Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://media2.pl/media/142143-PiS-przyspieszy-prace-nad-ukaraniem-abonentow-platnej-TV-Reforma-abonamentowa-juz-w-Sejmie.html

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wychodzi ze nie bedzie podstaw do rezygnacji

 

 

 

- Przekazanie danych nie jest podstawą do zmiany warunków umowy. To jest normalny obowiązek, który zostanie nałożony na dostawców, który nie będzie miał wpływu na zmianę umowy. Ale nawet gdyby operatorzy musieli zmienić umowy, to i tak - zgodnie z prawem telekomunikacyjnym - to nie jest ten przypadek, który powoduje, że można bez żadnych konsekwencji rozwiązać dotychczasową umowę - dodaje Lewandowski.

 

 

Ciekawe jak będzie to wyglądać w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komentarza z tego art.

''Proszę przeczytać Regulamin świadczenia usług nc+, rozdz. XII, p. 3. ''

 

Nie mam umowy z nc+  więc nie wiem co tam jest napisane

przeczytajcie i wklejcie jak możecie....

 

 

Rozdział XII. Dane osobowe

1. Dostawca usług jest administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.

o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z późn. zm.).

2. Dane osobowe Klientów/Abonentów są przetwarzane przez Dostawcę usług w celu świadczenia usług,

w celu archiwizacji, sprzedaży usług oraz dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez

Dostawcę usług. Dane osobowe Klientów/Abonentów mogą być przekazywane uprawnionym organom.

3. Dostawca usług zapewnia realizację uprawnień wynikających z ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie

danych osobowych (Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z późn. zm.), tzn. umożliwia Klientom/Abonentom

wgląd do danych osobowych i ich poprawianie oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania

danych w celach marketingowych lub wobec przekazania ich innemu administratorowi danych.

4. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych Klient/Abonent

powinien kierować na adres Biura Obsługi Klienta z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cesja? Przykładowo : widniejesz na umowie jako ten, który płaci abo za pay-tv. Masz w domu kogoś, kto jest z racji ustawy zwolniony z płacenia abo rtv. Odbiorniki rejestrujesz wtedy na tego, który jest ustawowo zwolniony i tyle. Później możesz im powiedzieć, że mogą Ci skoczyć :D

 

Czy ktoś mógłby potwierdzić ze tak jest? Mam możliwość rejestracji odbiorników na osobę zwolnioną z płacenia abo zameldowaną pod tym samym adresem gdzie mam umowę z platformą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co miało poprawić ściągalność okazuje się ,że operatorzy będą mieli problem, a wpływy nie wzrosną. Ja już wypowiedziałem umowę (będzie mnie kosztować 210 zł ) i przechodzę na FTA+ Holenderską TV. Problem TVP jest to ,że tam jest komercja i brak w FTA wszystkich programów. Co ciekawe świadomość osób mających umowę jest sporo, a jak się dodatkowe osoby o tym dowiedzą to sieci kablowe i satelitarne będą w opałach.

Po drugie dlaczego osoby oglądające naziemną mają mieć fory, co czyli są równi i równiejsi? ta ustawa to bubel i tylko czekać jak z tego będzie więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co zrobią ci, co brali dla bliskich jako prezent lub ze względu, bo dana osoba była na czarnej liście u operatora?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech płaci się na rzecz mediów publicznych - programy tv publicznej są niekodowane na Astrze.

W Szwajcarii także jest opłata na rzecz mediów publicznych - możesz otrzymać kartę do dekodowania programów z satelity - paczka kanałów SRG SSR.

We Francji masz za 15 Euro kartę na pakiet kanałów TNT Sat ( ważna 4 lata ) i tez płacisz na media publiczne.

Tak samo jest w Austrii jak opłacasz masz możliwość otrzymania karty na pakiet programów ORF.

W Anglii też płacisz na media publiczne ale także masz dostęp w naziemnej i sat do programów tv publicznej ( Freesat )

 

Płacisz na media publiczne - wszystko programy TVP niekodowane z dvb-t ( TVP Sport HD w MUX ) i karta kodowa Conax - Viaccess do używania w dowolnym dekoderze sat. Kartę dostajesz po opłaceniu "podatku" na media publiczne.

