle. Później możesz im powiedzieć, że mogą Ci skoczyć :D

Problem w tym, że ta inna osoba jest gdzie indziej zameldowana, zresztą czy osoba powyżej 75 roku życia ma obowiązek rejestracji odbiornika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od kiedy te dane będą przekazywane? Zostały mi 3 miesiące umowy.

Prawdopodobnie/najwcześniej od 01.09.

Po sejmie jeszcze Prezydent + 1 m-c po ukazaniu się w dzienniku ustaw.

 

Nie aktywnych abonentów już nie ruszą....

Edytowane przez 72adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze szansa, że prawnicy platform cyfrowych znajdą jakiś kruczek prawny, który uniemożliwi przekazywanie naszych danych.

 

Jak dotąd CP nie zgadza się na przeprowadzanie cesji umów. Ma ktoś info czy już zmieniają powoli zdanie?

Jeżeli chodzi o cesje sprzętów własnościowych CP nie robi problemów.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co oni sobie robią taką opinię, problemy, kłopoty. Niech policzą sobie ''wymarzoną'' kwotę x ilość osób która powinna płacić. Skoro każda ma płacić, to każdy zapłaci, ale hurtem. Dziwne bo inne ustawy jak chcą to przeciskają mimo wszystko.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic, proszę bez polityki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ta obawa operatorów jest uzasadniona.22,70 zł miesięcznie to niemała kwota zważając na to,że już sporo płacą za Pay TV Prawda jest jednak taka,że wszystkie osoby niezwolnione już dawno powinny płacić. Dlaczego np. wzorem niemieckim nie wprowadzą obowiązku,że z każdego gospodarstwa domowego płaci jedna osoba abonament i nie ma dociekań czy ma TV czy nie ma itd.

Tutaj nasz abonament w obecnej formie jest chory- gdyż trzeba specjalnie samemu chodzić by zarejestrować odbiornik,a nie dzieje się to przy zakupie jak ma miejsce podajże w Anglii. Po co rejestrować i płacić, skoro można nie rejestrować i nie płacić?  Większość Polaków wybrała to drugie i trudno się dziwić.Zapisy o abonamencie RTV są restrykcyjne, chciwe, ale nie ma skutecznej egzekucji.  Tym bardziej,że chcąc być zgodnym z prawem poszło by się z torbami, bo płać 22,70 zł miesięcznie razy 2 czy 3? To samo hotele itd.  Teraz tworzy się regulację, która uderza w prawo o ochronie danych osobowych , może faktycznie zwiększyć wpływy z abonamentu,ale tylko wobec części społeczeństwa. Dużo kombinacji, szarpania się z operatorami płatnej TV itd. ,a wystarczyło by popatrzeć na inne kraje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, taka hipotetyczna sytuacja. Chcecie przepisywać lojalki z kablówek i satek na osoby zwolnione od opłat abonamentowych. Bierzemy kablówkę na tapetę. Dziadek mieszka/zameldowany na ulicy "X", kablówka założona na ulicy "Y" gdzie mieszka/zameldowana np córka. I co wtedy? Zwolniony czy nie po przepisaniu na dziadka?

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że sport nie ma nic do tego dlatego nie rozumiem Twojego pomysłu. Opłata nie jest za zawartość TVP. Opłata jest za ODBIORNIK TV. 

Teoretycznie nie, bo to opłata za odbiornik jak piszesz ale praktycznie kasa idzie na TVP a więc jest to zejście z kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls muszą być dostępne w każdym oferowanym abonentowi pakiecie. Operator, który wydzieliłby te kanały do jakiegoś osobnego pakietu (nawet gdyby ten miał kosztować 0 zł) i usunął je z pozostałych pakietów, złamałby zasadę must carry/must offer.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie, bo to opłata za odbiornik jak piszesz ale praktycznie kasa idzie na TVP a więc jest to zejście z kosztów.

Twoja postawa wygląda tak: Nie mam racji, ale i tak mam ją mieć! :D NC+ nie zmniejszyło abonamentu po utracie praw do lig, a Ty mówisz że publiczna telewizja mając mniejsze koszty zgodzi się żeby ludzie jej nie płacili tego co "jej się należy". Nie wiem czy to naiwność czy po prostu próba wygrania dyskusji. 

 

Czy komputer AIO to odbiornik telewizyjny, zalicza się? :wink:  np. mam do niego podłączony dekoder. Ustawodawca pisze o odbiorniku telewizyjnym. :roll:

Jeśli urządzenie pozwala na odbiór sygnału TV to się zalicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja postawa wygląda tak: Nie mam racji, ale i tak mam ją mieć! :D NC+ nie zmniejszyło abonamentu po utracie praw do lig, a Ty mówisz że publiczna telewizja mając mniejsze koszty zgodzi się żeby ludzie jej nie płacili tego co "jej się należy". Nie wiem czy to naiwność czy po prostu próba wygrania dyskusji. 

 

No na pewno nie należy, o ile sama ustawa jest bezsensu skonstruowana bo beneficjentami pieniędzy jest tylko TVP a przy tym zapisie mogłoby być ich wiele. Przykład z nc+ jest zły bo chodzi o coś innego, nc mimo wszystko zarabia i musi zarabiać bo zbankrutuje i zniknie z  rynku a TVP to studia bez dna gdzie nikt z kosztami się nie liczy. Pomiędzy firmami prywatnymi a państwowymi jest różnica w sposobie funkcjonowania i celu bo nigdy TVP nie będzie miała takiego celu jak nc+ aby wypracowywać największy zysk.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim

Ale przecież owy pakiet TVB byłby nie tylko darmowy ale i byłby domyślnie częścią pakietu podstawowego, jednakże abonent, który nie życzyłby sobie mieć tych kanałów w ofercie, mógłby na infolinii zlecić ich czasowe zablokowanie. Myślę, że taka forma protestu nie szkodziła by ani abonentom ani operatorowi. Ja nie widzę tu łamania must carry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...