 

Przykłady można mnożyć trzeba tylko korzystać ze sprawdzonych rozwiązań a u nas w Polsce jak zawsze wyważa się otwarte drzwi.

 

Tylko że takie rozwiązanie jest nie na rękę platformom sat - było to przerabiane pod koniec 2008 - 2010 jak p. Farfał chciał zrobić publiczną platformę sat + możliwość wybierania i opłacania dodatkowych kanałów za sztukę.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/farfal-platforma-tvp-to-rewolucja-konkurencja-jest-krytyczna

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przykłady można mnożyć trzeba tylko korzystać ze sprawdzonych rozwiązań a u nas w Polsce jak zawsze wyważa się otwarte drzwi.

 

Nie, u nas trzeba zmuszać ludzi. Ściągalność abonamentu w UK czy Niemczech to coś około 90% u nas mówi się o 10%, a kilka lat temu było około 45% ale po słowach towarzysza Tuska spadało coraz bardziej w dół.  U nas zawsze wszystko jest na odwrót, nikt nie ogląda TVP ale jak będą MŚ w rośni dziwnym trafem TVP będzie miała 60% udział .

 

To co piszesz o różnych formach dostępu to pełna zgodą, też śmiało można dodać do tego internet i udostępnić tam inne kanały nie tylko TVP Info, Regionalne i Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet płacąc "abonament" - "podatek" jak zwał tak zwał nie mam możliwości oglądania za darmo programów TV publicznej w wersji satelitarnej. Musze platformom sat dodatkowo zapłacić za dostęp do publicznej TV.

 

I co najważniejsze w czasie kiedy Farfał chciał wprowadzić platformę sat TVP i do tego w HD powstała nomen omen TNK SD ( spółka córka platformy N ) i na rynku odniosła sukces.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jak najbardziej rację i też jestem za tym aby była tak możliwość nie tylko satelitarnie ale także w internecie gdzie jest to prostsze.  Tylko, że niestety Polska to kraj sprzeczności i pewnie nigdy się tego nie doczekamy, na pewno nie prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle idea abonamentów RTV czy innych tworów o podobnej nazwie jest kuriozalna. To zamieszanie związanie z poprawą ściągalności to potwierdza. Wydaje się, że to dobry moment na zmianę sposobu myślenia o finansowaniu mediów publicznych (nie partyjnych, czy rządowych). Jednak obecnie panująca władza nie jest skora do proponowania nowych rozwiązań w tym zakresie. Protesty mediów komercyjnych i operatorów płatnej telewizji są słuszne. Jednak w przypadku nc+ i Cyfrowego Polsatu, widzę też podwójne standardy. Oni chcieliby by w zamian za abonament, media publiczne miały mniejsze wpływy z reklam. Tort się powiększy a zwiększone wpływy raczej nie zostaną dobrze zainwestowane, bo liczy się zysk, głównie w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę potencjał na wzór protestów ACTA. W jedności siła - trzeba się zorganizować i zaprotestować. Najpierw niech wywalą reklamy z TVP i udostępnią sygnał wszędzie - na ziemi, satelicie i w internecie- a potem abonament. Gdyby tak się stało każdy by tą dychę dał bez marudzenia. Od tego powinni zacząć- a oni ODWROTNIE. To se nie bude pane Havranec........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szanowni Państwo,
Proszę spojrzeć na załączony wycinek...
Chcemy państwa prawa, jak sądzę.
W tej sytuacji: TVP mogłoby mieć prawo do abonamentu, ale tylko pod warunkiem, że ze spółki prawa handlowego (takiej samej jak każda inna stacja komercyjna - TVN, Polsat), ktoś zmieni TVP S.A. w Telewizję Państwową finansowaną WYŁĄCZNIE z podatków (np. abonamentu).
Władza musi się zdecydować:
albo TVP utrzymuje się z reklamy, albo z abonamentu (podatku);
albo TVP jest spółką akcyjną na wolnym rynku, albo jest instytucją państwową."

 

Cejrowski o abonamencie RTV, moim zdaniem bardzo trafny komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...